Yobo: ''Türkiye'yi Arap ülkesi gibi düşünüyordum'' - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yobo: ''Türkiye'yi Arap ülkesi gibi düşünüyordum''

Cevap: ''Türkiye'yi Arap ülkesi gibi düşünüyordum''

Gercekten öyle. Bi ara Enistemin berber dükkaninda Türk Tv'si acikti ve Almanlar vardi. Yahsi Cazibe'de dekolteli, mini etekli kizlar falan vardi almanlar cok sasirdi. Bu Türk Tv'si mi neden Basörtüsü yok, neden böyle giyiniyorlar falan diye sorup durdu. Türkiye'de basi acik gezmenin yasak oldugunu bile düsünenler var daha.

vay !!!!!

Aslında Yobo'nun söylediklerinde pek yanlışlık da yok, Türkiye'nin batısı Avrupa standartlarına yakın. Yalnız İç Anadolu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yaşam biçiminin veya insanların kafa yapısının Mısır, Suriye gibi ülkelerden ne kadar farkı var tartışılır. Bence bazı istisnalar dışında pek fark yok.

Aslında Yobo'nun söylediklerinde pek yanlışlık da yok, Türkiye'nin batısı Avrupa standartlarına yakın. Yalnız İç Anadolu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun yaşam biçiminin veya insanların kafa yapısının Mısır, Suriye gibi ülkelerden ne kadar farkı var tartışılır. Bence bazı istisnalar dışında pek fark yok.

Güneydoğuya kaç defa geldin de yorum yapıyorsun , Yobo'nun yorumu ile hiç bir farkı yok bu dediğinin. En azından o adam afrikada doğmuş büyümüş ama sen ve senin gibilerin kendi ülkesinden haberi yok. Söylediklerini kabul etmiyorum ve seni "kınıyorum".

Gaziantep'den fersah fersah geride iller gösteririm sana batıdan "avrupadan"...

Hadi kardeşim oyuncunu savunmak için utanmasan Türkiye'yi yerin dibine sokacaksın. Yobo'nun böyle düşünmesi Türkiye'den bihaber olduğunu gösterir ve Arap ülkelerini de kendi çapında aşağılamıştır beyefendimiz.

Güneydoğuya kaç defa geldin de yorum yapıyorsun , Yobo'nun yorumu ile hiç bir farkı yok bu dediğinin. En azından o adam afrikada doğmuş büyümüş ama sen ve senin gibilerin kendi ülkesinden haberi yok. Söylediklerini kabul etmiyorum ve seni "kınıyorum".

Aynısı bende yazacaktım.G.Antep'in ne kadar gelişmiş bir şehir olduğunu gelip görmek lazım.

Gaziantep gibi birkaç ili ayrı tutmak lazım.Diğerleri sayiden Arap ülkesi gibi.

Cevap: Yobo: ''Türkiye'yi Arap ülkesi gibi düşünüyordum''

normaldir fenerin futbolcusu sonuçta.. fenerlilerde trakyayı avrupa sanardı sayemizde öğrendiler

Gaziantep, Malatya gelişmiş iller. Ve yavaş yavaş gelişiyor diğer illerimizde. Geri kalmamızın nedeni iste devletin yeterli yatırım yapmamasıdır. Genellikle yatırım batıya yapılmıştır.

Hala elektrik ve su gidemeyen köyler var. Kar yağdığında binlerde yol kapanıyorsa ve ulaşım hiçbir türlü sağlanamayıp çoğu insan evlerinde mahsur kalıyorsa işte bu ülke olarak geri kaldığımızın kanıtıdır.

Hadi kardeşim oyuncunu savunmak için utanmasan Türkiye'yi yerin dibine sokacaksın. Yobo'nun böyle düşünmesi Türkiye'den bihaber olduğunu gösterir ve Arap ülkelerini de kendi çapında aşağılamıştır beyefendimiz.

Aynısı bende yazacaktım.G.Antep'in ne kadar gelişmiş bir şehir olduğunu gelip görmek lazım.

