Ünal Aysal | Başkan (2011-2014) - Sayfa 36 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Scout nedir nasil oyuncu alinir bilmeyen adamlara laf anlatmaya calisiyoruz. Götümüz arsa değmiş ya genc oyuncu alamayız büyük kulubuz asarlar sonra tıpkı yıllardır bizi sallayıp transfer yapıldiğı gibi. Aynen 10 milyona 28 yasindaki adami alinca asmiyorlar dogru. Sokaga atilan çopleri oturup analiz yapsak 5 senede bazı liglerin toplam transfer bedeli kadar bir rakam cikar heralde.
Eren transferi bile basli basina yeterli.

Bruma ve telles transferleri en azından taraftar gözünde birşeyleri degistirir diye düşünmüştüm ama yanılmışim bize 8-10milyon euro verip 28 yaşındaki adamlar mustehak çünkü zarar etmek tüzüğümüzde var. Sonra avrupa maçı izlerken adamlar buluyor alıyor yea diye boş muhabbeti kim yapacak elbette biz

Aysal'ı geçelim de, ben konu başlığında Monchi şişirilmiş balon, Roma'da balon takımı ile kepaze oluyorlar diye bir mesaj mı okudum? Hani şu oyuncu alım satımı konusunda iyi işler yapan Monchi ve daha geçen sezon şampiyonlar ligi yarı finali oynayan Roma? Üstelik finale çıksalar kimsenin şansa çıktılar, bunların burada ne işi var diyemeyeceği Roma.

Aysal'ı geçelim de, ben konu başlığında Monchi şişirilmiş balon, Roma'da balon takımı ile kepaze oluyorlar diye bir mesaj mı okudum? Hani şu oyuncu alım satımı konusunda iyi işler yapan Monchi ve daha geçen sezon şampiyonlar ligi yarı finali oynayan Roma? Üstelik finale çıksalar kimsenin şansa çıktılar, bunların burada ne işi var diyemeyeceği Roma.

Ülkedeki kafa bu işte. Bir süredir bunu anlatıyorum. Monchi ve Roma'nın hocası gelsin 2 maç kabedilsin önce bu kafa sonra uzun süredir saydığım yerli oyuncu-yerli teknik direktör ve medya üçgeni adamları paketler gönderir.

Doğru kararlar verdiğini görmekteyiz.

ade1cf6c7e00803cd53df0910d51919e.jpg

Bu resmi yeni goruyorum , albayrak in solundaki kisi ustatlardan ahmet ocaklidir

Yok yahu bitmis gitmis , adam bulasir mi bir daha bu islere

Bak bu vesile ile eski baskanlarin nasil olaydan kactigini kendilerine de hak vererek goruyoruz

Faruk suren , aysal , polat .. hic biri donmek istemezler . Tadini alamayan dursun filan belki

Hem buraya gel , hem bir ton para harca riske et (sonunda alsan da) , sonra basarilarda herkes antrenorleri ve teknik ekibi bas ustunde tasisin , ustelik anormal paralari onlar kazansin

Basarisizlikta ise , o basarisizligi yasatan futbolcular hayatlarina mutlu mesut devam etsinler , paralarinda bir eksilme olmasin . Ama yonetim daha da beter tukaka edilsin

Mesela tarik ornegi , herkes ben dahil aysal skandali diyor ama

Seyirciyi nereye koyacagiz , 85% in uzerinde tarik cilginligi olmadi mi seyircide ? Almasa ve sezon icinde o kanat aksasa , ayni asamoah muhabbetindeki gibi yemedikleri laf kalmazdi , aldilar , bu kez hem alan , hem de sozlesmesi oldugu icin gonderemeyenler topa tutuluyor

Ugrasilacak is degil aslinda

Mesela tarik ornegi , herkes ben dahil aysal skandali diyor ama

Seyirciyi nereye koyacagiz , 85% in uzerinde tarik cilginligi olmadi mi seyircide ? Almasa ve sezon icinde o kanat aksasa , ayni asamoah muhabbetindeki gibi yemedikleri laf kalmazdi , aldilar , bu kez hem alan , hem de sozlesmesi oldugu icin gonderemeyenler topa tutuluyor

Ugrasilacak is degil aslinda
Taraftar istedi başkan herseyi yapmaya calıstı. Yabancı sınırı getirdiler elde ki en iyilerini almaya calıstı. Hep vizyon kovaladı. O günlerde yabancı sınırı olmasa şu an ilk 11'i kalite kokuyordu.
Ha futbol dısı yaptıklarını söylemiyorum bile. Buram buram vizyon kokan kaliteli bir beyefendiydi Ünal Aysal.

