Ünal Aysal'a Açık Bir Soru - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal'a Açık Bir Soru

Cevap: Ünal Aysal'a Açık Bir Soru

Neden mi rahatsızlık duyuyorum buyrun bakın ilk mesajıma neden duyuyormuşum..Eğer masaya yumruğunu vuran başkanlarımız olsa geçen sene bayan basketbol final serisinden doğranmaz,şampiyon olurduk,geçen sene 10 maçta kasti hatalar yapılmazdı..Hep ödün veren biz olmak zorunda değiliz..Başkan ilk gelirken hedefinin Fenerbahçe-Galatasaray yarı yarıya dolu tribünler olduğunu söyledi,bu çok hoştu..Ama Aziz Yıldırım ne dedi,beni konuşturmasınlar Denizli maçlıyla ilgili çok şeyler biliyorum dedi...Dün NtvSpor Aziz Yıldırım tutuklandığı sırada 3 saat Diamond Lig yayınladı,Digiturk Fenerbahçe-Galatasaray maçını verdi.Bu kadar taraflı bir medya ve karşı taraf varken siz hangi centilmenlikten bahsediyorsunuz?

Şimdi Konuyuda değiştirmişiz gene gelmişiz transfere, yapılır yapılmaz bilemiyeceğim, ama Necati kardeşim senin bilmediğin çok şey var öncelikle beklediğin kafanda oluşturduğun isimlerde haklı olabilirsin, haksız da olabilirsin.

- Drogba gündemimizde yok ancak Chelsea satmak isterse ilgilenebiliriz diyen Ünal Aysal değilmiydi ?

- çok değil 2 hafta sonra taraftar Başkanı zora sokup Bize Drogbayı getir diyen siz değilmiydiniz ?

- Çoluk çocuk dinlemeden tekme tokat sallandı diyorsun, sahaya eline ne geçerse fırlatan adama vay güzel kardeşim ne güzel yapmışsın, buyrun efenim devamı edelim diyecekti ? Hadi arada masum suçsuz insanlarda var, Ünal Aysal ne yapacak gitcek polis amirine 2 tokat sallayıp yürü git lan benim taraftarıma dokunmamı diyecek?

- Drogba yı medya attı siz yediniz, başkanı zorladınız. Forlan olmadı çok para istedi, Reyes'i kulüp satmaktan vaz geçti. kimse kusura bakmasın 33 yaşındaki adama 8-9 verilmez ha bunlardan haberin olsun.

- Muslera alındı, %99 son dakikada yata da bilir, ne transferler biliyorum masada yatan yalan olan. Bana göre yılın transferidir Muslera "iyi oynar oynamaz bilmem ama iyi kaleci olduğu gerçeğini şuan değiştirmez"

- bilmem maçta fark ettinmi ujfalusi çıkınca yan toptan gol yedik , bana göre yeterlidir ujfalusi

- 1 forvet ve 1 ortasaha alınacağını söylüyor zaten, diğer eksikler duruma göre belirlenecek buda muhtemelen Real Madrid maçından sonra olacak

- Az kalsın yine basına uyacaktınız başkan Kaka dedi diye, aman dikkat yok öyle birşey. Fatih Terim cevabını verdi

- Evet Ünal Aysal transferlerde aceleci davrandı büyük isimler dedi, ama büyük isimler gelmiyor, oda parasını basar getiririm dedi bizim gibi düşündü ama olmadı olmayınca olmuyor.

Sebepleri;

- Katar muamelesi gösteriliyor adama maaşının 2 katı teklif ediliyor adam 3 katını istiyor

- 7-8 yıldır Avrupada yokuz buda bize katar gibi davranmalarının en büyük nedeni

- Aysal her röportajnda bütçe yok Fatih Terimin isteği doğrultusunda alıyoruz şeklinde konuştu

k.bakma kardeşim bazı kısımlarda haklısınız, bazı kısımlarda da kaçırdığınız noktalar var

---------------------------------------------------

Burdan sonrasını isteyen üstüne alınır,

Ey futboldan anlıyorum diye geçinen arkadaşlarım, gidip 4-3-3 taktik diziliş yada 4-5-1 taktik dizilişlerle uğraşmayın.. Adam eski sistemini en iyi bildiği sistemi oynatacak taktik dizilişimiz antrenman ve maçlarda görüldüğü gibi 4-4-2 'dir

Buna göre Fatih Terimin istekleri doğrultusunda transfer yapılıyor, yani Fatih Hoca ne isterse o alınacak. Kanat istermi istemezmi bilemiyorum ama haksız değilsiniz 1 tanede kanat lazım.

