Ünal Aysal | Başkan (2011-2014) - Sayfa 37 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Prandelli elestirisini ben o zaman da anlamadim.
Bu adam Italya Milli Takimi ile favori gösterilmedigi Avrupa Kupasinda finale cikti ve eger hafizam beni yaniltmiyor ise kötü de oynamadilar.

Benim gördüklerimi söyleyeyim;

-Selçuk ve Burak'a o rakamlardan 5 yıllık sözleşme yapılması.
-Hajvoric-ontivero vs onu yazmışsın zaten devre arası harcaması.
-Prandelli'yi ben beğenirdim şimdi yalan yok o konuda bir şey diyemeyeceğim.
-İkinci kez seçildiğinde başarıyı yakaladığı yönetim kadrosundan adamları gönderip reklam isimleri dahil etmesi. Candan erçetin gibi. Gerçi hala övünürüm bununla arkadaş ortamında Galatasaray seksi kulüptür diye.
-Terim takımın başındayken başka teknik adamlarla görüşmesi(bilic'in terime verdiği bir bilgi bu), bunun hocanın kulağına gitmesi onun da başkanın mesajlarına(!) cevap vermemesi. Akabinde gerçekleşen bir çok saçma sapan olay. Eleman krizi gibi

İlk sene inanılmaz güzeldi ama. Selçuk'u adnan polat getirmişti geri kalan adamlar muslera-eboue-ujfalusi-elmander-riera-melo-engin-ceyhun-devre arası da necati alınmıştı. Sanırım ceyhun hariç hepsinden %100 performans aldık diyebiliriz ilk sene için. Buna yakın bir oran hatırlamıyorum bile. Üstüne semih ve çolak oynamıştı alt yapıdan, taş gibi takımdı. Barca deplasmanına çıksa o takım kafam rahat maç izlerdim.
Başka hocayla görüşme olayını bilmiyordum.

Sözleşme olayını unutmuşum o büyük hata.

Yönetim konusu ise kendi tercihidir, ilk yönetim iyidi ama bir sıkıntı oldu demekki.

Bu adam Italya Milli Takimi ile favori gösterilmedigi Avrupa Kupasinda finale cikti ve eger hafizam beni yaniltmiyor ise kötü de oynamadilar.
Finalde 4-0 kaybettiler. Baya bir sakatlık sıkıntısı da çekmişlerdi maç içinde. Ama genel olarak italya çok güzel top oynamıştı o turnuvada. Zaten 3-5-2 oynuyorlardı ve orta saha pirlo-de rossi-marchisio vardı.

Finalde 4-0 kaybettiler. Baya bir sakatlık sıkıntısı da çekmişlerdi maç içinde. Ama genel olarak italya çok güzel top oynamıştı o turnuvada. Zaten 3-5-2 oynuyorlardı ve orta saha pirlo-de rossi-marchisio vardı.
Evet kaybettikleri takim da Ispanya ve o dönem Ispanya takimi hepimizin malumu olsa gerek.
Dedigim gibi eger hafizam beni yaniltmiyor ise Italya favori olarak gösterilmiyordu bile.

Başka hocayla görüşme olayını bilmiyordum.

Sözleşme olayını unutmuşum o büyük hata.

Yönetim konusu ise kendi tercihidir, ilk yönetim iyidi ama bir sıkıntı oldu demekki.

Abi aslında olaylar bağlantılı. Ortamda fatih terim varsa bütün övgü ona gidiyor. Dominant bir karakter özellikle Galatasaray açısından durum böyle, adamın da suçu yok. Doğal olarak diğer otorite mercilerinde sıkıntı yaratıyor bu durum. Kriz anlarında avantaj çünkü çatlak sesler minimuma iniyor ancak başarı varsa "terim sayesinde" algısı oluşuyor. Benim tahminim Aysal bundan rahatsız oldu zaten yeni yönetim seçildiğinde "terimci" olarak bilinen yöneticileri temizledi. Kendi adamlarını yerleştirdi. Dediğin gibi kendi tercihi rahat çalışacağı adamları seçmiş olabilir ama mevzu daha derin bana göre. Bunun hocayı rahatsız ettiğini falan da yazmıştı gazeteciler. Buna da karışma işte be adam. Ama yok ona da bozuluyor üstüne bir de bilic başka antrenörlerle görüştüğü bilgisini terim'e verince ikisinin iletişimi tamamen kopuyor. Bizim başkan da yüz yüze görüşmek yerine mesaj atıyor, hoca bana cevap vermiyor diyordu. Baya bildiğin ikisinin ergen tripleri yüzünden dağıldı o organizasyon, yazık oldu. Aysal kral adamdı ama genel olarak gurur duyulacak bir başkandı hal, hareket ve konuşmalarıyla.

Son düzenleme:
Sence gercekten büyük hata mi?
Malum yabanci siniri vardi, Selcuk ile Burak da o dönem kötü degillerdi.

3.5 m euro maaş + 5 yıllık sözleşme bence hataydı.

Ha burada göz ardı edilen şu biz sanırım sabit kurdan imzaladık o sözleşmeleri sonrasında o iş bozuldu, bozulmasa en azından mantıksız demezdim.

Sonuç olarak Burak satılabilir bir adamdı sattık, Selçuk'u da Dursun yönetimi göndermedi hatta sözleşmede maaş düşüşü istemediler vs vs. Çözülebilecek bir problemdi.

Hayatında lig içerisinde şampiyonluk mücadelesine girmemiş ve Türk futbolu hakkında zerre bilgisi olmayan birini getirmek doğru bir iş değildi, top falan da oynamıyorduk.

Ha ligde az puan topladığını söyleyemeyiz bıraktığında 1 puan gerideydik ama ŞL'de bütün o karizmamızı mahvetti.