Iste tutmadi mi da uzerine yapisiyor , tarik denince tum oklar aysal a yonelir hep

Hak mi bu ? Almasa da olmaz ,yine tepki gorurdu neden almadin diye

Ülkedeki kafa bu işte. Bir süredir bunu anlatıyorum. Monchi ve Roma'nın hocası gelsin 2 maç kabedilsin önce bu kafa sonra uzun süredir saydığım yerli oyuncu-yerli teknik direktör ve medya üçgeni adamları paketler gönderir.
Cok derin düsünüyorsun Ömer, burada o kadar derin bir durum yok bence.
Alenen ortada olan, tüm futbol dünyasinin izledigi, gizli sakli olmayan bir olaya balon demeyi ben bu kadar derin düsünceler ile aciklayamiyorum.

Tüm elemanlar sana kurban olsun.
Böyle başkan bir daha gelmez.

Altını oymasalar ve kendisini GALATASARAY üzerinden tehdit etmeselerdi eğer kesinlikle gitmezdi.
Başarılı olmasın diye her şeyi yaptılar(yabancı sınırı,playoff,Milli takım olayı,sermaye artırımı,arsa yetkisi vermeme)
Buna rağmen iyi dayandı ve dibe vurmuş kadro kalitesi ile bizi tekrar ait olduğumuz CL sahnesine çıkardı.

Prandelli hamlesi ve devre arasındaki 9 m euroluk boşa harcama dışında bir hatasını görmüyorum.

Dibe batmış takıma geldi hocanın istediği tüm adamları aldı, sonraki sezon bir o kadar daha aldı üstüne Sneijder ile Drogba'yı getirdi, sınır gelmese çok daha iyi noktalara gidiyor olacaktık, Avrupa'da da ceza yemeyecektik yüksek ihtimalle.

Beğenmeyen beğenmez ama en azından kulübün başında, hakkımızı savunan, konuşmayı bilen, kaliteli birisi vardı, sokak ağzıyla konuşan, hakkımızı hiç bir yerde savunamayan kişiler değil.

Prandelli hamlesi ve devre arasındaki 9 m euroluk boşa harcama dışında bir hatasını görmüyorum.

Dibe batmış takıma geldi hocanın istediği tüm adamları aldı, sonraki sezon bir o kadar daha aldı üstüne Sneijder ile Drogba'yı getirdi, sınır gelmese çok daha iyi noktalara gidiyor olacaktık, Avrupa'da da ceza yemeyecektik yüksek ihtimalle.

Beğenmeyen beğenmez ama en azından kulübün başında, hakkımızı savunan, konuşmayı bilen, kaliteli birisi vardı, sokak ağzıyla konuşan, hakkımızı hiç bir yerde savunamayan kişiler değil.

5 0 3
6 0 4
Allahin belasi yabanci sinirlari
3 5 sene avrupaya gitmesekte olur zihniyetindeki tff bitirdi bizi
Seref yoksunlarinin o gunlerde gosterdigi tavri hala unutamiyorum

Benim gördüklerimi söyleyeyim;

-Selçuk ve Burak'a o rakamlardan 5 yıllık sözleşme yapılması.
-Hajvoric-ontivero vs onu yazmışsın zaten devre arası harcaması.
-Prandelli'yi ben beğenirdim şimdi yalan yok o konuda bir şey diyemeyeceğim.
-İkinci kez seçildiğinde başarıyı yakaladığı yönetim kadrosundan adamları gönderip reklam isimleri dahil etmesi. Candan erçetin gibi. Gerçi hala övünürüm bununla arkadaş ortamında Galatasaray seksi kulüptür diye.
-Terim takımın başındayken başka teknik adamlarla görüşmesi(bilic'in terime verdiği bir bilgi bu), bunun hocanın kulağına gitmesi onun da başkanın mesajlarına(!) cevap vermemesi. Akabinde gerçekleşen bir çok saçma sapan olay. Eleman krizi gibi

İlk sene inanılmaz güzeldi ama. Selçuk'u adnan polat getirmişti geri kalan adamlar muslera-eboue-ujfalusi-elmander-riera-melo-engin-ceyhun-devre arası da necati alınmıştı. Sanırım ceyhun hariç hepsinden %100 performans aldık diyebiliriz ilk sene için. Buna yakın bir oran hatırlamıyorum bile. Üstüne semih ve çolak oynamıştı alt yapıdan, taş gibi takımdı. Barca deplasmanına çıksa o takım kafam rahat maç izlerdim.

Üst Alt