16/17 H:5 | Fenerbahçe 2-1 Gaziantepspor | M.S | 25 Eylül - Sayfa 23 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 H:5 | Fenerbahçe 2-1 Gaziantepspor | M.S | 25 Eylül

Urfi de bide çok üstün bir stoper değildi Avrupa arenasında :)
Adam lider ve kademe oyununu biliyordu ve kral oldu resmen ligimizde. Bu arada ondan çok daha iyisi vardı. Popescu. Onun gibisi bidaha gelmez ama kolay kolay türkiye ye. Urfi gibi birisi gelse yeter zaten

Aynen öyle. Bizim ligin kalibresi düşük. Ondan çok iyi oynadı burada.

Chedjou bunu kaldıracak seviye de bile değil ancak.

Bende bunda bizim oyuncu grubumuzun katkisi oldugunu düsünüyorum. Futbol takim oyunudur, takim savunmasi diye birsey vardir. Semih Kaya isi stoper m? Degil. Peki nasil oluyorda bu adam Ujfalusi ve Elmander'li sezonda cok iyi oynamis oluyor? Takim yapisindan kaynaklaniyor olabilir mi?

Hadi simdi futbolu cok bilmis asil sizler (bu yorumun sana degil Arda), cikip bu söylediklerimin nesi yanlis aciklasin. Aciklayin abi, bu 2-3 cümlenin nesi yanlis.

Prandelli ve Mancini döneminde chedjou'nun önünde 3'lu oynuyordu o dönemde ayniydi bence

Bahsettigin elmanderli kadrodan sonra ilk kez takim halinde savunma yapan bir takim var suanda,en cok kosan oyuncularimiz öndeki 6'li oluyor takim savunmasina katkilarindan dolayi

Chedjou'daki sorun bireysel,yer alma pozisyon hatasi gibi sorunlari var.

Rize,kayseri,akhisar gibi takimlarla yaptigimiz maclarda oyunu domine ettigimiz icin fazla is düsmez mesela ama dün bjk macinda 2. Yari yedigimiz baskidan bizi kurtaracak bir stoper degil chedjou ki Bunu dün yedirdigi gollerde gördük

Burda cogunlugun sana anlatmak istedigi bu ama gerginlik oldugu icin karsilikli satasmalar oluyor konu farkli yerlere geliyor

Bende bunda bizim oyuncu grubumuzun katkisi oldugunu düsünüyorum. Futbol takim oyunudur, takim savunmasi diye birsey vardir. Semih Kaya isi stoper m? Degil. Peki nasil oluyorda bu adam Ujfalusi ve Elmander'li sezonda cok iyi oynamis oluyor? Takim yapisindan kaynaklaniyor olabilir mi?

Hadi simdi futbolu cok bilmis asil sizler (bu yorumun sana degil Arda), cikip bu söylediklerimin nesi yanlis aciklasin. Aciklayin abi, bu 2-3 cümlenin nesi yanlis.

Hakan kardeşim dediklerine kısmen katılıyorum

Kibirbahçenin maçlarını izlemem vaktimi daha mantıklı şeyler için kullanılırım daha iyi

O yüzden kjaer iyimidir değilmidir bilmem

Katıldığım nokta evet takım savunması zayıf ve evet semihten medet umanlar suya düşen yılana sarılır durumundalar yoksa semih üfleyesen yıkılan bir oyuncu

Ancak chedjou artık çok olmaya başladı

Hava toplarının yüzde doksanında izleyen bir stoper

Stoper dediğin yüzde iki yüz konsantrasyon ile oynar ama chedjou işte geldim öylesine takılıyorum ben yokmuşum gibi davranın modunda

