Ünal Aysal'a Açık Bir Soru - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal'a Açık Bir Soru

Cevap: Ünal Aysal'a Açık Bir Soru

Şu durumda biz olsaydık aziz yıldırım petrol tankeriyle gelirdi.Keza operasyon başlamadan birkaç gün önce Denizlide yaşananları anlatırsam diye sopayı göstermişti.

Sinan öyle bir şey söylemedin belki ama ortada ne bi kayıt var ne bir ses dinlemesi var diyen arkadaşımızın altına imzanı attın.Ben de diyorum ki madem ortada delil yok bişey yok neden emniyetten bu kadar maçın şike ve teşvikle alakalı olduğunun delillerle ispatlandığı açıklandı?

Asıl söylemek istediğim ve konuyu açarken ki ilk mesajımda söylediğim şey de zaten Fenerbahçe'ye düşmanca tavır takınılsın asla değildi.Ama ben 18 takım tek yürek,sağolun varolun,rekabeti bi kenara bıraktık,ezeli dostumuz,ezeli rakibimiz vs.bu açıklamaları ve Ali Dürüst'ün tavrını tamamen şovenizm ve popülistlik olarak nitelendiriyorum.Galatasaray başkanına düşen nötr olmaktı,olamadı.Dua etsin Galatasaray'ın Avrupa kupaları iddaası yoktu bu sene hiç bir şekilde.4.olsaydık son haftalarda ya da 2.olsaydık şuanda aynı açıklamaları yapabilecek miydi?

Ayrıca başkanın genel tavırlarından da rahatsızım..Kongre öncesinde söylediği sözleri transfer nöbeti başlığı adı altında yazmıştım.Buraya da kısaca özet geçeyim..Öncelikle ben transferlerin dünyaca ünlü transferler olmasını illa isteyen biri asla değilim..Ama başkan taraftarlara yıldız sözü verdi,dünyaca ünlü futbolcular sözü verdi..Çok iyi hatırlıyorum dedi ki;bizim en büyük sorunumuz mevkisinin dışında oynayan futbolcular dedi.Her mevkiye en az iki alternatif yaratacağız ki oyuncular kendi bölgesinde oynasın,rekabet olsun,yoksa başarı olmaz dedi.Adeta büyülendim,ilk kez bir Galatasaray başkanı doğru cümleler kuruyordu..

Transfer bütçeniz ne kadar sorusuna,bütçemiz yok ne kadar gerekiyorsa o kadar dedi..Serhat Ulueren'e söyledi hatta bu sözleri...Galatasaray taraftarının alnı ak gezecek dedi..

Gelinen noktada neler yaptı peki başkan?Kaleci,orta saha ve forvet bana göre eksik bölgelerimiz dedi.Peki tek başına Sabri ile sağ bekin alternatifi var mı?Sağ açıkta Kazım'ın alternatifi var mı?Stoper de Ujfalusi-Gökhan Zan ve Servet yeterli mi size göre?Sol bek transferi bas bas bağırıyor(Hadi diyelim iki milli oyuncumuz var onu unutalım)kalecimizin durumu hala belli değil %100,sol açıkta sakatlanma potansiyeli yüksek olan ve en çok bel bağlanan kaptanımızın alternatifi orta saha oyuncusu Culio'mu?Baros,Elmander varken dünyaca ünlü forvet neye kime gerek?Forveti ya genç bi yabancı ile ya da yerli bir forvetle takviye etmek daha mantıklı değil mi?Artı bu sene transferler kampa kesinlikle yetişecekti,hani nerdeler?2 haftadır bu iş yüzünden kılımızı kıpırdatmıyoruz,tüm takımlar kadrolarını kurdu son takviyelerini yapcaklar,yapmayacaklar,yani o durumdalar..Tamam transfer zor iş,anlayış göstermek lazım..Ama senelerdir bu taraftar bu zihniyetten çekmedi mi?Tutulamıyacak sözler neden veriliyor?

