Umut Bulut Borsaya Bildirildi - Sayfa 48 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Umut Bulut Borsaya Bildirildi

Cevap: Umut Bulut Borsaya Bildirildi!

Gollerinide alsın gitsin onun yüzünden sinir hastalığı oranı arttı Trabzon'da.

Maç esnasında Umut'un kaçırdığı gol yüzünden tribünde fenalık geçirip hastaneye kaldırılan adam gördü bu gözler.

biz umutun önünde iyi bir forvet alalım yeter benim icin. artık öyle böyle ligde idare edicez.

benim umut ile yorumum şöyle;

fatih hoca Avrupayı fethedecek sistemi kurmaya çalışıyor. güzel bir şekilde ilk sezonu atlattı. orta seviyede bir iskeletimiz var.

2000 li yıllarda 1 tane 10 numara çevresine kaliteli koşan mücadele eden adamları koyunca Avrupa'ya bile yetiyordu. Fakat günümüzde 11 tane (kaleci dahil )hem koşan adamınız olacak hem de kaliteli adamlar olacak.

Eğri oturup Doğru konuşalım. Bütçemiz sınırlı. Herkes ister o gelsin bu gelsin ama maalesef futbol magazin programı değil.

bütçemiz içerisinde Umut yeterli bir transfer. en azından istatistikleri öyle söylüyor.

fatih hocanın bütün transferlerini inceleyelim.

1996'da Ümit Davala, Filipescu

1997'de Tolunay Kafkas

1998'de Hasan Şaş

1999'da Capone

hepsi farklı bölgelerde oynayabilen oyuncular. hepsini yazmaya gerek yok. Umut'da milli takımda olduğu gibi Sağ önde forvet arkası forvette her yerde oynayabilir. bu açıdan bakıldığında Fatih hoca kadar kimse sevinmemiştir Umut transferine.

ha gol atar mı?

Atar atar da bende mide ağrısı var biliyomusun... sinirlenince direkt midem ağrıyor. dayanamıyorum. umut beni deli bile eder.

Amaa yanındaki adamlarla bir tutturursa Umut bizi sokağa bile döker.

Saygılar

Arkadaş iyi kötü bir futbolcu için karar veriliyor kapa bildiriliyor.24 saat geçmiş daha kesin bişi yok.NAsıl bir şey bu.Örnek vermim diyorumda fenerin kuytı borsaya bildirmesiyle trasnferin kesinlik kazanması abartmıyorum 10 dakika sürdü

KAP da alacağı para bildirilmediği sürece inanmayın bu transfer haberlerine, ben kaç kere sorguladım umut gerçekten bizdemi diye, millet radyo açıkladı kap açıkladı kesin bizde dedi.

Türkiye medyası kadar şerefsiz bir medya yok, kapda görüşmeye başlandı yazıyor, medya direk Umut Galatasarayda KAP da açıklandı diyor.

KAP da alacağı para bildirilmediği sürece inanmayın bu transfer haberlerine, ben kaç kere sorguladım umut gerçekten bizdemi diye, millet radyo açıkladı kap açıkladı kesin bizde dedi.

Türkiye medyası kadar şerefsiz bir medya yok, kapda görüşmeye başlandı yazıyor, medya direk Umut Galatasarayda KAP da açıklandı diyor.

Ters köse yapmak icin cikardi yani simdi bizimkiler bu Umut olayini?

Bugun baskani dinledim, gayet bitmis gibi konusuyordu muhabir arkadaslar, baskanda cikip, henuz bitmis birsey yok demedi,

Ali dürüst dedi bunu, ama o hep öyle. Hepsini yalanladi zaten diger transferlerden. Umutta ise görüsmeler sürüyor, bitmis birsey yok dedi henüz.

