Yeter artık! Yabancı sınırlaması kalkmalı! - Sayfa 9 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yeter artık! Yabancı sınırlaması kalkmalı!

Cevap: Yeter artık, yabancı sınırlaması artık kalkmalı

Sen yine özenle seçersin ama alternatifin olursa o yabancılar yan gelip yatamaz.

Onur, yabancı sınırlamasının olmadığı ülkelerin tamamında genç nüfus tükenmiş. Adamlar, evli çiftlere, çiftleşsinler, üresinler diye Antalya'da 15 gün tam pansiyon tatil hediye ediyor diyorum yahu dahası mı var :)

Bizde 20 milyon genç nüfus var, parlatılmaya hazır cevherler var. Lincolne verdiğin senelik ücreti bir defalığına, yurtiçi scouting, ve altyapı geliştirmeye harcasan, her yıl ne futbolcular çıkar bu ülkeden. En basit örnek Aydın işte. Hız desen hız, teknik dersen teknik, oyun zekası desen o da var. Altyapıdan fizik gücü ve mentalitesi geliştirilmiş bi şekilde çıkarılacak bi Aydın'ı, yurtdışından getirmenin maliyeti ne kadar olur sen kendin söyle?

Onur, yabancı sınırlamasının olmadığı ülkelerin tamamında genç nüfus tükenmiş. Adamlar, evli çiftlere, çiftleşsinler, üresinler diye Antalya'da 15 gün tam pansiyon tatil hediye ediyor diyorum yahu dahası mı var :)

Bizde 20 milyon genç nüfus var, parlatılmaya hazır cevherler var. Lincolne verdiğin senelik ücreti bir defalığına, yurtiçi scouting, ve altyapı geliştirmeye harcasan, her yıl ne futbolcular çıkar bu ülkeden. En basit örnek Aydın işte. Hız desen hız, teknik dersen teknik, oyun zekası desen o da var. Altyapıdan fizik gücü ve mentalitesi geliştirilmiş bi şekilde çıkarılacak bi Aydın'ı, yurtdışından getirmenin maliyeti ne kadar olur sen kendin söyle?

Genç nüfus felan hikaye

Hiç bir taraftar o kadar sabredemiyor maalesef.Hemen sonuç görmek istiyorlar.Rijkaard'a bile 1 sene geçmeden çatlak sesler çıkmaya başladı.2. maçında Gio ya eleştiriler başladı.Hele ki konu Türk oyuncularsa sabretmenin imkanı yok.İlk maçında damgalarlar adamı.

Bunca sene bu sistemden aldığın verim belli bi bu kadar daha gitmez bu şekilde.Belli kriterler eşliğinde yabancı sınırlaması kalkmalı artık.

Evet yabancı sınırlaması varken, özenle seçilip(!) alınan adamlar bunlar, bi de sınır kalksa kimler gelecek tahmin dahi edemiyorum.

Alternatifsiz kadrolarda hep olan şeyler bunlar. Yedeği olmayınca, yada Türk olunca böyle oluyor. Maldonadonun yanına bir ön libero daha olsa o oynardı.

Cevap: Yeter artık! Yabancı sınırlaması kalkmalı!

Yabancılar geliyor da ne oluyor ki. Son yıllarda yıldız lafı altında onca yabancı geldi dış ülkelerde alacaklarının 2-3 kat fazlası verilerek. Peki Türk futbolunda bir aşama oldu mu. Olmadı. Ligde oynanan futbol daha da sıkıcı hale geldi. Eskiden daha çok Türk oyuncu oynar daha saldırgan daha çok kazanmayı isteyen takımlar olurdu özellikle de Galatasaray'da. Şimdi ne bir hırs var ne kazanma azmi. Bence yabancı sınırlaması kaldırılmasın, azaltılsın..

Yabancılar geliyor da ne oluyor ki. Son yıllarda yıldız lafı altında onca yabancı geldi dış ülkelerde alacaklarının 2-3 kat fazlası verilerek. Peki Türk futbolunda bir aşama oldu mu. Olmadı. Ligde oynanan futbol daha da sıkıcı hale geldi. Eskiden daha çok Türk oyuncu oynar daha saldırgan daha çok kazanmayı isteyen takımlar olurdu özellikle de Galatasaray'da. Şimdi ne bir hırs var ne kazanma azmi. Bence yabancı sınırlaması kaldırılmasın, azaltılsın..

Sen adamı her maç şımartırsan, senden başkası yok sana muhtacız , sen olmazsan biz bittik dersen oyuncuda hırs mırs olmaz dalga geçer senle

Ben sadece 90'lı yıllarda ligin daha keyifli olduğunu takımların daha istikrarlı futbol oynadığını maçların daha zevkli geçtiğini hatırlıyorum. Şimdi o zamanki gibi güzel futbol yok. Bu yabancılar yüzünden mi kaynaklanır emin değilim ama etkisi olduğunu düşünüyorum.

Ya ona bakıyosanız 11 Türk ile fener'i 2-1 yenmiştik biz.

Ama artık şartlar eskisi gibi değil , ekmek aslanın ağzında. Şu bizim takımda iyi 10 tane yabancı olsun eminimki Türkler onları geçmek için elinden geleni yapar ve ilk 11 de en az 8 tane Türk olur.

