Yeni Zelanda'da İki Camiye Silahlı Saldırı - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeni Zelanda'da İki Camiye Silahlı Saldırı

Akıl sağlığı yerinde değil diyerek olayı kişiselleştirme çabaları doğru değil. Bilinçli, motivasyonlu planlı bir saldırı. Elkaide, daeş saldırıları neyse bu da odur. Adam profesyonelce davranmış ve soğuk kanlı. Eğitilmiş, planlanmış çok başka amaçları var belliki. Türkiyeye tehditler var, bütün gurbetçi müslümanlara tehditler var.

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Reddit de yazılanlara göre,2. camiye gidip orada insanları öldürmeye çalışırken orada bulunan, silahı olan bir müslüman tarafından kendisine 2 el ateş açılınca arkasına bakmadan kaçmış.Çok daha büyük bir felaket önlenmiş eğer doğruysa. Korkak şerefsiz herif,savaşmaktan bahseden it oğlu it anca masum silahsız insanları ibadet ederken en ummadıkları anda vurursun,karşılık aldığın an korkup kaçarsın.

Yeni Zelanda polisi de olayda ağır s.çmış,herif 7-8 kere arabasına gidip yeni silah alıp tekrar giriyor caminin içerisine. Polis uyuyordu heralde o saatlerde.
Bu dogru 16 dklik video vardi onda gözüküyor
Arabadan ates ediyor ikinci camiye sonra topuklayip kaciyor

Hristiyanlıkla alakası yok bu vahşetin. Faşist inancı, ırkı, ideolojisi ne olursa olsun faşisttir. Kökü kazınması gereken de faşistlerdir.

Ayrıca Viyana'da yarım kalmış işi bitireceğiz, fethedeceğiz vs dersen el oğlu da Konstantinapolis'i geri alacağız der. Ülkesini seven insanlarının daha iyi yaşaması için uğraşır, üretir. Böyle saçmalıklarla da kimsenin düşmanlık damarını kabartmaz.

bu tür olaylar din-millet bahane edilerek dünyayı ateşe vermek isteyenlerce yapılıyor. Yok İslamcı terör,yok Hristiyancı terör, Yahudi terörü vs. demek tamamen bu dünyayı ateşe vermek isteyenlerin işine gelir.

Bugün bundan etkilenip bu tür intikam lafları söyleyenler, yarın tam tersi olduğunda bu kez kendisine aynı laflar söylenecek. Bunun asla sonu yok.

dünyadan Berke ye.

senelerdir zaten bunu söylemiyorlar mı,müslümanları terörist diye yaftalayıp,islamic terror lafını biz mi uydurduk?
Söyleseler ne farkeder ki? Müslümanlık isid'in inandığı şey mi?

Radikal gruplar her dinde var. Yahudi terörizmi tabiri de var Hristiyan terörizmi de. Sen ben kalkıp hristiyanlara terörist dersek bizim o radikallarden ne farkımız kalır?

Faşist her yerde faşist. Yani her dinde var. Dünyada da böyle yazılıyor. Çoğu hristiyan'ın müslüman'larla alıp vermediği bir şey olduğunu sanmıyorum. Aynı şekilde biz Müslümanlarının da.

bugün türkiyede, endonezyada, bosnada, kazakistanda, pakistanda akıl sağlığı bozuk herhangi biri çıkıp bölgesindeki kiliseye ibadet yapılırken saldırsaydı şuanda tüm yabancı gazeteler islamic terrorism diye başlıklar atardı. Bunun adı terörizm, kişinin saplantısına ve ideolojisine bakılırsa hıristiyan terörizmi ve faşizmi var. psikolojisi normaldir ya da değildir, kimse kafa kesen ışid militanlarının akli dengesini sorgulamıyor, onların da psikolojileri bozuk. fakat etiket yapıştırırken istikrarsız ve hiç bir kural ve kanunu olmayan failed state içerisindeki başı boş akli dengesi bozuk unsur olarak tanıtılmıyor, bizzat islamic terrorism diye başlık atılıyor. Adamın psikolojisi beni ilgilendirmez. zaten birden fazla kişiden bahsediliyor ki muhtemelen çevresinde de kendi ideolojisinde bir çok kişi vardır. tabi sadece ideolojik olarak öyle, istikrarlı bir ülkede kanunun olduğu bir ülkede herkes bunu yapacak değil. Suriyede de ırakta da kanun nizam varken kimse kimsenin kafasını kesmiyordu. zaten 30 yıldır istikrarsız bir ülke ırak, yaklaşık 8 yıldır da suriyede savaş var. bu durumda eğitilemeyen yeni bir nesil var gözardı edilen. bunun gibi sapkın hristiyan terörizmi yaratabilecek potansiyelde milyonlarca insan var abdde de avrupada da var.