Ha başkan iyi işler yapmadı mı?Galatasaray TV şifresiz oldu.Ben senelerdir en az futbol kadar basketbol takımımızı takip ederim.Bayan ve erkek basketbolda,inanılmaz iyi kadrolar kuruldu.Bayan takımımız Avrupa'nın en iyi 2-3 kadrosundan biri.Voleybolda erkeklerde büyük atılım yaptık..Bayan voleybolda dünyanın en iyi 10 oyuncusundan 2'si Galatasaray'da..Amatör branşlarda her şey güzel gidiyor anlatacağım o ki...

Ben sadece biraz daha tutarlılık istiyorum.Başkanın kongre öncesi Telegol'e bağlandığında ben taraftarımın sözünü umursarım,forumları okuturum,onların görüşlerine değer veririm yaklaşımını başkan seçildikten sonra da görmek istiyorum...

Galatasaray-Fenerbahçe basketbol final serisinde Ali Koç taraftarlarımızı tahrik ederken bizi centilmenliğe ve saha dışına çıkmaya davet eden başkanlık modelini görmek istemiyorum.Sinan Erdem'de gözlerimin önünde Abdürrahim Albayrak ve Hakan Üstünberk'e bir metreden ana avrat küfür eden adamları gören Fenerbahçe yöneticilerinin umursamazlığına,Cemal Nalga olayında bizi küme düşürtmek için elinden geleni ardına koymayan karşı yakanın yöneticilerinin tavrına karşı biz neden zeytin dalı uzatıyoruz?

Başkanımızın taraftarlarımız başı eğik gezmeyecek sözü o basketbol serisinde polislerin taraftarlarımızı darpla,hatta aşırı güç kullanarak,hatta bazılarını meydan dayağına çekerek,bir polisin önünden geçen tüm taraftarlara çoluk,çocuk dinlemeden tekme savurduğunu videolara düştüğü gün bunlara kayıtsız kaldığında benim gözümde bir balon olarak kaldı...

Daha çok ilgi,daha iletişimli yönetim istemek ben ve benim gibi kulübüne sahip çıkan,forma alan,maça giden,vaktinin önemli bölümünü bu renklere adayanların en büyük hakkı..Lütfen bu hakka biraz daha fazla saygı...

Ben anlamıyorum bu fairplay saçmalığını arkadaş.Onu değilde abartan başkanları anlamıyorum.Biz bu kafayla daha çok eziliriz.Bizim görmediimiz bi dostlukmu var fenerle aramızda veya kafamıza silahmı dayıyorlar bizimle iyi geçinin diye.Hayır o değilde bu tek taraflı birşey.Onlar her türlü çirkefiliği yaparken biz hep Fenerbahçeyle edebi bilmemne ebedi dostluğumuz bozulmasın falan fıstık.Ne dostluğu be ne dostluğu.Adam gibi taraftarın tepkisini dile getirecek bi başkanımız olamayacakmı?

kesin olarak mahkeme sonuçlanmadan kimse suclu değil arkadaşlar.herkes kendisini o insanların yerine koysun, millet bize kötülük yaptı ya da yapacak diye biz kimseye kötülük yapmayız yapmayacağız da.Çünkü biz GALATASARAYIZ.Tüm yöneticilerimizi etik ve fair davranışlarından dolayı kutluyorum.Ayrıca burada rahmetlik Başkanımız Özhan Canaydını fair ve beyfendi bir insan olduğu için eleştirenleri esefle kınıyorum.Tüm yönetim ve başkanımızı canı gönülden kutluyorum.

Hamdi Bey,kimse kimseyi zaten suçlasın etsin istemiyoruz..Ben kendi adıma bu centilmenlik şovlarını gereksiz buluyorum sadece...Çünkü bunlar sadece şov..

burda insanlar yönetim ve başkana ateş püskürüyor cidden anlamış değilim.Millet hakim olmuş karar vermiş yargılamış cezayıda kesmiş.Diyelim ki mahkeme sonucunda suçsuz bulundular ne olacak o zaman?