Abi aslında olaylar bağlantılı. Ortamda fatih terim varsa bütün övgü ona gidiyor. Dominant bir karakter özellikle Galatasaray açısından durum böyle, adamın da suçu yok. Doğal olarak diğer otorite mercilerinde sıkıntı yaratıyor bu durum. Kriz anlarında avantaj çünkü çatlak sesler minimuma iniyor ancak başarı varsa "terim sayesinde" algısı oluşuyor. Benim tahminim Aysal bundan rahatsız oldu zaten yeni yönetim seçildiğinde "terimci" olarak bilinen yöneticileri temizledi. Kendi adamlarını yerleştirdi. Dediğin gibi kendi tercihi rahat çalışacağı adamları seçmiş olabilir ama mevzu daha derin bana göre. Bunun hocayı rahatsız ettiğini falan da yazmıştı gazeteciler. Buna da karışma işte be adam. Ama yok ona da bozuluyor üstüne bir de bilic başka antrenörlerle görüştüğü bilgisini terim'e verince ikisinin iletişimi tamamen kopuyor. Bizim başkan da yüz yüze görüşmek yerine mesaj atıyor, hoca bana cevap vermiyor diyordu. Baya bildiğin ikisinin ergen tripleri yüzünden dağıldı o organizasyon, yazık oldu. Aysal kral adamdı ama genel olarak gurur duyulacak bir başkandı hal, hareket ve konuşmalarıyla.

Aslında Terim'den ziyade Aysal faktörü de hiç geride değildi yani her açıdan iyi bir takım algımız vardı.

Yönetim değişikliğinde yönetime soktuğu muhalif adamların etkisi falan da var ben bir şekilde kulüp içinden veya dışından siyasi bir baskı oluşturulduğunu da düşünüyorum. Çünkü sadece Terim'i uzaklaştırmak bunlara yetmedi, Aysal'ı da bir şekilde uzaklaştırdılar. Sonuçta Aysal küsmüş, Terim ise YD ile poz vermiş ve taraftarların antipatisini kazanmış durumdaydı.

Hayatında lig içerisinde şampiyonluk mücadelesine girmemiş ve Türk futbolu hakkında zerre bilgisi olmayan birini getirmek doğru bir iş değildi, top falan da oynamıyorduk.

Ha ligde az puan topladığını söyleyemeyiz bıraktığında 1 puan gerideydik ama ŞL'de bütün o karizmamızı mahvetti.
Yok ben zaten iyi top oynuyorduk demiyorum.
Sadece adamin geldigi zaman referansi kötü degildi.
Bir sürü baska örnegi de vardir ama mesela bizimle ilgili bir baska örnek Fatih Terim ve bize geldigi ilk dönem.

Sabit kur ile degildi . Hic bir zaman kur sabitleme bildigimiz anlamda yapilmadi , su sekilde aciklayim

Mesela 2014 senesinde 5 senelik sozlesme yaptik ve sabit kur anlasmasi yaptik

Sanilmasin ki 2014 teki doviz fiyati sabitlenip 5 sene o rakam TL ye cevrilecek

Sadece goz boyamak icin her yilin ornegin Haziran ayi kuru kaale alinirdi ve sene ici dalgalanma dizginlenmis sayilirdi

Ama haziran kuru ocak a gore yuksek de olabilir , araliktan dusuk de yuksek de

Eger dovizin yukselme egilimi var diyorsak her takip eden senenin haziran ayinda oyuncu zaten gitgide zamlanan bir sozlesme ucreti alacak TL uzerinden de

Bu yuzden bu makyajlara kanmayin , oyuncular asla paralarina halel getirtmezler

Yok ben zaten iyi top oynuyorduk demiyorum.
Sadece adamin geldigi zaman referansi kötü degildi.
Bir sürü baska örnegi de vardir ama mesela bizimle ilgili bir baska örnek Fatih Terim ve bize geldigi ilk dönem.

O sene zaten Hamza ilk şampiyonluğunu bizle aldı ama yönetim desteği ve winner bir kadro olmasının da katkısını gördü.

Terim döneminde de çok kaliteli ve winner oyuncular vardı. Bence winner oyuncuların kadroda olması hocadan daha önemli şampiyonluk kazanmak için.

Sabit kur ile degildi . Hic bir zaman kur sabitleme bildigimiz anlamda yapilmadi , su sekilde aciklayim

Sadece goz boyamak icin her yilin ornegin Haziran ayi kuru kaale alinirdi ve sene ici dalgalanma dizginlenmis sayilirdi

Eger dovizin yukselme egilimi var diyorsak her takip eden senenin haziran ayinda oyuncu zaten gitgide zamlanan bir sozlesme ucreti alacak TL uzerinden de

- 31.08.2018 - 31.05.2019 dönemindeki ödemeler için 31.08.2018 tarihinde geçerli tcmb euro döviz satış kuru

talihsiz bir sabitleme olmuş açıkçası doların zirve yaptığı dönem

GSC App

O sene zaten Hamza ilk şampiyonluğunu bizle aldı ama yönetim desteği ve winner bir kadro olmasının da katkısını gördü.

Terim döneminde de çok kaliteli ve winner oyuncular vardı. Bence winner oyuncuların kadroda olması hocadan daha önemli şampiyonluk kazanmak için.
Bu fikre katiliyorum, su an mevcut takimin en önemli eksiklerinden birinin de bu oldugunu düsünüyorum.

En azından yıllık bazda bir kar oluyordu.

1 yıllık maaş ilk günkü kurdan ödeniyordu. Örneğin bugünün şartlarında 4.50 kurdan mayıs 2019'a kadar ödeyecektik maaşları.

Üst Alt