# Volkan Şen - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Volkan Şen

Cevap: Volkan Şen Galatasaray yolunda..

volkan şen gelecek için iyi bir futbolcu hasan şaş gibi uzun yıllar ofans sol kanatına hırslı ve hızlı bir futbolcu çok iyi olur ama bukadar dolu bir takımda bir kişi gidici sanırsam ..hayırlısı.

Valla ben pek sevindiğimi söyleyemeyeceğim.

Sonuçta Aydın verilip başka bir Aydın alınıyor.Volkana vereceğimiz şansı kendi evladımıza verelim (kaldı ki ben de Aydın'a senelerdir yerinde sayıyor diye kızanlardanım).

Takım eksiğim orta saha eksiğim stoper diye bağırıyor ama biz hala sorunun çözümünü başka yerlerde arıyoruz.Keita'yı monte edemezken takıma başka bir kanat oyuncusuna ne gerek var?

Çok doğru. Volkan Şen, bizde iyi bir yedek olur. Keita'yı mı kesecek, Kewell'ı mı, Arda'yı mı? Yedek oyuncuya da o kadar para verilmez. Ayrıca, o bölgeye oyuncu takviyesine hiç ihtiyaç yok.

Rijkaard'ın sezon başından beri Aydın'a ne kadar çok şans verdiğini hepimiz gördük. Bu transferde bonservisiyle birlikte veriliyorsa eğer, ki bu Rijkaard'ın bilgisi dahilindedir, demekki Rijkaard bile Aydın'dan umudunu kesmiş demektir. Zaten yıllardır bekliyoruz Aydın'ın patlamasını ama bir türlü o patlama gerçekleşemedi bundan sonra da gerçekleşeceğini sanmıyorum.

yapmayın yahu aydin daha 21 yaşında aslında aydin varken gerek duyulmamalı.

Volkanı severim. Yazdan beri bangır bangır bağırdım Volkan diye. Yönetim duymuş beni sonunda. Hayırlı ola, iyi bir oyuncu. Sercandan daha çok beğeniyorum.

Aydın'dan çok fazla farkı yok bana göre. En önemli sorunu istikrar. Aydın bu transferde takasta kullanılacaksa iyi olur. Fazlalık olmaz en azından...

yapmayın yahu aydin daha 21 yaşında aslında aydin varken gerek duyulmamalı.

Aydın yetenekli iyi hoşda 3-4 yıldır doğru düzgün form tutamadı.Hadi geçen yıllar ters teknik direktörlere rast geldi,bu yıl reijkard gibi bir teknik adam,hemde kendisine gerekli şanslar verilirken neden hala yokları oynuyor anlamış değilim.

Aydın yetenekli olabilir ama büyük takımlarda oynayamayacak bir oyuncudur.

Biz bu tarz oyu8ncuları bekleye bekleye rezil olduk,bir aydın bir linderoth bir barış ve serkan çalık bizleri çok zor durumda bıraktı.Bence şans verilecekse genç semihe verilsin stoperde mesela ama reijkard onu hiç düşünmedi bu sezon.

Aydın 21 yaşına gelmiş ve bu takımda şans bulmuşsa değerlendirecek ,bal yapmayan arı misali aydın ile artık bu kadar fazla üstünde durulmamalı.1-2 maç güzel oynadı diye bir oyuncu çok iyi sayılmaz zira yetenekli bile olsanız verimliliğiniz ve sürekliliğiniz az ise başarılı olamassınız.Malesef aydında buna çok güzel bir örnekdir.

Otururken bilgisayar basimda aklima geldi bazi faktorler yazmadan gecemeyecegim;

• Serdar Eylik varken Volkan Sen'e cok da ihtiyac duyulmuyor su an icin.
  • Haldun Ustunel'in basini yaniltmak icin ayni takimdan baska bir oyuncu ile gorustugunu de biliyoruz.

Simdi Haldun Ustunel zamaninda Govou haberlerini cikarttirdi ve Keita'yi aldi.Acaba Volkan haberleri cikmisken bir Sercan transferi bekleyebilirmiyiz?

İkisini de istemem işin doğrusu Göksu. Bizden uzak olsunlar olabildiğince.

Sercan olsun dostum ya Rijkaard gibi bi faktör var başımızda adam hem yetenekli hemde çok çok genç gelirse iyi olur inşallah o gelir.

Ayrıca Serdar Eylik gibi muhteşem yetenek varken, Volkan oynayamaz. Serdar takımın banko oyuncusu olacak 1-2 sene içersinde inşAllah.

Hep söyledim yine söylüyorum. Ben Mustafa Pektemek'i Sercan'a bin kere tercih ederim. Sercan gelişim gösteremiyor. Rijkaard faktörüde bir yere kadar. Bir yerde oyuncuda bitiyor iş. Hazır Mustafa Pektemek'in bir tarafı Sercan gibi kalkmamışken alırsak Rjkaard'ın faydası olur o adama.

Bu kadar büyütülcek bir durum degil veya heycan duyulcak . Bu transferler gerceklesilirse volkanla sercanın bundan heycan duyması gerekiyor .

Hic bir futbolcu GS forması önüne gecemez ... Bu isterse ronaldo , messi olsun ...

Takıma faydalı olması icin yapılan takviyeler olması tabi ki güzel ama forumda herkezin yapılan her transferden sonra süper topcu , harika topcu denilip de sahada bir olayını göremedigimiz cok isimler geldi gecti .