Geldiğin gün sana ve yönetimine ettiğim muhalefetin haklı gururunu yaşıyorum sayın Başkan

İyi de ortada emniyet tarafından açıklanan Bank Asya ve Süper Lig'in 17-18-19 neyse sayıyı unuttum şu an maçında şike ve teşvik yapıldığı delillendirilmiştir açıklaması var ve incelenen bu dosyalar ilk gözlatılarla alakalı..Peki hukuk kuralları önünde suçsuz olmasına rağmen kimler tutuklu olarak yargılanıyor yönetici bazında?Sivas başkanı,Fenerbahçe başkanı,Cemil Turan,Şekip Mosturoğlu,Tamer Yelkovan ve birkaç federasyon görevlisi,Bülent Uygun..Şimdi şu kadar maçta şike var diyosan ve bunların içinden bir tek Fenerbahçe ve Sivasspor yöneticilerini tutuklu yargılıyorsan buradan bir koku alırsın bir kere...Ama yine de suçluluğu yargılana kadar herkes masumdur diye bir yönergemiz var yasada,hukukta..

Sizin anlamak istemediğiniz nokta,bu olaylara nötr kalması gereken yöneticilerimizin ve başkanımızın,centilmenlik olayını abartmaları..Yoksa kimse Ünal Bey assın,kessin demiyor..Bence sadece kenara çekilsin,izlesin...

İyi de ortada emniyet tarafından açıklanan Bank Asya ve Süper Lig'in 17-18-19 neyse sayıyı unuttum şu an maçında şike ve teşvik yapıldığı delillendirilmiştir açıklaması var ve incelenen bu dosyalar ilk gözlatılarla alakalı..Peki hukuk kuralları önünde suçsuz olmasına rağmen kimler tutuklu olarak yargılanıyor yönetici bazında?Sivas başkanı,Fenerbahçe başkanı,Cemil Turan,Şekip Mosturoğlu,Tamer Yelkovan ve birkaç federasyon görevlisi,Bülent Uygun..Şimdi şu kadar maçta şike var diyosan ve bunların içinden bir tek Fenerbahçe ve Sivasspor yöneticilerini tutuklu yargılıyorsan buradan bir koku alırsın bir kere...Ama yine de suçluluğu yargılana kadar herkes masumdur diye bir yönergemiz var yasada,hukukta..

Sizin anlamak istemediğiniz nokta,bu olaylara nötr kalması gereken yöneticilerimizin ve başkanımızın,centilmenlik olayını abartmaları..Yoksa kimse Ünal Bey assın,kessin demiyor..Bence sadece kenara çekilsin,izlesin...

Neden centilmenlikden rahatsızlık duyuyorsunuz benim de anlamadığım nokta burası?

o degilde ünal aysalın şu ana kadarki yaptıgı(yapamadıgı) icraatlarla verdigi(tutamadıgı) sözleri birleştirince tablo hiç hoş gözükmüyor.. :m05: şimdi daha erken diyenler olabilir..

*yaptıkları yapacaklarının teminatıdır

*ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz

bu sözler yeterli heralde :063:

Baskanimizi tebrik ediyorum.Ben yandas basinin,ikinci cumhuriyetcilerin ,hukumetin ,F tipi savci ve polisin arkasinda oldugu hic bir olayi desteklemem ve mesafeli dururum.Bu fenerbahce bile olsa.Olay sike olayi degildir,siyasi hesaplasmadir.Bunu bazilarimizin anlamasi lazim.Aziz sike yapmismidir derseniz bende yapmistir derim ama olay sikeyi astigi icin fenerbahce saflarinda mecburen yer aliyoruz.

o degilde ünal aysalın şu ana kadarki yaptıgı(yapamadıgı) icraatlarla verdigi(tutamadıgı) sözleri birleştirince tablo hiç hoş gözükmüyor.. :m05: şimdi daha erken diyenler olabilir..