Bunun artık takım savunması ile falan alakası yok

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

ufaluji elmanderli sezonda hatırlatırım ilk maç 2-0 yenildik karalar bağladık.
ufaluji elmander melolu sezonda takım her maç kosturuyordu selcuk engin baytar inanılmaz katkı verdi.
o sezonda semih iyiydi peki şampiyonlar liginde oynarken içerde kaybedilen braga maçı burada çamur içinde oynadığımız maçtaki golleri kim yedirdi?
1-1 biten schalke maçında golü kim yedirdi?
Draxler semihe 20 metre çalım atıp taca attığında video oyunu gibi takım savunmasına mı bulucaz kabahati

Şöyledir
1-) Takım olarak iyi kapanırsın biri gelir 30 metreden şut atar yersin golü amennah yapıcak bir sey yok
2-)Oyun ortadadır durduk yerde bir hata yaparsın takım iyi kapanırken yedirirsin..(chedco)
3-)Top havadan gelir pres yapan yoktur rahatsındır 1.86 boyun vardır topa vurmak istersin daaan diye rakibe atarsın. takıma nefen aldırmaz yedirirsin golu (Chedco)
4-)Kağnı gibisindir takım formdadır ortasahan canavar gibidir zaten her maç tek kale top oynarsın 90 dakka rakip kalene en fazla 2 kere gelir yemezsin(Semihin iyi olduğu yıllar)

Vasat futbol bilgim böyle benim senin engin futbol bilginden yararlanmak isterim.

Evet ben de öyle düşünüyorum ve bunlar arasından iyi bir stoperin yanına koymak için de Kjaer'i alırım, çok maçını izlemedim ancak gördüğüm kadarıyla adam takımı sahipleniyor ve kopmuyor elinden geleni yapıyor kalanı ise yetenek meselesi.

Bir adam Chedjou'ya kötü stoper deyip Kjaer'i beğenebilir o onun futbol görüşüdür, bugün teknik direktörlere sorsan daha çok Kjaer diyen çıkar muhtemelen hatta.

Bunu bu kadar büyütmenin manası yok Alpay sana diyorki sen Chedjou konusunda yanıldığını kabul et zira bu adam sayısız maça mal oldu bizim takımda, yani neye göre iyi Chedjou, Chedjou olmasa sıçarız diyebiliyor musun? En potansiyelli stoperimiz olarak görmeme rağmen ben bile demem bunu. Karşındaki adam sanmıyorumki Kjaer'in müthiş stoper olduğunu iddaa etsin ayrıca.

Sonuç olarak yukarıda vasat ülkenin vasat taraftarları dedin sanırım.

1 - Senin kökenin de bu ülkede, muhtemelen bayağı akraban ya da arkadaşın falan vardır.

2 - Böyle ağır bir laf edebiliyorsan neden sana göre düşük seviye bu insanlara yıllardır bu kadar vaktini harcıyorsun.

3 - Seni önceden de uyardım Hakan bu bilmiş tavırlarından dolayı insanlar sevmiyor seni, biraz ılımlı olsan bu rahatsız olduğun durumları yaşamayacaksın diye. Şahsen burada kimsenin ne yazdığı umrumda değil ancak burada kimseden üstün olmadığını belirteyim, üç maç fazla izliyorsundur, daha iyi taktik yorumlarsın ancak bir şeyleri tutturup burada tutturdum demek sadece kişisel tatmin sağlar kimseyi yönetimlere vs almıyorlar.

Buranın amacı Galatasaray taraftarının birlik bütünlük içinde olduğu, farklı görüşlerin bulunduğu ve paylaşıldığı bir platform olabilmek. Mesela yazdığım yorumlar tutar genelde ancak hiç bir zaman ego gösterisi olarak bunu gelip burada yazmadım.

Sen farklı bir ülkede yaşıyorsun ve burada olmak hoşuna gidiyor ve ihtiyaç duyuyorsun belliki, insanları kendinden nefret ettirerek burayı kaybetmekten başka bir şey yapmamış olursun, klavye başında hepimiz aynıyız, öyle de olacağız zira o yüzden bu kadar büyük hesaplaşmalara gerek yok.