Bu sene bizim için zor geçeceği belliydi inşallah her şey güzel olacak ama görevde 1-2 aydır olan birinede sallamamak lazım biraz bekleyin 1-2 sene..

Yarabbi şükür aklı selim birisi güzel bir yazı yazmışş..Tebrik ediyorum.Altına imzamı atıyorum.

Birincisi ben yazımda zaten Baros ve Elmander varken elimizde dünya starı forvette ne alaka dedim,iyi okuduysan eğer,alırsın bir yerli veya yabancı genç forvet gelecek vaad eden olur biter dedim..Bu bağlamda ne Forlan ne Drogba ne Kaka benim beklentim değil..İkincisi Ujfalusi yetersiz asla demedim.Rotasyonda sadece Servet,G.Zan ve Ujfalusi(Ujfalusi yi çok beğenirim.) yeterli olmaz dedim bir stoper daha lazım dedim..Bakılacak birşey yok,eğer takımda sağ ve sol beklere ihtiyaç olmadığını düşünüyorsanız futbol bilginizden şüphe ederim..Ama bir kez daha tekrar ediyorum illa 11'de oynayacak oyuncular demiyorum rotasyon oyuncuları diyorum..Arda ve Kazım dışında(Aydın'ın durumu ortada) süper lig kalitesinde 3.bir gerçek açık oyuncumuz var mı?Ben bu eksiklikleri sonuna kadar tartışırım.Ayrıca eğer o basketbol maçlarına geldiyseniz Drogba tezahüratlarında başkanın iki elini havaya kaldırarak merak etmeyin hareketini görmüşsünüzdür ama dediğim gibi ben Drogba'yı istemeyenlerdenim.Forvet için sadece iyi ve eldekileri zorlayacak bir genç oyuncuya ihtiyacımız olduğunu düşünenlerdenim.Bunlar işin teknik kısmı...

Ama kabullenemeyeceğim birşey var yazınızda..Galatasaray-Fenerbahçe final serisinde polisin tavrını savunuyorsunuz anladığım kadarıyla..Galatasaray taraftarı küfür etmiş midir etmiştir,saha bişey atmış mıdır atmıştır?Peki bu ne zaman olmuştur.Fenerbahlçe içeriye kaçarken..Daha sonra taraftrlar oyuncusunu alkışlamış,sene boyu yapılanlar için teşekkür etmiş ve ellerindeki biletleri karşılığı olan kupa törenini izleme protesto haklarını kullanmak istemişlerdir...Eğer bilmiyorsanız söyleyeyim ben çünkü son dakikaya kadar salondan çıkmayanlardanım..Polisin taraftarı darp sebebi saha birşey atılması değil,salondan çıkmayı red etmesidir...Ve orantısız güç kullanmasıdır..

O maça giden kardeşlerimden de olumlu ya da olumsuz yorumlar bekliyorum..Acaba ben yanlış bir yerde miydim?

Ama kabullenemeyeceğim birşey var yazınızda..Galatasaray-Fenerbahçe final serisinde polisin tavrını savunuyorsunuz anladığım kadarıyla..Galatasaray taraftarı küfür etmiş midir etmiştir,saha bişey atmış mıdır atmıştır?Peki bu ne zaman olmuştur.Fenerbahlçe içeriye kaçarken..Daha sonra taraftrlar oyuncusunu alkışlamış,sene boyu yapılanlar için teşekkür etmiş ve ellerindeki biletleri karşılığı olan kupa törenini izleme protesto haklarını kullanmak istemişlerdir...Eğer bilmiyorsanız söyleyeyim ben çünkü son dakikaya kadar salondan çıkmayanlardanım..Polisin taraftarı darp sebebi saha birşey atılması değil,salondan çıkmayı red etmesidir...Ve orantısız güç kullanmasıdır..