*yaptıkları yapacaklarının teminatıdır

*ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz

bu sözler yeterli heralde :063:

Külü olarak yaptığımız transferlere bak söylediklerinin boş olduğunu göreceksin bence.Ayrıca daha çok erken adamları 3 olmadan bitirdin.

Şimdi Konuyuda değiştirmişiz gene gelmişiz transfere, yapılır yapılmaz bilemiyeceğim, ama Necati kardeşim senin bilmediğin çok şey var öncelikle beklediğin kafanda oluşturduğun isimlerde haklı olabilirsin, haksız da olabilirsin.

- Drogba gündemimizde yok ancak Chelsea satmak isterse ilgilenebiliriz diyen Ünal Aysal değilmiydi ?

- çok değil 2 hafta sonra taraftar Başkanı zora sokup Bize Drogbayı getir diyen siz değilmiydiniz ?

- Çoluk çocuk dinlemeden tekme tokat sallandı diyorsun, sahaya eline ne geçerse fırlatan adama vay güzel kardeşim ne güzel yapmışsın, buyrun efenim devamı edelim diyecekti ? Hadi arada masum suçsuz insanlarda var, Ünal Aysal ne yapacak gitcek polis amirine 2 tokat sallayıp yürü git lan benim taraftarıma dokunmamı diyecek? orda eline ne geçerse fırlatıp atan adamlar suçsuz, Ünal Aysal suçlu, onlar adam gibi dursun arada kurunun yanında yaş da yanmasın.

- Drogba yı medya attı siz yediniz, başkanı zorladınız. Forlan olmadı çok para istedi, Reyes'i kulüp satmaktan vaz geçti. kimse kusura bakmasın 33 yaşındaki adama 8-9 verilmez ha bunlardan haberin olsun.

- Muslera alındı, %99 son dakikada yata da bilir, ne transferler biliyorum masada yatan yalan olan. Bana göre yılın transferidir Muslera "iyi oynar oynamaz bilmem ama iyi kaleci olduğu gerçeğini şuan değiştirmez"

- bilmem maçta fark ettinmi ujfalusi çıkınca yan toptan gol yedik , bana göre yeterlidir ujfalusi

- 1 forvet ve 1 ortasaha alınacağını söylüyor zaten, diğer eksikler duruma göre belirlenecek buda muhtemelen Real Madrid maçından sonra olacak

- Az kalsın yine basına uyacaktınız başkan Kaka dedi diye, aman dikkat yok öyle birşey. Fatih Terim cevabını verdi

- Evet Ünal Aysal transferlerde aceleci davrandı büyük isimler dedi, ama büyük isimler gelmiyor, oda parasını basar getiririm dedi bizim gibi düşündü ama olmadı olmayınca olmuyor.

Sebepleri;

- Katar muamelesi gösteriliyor adama maaşının 2 katı teklif ediliyor adam 3 katını istiyor

- 7-8 yıldır Avrupada yokuz buda bize katar gibi davranmalarının en büyük nedeni

- Aysal her röportajnda bütçe yok Fatih Terimin isteği doğrultusunda alıyoruz şeklinde konuştu

k.bakma kardeşim bazı kısımlarda haklısınız, bazı kısımlarda da kaçırdığınız noktalar var

---------------------------------------------------

Burdan sonrasını isteyen üstüne alınır,

Ey futboldan anlıyorum diye geçinen arkadaşlarım, gidip 4-3-3 taktik diziliş yada 4-5-1 taktik dizilişlerle uğraşmayın.. Adam eski sistemini en iyi bildiği sistemi oynatacak taktik dizilişimiz antrenman ve maçlarda görüldüğü gibi 4-4-2 'dir

Buna göre Fatih Terimin istekleri doğrultusunda transfer yapılıyor, yani Fatih Hoca ne isterse o alınacak. Kanat istermi istemezmi bilemiyorum ama haksız değilsiniz 1 tanede kanat lazım.

Bu sene bizim için zor geçeceği belliydi inşallah her şey güzel olacak ama görevde 1-2 aydır olan birinede sallamamak lazım biraz bekleyin 1-2 sene..

Üst Alt