Biraz kendine bak ve hatalarını gör, önceden de dediğim gibi daha çok keyif alacaksın buradan ancak bunu yapmazsan gördüğün gibi herkesten olumsuz laflar duyacaksın. Çok da zor değil anlattıklarım, son olarak bir daha da lütfen ırkçı tavırlarla vasat ülkenin vasat taraftarı gibi bir laf işitmeyeyim. Burada bulunup da bu tür bir saygısızlık yapamazsın kimseye.

Evet o cümle yanlis olabilir haklisin, kabul ediyorum. Ama beni denilenler ilgilendirmiyor diye attim o yorumu. Sen cok iyi anliyorsun deseler umrumda degil, anlamiyorlar deseler umrumda degil.

Ama bak ben senin futbol bilgine saygi duydugum icin sana dürüst sekilde cevapta veririm, tartisirim da. Digerleri agir trollün teki. Bunu sende biliyorsun. Futbolun teknik konularina girmiyorlar bile argümanlarla gelince.

- Bir kere Alpay da bir cok üye gibi Kjaer ligin en iyi stoperi dedi. Benim derdim bu.

- Chedjou konusunda sen söyle benim yanlisim peki nerde, ciddi sekilde soruyorum bak:

Chedjou'nun ciddiyim her macini Fransa'da izlemis biriyim. Birak benim begenmemi, adam ligin en iyi stoperi secildi bir cok kisi tarafindan. Ve o ligte Thiago Silva gibi bir stoper oynuyor örnegin.

Ben basindan beri bizim takim savunmasi konusunda iyi olmadigimizi düsünüyorum ve bu yapimiz Chedjou'nun performansini daha da geriye atiyor. Bak örnek verdim: Semih Kaya cok mu iyi stoper? Nasil olurda ilk sezon cok iyi oynadi bu cocuk? Sen Chedjou'yu alip bu oyun anlayisi icine koyarsan kötü oynayabilir. Yeri geldiginde Barca takim savunmasini beraber yaptigi icin stopersiz oynuyordu.

Ama 2 Chedjou izlemis biri olarak Chedjou vasat futbolcu diyemiyorum, cünkü ben farklisini izledim.

Kjaer'i fazla izlemedim diyorsun..

- Fener'in kadro yapisimi daha defansif, bizim yapimiz mi daha defansif? Fener'in yapisi diyeceksin. Ben her maci izliyorum Fener'in, inanilmaz pozisyon hatasi yapiyor. Say de hemen sayarim, Kayseri maci, bugün, Kasimpasa maci. Elimde görüntü olsa anlatirim da. Bu düzende bu hatalari yapan bir oyuncu neden bu kadar abartiliyor bunu anlamiyorum.

Aynisi Caner, Gökhan icinde yapiliyor. Bak ben demistim demenin dogru olmadigini bende biliyorum. Ama bu adamlarin vasat oldugunu ben burda oldugumdan beri diyorum. Peki karsi fikirleri olanlara bunu sürekli hatirlatiyorum mu? Hayir!

Ama bana gelip sürekli Chedjou'yu hatirlatan olursa ergence, bende ayni davranisi uygularim ki karsimdaki anlasin yanlis yapitigni.

Ben hatalarimi kabul ediyorum aksine. Bir cok kisinin 'Sen bunu dedin' demesine anlayis göstermiyorum sadece. Yoksa dedigim gibi bu konulara girsek ben bir cok kisinin skandal yorumlarini biliyorum. Ama ne ugrasacam bununla.

Son düzenleme:
Urfi de bide çok üstün bir stoper değildi Avrupa arenasında :)
Adam lider ve kademe oyununu biliyordu ve kral oldu resmen ligimizde. Bu arada ondan çok daha iyisi vardı. Popescu. Onun gibisi bidaha gelmez ama kolay kolay türkiye ye. Urfi gibi birisi gelse yeter zaten

Popescu evet bu ligin üstünde stoperdi

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

romanya futboluda eskiden efsaneydi ne olduysa jenerasyonları birdaha öyle olmuyor...
Fatih Hacı sana losif rotariu diycem eğer yaşın büyükse içinden ana avrat küfür ediceksin :D

Dürüstce tartisacak kisiler alinti yapsin yahu, ben sizden yapiyormuyum? Ciddiye almayin benide.

