Bu hafta Yönetimin transfer için verdiği sözlerin yerine gelmesi gereken son hafta... - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu hafta Yönetimin transfer için verdiği sözlerin yerine gelmesi gereken son hafta...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Bu hafta Yönetimin transfer için verdiği sözlerin yerine gelmesi gereken son h

Kalström bizde her türlü iş yapar bence alınsın.En az kewell etkisi yapacaktır buraya yazıyorum.

Cevap: Bu hafta Yönetimin transfer için verdiği sözlerin yerine gelmesi gereken son h

Forvet ve kaleci'den ziyade,ortasaha önemli problem hala şu anda.Öncelikle ortasaha alınmalı.

Selçuk - Kalström - Muntari olsun, defansta Servet Gökhan olsun önemli değil. Servet pası attımı biliyor ki adam topu kaptırmayacak yada riskli hareketlerde bulunmayacak. Eskiden ver topu BAM'a ye geriye oynar, ya kaptırır pozisyon veririz, yada kademe hatası yapar

Yeni tff başkanı yabancı sınırlandırmasına düzenleyecekti.Bi an önce olsada transferlerde ona göre yapılsa iyi olurdu.

Olsa bile bu seneyi kapsamamalı. 6+2+2 ye göre transfer politikası izlendi. Seneye olur. Ben pek istemiyorum gerçi ama neyse başka konu;)

Dün sanırım Emre Saykal söyledi emin değilim. Bana da çok mantıklı geldi. Eğer bir tane stoperin yerli ve kaliteli olmazsa işin zor. İki yabancı stoper bize suni başarı getirir, Fener'de olduğu gibi. Yabancı haklarını ofansta kullanmalıyız.

Suni başarı nedir? Doğalı, Sunisi falan da mı var bu işin? Sanki başarılı olduk da, suni olmasın, doğal olsun diye düşünüyoruz. Fenerbahçe son bir kaç sezondur hep zirveye oynuyorsa bunda aslan payı, sağlam tuttukları savunma hatlarındandır. Bir gerçeği kabullenmek lazım. Lugano, Yobo, Gökhan Gönül gibi adamların kalitesi lig ortalamasının oldukça üstünde. Milli takımda banko oynayan ve yaşı itibariyle oldukça gelecek vaadeden Serdar Kesimal'ı da aldılar. Rakibin bütün bu hamlelerini görüp de "Servet ve Gökhan Zan'la idare ederiz. Ceyhun da oynar arada." diye düşünmek vizyonsuzluktur.

Selçuk - Kalström - Muntari olsun, defansta Servet Gökhan olsun önemli değil. Servet pası attımı biliyor ki adam topu kaptırmayacak yada riskli hareketlerde bulunmayacak. Eskiden ver topu BAM'a ye geriye oynar, ya kaptırır pozisyon veririz, yada kademe hatası yapar

Elinde Arda varken 3 tane skorer olmayan orta sahayla oynayamazsın.Bu orta sahayla oynarsan kanat oyuncularının deli gibi gol atması lazım.

resmi site tık yok, bir haftadır aynı haberler duruyor

bu panik havası yapmak camiamıza zarar vermekten öteye gitmez...

Suni başarı nedir? Doğalı, Sunisi falan da mı var bu işin? Sanki başarılı olduk da, suni olmasın, doğal olsun diye düşünüyoruz. Fenerbahçe son bir kaç sezondur hep zirveye oynuyorsa bunda aslan payı, sağlam tuttukları savunma hatlarındandır. Bir gerçeği kabullenmek lazım. Lugano, Yobo, Gökhan Gönül gibi adamların kalitesi lig ortalamasının oldukça üstünde. Milli takımda banko oynayan ve yaşı itibariyle oldukça gelecek vaadeden Serdar Kesimal'ı da aldılar. Rakibin bütün bu hamlelerini görüp de "Servet ve Gökhan Zan'la idare ederiz. Ceyhun da oynar arada." diye düşünmek vizyonsuzluktur.

:) Emre naber? Kızdırdın beni az önce. Haksız mıyım?;)

Suni başarı derken geçici olacağını düşündüm. Yobo bu sene gelmezse bakalım alacakları adam tutacak mı? Orayı idare eden adam Lugano, Lugano kaliteli olduğu için *******i biraz daha az kaliteli olsa bile sırıtmıyor. Eğer biz Lugano gibi bir stoper bulursak ve yerli olarak da mesela Serdar Aziz'i alırsak düşünsene neler olacağını. Fener'in şansı Lugano'nun takıma uyum sağlayıp yıllardır burada kalması. Yoksa Fener çok zorlanırdı. Yani Fener'in kaliteli yerlisi Lugano oldu gibi. Eğer iki sene önce Lugano gidicem diye tutturduğunda gitmiş olasydı Fener zorlanırdı. Ama yerliler yabancılara göre bilirsin takımda kalmayı isterler.

Servet ve Gökhan'la bu sene idare ederiz. Seneye değil. Ayrıca Ujfalusi var yahu. Neden alındı bu adam. Sanki sağ beke alınmış gibi konuşuyosunuz.

Dün sanırım Emre Saykal söyledi emin değilim. Bana da çok mantıklı geldi. Eğer bir tane stoperin yerli ve kaliteli olmazsa işin zor. İki yabancı stoper bize suni başarı getirir, Fener'de olduğu gibi. Yabancı haklarını ofansta kullanmalıyız.