O maça giden kardeşlerimden de olumlu ya da olumsuz yorumlar bekliyorum..Acaba ben yanlış bir yerde miydim?

Hayır polisin tavrını değil, taraftarın tavrını yanlış buluyorum... Sadece sahada durmak istediğiniz içinmi yoksa saha elinizde ne var ne yok fırlatığınız içinmi ? Bence her olay birbirini tetikler.. ASY'de bi sefer kafam yarılıyodu kafama bozuk para yedim de ben pek hoş karşılamıyorum, orda olan kardeşlerimizde istedikleri kadar benim düşüncelerime karşı çıksınlar, eğer ben o gün o şerefsiz'i yakalayabilseydim bırak ultraslanı! Süperman gelse elimden alamazdı. O zaman sende bana bunun hesabını ver benim kafama bozuk para atan adam iyi mi etmiş bunu mu savunuyosun ?

Şimdi ben ne anlatmak istedim sana, Önce kendi yanlışlarımızı görüp düzeltelim, sonra karşı tarafın yanlışlarına el atarız ;)

bende maç çıkışı polis tarafından darp edildim ibr çok kez bir çok arkadaşımla, ama bizler bir b.k yapıyoruz ki onlar da öyle tepki veriyor... Bunu düşünmek lazım en başta anlatabildi mi ? Portesto bir haktır ! ama seviyesini koruduğun zaman haktır. iç hizmet kanununa göre senin hakların benim haklarımı sınırlamayacak, senin davranışların benim sağlığımı tehlikeye sokmayacak. Uzun lafın kısası, önce kendi davranışlarımızı düzeltelim ki , O zaman başkasının davranışlarını rahatca eleştirebilelim.

Neden siz li konuşuyorsun?Ben sahaya birşey atanları mı savunuyorum sana göre?atan insanlar bana göre büyük cahiller ve polislerin kameralarına takılıyorlar zaten her istediklerini alabilme potansiyelleri var..Ama protesto hakkını orada benim gibi kullanan birçok insan vardı..Sahaya elimde ne var ne yok fırlattım ve herkes de öle yaptı öyle mi orda?Ben sizin centilmenlik sınırlarını zorladığınızı ve çok iyi niyetli olduğunuzu düşünüyorum...

Adasim (sinan) , senin gibi birine harbi ihtiyacim vardi. Benzer seyleri savunurken hep cekiniyorum. Simdi kimse kendi sahamizda fenerin sampiyonlugunu kutlatmicaz , kupa kaldirmasinlar filan demedigini solemesin. Seyirciler kasti olarak cikmadi , kupa kaldirtmayiz diye , simdi burda olayi carpitip biletin parasi hakki denmesin. Once durust olalim. Ayrica fenerliler gibi siz de polise saymayin . Polis bir aciklama yapmak zorunda degil , salonu bosaltin diyorsa bosaltacaksin. Herhangi bir yorum , herhangi bir mukavemet , herhangi bir soylem hakkin yok. Sunu anlatamiyoruz fenerlisine de bizimkilere de. Biri salon bosaltilacak dendiginde cikmaz dayak yer sonra solemedigini birakmaz , oteki karayolunu kapatir , 8 yasinda cocuklari biber gazi ile zehirlediler diye aglar. Polis ,asker gibi otoriteler devleti temsil ettigi icin bir aciklama yapmaz. Soyledigini yaparsin , sonra orda bir carpiklik goruyorsan baska yollarla hakkini ararsin. Her anarsi olayinda , sanki ortada bir sey yokmus gibi polisi suclamayi birakin

Neden siz li konuşuyorsun?Ben sahaya birşey atanları mı savunuyorum sana göre?atan insanlar bana göre büyük cahiller ve polislerin kameralarına takılıyorlar zaten her istediklerini alabilme potansiyelleri var..Ama protesto hakkını orada benim gibi kullanan birçok insan vardı..Sahaya elimde ne var ne yok fırlattım ve herkes de öle yaptı öyle mi orda?Ben sizin centilmenlik sınırlarını zorladığınızı ve çok iyi niyetli olduğunuzu düşünüyorum...

ya hangi hak ? hak mak yok , biletin karsiligi o maci izlemek sonra da efendi gibi cikip gitmek , orda karsi takimi sabote etmek , salondan soyunma odasina giderken madde atmak degil. sen (ya da senin taraftarin) bu amelleri yaparsa ,buna engel olmak zorunda olan otorite de orayi bosaltir. buna karsi cikamazsin. protesto hakki ne sonra ? oyle bir hakkin filan yok , nerden cikariyosunuz bunlari ?

