⚽ ZTK 19/20 ÇF M:1 | Alanyaspor 2-0 Galatasaray | MS | 5 Şubat | A Spor - Sayfa 51 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Alanya cok iyi oynamadi ve 2-0 kazandi.

Ya iyi oynasaydi?

Hafta sonu fb bunlara 3 sallar yollar, herkes biz degil miy miy futbol oynasin.

Gesendet von iPhone mit GSCimbom Forum

hocanın olması zaten medya ve taraftar gözünde favori gösterilmemize yetiyor. rijkaardın tudorun mancınının hatta prandellı ve hamzanın kadrolar kötu muydu? tek taraflı bakıyorsun bu olaya. mesela mac baslığında bi iki şebek getirin drogba sneijder melo ft hocam şampiyon yapacak takımı diyordu gel gelelim aynı takımla nisanda fener şampiyonluğu gördük.
İşte onu diyorum ben de. 6-0 yenildiğimiz maçta bile eleştirilmeyip tam destek alabiliyor. Başka bir hoca alsa yaka paça kovulurdu. Taraftar bu saydığın hocalara hiçbir zaman destek vermedi. Mancini'nin ilk maçlarını hatırlarsan hep tribünlerde Terim diye bağırıldı. Yenildiği maçlarda istifaya davet edildi. Mancini bence o kadar eleştiriyi haketmiyordu. Sonuçta adam sezon ortasında, kulüp kaos içindeyken geldi. Takımı kendisi kurmadı. Yabancısı sınırı vardı. Ona rağmen 3 kulvarda götürdü takımı, fener Avrupa ve kupa maçlarından elendiği için tek kulvar rahat götürdü. Ki o sezon fener tarihinin en iyi futbolunu oynamıştı. Maalesef şanssız bir döneme denk geldi.

Bence hiçbir hocaya bu kadar fazla kredi verilmemeli. Hep onu denetleyecek bir sportif direktör olmalı. Yardımcıları "yancı" olacak şekilde değil de cidden "yardımcı" olacak şekilde seçilmeli. Guardiola, Klopp bile yardımcılarından taktik alıyor. Fatih hocanın ben bu zamana kadar başkasından taktik aldığını görmedim. Sanki çok büyük bir taktisyenmiş gibi bir de.

Riekerink, Prandelli vs. elbet bu hocalar kötüydü ama şampiyon yapacak kadroları da yoktu. Fatih hoca 2 senede 30 transfer yaptı, rotasyon yapacağız diye yedek kulübesine çöp oyuncular aldı. Parayı bence çok kötü kullandı. Bu sene şampiyon olamazsak büyük sıkıntı yaşayacağız önümüzdeki sene için. Umarım bunun farkındadır ama o hala manevi evlatlarını oynatmaya devam ederse ilk 3 bile zor görünüyor. Görünen köy uzakta değil.

O çok sevdiğiniz fner son maç ile 3 tane şmpiyonluk verdi yav:) biz kötüydük evet ama o 2 şampiyonluğu son maçlar rakipleri ske ske aldık...

dogru fakat şu gercegi unutmayın bizim rakiplerin ensesinde olmamız potada olmamız inanılmaz baskı yaratıyor korkutuyor

benım şahsen sampiyonluk umudum hic yok ama şikecilerin digerlerinin korkusunun bariz görülüyor ölümüz bile korkutuyor özetle bunu anlayın

Rtaş şayet son 3 maça potada girsek kesin alırız zaten buna şüphem yok. Ama gözünü seveyim biz iyi futbol oynuyor muyuz gercekten? Önce bunun cevabını verelim.

Bütün argümanın bu mu cidden? Üzülmüşsün anlaşılan başağın şampiyon olamamasına. Kazansaydılar da olsalardı tutan mı vardı? Bu takım 19 maç üst üste yenilmedi son haftalarda geçen sene. Gidin başka argümanlarla gelin ya sıktınız valla

Ben doğruların değil yalnızca gerçeklerin peşindeyim. Gerçekleri ise her bünye kabul edemez. Dolayısıyla seni de anlayışla karşılıyorum rtaş.

