16/17 H:5 | Fenerbahçe 2-1 Gaziantepspor | M.S | 25 Eylül - Sayfa 22 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

16/17 H:5 | Fenerbahçe 2-1 Gaziantepspor | M.S | 25 Eylül

Yani ?

Chedjou konusunda yanildin mi ?
Türkiye'de ki Chedjou icin yanildim. Türkiye'de iyi oynamiyor özellikle 1.5 senedir. Ama aksine cogu konularda günah kecisi olmus.

Benim anlatamadigim olay ise su: Ben bu Chedjou'yu Ligue 1'de izledim. Ve tek begenen ben degildim, tüm lig begenmisti. Ayni anormal bir durum oldugunu anlatmaya calisiyorum.

Geldigi ilk sezondan beri takim yapisinin Chedjou icin yanlis oldugunu vurguluyorum. Daha fazla da acmaya gerek yok.

Ben Kjaer derdindeyim. Aciklayin arkadas bu adam nasil en iyi stopermis, normal bir soru soruyorum ne bu agresif tavirlar?

Ben Alpay'a bilerek öyle yaziyorum cünkü ayni sekilde kendisi bana yaziyordu.

Vay vay vay asil sen cidden adam fln degilmissin. Yalan söylemisim he? Yahu ben o Chedjou olayini Kayseri maci öncesi de yazdim örnegin. Ben gecen mac öyle birsey demedim DEMEDIM kardesim.

Sadece o mac icin yapmadigimi anlattim. Neyse konuyu degistirmeyelim. Sabah Chedjou konusunda benden cevap bekliyorum. Bende senden Kjaer konusunda cevap bekliyorum.

Maclarini izlemedigini biliyorum ama hadi anlat bakalim.

Neyini anlatayım.

Top tekniği olmayan, dandun oynayan bir oyuncu o da. Büyük takımda olmaz.

Ama

Chedjou'ya göre biraz daha çabuk. Konstantrasyonu biraz daha iyi. Savunma da hava toplarında fiziğine göre kötü Chedjou'ya göre 10 kat daha iyi.

Burada doğru bulmadığın bir taneyi ''cımbızla seçip'' yine cevap vereceksin onu da biliyorum.

Neyini anlatayım.

Top tekniği olmayan, dandun oynayan bir oyuncu o da. Büyük takımda olmaz.

Ama

Chedjou'ya göre biraz daha çabuk. Konstantrasyonu biraz daha iyi. Savunma da hava toplarında fiziğine göre kötü Chedjou'ya göre 10 kat daha iyi.

Burada doğru bulmadığın bir taneyi ''cımbızla seçip'' yine cevap vereceksin onu da biliyorum.
Böyle de sesimi cikarmam.

Ama bunu simdi diyorsun. Kjaer ligin en iyi stoperi diyen sensin. Sen nasil bana 'sunu bunu dedin acikla' diyorsan, bende aynisini sana diyorum.

Gökhan, Caner'i fln da sorurum.

Kjaer ligin en iyi stoperi diyince cok üst düzey stopermis gibi anlatiliyordu. Buna artik katilmiyorum diyorsan susarim.

Türkiye'de ki Chedjou icin yanildim. Türkiye'de iyi oynamiyor özellikle 1.5 senedir. Ama aksine cogu konularda günah kecisi olmus.

Benim anlatamadigim olay ise su: Ben bu Chedjou'yu Ligue 1'de izledim. Ve tek begenen ben degildim, tüm lig begenmisti. Ayni anormal bir durum oldugunu anlatmaya calisiyorum.

Geldigi ilk sezondan beri takim yapisinin Chedjou icin yanlis oldugunu vurguluyorum. Daha fazla da acmaya gerek yok.

Ben Kjaer derdindeyim. Aciklayin arkadas bu adam nasil en iyi stopermis, normal bir soru soruyorum ne bu agresif tavirlar?

Ben Alpay'a bilerek öyle yaziyorum cünkü ayni sekilde kendisi bana yaziyordu.

Yaw kjaer'in stoper olmadigini biliyoruz adami tekme tokat kovdular Wolfsburg'tan.

Burda sorun olan konu senin israrla chedjou'nun az hata yaptigi 1-2 mactan sonra gelip Burada olaganustu bir stoper olarak göstermen.