Unutmayın Türk insanı her zaman rekabeti sever , böyle rekabetler hırslandırır. Neden bir Messi çıkmasın Türkiye den ? Yabancı sınırlaması 11 e yükselsin sadece 9 u oynatılsın 2 tane Türk garanti olsun bakın Türkler nasıl giriyor tıpış tıış kadroya.

O 4 sene boyunca harika futbol oynayarak şampiyon olan takımı hatırlayın. Son yılda gelen şampiyonluk haricinde hiçbirini kolayca elde edememişti tüm rakiplere karşı çok iyi futbol oynamasına rağmen az farklarla şampiyon oluyordu. Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor o muazzam takımı bile zorlayabiliyorlardı. Şimdi hiç iç açıcı bir futbol oynamayan Galatasaray lider. Doğru dürüst bir takım olmayan Beşiktaş geçen yıl şampiyon oldu. Eskiden öyle değildi. O yıllardaki takımlar bu ligde oynasalar hepsi şampiyon olurdu bana göre

O yıllarda gelen süper bi jenerasyon vardı bizde ve devamında Canaydın döneminin gelmesi Galatasaray'lılarda şok etkisi yarattı.Resmen karanlık çağ yaşadık.Bence düşüncenizin sebebi birazda bundan.

Sene başı Baroş'lu Kewell'ı maçlarımızı hatılayın bide şimdiki Ayhanlı Sarplı Barışlı olan kadroyu.

Ayrıca yıllarca kaçırmışız bütün kupaları D.Kupasına katılım bile yok şaka gibi bence denenmesi gerekli kesinlikle

Yabancı sınırı kalksa ne olucak avrupada 500.000 euroya oynuyacak oyunculara sen en az 2-3 milyon euroya oynatabiliyorsun . Bütün problem bu noktada .. Ligin kalitesi düsük bir katar liginden veya özbek liginden farkımız yok . Bu iş sadece Galatasaray , Fenerbahce'nin yapıcagı transferlerle olmaz . Bütün takımlarımızın yıldız oyuncular getirmesi gerekir ki avrupada bizim ligimiz izlenebilsin .

Böyle korkarak hiçbir şey başaramazsın.Ne demek yabancı sınırı kalkarsa 11 tane yabancı olur?Bizim Türk oyuncularımız o kadar yeteneksiz mi?Eğer yabancı sınırını kaldıracaksak, Türk futbolunu düzelticeksek, önce mentaliteler değişmeli.Kendimize güvenmeliyiz ve saçma sapan korkulara kapılmamalıyız.

Şu ana kadar ki milli takımın elde ettiği başarılar hepimizi tatmin ediyorsa diyicek birşey bulamıyorum, ama benim tatmin etmiyor.Benim ülkemin tek başarısı 2002 dünya kupası üçücülük ve euro 2008 üçüncülüğü.

Sizce bunlar yeterli mi?Bence değil.Eğer kafamızı değiştirirsek,korkmaksak, elimizdeki Türk oyuncular akıllanır futbol oynamak isterse işte o zaman bu kural kalkmalıdır.

o 3.lükler de adam gibi takım çıkmadı karşımıza,brezilya geldi elendik,almanya geldi elendik

bence de yabancı sınırlaması kalkmalı,ama avrupadaki gibi kurallar olmalı

ne biliyim kendi bünyende yetiştirdiğin en az 3 futbolcu kadroda olcak,4 tane türk oyuncun olacak falan

Yabancı sınırı kalkarsa milli takım kötü etkilenir.

Yabancı sınırı kalkarsa Türk futbolu geriye gider.

Yabancı sınırı kalkarsa Türk futbolcusunun önü tıkanır.

Ben bu düşünce şeklini idrak edemiyorum arkadaş. Bunca sene Türk futbolunun yetiştirdiği üst düzey topçuların, milli takımın kazandığı kupaların ve sarsılmaz futbol ekolümüzün sırrı yabancı sınırlaması mıdır?

Kimse kusura bakmasın burada 1. Lig’de top koşturma hakkı elinden gidecek 100 kadar çapsız futbolcunun dramı umrumda değil. Önemli olan Türk fu... Devamı - Futbolumuzun Sınırları - Kralfutbol.com

Türkiye zaten yabancı mezarlığı gibi , oldu olacak yabancı takımlarıda lige alalım baride hani son zamanların moda lafı varya "Marka Değeri" ona mahsuben ligimizin marka değeri de yükselsin.

yabancı sınırının kalkmasından evvel kadromuza bu sene kaliteli türk oyuncularını kazandırmalıyız gerçi Adnan Sezgin'e hiç güvenmiyorum orası ayrı bir konu ama bence bu isimlerden bir kaçını almamız lazım

Sercan, Volkan Şen, Ozan İpek, Murat Ceylan, Yekta, Yiğit Gökoğlan, Sezer Öztürk, Adem Sarı, Mustafa Pektemek, Ali Turan...

Platini 6+5 sınırlamasını getirmeyi çalışırken bu başlık saçma olmuş.

8 yabancıya çıksın ama 18 kişilik kadroda en az 3 tane alt yapıdan yetişmiş oyuncu bulundurulması gereksin.

sadece bir öneri

Yabanci sinirlamasini kaldirirlasa veya daha fazla yabanciya izin verirlerse belli kiriterlere uymalari halinde cok güzel olur bence.

Nebilim atiyorum : 6+2 den sonraki yani dokuzuncu yabanci futbolcu 2 sene premier ligde oynamis olmasi lazim veya nebilim böyle seyler.

Ne demek istedigim umarim anlamisinizdir :D

Üst Alt