Sağ beke alabileceğimiz yerli kim var? Yabancı almalıyız dimi. E zaten kaleci yabancı, stoperlerden birisi yabancı, stoperlerden diğerinin de yabancı olmasını istiyorsunuz. Defansta 4 yabancı mı olacak o zaman. Ofansta kim oynucak?

Ne alakası var. Fenerbahçe Şampiyonlar Ligi'nde Chelsea'ye elenirken Türk stoperle mi oynadı?

Kişisel olarak 2 stoper yabancı olursa Avrupa'da başarılı olunmaz lafı kadar saçma bir laf duymadım. Önemli olan 20-22 uyumlu oyuncudan kurulu iyi bir takım olmaktır. Yabancı hakkını nerede kullandığının önemi yoktur. İstersen yedek klübesine yazarsın. Ayrıca gözden kaçırmamamız gereken nokta yabancı sınırı sadece Türkiye Ligi'nde var. Yedek klübesinde yabancı sınırı da kalkacağı için Avrupa'da 11 yabancı ile bile oynamanız mümkün.

Drogba

Arda ------ M. Ekici ------ Kazım

Gökhan --- Selçuk

Zhirkov --- Garay --- Zapata --- Srna

Muslera​

Misal böyle bir kadro iyi bir gelişim sürecinden geçerek Türkiye'de başarıyı yakalayabilir. Tabiki imkansız adamları yazmadım. Nuri, Hamit, Mesut gibi... Onun dışında hepsi alınması mümkün ve transfer döneminde adı geçen oyuncular. Zayıf halkası Kazım olur. Zaten Türkiye Ligi için yeterli bir oyuncu olan Kazım arkasında Srna ile çok iyi performans verir. Önümüzdeki sezon da iyi bir sağ açıkla Avrupa arenasına çıkılır, bir sürü maç kazanılır.

Yani başarı için yabancı şu bölgede kullanılır bu bölgede kullanılır lafları biraz anlamsız geliyor bana.

Gökhan Zan 3 yıl daha Galatasaray'da. Anlaşmışız ;)

Ya Batu Avrupa'da başarılı olunmaz diye birşey mi dedim. Abartmayın. Zaten benim fikrim değildi ben sadece mantıklı olabilir dedim. Ayrıca bizde Elmander, Baros var zaten, defansın hepsinin yabancı olmasına imkan yok ama insanlar tüm defansı yabancı olsun istiyor. Bende artık sıkıldım sağ bek alalım, sol bek alalım bi tane daha stoper alalım laflarını duymaktan. Nasıl alıcaz kardeş sınıra takılıyoruz.

Ben Serdar Aziz+yabancı kombinasyonunu Yabancı+Yabancı kombinasyonuna tercih ederim. Çünkü ileride kilidi açacak adamların yabancı olması daha önemli.

Neyse sizin fikrinize de saygı duyarım. Tamamen olmaz demiyorum ;)

daha önce seninle konuştuğumuz gibi stoperi çift yabancı yapabiliriz..servet yedek kalır..gökhanda 18 dışında hazır beklrr

bütün transferler yetişmez

ama kaleci ve 1 ortasahayı acil olarak alsınlar

forveti sonra alsalar da olur

ortasahada adam yok

Takım o kadar eksik ki ve yabancı sınırı belimizi o kadar büküyor ki gideri olan her Türk futbolcu kadroda düşünülmek zorunda. Transfer döneminde malesef Serdar Kesimal veya Ersan'dan birinin alınamaması büyük kayıp oldu. Serdar Aziz önümüzdeki sezon için büyük yatırım olabilir ama.

Burda sanırım bana da taş gelmiş. Öncelikle defansın göbeğine 2 tane yabancı almamız gerektiğini ben de düşünüyorum. Zaten bunu transfer dönemi başından beri de söylüyorum. Ama yukarda yazdığım Gökhan ve Servet'le idare ederiz lafı sadece sakatlık durumu için söylenmiş bir söz. 11'imizi bile doğrultamıyorken yedeklerimizi düşündüğümüzde gerçekçi olmamız gerek. Daha iyilerini bulmadan Servet ve Gökhan'ı elden çıkarmak yabancı sınırlaması varken büyük hata olur. Bu takıma her maç 5 Türk futbolcuyu yazmamız gerek. Eh malumunuz elimizde bulunanlardan, arzuladığımız Galatasaray'a yazılacak tek Türk futbolcu da Arda'dır. Ha alırsınız Nuri'yi, Gökhan'ı, Mesut'u, Hamit'i bakın o zaman Gökhan, Servet, Hakan Balta, Çağlar kalıyor mu...

Yani özetle bu lafları ederken içinde Servet ve Gökhan olmayan en az 18 kişilik bir kadro yazman lazım. Yoksa biz de biliyoruz vizyonsuzluk olduğunu. Ama realiteyi de inkar edemezsin. Realite bizi bu oyuncularla başarılı olmak zorunda bıraktıysa stratejinizi ona göre kurmak aslında bir vizyon işidir. Zaman içerisinde bu oyuncuları daha iyileri ile değiştirmenin planları nasılsa yapılır. O yüzden senden 18 kişilik ve eldeki transfer bütçesi ile kurulması mümkün düzgün bir kadro bekliyorum. Vizyonunu da kullanarak bunu yazarsın bizim için...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt