Yeter artık! Yabancı sınırlaması kalkmalı! - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeter artık! Yabancı sınırlaması kalkmalı!

Cevap: Yeter artık! Yabancı sınırlaması kalkmalı!

Geçtiğimiz senelerde de bu muhabbetler vardı. Bu isteğin başını fener çekiyordu biz ise bu konu hakkında pek istekli değildik. Nedeni ise oldukça açık geçtiğimiz senelerde var olan kontenjanı dahi kullanamıyorduk. Şimdi taraftarlarımız bol yabancılı oynamanın tadını almış olacaklar ki çoğu çark etmiş.

Bence sınırsız olmasın orta bir yol bulalım...

7+2 yada 7+3 olsun..

18 kişilik kadroda 9-10 yabancı iyi bence dengeli olur Türk yabancı sayısı..

Bence sınırsız olsun ama sahada 7 tane yabancı olsun mesela.7+2 7+3 gibi olmasın.kadronda istediğin kadar yabancı olsun ama sahada 7 tane olsun.

bence de sınırsız olsun ligin yabancı oyuncuyla dolacağı ne alaka,sokağa atcak çok paran varsa ayrı,bence sınırsız olmalı

Bence çok kıvamında bu sistem. 7+1'e çevirilebilir en fazla. Zaten altyapıya önem sıfır iyice sıfıra mı çevirmek istiyoorsunuz?

Bence çok kıvamında bu sistem. 7+1'e çevirilebilir en fazla. Zaten altyapıya önem sıfır iyice sıfıra mı çevirmek istiyoorsunuz?

hocam kesinlikle katılmıyorm yabancı sınırsız da sınırlı da olsa biz yine altyapıya önem vercez,fener yine vermiycek beşiktaş vermicek, sınır varda noluyo çok iyi oyuncular çıkaramıyoruz ki ztn biz değil yani genel olarak diyorum sınır kalkmalı bence ilkellik bu:)

hocam kesinlikle katılmıyorm yabancı sınırsız da sınırlı da olsa biz yine altyapıya önem vercez,fener yine vermiycek beşiktaş vermicek, sınır varda noluyo çok iyi oyuncular çıkaramıyoruz ki ztn biz değil yani genel olarak diyorum sınır kalkmalı bence ilkellik bu:)

Şimdi öyle geliyor fakat kalktıgında düşünce şu olacak.

Ulan o kadar para verdik adam yabancı oynatalım bari. denilecek. Hoop yetenekli gençlerin altyapıdan çıkanlar arka plana.

Bu böyle Türkiye'de. Bu değişmedikçe kalkmasın. Fink, Ernst, Tello'dan Necip kat kat daha mı kötü ? Hayır. Fink'in maaşına bak , Necip'in. ;)

Futbol olarak gelişirsek o zaman konuşulur bu. Unutmayalım ki UEFA'yı aldığımızda Taffarel , Popescu , Hagi ,Capone kadrodaydı. Bir de Marcio vardı. Unuttuuğum olduysa affola.

o jenerasyon bi daha zor gelr bence, haklısın belli yerlerde ama bence bi adım atılması gerekr bi yerden başlıcaz eninde sonunda kalkıcak zaten böyle gitmez

Kalkmasın abi kalkmaasın. Yemin ediyorum Anadolu takımları Afrika Milli Takımı gibi olur.

brezilya'nin 2007 yilinda yurdisina gonderdigi lisansli futbolcu sayisi 1086 imis ve ilk kez o yil 1000 futbolcuyu gecmisler. gerci bir sene oncesinde yani 2006 senesinde 858 futbolcu gondermisler.. bir futbolcunun kariyeri 12-13 sene surerse sadece brezilya ortalama 800-900 futbolcu ihrac ederse, sen matematigi yap ama heralde 10000 futbolcu var disrada brezilyanin..

sorun sudur ki bu 10000 futbolcudan TSL'nin payina kac tane Lincoln duser? kac tane 8 milyonluk euroluk Tabata duser???? :)

herkes takımların salaklığından korkuyo,haklısınız gerçi adam altyapıdan sürceğime afrikadan brezilya dan getiririm der orası öyle de varda noluyo abi senelerdir onu diyorum bende

Takımalrın transferlerine karışma hakları olmamalı federasyonların yani "şu kadar yabancı şu kadar türk" gibi.

En az 2 altyapıdan oyuncu olmak kaydıyla sınırsız yabancı "transferi" 'ne izin verilsin ama sahada oynayacak olan yabancı sayısı 6-7 olarak kalabilir ve bu doğru bir yaklaşım olur.

Nonda-Linde-Delgado gibi adamlara dünya paralar ödedik ve zarar etik biz ve diğer kulüpler. Kısıtlamasınlar bırak gücü yeten, isteyen istediği transferi yapsın. Saçmalığa bak 6+2.5 falan bu neyin formülüdür ? Al sana fener-bjk al sana Nobre-Vederson-Aurelio böyle mi yapsın her takım yani ? Geçin bu mantığı. Kısıtlama kadar saçma birşey olabilir mi ya. Haa oynatmaya kota gelsin bu şekilde Türk futbolcusuna sahip çıkılsın saygım sonsuz.

Bugün fener gibi bir takım altyapıdan futbolcu oynatmıyor gidip bu husu ile uğraşsınlar, saçma kural yüzünden forvetsiz maçlara çıktık bir tercih yapmak zorunda bırakıldık olcak iş değil. Saçma ve temelsiz bir kural.

Takımalrın transferlerine karışma hakları olmamalı federasyonların yani "şu kadar yabancı şu kadar türk" gibi.

En az 2 altyapıdan oyuncu olmak kaydıyla sınırsız yabancı "transferi" 'ne izin verilsin ama sahada oynayacak olan yabancı sayısı 6-7 olarak kalabilir ve bu doğru bir yaklaşım olur.

Nonda-Linde-Delgado gibi adamlara dünya paralar ödedik ve zarar etik biz ve diğer kulüpler. Kısıtlamasınlar bırak gücü yeten, isteyen istediği transferi yapsın. Saçmalığa bak 6+2.5 falan bu neyin formülüdür ? Al sana fener-bjk al sana Nobre-Vederson-Aurelio böyle mi yapsın her takım yani ? Geçin bu mantığı. Kısıtlama kadar saçma birşey olabilir mi ya. Haa oynatmaya kota gelsin bu şekilde Türk futbolcusuna sahip çıkılsın saygım sonsuz.

Bugün fener gibi bir takım altyapıdan futbolcu oynatmıyor gidip bu husu ile uğraşsınlar, saçma kural yüzünden forvetsiz maçlara çıktık bir tercih yapmak zorunda bırakıldık olcak iş değil. Saçma ve temelsiz bir kural.

Oynatmaya kota gelsin derken kac kisi gelsin diyosun?

Yazımı okumamışsın sanırım birkez daha bakabilirsin yazdım içerikte.

herkes takımların salaklığından korkuyo,haklısınız gerçi adam altyapıdan sürceğime afrikadan brezilya dan getiririm der orası öyle de varda noluyo abi senelerdir onu diyorum bende

Senelerdir var kisitlama' ozenle secmek zorunda idik yabanci oyunculari ve gelenleri hatirlayalim.. ilic bu ulkede kral yabanci idi.. linderothu getirdik.. yeni yeni 1-2 oyuncu geirebildik 2 taneside ozellikle kiralikken.. sakin olalim ucmayalim..

turk oyuncu goremezsin. senede 1000 ac brezilyali dunya piyasasina cikiyo. 200 tanesi gelir buraya buda superligin yarisi eder. istermisingalatasarayin yarisi brezilyali ? ve onlarin yarisi lincoln gibi gelmesin kampa gitmesin deplasmana???? Sen kaliteli yabanci getir federasyon acar zaten sana kontenjan merak etme. ama linderoth, nonda (bunlari daha yeni gonderdik) gibi futbolcular icin kontenjan artirmaya gerek yok..

Yazımı okumamışsın sanırım birkez daha bakabilirsin yazdım içerikte.

yazini cok iyi okudum da sen konuyu hic anlamamissin yada matematik bilmiyosun.. sahada 6-7 oyuncu olacaksa bu en az 4-5 turk demektir. sahada her mac 4-5 turk olabilmesi icin sence 22 kisilik kadroda kactane turk oyuncu gerekir? o yoldan git bak bakalim kac tane yabanci tutabilirsin tum kadroda? desteksiz atiyosunuz. biraz matematik lutfennnnnn......

9 - 10 yabancı olsun. Sahada en az 2 türk oynatma kuralı getirilsin...

Zaten 18 kişilik kadro , 8-9 kişi mutlaka Türk olucaktır. Hırslanıcaktır. Daha iyi oynıyıp avrupaya giderler işte.

Kaliteli yabancının gelmesi için bazı adımlar atılmalıydı ve nihayet yayın gelirinin artışı ile bu başladı. Bundan sonrası milli takım ile bir şampiyonluk, avrupada özellikle Ş.Liginde başarılar lazım. Bunun içinde oyuncu lazım. Ama ben Türk oyuncularda bu potansiyeli görmüyorum. Sebebleri başka altyapı vs ama bu haa deyince olmuyor ve 2-3 kulüp ile olmuyor sadece. Bu işi iyi yapan süper lig ekipleri yıllardır aynı zaten : G.Birliği-Galatasaray-G.Antep-Bjk(zaman zaman) ve Trabzon. O sebeb ile bakmamız gereken yer yabancı olayı değil. Bu işin son safhası. Serbest bırakılsın isteyen istediği kadar adamı alsın ki çoğu takım bu hakkını kullanmıyor bile. Bunun yanlış bir yanı yok zaten ve kısıtlama olması dahi saçmalık tamamen.

Ama diyorum ki, en az 2 altyapıdan oyuncu + 6 yabancı en fazla sahada olmak kaydıyla kısıtlama olsun ki bu da doğru olanı gerek Türk futbolu gerekse ülke ekonomisi adına. Lakin, 6+2 7+3 gibi formuller saçmalıktır. Bırakın istediği kadar yabancı alsın takımlar, altyapı içinde bir kapı oluşur ve adam gibi "scout" sistemi gelişir böylece. Başarı böyle gelebilir. Dünya artık Türkiye ve ötekiler değil bunu hepimiz biliyoruz.

Üst Alt