Arkadaşlar ben gelişmişlikten bahsetmiyorum ki. Yaşam tarzından bahsediyorum, insanların kafa yapısından bahsediyorum. Gelişmişliği lüks binalar yapmak olarak algılarsanız haklısınız, çok fazla gelişmiş şehir bulabilirseniz. Yalnız Katar'da da, Dubai'de de bizden daha lüks binalar var, bizden daha lüks yollar, köprüler bilmem neler var. Veya ekonomik standartları Avrupa'nın çoğu yerinden daha yukarda.

Peki kafa yapısı nedir, yaşam tarzı nedir, kadınların toplumdaki rolu nedir, sokakta elinde bira şişesiyle gezene ne gözle bakarlar, başını örtmeyen kadına ne gözle bakarlar, dinin yaşam üzerindeki etkisi ne boyutlardadır gibi sorular sorarsak Arap ülkeleriyle çok fazla farkımız olduğunu söylemek ne derece mümkün iç ve doğu kesimler için? Kafa yapısı olarak da istisna olan şehirler elbet vardır, mesela Tunceli ilk aklıma gelen, onun dışında da 1-2 şehir belki vardır. Ama şehir merkezlerinden uzaklaşıp ilçelere ve beldelere gittiğiniz zaman durum nedir?

Söylediklerimin lüks binalar yapmak ile uzaktan yakından alakası yok bakın, mentaliteden söz ediyorum. Yorum yapan arkadaşların çoğu güzel binalar ve fabrikalar yapmaktan söz ediyor. Gelişmişlik lüks yapılar inşa etmek değildir emin olun, BAE'de fazlasıyla var onlardan.

Yok ebesinin nikahı

Bizde seni kabile reisi zannediyoduk Yamyam olarak biliyoduk ama hepiniz songun cocuklarıymıssınız:D

Arkadaşlar ben gelişmişlikten bahsetmiyorum ki. Yaşam tarzından bahsediyorum, insanların kafa yapısından bahsediyorum. Gelişmişliği lüks binalar yapmak olarak algılarsanız haklısınız, çok fazla gelişmiş şehir bulabilirseniz. Yalnız Katar'da da, Dubai'de de bizden daha lüks binalar var, bizden daha lüks yollar, köprüler bilmem neler var. Veya ekonomik standartları Avrupa'nın çoğu yerinden daha yukarda.

Peki kafa yapısı nedir, yaşam tarzı nedir, kadınların toplumdaki rolu nedir, sokakta elinde bira şişesiyle gezene ne gözle bakarlar, başını örtmeyen kadına ne gözle bakarlar, dinin yaşam üzerindeki etkisi ne boyutlardadır gibi sorular sorarsak Arap ülkeleriyle çok fazla farkımız olduğunu söylemek ne derece mümkün iç ve doğu kesimler için? Kafa yapısı olarak da istisna olan şehirler elbet vardır, mesela Tunceli ilk aklıma gelen, onun dışında da 1-2 şehir belki vardır. Ama şehir merkezlerinden uzaklaşıp ilçelere ve beldelere gittiğiniz zaman durum nedir?

Söylediklerimin lüks binalar yapmak ile uzaktan yakından alakası yok bakın, mentaliteden söz ediyorum. Yorum yapan arkadaşların çoğu güzel binalar ve fabrikalar yapmaktan söz ediyor.

Binayla alakası yok.Mesela aradığın çoğu şeyi bulabilirsin,teknolojik olarak çok gelişti.Bununla birlikte insanların düşünce yapısıda gelişti.Ayrıca verdiğin içki örneği bence anlamsız.O zaman bende sana şu örneği vereyim.Batıda da başı örtülü bayanlara örümcek beyinli diye bakanlar var.Bu da batının gelişmediği anlamına mı gelir?

Senin öğretmenlerin doğu ve güneydoğuya gitmezlerse oradan kaçarlarsa senin dediğin sonuç ortaya çıkar.

Üst Alt