Atarli fln yorum atacaksaniz atmayin. Kerim gibi tartismaya yönelik yorum yapacaksaniz buyrun mutlak tartisiriz.

birde filipescu vardı sanki sağ bek o da çok iyiydi bak ama galiba hagiden önce geldi.
İkisi aynı transfer döneminde geldiğini hatırlıyorum sanki. Birisi show amaçlı daha gelmiş olabilir tabiki ki hagi mevkisinde dünya starıydı yani sonuçta. O günlerde halk olarak tam kavrayamamış olduk aslında kimlerin geldiğini :)
Filipescu da iyidi evet. O bir sene sonra mı gelmişti ama ilie ile?

Evet o cümle yanlis olabilir haklisin, kabul ediyorum.

Ama bak ben senin futbol bilgine saygi duydugum icin sana dürüst sekilde cevapta veririm, tartisirim da. Digerleri agir trollün teki. Bunu sende biliyorsun. Futbolun teknik konularina girmiyorlar bile argümanlarla gelince.

- Bir kere Alpay da bir cok üye gibi Kjaer ligin en iyi stoperi dedi. Benim derdim bu.

- Chedjou konusunda sen söyle benim yanlisim peki nerde, ciddi sekilde soruyorum bak:

Chedjou'nun ciddiyim her macini Fransa'da izlemis biriyim. Birak benim begenmemi, adam ligin en iyi stoperi secildi bir cok kisi tarafindan. Ve o ligte Thiago Silva gibi bir stoper oynuyor örnegin.

Ben basindan beri bizim takim savunmasi konusunda iyi olmadigimizi düsünüyorum ve bu yapimiz Chedjou'nun performansini daha da geriye atiyor. Bak örnek verdim: Semih Kaya cok mu iyi stoper? Nasil olurda ilk sezon cok iyi oynadi bu cocuk? Sen Chedjou'yu alip bu oyun anlayisi icine koyarsan kötü oynayabilir.

Ama 2 Chedjou izlemis biri olarak Chedjou vasat futbolcu diyemiyorum, cünkü ben farklisini izledim.

Kjaer'i fazla izlemedim diyorsun..

- Fener'in kadro yapisimi daha defansif, bizim yapimiz mi daha defansif? Fener'in yapisi diyeceksin. Ben her maci izliyorum Fener'in, inanilmaz pozisyon hatasi yapiyor. Say de hemen sayarim, Kayseri maci, bugün, Kasimpasa maci. Elimde görüntü olsa anlatirim da. Bu düzende bu hatalari yapan bir oyuncu neden bu kadar abartiliyor bunu anlamiyorum.

Aynisi Caner, Gökhan icinde yapiliyor. Bak ben demistim demenin dogru olmadigini bende biliyorum. Ama bu adamlarin vasat oldugunu ben burda oldugumdan beri diyorum. Peki karsi fikirleri olanlara bunu sürekli hatirlatiyorum mu? Hayir!

Ama bana gelip sürekli Chedjou'yu hatirlatan olursa ergence, bende ayni davranisi uygularim ki karsimdaki anlasin yanlis yapitigni.

Ben hatalarimi kabul ediyorum aksine. Bir cok kisinin 'Sen bunu dedin' demesine anlayis göstermiyorum sadece. Yoksa dedigim gibi bu konulara girsek ben bir cok kisinin skandal yorumlarini biliyorum. Ama ne ugrasacam bununla.
Şimdi sıkıntı şu, bu iş artık kangren olma noktasına geldi. Yani sana karşı bir bilenme oldu bu sürecin geçmişini bilemiyorum o yüzden üzerine oynayanlar olabilir, bu konuda diyebileceğim bir şey yok rahatsız olduklarını engelleyebilirsin.