Chedjou'nun bizde belki 1 iyi sezonu vardir onun disinda herzaman sicti bu konuda gercekci olmak lazim

2 sezondur vasatin altinda olan bir stoperi övmen yanlis bence

adam hatalıyım yanılmısım tr deki chedjou dedi baygın bir şekilde uzanmış yatıyor ama sizler baygın bedeni tekmeliyor taş ve sopalarla vuruyorsunuz halen beyler.
yapmiyin günah

Kim ne dedi bilmem ama denayer esasen stoper

Tekniği iyi ve süratli olduğu için sağ bek oynayabiliyor

Kademe anlayışı zaten stoper olduğu için mevcut

İki pozisyon için gerekli özelliklere sahip ama esas pozisyonu stoper

Gesendet von iPhone mit Tapatalk

Gittigi tum takimlarda sag bek oynatiliyorda adamin ozelligi sag bek mevkisine daha yatkin demektir kardesim.

Kabul etmeyecegin bir cevap ama hepsi malin teki. Hic birini önde görmüyorum ve ondan Kjaer'i acik ara önde görenlere kiziyorum.

Besiktas: Marcelo-Tosic ikisi vasat, Rhodolfo agir cöp.
Biz: Chedjou-Hakan ikiside hatalarla dolu, ama diger takimlar kadar defansif kurgumuz yok bunun altini ciziyorum
Fenerbahce: Skrtl sözde Liverpool'un as oyuncusu adamlar gitti diye bayram etti, Kjaer keza öyle yillardir gittigi takimda basarili olamiyor.

Aralarindan stoper sec begen desen zorlanirim. Ama artik X oyuncu ligin en iyi stoperi diyemem.
Evet ben de öyle düşünüyorum ve bunlar arasından iyi bir stoperin yanına koymak için de Kjaer'i alırım, çok maçını izlemedim ancak gördüğüm kadarıyla adam takımı sahipleniyor ve kopmuyor elinden geleni yapıyor kalanı ise yetenek meselesi.

Bir adam Chedjou'ya kötü stoper deyip Kjaer'i beğenebilir o onun futbol görüşüdür, bugün teknik direktörlere sorsan daha çok Kjaer diyen çıkar muhtemelen hatta.

Bunu bu kadar büyütmenin manası yok Alpay sana diyorki sen Chedjou konusunda yanıldığını kabul et zira bu adam sayısız maça mal oldu bizim takımda, yani neye göre iyi Chedjou, Chedjou olmasa sıçarız diyebiliyor musun? En potansiyelli stoperimiz olarak görmeme rağmen ben bile demem bunu. Karşındaki adam sanmıyorumki Kjaer'in müthiş stoper olduğunu iddaa etsin ayrıca.

Sonuç olarak yukarıda vasat ülkenin vasat taraftarları dedin sanırım.

1 - Senin kökenin de bu ülkede, muhtemelen bayağı akraban ya da arkadaşın falan vardır.

2 - Böyle ağır bir laf edebiliyorsan neden sana göre düşük seviye bu insanlara yıllardır bu kadar vaktini harcıyorsun.

3 - Seni önceden de uyardım Hakan bu bilmiş tavırlarından dolayı insanlar sevmiyor seni, biraz ılımlı olsan bu rahatsız olduğun durumları yaşamayacaksın diye. Şahsen burada kimsenin ne yazdığı umrumda değil ancak burada kimseden üstün olmadığını belirteyim, üç maç fazla izliyorsundur, daha iyi taktik yorumlarsın ancak bir şeyleri tutturup burada tutturdum demek sadece kişisel tatmin sağlar kimseyi yönetimlere vs almıyorlar.

Buranın amacı Galatasaray taraftarının birlik bütünlük içinde olduğu, farklı görüşlerin bulunduğu ve paylaşıldığı bir platform olabilmek. Mesela yazdığım yorumlar tutar genelde ancak hiç bir zaman ego gösterisi olarak bunu gelip burada yazmadım.

Sen farklı bir ülkede yaşıyorsun ve burada olmak hoşuna gidiyor ve ihtiyaç duyuyorsun belliki, insanları kendinden nefret ettirerek burayı kaybetmekten başka bir şey yapmamış olursun, klavye başında hepimiz aynıyız, öyle de olacağız zira o yüzden bu kadar büyük hesaplaşmalara gerek yok.

Biraz kendine bak ve hatalarını gör, önceden de dediğim gibi daha çok keyif alacaksın buradan ancak bunu yapmazsan gördüğün gibi herkesten olumsuz laflar duyacaksın. Çok da zor değil anlattıklarım, son olarak bir daha da lütfen ırkçı tavırlarla vasat ülkenin vasat taraftarı gibi bir laf işitmeyeyim. Burada bulunup da bu tür bir saygısızlık yapamazsın kimseye.