Rtaş şayet son 3 maça potada girsek kesin alırız zaten buna şüphem yok. Ama gözünü seveyim biz iyi futbol oynuyor muyuz gercekten? Önce bunun cevabını verelim.

ligte biraz kıpırdanma basladı ben zaten bu sene hocaya güvenemiyorm düşüncem sadece feneri sampiyonluktan etmek ve iflas etmeleri bunu yapalım kafi
sampiyonluk icin cok extra puanlar almalıyız sivası alanyayı deplasmanda yenmek gibi

kupa macları ölcü degil yedek kadrolar vs ama potadan kopmayalım yeterki korkmaya devam etsınler potada olmamızı asla istemiyorlr

Yav sen önce camianın şampiyonluklarına saygı duymayı bil. Bu nasıl bir yorum sırf hocaya sallyacam diye komik olmayın bu kadar bu gözler ne kadrolar gördü rakiplerde ben 40 yaşındayım bu kadar ezik bir yorum yapan bir Galatasaraylı ömrüm boyunca ne gördüm ne duydum. Senin yaşın kaç ?! Muhtemelen ömrün bizim şampiyonluklarımızı görmekle geçmiştir senin kafasını yaşıyorsun??
Kusura bakmayın da sizin yazmış olduğunuz yorum da bana aşırı ezik geldi. Ne yapalım şimdi Terim emekliye ayrıldığında kulübü mü kapatalım? Bu takım hiç Terim'siz kupa alamadı mı? Terim gelmeden önce bu takım üst üste 3 sene şampiyon oldu, Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarı final oynadı, Manchester United'i eleyip ligin formatını değiştirdi. Asıl siz Fatih hocayı bu kulüple endeksleyerek onu büyütmüş olmuyorsunuz Galatasaray'ı küçültmüş oluyorsunuz. Galatasaray Fatih hocayla var olmadı. Hep büyüktü, hep başarılıydı. Bilmenizi isterim.

Kupa maci les olmasini takimin anlarim lemina onyekuru ve marcaoyu cikar hepsi cop oyuncular alanya fena oynamadi simdi cumartesi fener bunlarin icinden gecer rakipse rakip bizden on kat iyi oynuyorlar aradaki fark adamlar sampiyonluk icin yirtiniyor bizde deniyoruz birileri hediye ederse sampiyon olacagiz

Kusura bakmayın da sizin yazmış olduğunuz yorum da bana aşırı ezik geldi. Ne yapalım şimdi Terim emekliye ayrıldığında kulübü mü kapatalım? Bu takım hiç Terim'siz kupa alamadı mı? Terim gelmeden önce bu takım üst üste 3 sene şampiyon oldu, Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarı final oynadı, Manchester United'i eleyip ligin formatını değiştirdi. Asıl siz Fatih hocayı bu kulüple endeksleyerek onu büyütmüş olmuyorsunuz Galatasaray'ı küçültmüş oluyorsunuz. Galatasaray Fatih hocayla var olmadı. Hep büyüktü, hep başarılıydı. Bilmenizi isterim.

Ben 87 den beri Galatasaraylıyım ben terim için sevmedim bu renkleri. Hocayı da çok eleştiririm ama her şampiyonluğuna senin gibi gölge düşüren bir Galatasaraylı benim çevremde hiç olmadı. Neyse ..

Terim'in elinde sınırsız kredi var şu an. Bu şartlarda daha başarılı olabilirdi. Yani Fatih hocanın şampiyon yaptığı hangi sezonda underdog (favori gösterilmeyen) bir takımdık? Hepsinde ligin en pahalı takımı bizdik (ilk dönemi dahil) Kendisine verilen krediler, destekler hiçbir hocaya verilmedi. Ee haliyle diğer hocaların Fatih hocadan başarısız olması normal bir durum değil mi?

Hakli çıkmak için kazanılan şampiyonlukları değersizleştirmeye çalışmayın

Trajik 10/11 sonrası şampiyon olan, Tudorla şampiyonluğu kaybetmek üzereyken dönen ve şampiyon olan adamdan bahsediyoruz. Saçmasapan bahaneler aramak yerine hocanın hakkını vermeyi bilmelisin.