Ben fazla iyi niyetli olabilirim, ama kimsede benim sağlığımı tehlikeye atamaz , orada 10 kişi değil sahaya eline ne geçerse fırlatanlar hangi birini alıp götüreceksin? bütün millet hurra elinde ne var ne yok fırlattı, şimdi bu doğru davranışmı ? bak dostum kavga-dövüş iyi birşey değil bunlarla bir yere varamazsın, ben demiyorum ki saf gibi duralım, adamlar ne derse azımızı açıp bekleyelim, centilmen gözükürsün işini başka şekilde görürsün anlatabildimi ? ama birini eleştirirkende kendi yaptıklarımızı savunmayalım, kendi yanlışlarımızı görelim düzeltelim.

Adasim (sinan) , senin gibi birine harbi ihtiyacim vardi. Benzer seyleri savunurken hep cekiniyorum. Simdi kimse kendi sahamizda fenerin sampiyonlugunu kutlatmicaz , kupa kaldirmasinlar filan demedigini solemesin. Seyirciler kasti olarak cikmadi , kupa kaldirtmayiz diye , simdi burda olayi carpitip biletin parasi hakki denmesin. Once durust olalim. Ayrica fenerliler gibi siz de polise saymayin . Polis bir aciklama yapmak zorunda degil , salonu bosaltin diyorsa bosaltacaksin. Herhangi bir yorum , herhangi bir mukavemet , herhangi bir soylem hakkin yok. Sunu anlatamiyoruz fenerlisine de bizimkilere de. Biri salon bosaltilacak dendiginde cikmaz dayak yer sonra solemedigini birakmaz , oteki karayolunu kapatir , 8 yasinda cocuklari biber gazi ile zehirlediler diye aglar. Polis ,asker gibi otoriteler devleti temsil ettigi icin bir aciklama yapmaz. Soyledigini yaparsin , sonra orda bir carpiklik goruyorsan baska yollarla hakkini ararsin. Her anarsi olayinda , sanki ortada bir sey yokmus gibi polisi suclamayi birakin

İç hizmet kanunu derki; Senin hakların başkasının haklarını kısıtladığında yada senin davranışların başka birini hayatını veya sağlığını riske ederse ozaman otorite işe el koyar.. Bunu kimse anlamıyor işte, insanlar sanıyorki biz ne yaparsak yapalım, biz haklıyız. Suçsuz da arada kaynar, ama işte sorun suçsuzun arada kaynaması orada Darwin'in kayıp halkası gibi davranan insansı varlıklar yüzünden, niye bunu kimse idrak edemiyor işte bunu anlamıyorum.

gelince büyük başkan diyenler , telegolde serhat uluerene ayar yaptıktan sonra ''bundan sonra Ünal Aysal a laf edenler karşısında beni bulur '' diyenler şimdi aynı adama küfür saydırıyor.

böyle taraftar profili olmaz.1-2 ayda hemen herşeyi değiştiriyoruz.Culio bir iki maç iyi oynuyo sonra lig bitiyo herkes Culio kalsın yedek olur bu kadar kötü takımda bile böyle parladıysa şimdiki takımda harikalar yaratır diyenler daha geçen günki hazırlık maçlarında bu adamdan cacık olmaz balta sarpın yanında buda gönderilsin deniyor

diyecek bişe bulamıyorum artık...

Maçı izlersin efendi gibi çıkıp gidersin,kupa törenini izleyemezsin öyle mi?Protesto edemezsin öyle mi?Ailemde iki hukukçu var,sizin gibi düşünmüyorlar bu konuda,birilerinin sağlığını tehdit edersen otorite devreye girer doğru,ama bu yapılanlar 10-15 kendini bilmezin bişeyler fırlatmasıysa otorite tüm cezayı herkese kesemez..Benim Galatasaray'ı geri çağırma,bir kere daha vedalaşma hakkımı elimden alamaz..