Şaka maka fena sayilmaz o yani :)
Vasat üstü oynuyor ve iyi bir hamle oyuncusu da oda kademede hatalı yani. Bide ıbb takım olarak iyi savunma yapıyor. Bizim alt yapıdan çıkmalı o demi

Yok ya galiba bize transfer ile gelmişti ama emin değilim

Ben Ujfa üzerine stoper tanımam

Büyük takımsan böyle adamı getireceksin

Böyle de sesimi cikarmam.

Ama bunu simdi diyorsun. Kjaer ligin en iyi stoperi diyen sensin. Sen nasil bana 'sunu bunu dedin acikla' diyorsan, bende aynisini sana diyorum.

Gökhan, Caner'i fln da sorurum.

Kjaer ligin en iyi stoperi diyince cok üst düzey stopermis gibi anlatiliyordu. Buna artik katilmiyorum diyorsan susarim.

forumda kimse kjaere beckenbauer muamelesi yapmadı ama şunu dedik bizde olsa daha az gol yerdik fenevin aldığı en iyi adam..
Sende şimdi kıvıracak yer arıyorsun yani biri rüzgar yapıp izahat verdimi haklısında şöyledir böyledir mantığı budur tekniği şudur her maç buraya yazıyorsan sen ya ülkende kimse snnle futbol konusmuyor yada hakkaten trolleyip gerilimi arttırıp insanlar fazla yüklendimi tansiyonu düşürüyorsun yapma ya efendi gibi yaz buraya tatlı tatlı konusalım gelip chedco sempatizanlığı yapacaksan yap ama daha dün tramvadan çıktık bu kadar üstüne gelmeyin insanların...

Yaw kjaer'in stoper olmadigini biliyoruz adami tekme tokat kovdular Wolfsburg'tan.

Burda sorun olan konu senin israrla chedjou'nun az hata yaptigi 1-2 mactan sonra gelip Burada olaganustu bir stoper olarak göstermen.

Chedjou'nun bizde belki 1 iyi sezonu vardir onun disinda herzaman sicti bu konuda gercekci olmak lazim

2 sezondur vasatin altinda olan bir stoperi övmen yanlis bence
Bende bunda bizim oyuncu grubumuzun katkisi oldugunu düsünüyorum. Futbol takim oyunudur, takim savunmasi diye birsey vardir. Semih Kaya isi stoper m? Degil. Peki nasil oluyorda bu adam Ujfalusi ve Elmander'li sezonda cok iyi oynamis oluyor? Takim yapisindan kaynaklaniyor olabilir mi?

Hadi simdi futbolu cok bilmis asil sizler (bu yorumun sana degil Arda), cikip bu söylediklerimin nesi yanlis aciklasin. Aciklayin abi, bu 2-3 cümlenin nesi yanlis.

a24636164d6058e914186a4edfd818c2.jpg

Çayımı aldım okuyorum

Envoyé de mon Samsung S7 Edge en utilisant Tapatalk

Gittigi tum takimlarda sag bek oynatiliyorda adamin ozelligi sag bek mevkisine daha yatkin demektir kardesim.

Renktaş onu bilmem sonuçta takımların kendi ihtiyaçlarına göre aldıkları bir karar ki dediğim gibi evet sağ bek için tüm özelliklere sahip

Ancak adam esasen stoper bir çok sitede profilinde ana pozisyon stoper ikinci pozisyon sağ bek yazıyor

Yok ya galiba bize transfer ile gelmişti ama emin değilim

Ben Ujfa üzerine stoper tanımam

Büyük takımsan böyle adamı getireceksin

Urfi de bide çok üstün bir stoper değildi Avrupa arenasında :)
Adam lider ve kademe oyununu biliyordu ve kral oldu resmen ligimizde. Bu arada ondan çok daha iyisi vardı. Popescu. Onun gibisi bidaha gelmez ama kolay kolay türkiye ye. Urfi gibi birisi gelse yeter zaten

Renktaş onu bilmem sonuçta takımların kendi ihtiyaçlarına göre aldıkları bir karar ki dediğim gibi evet sağ bek için tüm özelliklere sahip

Ancak adam esasen stoper bir çok sitede profilinde ana pozisyon stoper ikinci pozisyon sağ bek yazıyor

Ama genel olarak Sag bek oynatiliyor. Stoper olarak kimse izlememistir Denayer'i Hakan'da diyor ona iyi stoper diyebilirim diye adam izlememis ki stoper mevkisinde hic nerden biliyor atmaca hepsi yaw :D :D

Üst Alt