bunun ortaya çıkması için yeni zelandanın suriye gibi ırak gibi kontrolü kaybedilmiş, kanunun nizamın olmadığı bir ülkeye dönüşmesi lazım ki gerçek yüzlerini görebilesin. adam müslüman nefretiyle dolu ama evinden işine gidiyor. Neden müslüman kafası kessin, ülkesinde mutlu mesut yaşıyor düzen var kanun var, sonucnda cezası var. Suriyede zayıf olan ölür, elinde 3 ekmeğin varsa sokakta bi başkası gelip seni bıçaklayıp ya da vurup öldürüyor ya da yaralıyor ve elindeki 3 ekmeği alıyor. islamic terrorism dedikleri ortam böyle bir ortam. hristiyan ülkesi bu durumda olsa terörizmin allahını görürsünüz. bunları söylüyorum, dinle alakam yok. lafta müslümanım, muhafazakar falan da değilim. ama hakikat budur

islamic terror diyolar :mad::mad: deyip bu olaya hristiyan terror demek aşırı saçma yaw

kurdish terrorism mi diyelim, adam fanatik hristiyan ve hristiyanlık için müslüman katlediyor. bir anlamda müslümanların cihadı gibi crusade yapmaya kalkışıyor. Bu hristiyan terörizmidir, tüm hristiyanlar terörist demek değil. terörizmin adı hristiyan terörizmi.

pkk her ne kadar ülkedeki dinamikler yüzünden dile getirilmekten çekinilse de kürt terörizmidir. bunun adı budur, fakat konu toplum tarafından tüm kürtler teröristtir olarak algılanacağı için ben de bu şekilde telaffuz edilmesini doğru bulmuyorum.

Bu, batının kurduğu mantığa göre böyledir, düzenleme: estirdiğin terörizm neyi amaçlamışsa ya da neyi temsil ediyorsa onun terörizmidir.

Terörizm, terör ya da yıldırıcılık, siyasal, dinsel ve/veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere, belirlenen hedef gruplara veya resmî, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımını ifade eden terim.

Adi haysiyetsiz fasist herif. Utanmaz ahlaksiz din dusmani kani milleti irki bozuk kahpe dölü. Epeyi doluyum.

Daha dün Hollandada 100 hollandali bir Fasli ailenin evini bastilar 1'e 1 kavga sonucu. Heryerde bu fasizm yukseliyor.

2 yildir psikiyatrist olma yolunda calismaktayim ve bu adamin psikolojik sikintilari sebebiyle bu yola basvurdugunu kabul etmiyorum. Bu psikolojik/psikiyatrik ve mental konudan cok daha ote bir durum. Adami cezalandirmayla bitmemeli. Çevresi, gelip gittigi yerler, kurdugu irtibatlar.. Butun sistem arastirilmali. Mental bir soruna indirgenmemeli

kurdish terrorism mi diyelim, adam fanatik hristiyan ve hristiyanlık için müslüman katlediyor. bir anlamda müslümanların cihadı gibi crusade yapmaya kalkışıyor. Bu hristiyan terörizmidir, tüm hristiyanlar terörist demek değil. terörizmin adı hristiyan terörizmi.

pkk her ne kadar ülkedeki dinamikler yüzünden dile getirilmekten çekinilse de kürt terörizmidir. bunun adı budur, fakat konu toplum tarafından tüm kürtler teröristtir olarak algılanacağı için ben de bu şekilde telaffuz edilmesini doğru bulmuyorum.

Bu, batının kurduğu mantığa göre böyledir
Heh bak bu şekilde konuşursan sonuna kadar katılırım.

birleşmiş milletler yerine dünya anti-terörizm birliği kurulmalı , terörün hepsine karşı çıkılmalı.üye başkanları ve üyeleri her meclisten seçilmiş mebuslar tarafından oluşturulmalı ve yılda 4 kez toplanmalı bu birlik.

Bu, batının kurduğu mantığa göre böyledir, düzenleme: estirdiğin terörizm neyi amaçlamışsa ya da neyi temsil ediyorsa onun terörizmidir.

Terörizm, terör ya da yıldırıcılık, siyasal, dinsel ve/veya ekonomik hedeflere ulaşmak amacıyla sivillere, belirlenen hedef gruplara veya resmî, yerel ve genel yönetimlere yönelik baskı, yıldırma ve her türlü şiddet içeren yolun kullanımını ifade eden terim.
e tamam işidin yaptığı da islamic terror o zaman adamlara kızmanın manası yok boşuna böyle başlık attınız diye

Beyler 2 sayfadir muslim terror christian terror kavramlarini tartisiyoruz demeyin bana lutfen. Boyle bir konu altinda bu tartisma yakışmıyor sanki..

Allah binbir turlu belasini versin teror'u saglayip acilari yasatanlara

Üst Alt