Örneğin ben o maçta pota arkasında maç bitiminde çıkmayıp Digiturk'u protesto edenlerden biriydim var gücümle Hüsnü Çakırgil isimli amigoyu yanlı yorumlarıyla canlı yayınlarında kullandıkları için.Siz koyun gibi izler eve gidersiniz,ben sahip olduğumu düşündüğüm protesto destek haklarımı kullanabilirim.

Ayrıca ne olursa olsun o maçta iki aurı polis memurunun önüne gelen herkesi ama herkesi darp ettiği bir olaya olabilir otorite diyorsunuz ya hiçbişey demiyorum

Konu menzilinden çıktı bu arada bence..İkili diyaloglara bir son verelim bence..Herkesin görüşlerine saygı duyuyorum..

Maçı izlersin efendi gibi çıkıp gidersin,kupa törenini izleyemezsin öyle mi?Protesto edemezsin öyle mi?Ailemde iki hukukçu var,sizin gibi düşünmüyorlar bu konuda,birilerinin sağlığını tehdit edersen otorite devreye girer doğru,ama bu yapılanlar 10-15 kendini bilmezin bişeyler fırlatmasıysa otorite tüm cezayı herkese kesemez..Benim Galatasaray'ı geri çağırma,bir kere daha vedalaşma hakkımı elimden alamaz..

Örneğin ben o maçta pota arkasında maç bitiminde çıkmayıp Digiturk'u protesto edenlerden biriydim var gücümle Hüsnü Çakırgil isimli amigoyu yanlı yorumlarıyla canlı yayınlarında kullandıkları için.Siz koyun gibi izler eve gidersiniz,ben sahip olduğumu düşündüğüm protesto destek haklarımı kullanabilirim.

Ayrıca ne olursa olsun o maçta iki aurı polis memurunun önüne gelen herkesi ama herkesi darp ettiği bir olaya olabilir otorite diyorsunuz ya hiçbişey demiyorum

10-15 kişi mi ? salonun yarısı mı ? Diyorsun ki ben sessizce protesto ettim çıkmadım, en çok senin haykırman lazım bu adamlar yüzünden oldu diye çünkü onlar yüzünden başladı olaylar, ayrıca evet maçını izledikten sonra stad dan çıkın dediklerinde çıkmak zorundasın çünkü bunu sana oradaki görevli söylüyor, polis dağılmanızı söylüyor uyarıyor yani bunu size devlet söylüyor sende söyleneni yapmazsan devlete karşı gelmiş oluyorsun, polis de aldığı emir doğrultusunda size sert davranıyor ama emin ol ki polisin sizi dışarı o şekilde atmasının sebebi, en başta taşkınlık yapanların suçudur, olayın önüne geçmek için polis bu tarz kararlar alabilir, dediğim gibi önce kendimizi sorgulayıp sonra karşı tarafı sorgularız..

Bu arada Necati sana teşekkür ediyorum, fikirlerimiz uyuşmasa da, bir kez bile saygı çerçevesini bozmadın.

Medyayı arkasına alması lazım, lakin Medya Fenerli maalesef, daha geçen gün lig tv nin yaptığı i....liği hepimiz gördük, medya > halk (yönlendirdiği için), ben asıl uefa ve fifa dan korkuyorum, Türkiye'de futbolu yöneten ge......lılar,(söz meclisten dışarı) Türk futbolunu zerre kadar önemsemiyorlar maalesef, inşallah uefa bizi almazda, men ediliriz de diyeceğim ama , yazık gerçekten.

Aldığım terbiye karşı fikirlere de saygı duyma ve kendi fikirlerimi kabul ettirmeye çalışmamaya dayanıyor..Ben de sana teşekkür ediyorum..Ayrıca arkadaşlar şunu da söyleyebilirim,ben mesela başkanın başlangıç icraatlerinden memnun değilim ama bu bana asla hakaret etme,ilk aydan istifa vb.davet etme hakkını vermez.Benim tek isteğim taraftarın görüşlerini daha sıcak adımlarla yaklaşarak iletişimi ön plana çıkarmak..

Üst Alt