Şu an sonuçlar iyi olmasa da bir sürü problem için eleştirilmesi lazım olsa da, Galatasarayin başarılarını küçümsememek lazım

Ben 87 den beri Galatasaraylıyım ben terim için sevmedim bu renkleri. Hocayı da çok eleştiririm ama her şampiyonluğuna senin gibi gölge düşüren bir Galatasaraylı benim çevremde hiç olmadı. Neyse ..
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye boşuna atasözümüz yok. Burada fikir teatisinde bulunuyoruz. Katılır veya katılmazsın. Ama çıkıp da sen Galatasaraylı değilsin, sen nankörsün gibi eleştirileri burada malum partinin savunucuları da yapıyor. Onlar da eleştiri görünce sen nankörsün, 20 sene önce ülkemiz nasıldı, vatan hainii gibi argümanlarla savunuyorlar partilerini. Sorgulamak yok ne de olsa.

ligte biraz kıpırdanma basladı ben zaten bu sene hocaya güvenemiyorm düşüncem sadece feneri sampiyonluktan etmek ve iflas etmeleri bunu yapalım kafi
sampiyonluk icin cok extra puanlar almalıyız sivası alanyayı deplasmanda yenmek gibi

kupa macları ölcü degil yedek kadrolar vs ama potadan kopmayalım yeterki korkmaya devam etsınler potada olmamızı asla istemiyorlr

Bana argümanla gel diyorsun da senin argümanın da bu kadar sığ mı peki? Ben zaten takımdan birsey beklemiyorum hic olmazsa sikecilere engel olayım ha. Gerçek Galatasaraylı, ben neden hatalı işler yapıyorum, neden bütün kuşları eze eze gecemiyorum diye düşünmez mi? Aman Fatih hocamıza elestiri yapmayalım, basarili olamadik mi diğerleri de camura batsın düsuncesi bizi nereye kadar götürecek? Bizim millete 60 yıldır empoze ettikleri de bu zaten. Sadece bu günü kurtar, yarın ne olacağını o zaman düşünürsün. Yazık bize.

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar diye boşuna atasözümüz yok. Burada fikir teatisinde bulunuyoruz. Katılır veya katılmazsın. Ama çıkıp da sen Galatasaraylı değilsin, sen nankörsün gibi eleştirileri burada malum partinin savunucuları da yapıyor. Onlar da eleştiri görünce sen nankörsün, 20 sene önce ülkemiz nasıldı, vatan hainii gibi argümanlarla savunuyorlar partilerini. Sorgulamak yok ne de olsa.

Sen ne saçmalıyorsun yav ? Ben sana Galatasaraylı değilsin diye bir kelime kullandım mı? Nankörlüğü yapan da sensin zaten parti marti ne alaka? Konuyu neden saptırıyorsun ? Burada fikir paylaşıyormuş sen bütün şampiyonluklarda hocanın eli güçlüydü kim olsa olurdu demeye getir konuyu nankör olma eleştire açık olma ama ben bunun öyle olmadığını söyleyim nankör ben olayım öyle mi?

Terim Galatasaraydan buyuk degil ama Galatasaraya çok şey kattı. Sürenden beri yönetimlerinin yuzde 80i ya şerefsiz ya beceriksiz çıktı. Şu ortamda Rikerink Tudor Prabdelli 800m harcayan mancini hamza gibiler geldi, hepsi Terim kadar başarılı olamadılar, onun kadar başarılı olacak potansiyel de göstermediler. O yüzden Galatasaray terimsiz de yapar yeaa demek doğru değil. Elbet bir gün Terimsiz de yolumuza devam edeceğiz ama şu ortamda başarıya en yakın tek isim Terimdir. Yarın bir gün almanın biri şampiyonluğu fenere kaptirirsa aynı zatlar terimı isteyecek, kısır döngü bu şekilde devam edip gidecek....