Alpay konusunda Alpay'ı reelde de tanıyan ve görüşen biriyim gayet mütevazı bir çocuk, daha dün maçı beraber izledik mesela bence bazı analizleri çok doğru. Her şeyi doğru söylemiyor olabilir zira biz uzman değiliz zaten sana Chedjou kötü der, kendisi Kjaer iyi der bunlar doğru olmak zorunda değil herkese göre, Kjaer iyi değil diye Chedjou kötü lafı da yanlış olmak zorunda değil.

Takım savunması olayına katılsam da Semih'in Süper Final sezonunda dahi saçma sapan hatalar yaptığını unutmam. Bir stoper kendisini kötü takımda da gösterebilir. Skrtel - Agger ile oynarken de çok hata yapıyordu mesela ancak takım iyi olunca o maçı alıyorsun ve stoper performansı unutuluyor.

Semih 2 hata yaptı 3-2 yendik, Chedjou yaptı 2-2 kaldık tarih Chedjou'yu unutmaz, Semihi unutur çünkü iyi takım bireysel hataları unutturabilir ancak stoperi çok da iyi göstermez bir adamın ne mal olduğu az çok bellidir.

Chedjou Fransa'da iyi olabilir özetlerde görmüşümdür belki en fazla ancak 6.5 milyon euro bonservis 2.5 milyon euro maaşı hakedecek bir adam değil. Kafa topları ve iyi top tekniği dışında tüm özellikleri vasat bir kere ağır bir adam ve çok kolay çalım yiyor.

Ha Kjaer de o paraları etmez, Skrtel de etmez. Bak mesela Marcelo ve Tosic ile kimse bu kadar uğraşmaz çünkü adamlar 1 m euro alıyorlar, bonservisleri de yoktu herhalde.

Bazı şeyler beklenti ile alakalı Hakan çok mu iyi? Ama eleştirilmiyor bu kadar.

Neyse konu dağılmasın, bu kadar büyük hesaplaşmalara hiç ama hiç gerek yok. Takım kaybedince hepimiz üzülüyoruz hele de dün 2 golde bariz hata yapan adam olunca insanların kin kusması normal. Bugün Kjaer hata yapmış bana ne ben Chedjou'ya bakarım.

İkisi aynı transfer döneminde geldiğini hatırlıyorum sanki. Birisi show amaçlı daha gelmiş olabilir tabiki ki hagi mevkisinde dünya starıydı yani sonuçta. O günlerde halk olarak tam kavrayamamış olduk aslında kimlerin geldiğini :)
Filipescu da iyidi evet. O bir sene sonra mı gelmişti ama ilie ile?

işte orasını hatırlamıyorum baya küçüktüm ama herhalde öyle oldu cünkü sparta praglı bir gruba düstük oynuyordu flipescu hagi popescu ilile onlardan 1 yıl sonra geldi sanırsam ama filipescu gittiydi galiba...

şimdi mesela hagi ayarında biri gelicek vallahi yıkılır ortalık sneijder drogbadan bile büyük karsılama olur..

beyler tartısmaya ara verın de bısey soracagım..macı ızlemedım cıddı anlamda fener nasıl oynadı? her sene bunlar favorı olarak lıge gırıyordu ılk defa oyle yansımıyor basına alttan alttan gelmesın bunlar :D

Şimdi sıkıntı şu, bu iş artık kangren olma noktasına geldi. Yani sana karşı bir bilenme oldu bu sürecin geçmişini bilemiyorum o yüzden üzerine oynayanlar olabilir, bu konuda diyebileceğim bir şey yok rahatsız olduklarını engelleyebilirsin.

Alpay konusunda Alpay'ı reelde de tanıyan ve görüşen biriyim gayet mütevazı bir çocuk, daha dün maçı beraber izledik mesela bence bazı analizleri çok doğru. Her şeyi doğru söylemiyor olabilir zira biz uzman değiliz zaten sana Chedjou kötü der, kendisi Kjaer iyi der bunlar doğru olmak zorunda değil herkese göre, Kjaer iyi değil diye Chedjou kötü lafı da yanlış olmak zorunda değil.

