Yönetimden Şok Karar: Selçuk, Sneijder, Muslera ve Podolski Satılıyor! | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yönetimden Şok Karar: Selçuk, Sneijder, Muslera ve Podolski Satılıyor!

Galatasaray yönetimi içinde bulunduğu mali krizden çıkmak adına çözüm yolları ararken, UEFA'dan alınan cezanın artçıları kulübü vurmaya devam ediyor.

Sportif açıdan başarısız geçen sezon sonrası gelirlerinde 100 Milyon TL'nin üzerinde kayıp verilmesi yönetimi çaresiz bıraktı. Son yapılan toplantının ardından radikal kararlar alan yönetim teknik direktörü seçmeden önce bir takım kararlar aldı.

YILDIZLAR SATILSIN

Dursun Özbek yönetiminde toplanan idari ekip takımın maaş yükünü çeken Muslera, Sneijder, Selçuk ve Podolski gibi isimler ile yaşlarını da gözeterek yolları ayırma kararı aldı.

Bu hafta arası için Sneijder'in menajerini Florya'ya davet eden sarı-kırmızılı yönetim yıldız oyuncunun menajerine kulüp bulmasını istediğini tebliğ edecek. Bilindiği gibi Sneijder'in 7.5 Milyon Euro'luk serbest kalma bedeli 1 Temmuz itibari ile devreye girecek.

Podolski'nin aldığı ücreti de çok bulan yönetim oyuncunun iyi bir performans sergilediği 2015-2016 sezonuna karşın finansal zorlukları aşmak adına satılmasına karar verdi ve EURO 2016'yı da fırsat bilerek Çin kulüplerine önermeye başladı.

Muslera'nın satışı hususunda ise ise Uruguay'ın sergilediği kötü performans sonrası piyasasının düşmesinden endişe eden yönetim, oyuncunun menajeri ile konuştuktan sonra hareket edecek. Buna göre Muslera'dan 7.5 Milyon Euro civarı bir teklif gelirse kulübü bilgilendirmeleri istenecek. Yönetimin Muslera'nın geçen sezon ki performansından dolayı memnun olmaması ve yedek olarak alınan Cenk Gönen'in de yüksek bir yıllık alması sebebi ile bu kararı aldığı konuşuluyor.

SELÇUK MİLLİ TAKIMA BAĞLI

Kaptan Selçuk için de Burak Yılmaz'ın satışında ki yolu izleyen yönetim milli oyuncunun EURO 2016'da kendini göstermesi durumunda gelecek teklifleri değerlendirme kararı alırken, oyuncu gitmek istemezse kaptanı takımda tutma yönünde görüş bildirirken, 5 Milyon Euro civarı bir teklif gelirse satma kararı aldı.

TEKNİK DİREKTÖR İÇİN ACELE EDİLMEYECEK

Yönetimin toplantıda aldığı bir başka karar ise teknik direktör seçimi için bir süre daha beklemek yönünde oldu.

Transfer döneminin yeni açıldığını ve önlerinde 3 ay gibi uzun bir süre olduğunu söyleyen yöneticiler, EURO 2016 sebebi ile bu sene idmanların geç başlayacak olması sebebi ile Temmuz ortasına kadar vakitlerinin olduğunu, takımı bu süre zarfında Riekerink'in de hazırlayabileceğini, teknik direktör bulunamazsa Riekerink ile de devam edebilecekleri dillendirilirken, gerekirse Temmuz sonuna kadar bekleme yönünde karar alındı.

Milliyet & Habertürk

Dursun Özbek sezon bitmeden önce yildizlar satilmayacak, islerini iyi bir sekilde yapiyor dememismiydi?

Ah taraftari yine kazikladi baskan. Hala sesimizi cikaramiyoruz. Dursun gibi idiottan kazik üstüne kazik yemek cidden ayip.

Desteklerim böyle kararı da takım gerçekten kaliteli şekilde gençleştirmeye gidilirse.
Ama kim yapacak bunu bilmiyorum artık

Dursun Özbek sezon bitmeden önce yildizlar satilmayacak, islerini iyi bir sekilde yapiyor dememismiydi?

Ah taraftari yine kazikladi baskan. Hala sesimizi cikaramiyoruz. Dursun gibi idiottan kazik üstüne kazik yemek cidden ayip.

Satılacağını o gün duyurmuş aslında büyük başkan.

Adamın söylediği her şeyin tersi doğru.

Muslera yaşı genç sayılır kaleci olarak. Tecrübesi ile kalmalı..
Ama işte bunlar zor kaliteli genç kadro kura bilir

Siz gercekten bunlari gonderip yerlerine Belcika, Fransa, Almanya, Brezilya, Kuzey Afrika dan genc topcular alip yeni bir proje ile yola cikilacagini mi sandiniz?

Sabri , Umut, Olcan, Tarik, hatta Hamit li kadrolari gorurken sakin sasmayin.

Lan salak salak konusup durmayin. Sneijder ve Muslera takimda olunca yeni yapilanma yapamiyormusun arkadas..

Te allahim bu nasil kafadir.

Muslera 7,5M Euro mu. :D

Lan olm kimlere kaldı kulüp.

Muslera podolski Wesley aldıkları yüksek maaşlar yüzünden satılacak, gelen bonservisler kaynak olarak kullanılıp vasat topçular mı alınacak? Serdar Aziz'e 6 da verirsiniz siz.

Ayrica, Muslera ya verdigimiz para zaten 7-8 milyon Euro civarindaydi (Cana da var isin icinde), ayni paraya satan yonetimi aninda vurmak gebertmek gerek. Bu kadar da mal olunmaz herhalde..

Kulübümüz porto, a. Madrid gibi bi klüp olsa tamam satılsın derdim ama bu oyuncuların satılınca yerini doldurmak için her zaman daha çok para harcanıyor.
Mesela biz şimdi melo'yu göndererek kâr mı yaptık? Donk'u aldık şimdi adamı göndermek için 40 takla atıyoruz ve yerine transfer istiyoruz

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sneijder yerine Burhan Eşer

Emre Çolak yerine Emrah Başsan

Selçuk yerine Birlo (içimizden)

Podolski yerine Umut (içimizden)

Musler yerine Cenk (içimizden)

halledip kapatırız transferi.

Üst Alt