İşte onu diyorum ben de. 6-0 yenildiğimiz maçta bile eleştirilmeyip tam destek alabiliyor. Başka bir hoca alsa yaka paça kovulurdu. Taraftar bu saydığın hocalara hiçbir zaman destek vermedi. Mancini'nin ilk maçlarını hatırlarsan hep tribünlerde Terim diye bağırıldı. Yenildiği maçlarda istifaya davet edildi. Mancini bence o kadar eleştiriyi haketmiyordu. Sonuçta adam sezon ortasında, kulüp kaos içindeyken geldi. Takımı kendisi kurmadı. Yabancısı sınırı vardı. Ona rağmen 3 kulvarda götürdü takımı, fener Avrupa ve kupa maçlarından elendiği için tek kulvar rahat götürdü. Ki o sezon fener tarihinin en iyi futbolunu oynamıştı. Maalesef şanssız bir döneme denk geldi.

Bence hiçbir hocaya bu kadar fazla kredi verilmemeli. Hep onu denetleyecek bir sportif direktör olmalı. Yardımcıları "yancı" olacak şekilde değil de cidden "yardımcı" olacak şekilde seçilmeli. Guardiola, Klopp bile yardımcılarından taktik alıyor. Fatih hocanın ben bu zamana kadar başkasından taktik aldığını görmedim. Sanki çok büyük bir taktisyenmiş gibi bir de.

Riekerink, Prandelli vs. elbet bu hocalar kötüydü ama şampiyon yapacak kadroları da yoktu. Fatih hoca 2 senede 30 transfer yaptı, rotasyon yapacağız diye yedek kulübesine çöp oyuncular aldı. Parayı bence çok kötü kullandı. Bu sene şampiyon olamazsak büyük sıkıntı yaşayacağız önümüzdeki sene için. Umarım bunun farkındadır ama o hala manevi evlatlarını oynatmaya devam ederse ilk 3 bile zor görünüyor. Görünen köy kılavuz istemez.
yani diyorum ya o krediyi kendi yarattı. eminim tudor kalsa hali tavrına göre olası başarılar sonrası o da medya üzerinde oldukca hiddetli bi egemenlik kurardı. mancini şansızdı fener çok iyi oynuyordu diye bişey mi var ya o iyi oynuyorsa sen daha iyi oyna adam webo ile oynuyordu sende drogba vardı. mancini nasıl bi ortama geldiğini az çok biliyordu heralde akıllı adam süpriz bi ortamla karşılaşmış olamaz.

denetleyici bi güç olmalı zaten kimse bu kadar rahat kalmamalı ona bende bişey demiyorum ama fatih terim gibi birini futbol direktörü sportif bilmem neyle falan yola getiremessin kısıtlayamassın adamın olayı zaten bu gelirken şartları bu. kabul edersin etmezsin dönemin yönetimine kalmış.
rikerinkten bahsetmedim rijkaard dedim rijkaardında prandelininde kadroları kötü değildi. prandellinin kadro kötü diyosun aynı kadroyu hamza şampiyon yaptı mesela.
bak senin fatih terimlerden kurtarıcılardan efsanelerden vs nezaman kurtulursun biliyor musun?
nezaman çok güçlü ve devamlılığı olan bi yönetim ve ekibi gelir işte anca ozaman kurtulur ozaman fatih terim gibi isimlere ihtiyac duymazsın.
senin bi defa yönetim konusunda istikrarın yok neredeyse 1.5 yılda bi seçime gidiyorsun her gelen kendi adamları için tüm yapıyı baştan aşşağıya değiştiriyor ve işin çok daha kötü bi yanı var eskiden daha evvel yönetimde bulunmak gibi tecrübesi olan adamlar başa gelirdi polat sonrası o da yalan oldu piyangodan kim çıkarsa artık. derwall örneği veriyorsun ya sürekli derwalli getiren yönetim ekibi neredeyse 30 sene galatasaraya bi şekilde hizmet etmeye devam etti. galatasarayın önce bu yönetim belirsizliğinden kurtulması lazım. bak gene seçim var diyorlar bi iki aya bu şekilde hangi yabancıyı getiripte sabredip sistem falan filan yaratmasını bekleyeceksin. her aday olan bi efsaneyi kullanarak seçim kazanıyor anca. neyse öyle işte reis uzar gider bu muhabbet

Üst Alt