GS formasında etkili , faydalı oyunu gördükten sonra o isimleri göklere cıkarmak daha dogru oldugunu düsünüyorum .

Hep söyledim yine söylüyorum. Ben Mustafa Pektemek'i Sercan'a bin kere tercih ederim. Sercan gelişim gösteremiyor. Rijkaard faktörüde bir yere kadar. Bir yerde oyuncuda bitiyor iş. Hazır Mustafa Pektemek'in bir tarafı Sercan gibi kalkmamışken alırsak Rjkaard'ın faydası olur o adama.

Sercan'ın bu sene kötü performans göstermesi Galatasaray ve Sercan açısından bir taktik olabilir.

İkisini de istemem işin doğrusu Göksu. Bizden uzak olsunlar olabildiğince.

Isin asli bende ne Sercan'i ne de Volkan'i istiyorum.

Eger illaki alternatif gerekiyorsa,yada bir futbolcu yetistirilecek ise altyapidan gelen oyuncu degerlendirilsin.He sonra diyorlar avrupada porto vs. hep disaridan oyuncuda aliyor.Aliyor da 3M€ vermiyor oyuncu basina.Hadi verdi diyelim o oyuncuyu alliyor pulluyor en az 9-10M€ ya satiyor.

Simdi biz Volkan'i alsak 3M€ ya hangi takima kac milyon € ya satacagiz?

Sercan'ın bu sene kötü performans göstermesi Galatasaray ve Sercan açısından bir taktik olabilir.

Başlarım öyle taktiğe.

Isin asli bende ne Sercan'i ne de Volkan'i istiyorum.

Eger illaki alternatif gerekiyorsa,yada bir futbolcu yetistirilecek ise altyapidan gelen oyuncu degerlendirilsin.He sonra diyorlar avrupada porto vs. hep disaridan oyuncuda aliyor.Aliyor da 3M€ vermiyor oyuncu basina.Hadi verdi diyelim o oyuncuyu alliyor pulluyor en az 9-10M€ ya satiyor.

Simdi biz Volkan'i alsak 3M€ ya hangi takima kac milyon € ya satacagiz?

Bende sabahtandır bunu anlatmaya çalışıyorum ama anlayan yok ki. 3 M€ az para değil gerçekten. Biz elimizdki her yabancıya ortalama 5 ile 8 arası para verip getirmişiz ki geçen sene gidenlerde buna dahil. Hakikaten de kaliteli yabancılardı. Kariyerleri, yetenekleri belli adamlardı.

Bu adama o kadar para fazla da değil, resmen milli piyango Bursa'ya.

3 milyon fazla değil bir Türk için. Hele genç bir Türk için, hele büyük bir takım istiyorsa. Sonuçta Aydın ve Aykut'un maaşının toplamı nedir? bunu düşün oradan ilk önce, sonra:

Türk oyuncular ile diğer oyuncuların bonservislerini aynı terazide tartma yanlışına düşmeyin.

Türk oyuncular ile yabancı oyuncuların maaşlarını da aynı terazide tartmayın.

Bunlar iki ayrı kıstas, performans normları da farklı.

3 milyon -eğer takımda oynayabileceği düşünülüyorsa- genç bir Türk oyuncu için kesinlikle fazla değil. Eğer düşünülmüyorsa ilk 18 için alınmasın zaten. Orası Frank'in bileceği iş.

birde başımıza ön libero diye bi kavram çıktı bikaç yıldır, ön libero denen kavram ben ön libero oynuyorum diyen oyuncunun ayzı zamanda ben stoperim politikasıdır. bizim orta sahaya bunun gibi oyuncular lazım mücadeleci yırtıcı ayak tekniği iyi olan , ayak tekniği iyi olmayan oyuncudan ortasahamı olur bee fb de cristian bizde mehmet topal bunlar bildiğin stoper abi bazen ne güzel oynadı diyorlar bildiğin stoper oynuyorlar bu oyuncu git gel yapan bi oyuncu ön liberolardan daha bi ön libero benim gözümde ön libero yu defansın önünden durmak sanan adam bildiğin stoperdir

okan emre hagi hasan şaş bunların hangisi ön liberoydu mücadeleci orta sahaydı hepsi

mustafa sarp

elano volkan şen

böyle ortasaha kötümü olur

illa gelsin demiyorum ama bazı arkadaşlarımızın aksine tam aradığımız adam olduğunu düşünüyorum mustafa sarp ın yanına böyle bi adam lazım

3 milyon fazla değil bir Türk için. Hele genç bir Türk için, hele büyük bir takım istiyorsa. Sonuçta Aydın ve Aykut'un maaşının toplamı nedir? bunu düşün oradan ilk önce, sonra:

Türk oyuncular ile diğer oyuncuların bonservislerini aynı terazide tartma yanlışına düşmeyin.

Türk oyuncular ile yabancı oyuncuların maaşlarını da aynı terazide tartmayın.

Bunlar iki ayrı kıstas, performans normları da farklı.

3 milyon -eğer takımda oynayabileceği düşünülüyorsa- genç bir Türk oyuncu için kesinlikle fazla değil. Eğer düşünülmüyorsa ilk 18 için alınmasın zaten. Orası Frank'in bileceği iş.

:GOOL::eek:mg:

Üst Alt