Vücut Geliştirme ve Yağ Eritme - Sayfa 41 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vücut Geliştirme ve Yağ Eritme

Hafif yaptım ya, çalışabilsem toparlarım da doktor korkuttu biraz diz mevzusunda.

Ağırlık idmanı yapmayı da gözüm yemiyor yoksa dumbell bench, bar falan var zaten evde.

Doktorlara saygım varda abartıyolar da bazen bazı şeyleri, protein tozu desen ona da içme derler,

Mesela fıtık ameliyattan sonra o bölgeye ağırlık çalışmayın der bazıları ben oldum,ama o bölge eğer güçlü olursa fıtığın aynı şekilde bir daha yuvasından fırlaması zor olur kaslardan. Bu ve bunun gibi şeylerden dolayı ben kendimi eğer iyi hissediyorsam yaparım. Mide bölgesini biraz saldım bi ara fıtık bölgem ağrımaya başladı, sanki tekrar atıcakmış gibi.

bende de var böyle set. ama salon gibi olmuyor yav hareketleri tam yapamıyorum kısıtlı hareketler bu ekipmanlarla, tam hissedemiyorum mesela göğüs çalışırken ama yine de yaptım bi şeyler :D

Göğüs bölgesi için ağırlıksız direk şınava gir, 5 set 15 tekrar yap, bak nasıl yanıyo orası. Ucuz yollu ufak bi sehpa tarzı bişey al, bench press ve açışları onda yaparsın. Tabi salonda ki aletler kadar geniş bi göğüs hareketi bekleme, ama temel olan bench ve açışları rahat yaparsın salon genişse.

Spor salonuna 3 aylik kaydolduktan 10 gun sonra spor salonu yasaklandi
Acildiginda da ben gitmedim

76 dan 84 olduk :crushed:
en son 9 martta gitmiştim yanlış hatırlamıyorsam
sonra açılınca 4 5 sefer gittim ama bi ara karantinaya girmem gerekti temastan dolayı, 1.5 aydır yine yok

9 marta dönmek için 2-3 ay lazım temiz, felaket yağlandım(spor disiplini olmayınca yemek disiplini de gidiyor 2x zarar) kaslar da gidiyor :cry:

Daha çok kas yapmak isteyen biri evvela vücudunun yağ oranını en az %15-%18 arasına indirmeli ki kas yaparken daha az yağ eklensin. Yağ oranı yüksek olan biri yediğinin çok daha fazlası direk yağa dönüşüyor.

Indirdikten sonra da kas yapmak için günlük kilosunun x 2-3gr protein yemesi gerekir, yedikleri şeyler de yağı az sağlıklı olması lazım. Sağlıksız yemeklerle de kas yapabilirsin ama tavisye etmem.

Göğüs bölgesi için ağırlıksız direk şınava gir, 5 set 15 tekrar yap, bak nasıl yanıyo orası. Ucuz yollu ufak bi sehpa tarzı bişey al, bench press ve açışları onda yaparsın. Tabi salonda ki aletler kadar geniş bi göğüs hareketi bekleme, ama temel olan bench ve açışları rahat yaparsın salon genişse.
sehpa var tam işimi görüyo eski bi minibüsten almıstım yanda oturak diye kullanıyodu herif :D zaten şınav hep yapıyorum yoksa olmuyo :D

en son 9 martta gitmiştim yanlış hatırlamıyorsam
sonra açılınca 4 5 sefer gittim ama bi ara karantinaya girmem gerekti temastan dolayı, 1.5 aydır yine yok

9 marta dönmek için 2-3 ay lazım temiz, felaket yağlandım(spor disiplini olmayınca yemek disiplini de gidiyor 2x zarar) kaslar da gidiyor :cry:

aynen felaket arttı benım yag oranı da
kas kaybını önlemek için dambılla kol omuz fln calısıyorum arada bazen de yarım sınav fln yapıyorum gogus icin 😤

Indirdikten sonra da kas yapmak için günlük kilosunun x 2-3gr protein yemesi gerekir, yedikleri şeyler de yağı az sağlıklı olması lazım. Sağlıksız yemeklerle de kas yapabilirsin ama tavisye etmem.
x3 biraz abartı değil mi? Bu aslında pound x2 değil mi veya kas kütlesi x2 yani toplam kilo x2 değil diye biliyorum. Millet kazandığını yemeğe veriyor herhalde. Günlük 200 gram protein mesela nasıl alınır?

x3 biraz abartı değil mi? Bu aslında pound x2 değil mi veya kas kütlesi x2 yani toplam kilo x2 değil diye biliyorum. Millet kazandığını yemeğe veriyor herhalde. Günlük 200 gram protein mesela nasıl alınır?

Cesitli opsiyonlar vardir. 400gr tavuk asagi yukari 90grama denk geliyor, gunde 3 kere shake icersen 60 gram, 500gram kwark 40gr etti ~190 gram

evet hesapladim

Burda yaptığım diyeti paylaşsam kalp krizi geçirecek çok arkadaş var...Tabi şeker hastası olduğum için pandemiden dolayı marttan beri evdeyim kilo aldım. Bu diyeti 2 haftadır yapıyorum şekerim 70 100 seviyelerinde iğnemi öğünlük 14den 5e düşürdüm. 1 haftada 2kg yağdan vermişim kilom başladığımda 89du hedef 70
1900 kalorilik bir diyet

Gymdeki tesisatlar hoş değil
50 çeşit makine hepsini de yazıorlar
İyi değil
90 ların sonunda Mecidiyeköy’de gittiğimiz Aslanlı salonda hep İbrahim Erkal , İbrahim Tatlıses çalıyordu.Benim için sorun değil ama salon müziği ve ses sistemi özel olmalı
Winamp listesi de hep takılırdı :giggle:

Sene 2020 sosyatik mekanlar hariç pileylistler hala çok kötü.Sosyatik yerler bile kötü..

Burda yaptığım diyeti paylaşsam kalp krizi geçirecek çok arkadaş var...Tabi şeker hastası olduğum için pandemiden dolayı marttan beri evdeyim kilo aldım. Bu diyeti 2 haftadır yapıyorum şekerim 70 100 seviyelerinde iğnemi öğünlük 14den 5e düşürdüm. 1 haftada 2kg yağdan vermişim kilom başladığımda 89du hedef 70
1900 kalorilik bir diyet

Çok zayıf 1 program
Buna katılmıyorum..
Şayet kaliperle ölçümü yapıldığında yağ oranınız kaç çıktı bilemem ama..
Bu kadar düşük proteinli diyetlere karşıyım

Üst Alt