Takım savunması olayına katılsam da Semih'in Süper Final sezonunda dahi saçma sapan hatalar yaptığını unutmam. Bir stoper kendisini kötü takımda da gösterebilir. Skrtel - Agger ile oynarken de çok hata yapıyordu mesela ancak takım iyi olunca o maçı alıyorsun ve stoper performansı unutuluyor.

Semih 2 hata yaptı 3-2 yendik, Chedjou yaptı 2-2 kaldık tarih Chedjou'yu unutmaz, Semihi unutur çünkü iyi takım bireysel hataları unutturabilir ancak stoperi çok da iyi göstermez bir adamın ne mal olduğu az çok bellidir.

Chedjou Fransa'da iyi olabilir özetlerde görmüşümdür belki en fazla ancak 6.5 milyon euro bonservis 2.5 milyon euro maaşı hakedecek bir adam değil. Kafa topları ve iyi top tekniği dışında tüm özellikleri vasat bir kere ağır bir adam ve çok kolay çalım yiyor.

Ha Kjaer de o paraları etmez, Skrtel de etmez. Bak mesela Marcelo ve Tosic ile kimse bu kadar uğraşmaz çünkü adamlar 1 m euro alıyorlar, bonservisleri de yoktu herhalde.

Bazı şeyler beklenti ile alakalı Hakan çok mu iyi? Ama eleştirilmiyor bu kadar.

Neyse konu dağılmasın, bu kadar büyük hesaplaşmalara hiç ama hiç gerek yok. Takım kaybedince hepimiz üzülüyoruz hele de dün 2 golde bariz hata yapan adam olunca insanların kin kusması normal. Bugün Kjaer hata yapmış bana ne ben Chedjou'ya bakarım.
Üstüme oynasinlar sorun yok benim acimdan. Ben o kisilerle artik teknik tartismaya giremiyorum. Hayri dün mesela 'Sen eskiden en azindan argüman fln kullaniyordun' diyordu. Ama belirli kisilere karsi kullanmaktan vazgectim, kullanmak zorunda da degilim.

Bak sen yazarsin, cevap vermeye calisirim, senin fikirlerini de ezmem veya ignore etmem. Forumda bir kac kisi daha var, onlarin fikrini sonsuz saygim vardir. Ama forumun geneli hep muhtemeller üzerine yürüyor. Örnegin Tuncay 'Sen kesin izlemedin' diyor. Nerden bileceksin, nasil tartisalim simdi niye konuyu dagitiyorsun ki? Neyse bunu gecelim.

Ben Semih Kaya'yi tutan biride degilim ayrica.

Ama baska soru: Mertesacker diye bir stoper var, cok agir ama pozisyon bilgisi iyi. Bizim takima koysan bu adami ligte ne yaparlar sence? Cris diye bir oyuncu geldi bu takima. Cris nasil performans segiledi? Bu Mertesacker yillardir nasil BPL'de oynadi?

Bak ben ne Mertesacker'i, ne Cris'i de begenmem. Ama ikiside belli seviyelerde oynamis oyuncular. Bizde nasil bu kadar rezil oldu Cris? Takim yapisi olabilir mi yoksa ligimiz mi cok kaliteli?

Bazi seyleri oyunculari tek tek suclayarak cözemeyiz. Genel problemleri görmek gerekir ama bu Türkiye'de görülmüyor. Gol atamiyoruz forvet'in kellesi gidiyor, gol yiyoruz kaleci veya stoperin kellesi ucuyor.

Ama bu kadar basit degil. Dedigin gibi bir stoper kendini nasil kötü bir takimda gösterebiliyorsa, iyi bir stoper kendini kötü bir takimda da gösteremeyebilir.

Son düzenleme:
Üst Alt