Bence bitti bu is. Neyi bekliyorlarsa artik.

edit

Umut Bulut'un Türkiye'de yetenekli oyunculardan biri olduğuna dikkati çeken Öztürk, şöyle devam etti:

''Umut Bulut'un Fransa'daki kariyeri var. Bulut'un, daha önemli bir takım olan Galatasaray ile başarıları devam edecektir. Umut Bulut, Türkiye'ye dönerken Galatasaray'ı seçerek doğru bir karar verdi. Ben takımda başarılı olacağına yürekten inanıyorum. Melo'nun durumunu da günler gösterecek. Onda da bazı kriterler var. Transfer konusunda çok aceleci olmak durumunda değiliz. Biliyorsunuz, Türk futbolunda 20 Haziran'da verilecek kararlar var. Onun yanında da Galatasaray'ın transfer kriterleri var. Tabii bizim transfer yapmamız gerekiyor. Bunun farkındayız ve hesabı kitabı yapıldı. Transferlerin de nasıl yapılacağının hesabı kitabı yapıldı.''

Şimdi eğer adın büyük takımsa ve iddialıysan normal değil. Sakatlanan tek bir futbolcu takımının tüm düzenini bozmamalı. Ha elinde Messi gibi, Ronaldo gibi dünyada başka eşi benzeri olmayan adam vardır ona yapıcak bişey yok ama o halde bile Alexis Sanches, Pedro gibi alternatiflerin olur. Yani açıkcası Elmander sakatlandığı için Çanakkale geçilmeze yatmamız tek silahı olan küçük takım kafasıdır. Bu da Selçuk'a, Melo'ya, Eboue'ye, Muslera'ya ve koca sene hiç durmadan mücadele eden çok sevdiğimiz diğer futbolcularımıza, takımını hiç yanlız bırakmayan taraftara, bir sezonda tüm kadroyu değiştirip yeni bir kadro kuran yönetime, sabahı akşamı Florya'da geçen Fatih Hocamıza haksızlıktır. Bu yüzden şampiyonluğu kaybettiğimizi düşünebiliyo musun?

Ayrıca Melo transferi ile Umut Bulut transferini karşılaştırmak daha önce bahsettiğim geniş çerçeveli düşünmemekle aynı harekettir. Yönetimin zor kurtulduğumuz Beşiktaş'ın durumuna tekrar düşmememiz için edindiği bir takım prensipleri vardır. Melo'ya denmiştir ki yıllık ücretini düşür seni alalım. Dünyadaki tek orta saha oyuncusu Melo olmadığı gibi 29 yaşına gelmiş bu oyuncuya çok sayıda alternatif zaten hazırlanmıştır.

Bir de arkadaşlar sağ olsunlar Umut Bulut'un istatistiklerini yayınlamışlar, gerçi ben hiç istatistik anlamında bakmamıştım daha çok takım düzenine katkı ve sahada üstleneceği göreve bakmıştım ama benim 5 gol civarında sandığım yıllık gol sayısı da 14 civarıdaymış ki takım halinde skor üreten bir Galatasaray için bu esas forveti açısından bile gayet yeterli bir rakamdır. Zira zaten Umut önümüzdeki sene atıyorum kötü bir sakatlık nedeniyle Elmander'in yerini alsa dahi esas skorer forvetimiz olmayacaktır. Bu noktaya yönetimin önemli bir isim baktığı gayet ortadadır. Hatta ben yine pasaportu nedeniyle Burak Yılmaz'ın alınmasını çok isterim.

Son olarak Umut'un bize katacağı taktik avantajları düşünebildiniz mi hiç? Skoru elde ettiğimiz ve baskı yediğimiz maçlarda hücum hattının her yerinde oynayan Elmander'in yanına Umut'u alıp 4-3-3'ün 4-4-2'nin çeşitli varyosyanlarına geçiş yaparak yada oynadığımız sistemi muhafaza ederek muazzam bir hücum pres ile takımı öne çıkartıp baskıyı kırmamız ve maçı kolay atlatmamız gibi alternatifler üretmek mümkün olacaktır. Yada skor üretmemiz gereken ama bir türlü oyunun kontrolünü elimize alamadığımzı maçlarda Elmander ile birlikte rakibi sahasına sindirmemize yapacağı katkı?

Şimdi böyle bir transfer nasıl beğenilmiyor da sırf spektaküler hareketler yapmıyor diye yönetime sallanıyor anlamıyorum. Yanlış anlamayın ben sinirlenmiyorum, herkesin sahip olduğu eleştiri hakkımı kullanarak taraftarın zihniyetini eleştiriyorum. Çünkü bu zihniyet Arda olayında gördük ki Galatasaray'a büyük zarar veriyor. Futbolcularımız Sami Yen'de mağbedimizde ıslıklanıyor, kaptanımız ıslıklanıyor, sevgilisi toplumumuzun ahlak anlayışına aykırı şekilde ağza alınıyor, tezahurat malzemesi yapılıyor ve malesef bizi Galatasaray yapan, gurur duyduğumuz tarihimizin yaşandığı stadımız asla unutulmayacak bir utanç ile gözü yaşlı şekilde emekliliğe uğurlanıyor. Sakat sakat Fener maçına çıkıp acı içinde koşturan kaptanımızı küstürüp takımdan kaçırmaktan bahsetmiyorum bile. O unutulur ama söylediğim leke unutulmaz. Kusura bakma da ben bu zihniyeti eleştirmiyim, olayları yorumlamaya tenezzül etmeden sağdan soldan duyduğu her lafı gerçek kabul edip klübe bilenen ve saçmalayan taraftarı eleştirmiyim de belki aylar süren kafa patlatmaların sonucu oluşmuş bir transfer politikası çerçevesinde önümüzdeki sezon başarıyı yakalamak için çaba harcayan Fatih Terim'i ve yönetimi mi eleştireyim? Hayır dikkatinizden kaçmasın 2 ay önce önümüzdeki sezon için Jefferson Farfan'a talip olmuşuz. Bu nasıl çalışıldığının ip ucudur görene. Bu sene çok eminim ki her transfer sezonunda duyduğumuz kamp dönemine tam kadro girecez palavrası gerçek olacak ve 20 Haziran'da UEFA'nın kararını açıklamasıyla 10 gün içerisinde transfer bitecektir. Futbolu bizden daha iyi bilenlere saygı duyup bu planlı çalışmayı yapanları savunmayalım mı yani ?

Oncelikle sunu belirteyim buyuk takim defans yapmazdeli dana gibi saldirir diye birsey yok. Eger boyle dusunursek İtalya'da buyuk takim yok demek gibi birsey bu. Melo teklif edilen indirim olayini bana teklif etseler hakaret adlederim bunu. Performansim yuksek olacak maasimi dusurmeyi teklif edecekler onlara"Kafaniz guzelmis gule gule kullanin"der giderim. Arda olayinda en hayirlisi gitmesi oldu cunku artik kulupten one cikmaya baslamisti. Melo gider yerine gelen uyusamazsa takimla ne olacak?

Benim sinirimi bozan Burak'i beklerken Umut cikti sapkadan.

Oncelikle sunu belirteyim buyuk takim defans yapmazdeli dana gibi saldirir diye birsey yok. Eger boyle dusunursek İtalya'da buyuk takim yok demek gibi birsey bu. Melo teklif edilen indirim olayini bana teklif etseler hakaret adlederim bunu. Performansim yuksek olacak maasimi dusurmeyi teklif edecekler onlara"Kafaniz guzelmis gule gule kullanin"der giderim. Arda olayinda en hayirlisi gitmesi oldu cunku artik kulupten one cikmaya baslamisti. Melo gider yerine gelen uyusamazsa takimla ne olacak?

Benim sinirimi bozan Burak'i beklerken Umut cikti sapkadan.

O bölgeye hala bir transfer yapılacak. Umut transferi elimizdeki iyi forvet sayısını 4'e çıkarır sadece gelecek isimle birlikte. Ayrıca iyi takım tabiki defans da yapar ama iyi takım sakatlanan oyuncusu nedeniyle sistem zafiyeti yaşamaz. Umut Galatasaray sisteminin en kilit adamına alternatif olacak bir isim. Ve gelirse görücez ki çok sık da şans bulacaktır yabancı sınırlaması varken.

Üst Alt