Bu yönetimden de umudu kestim - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Bu yönetimden de umudu kestim

Cevap: Emir Satirani: Bu yönetimden de umudu kestim

Bu yazıları görünce, yönetime hak vermemek mümkün değil.

Bu konuyu kilitlerseniz, çok makbule geçecek..

umudu kestim diyorsunuz da sanki her transfer döneminde haziran ayinin sonunda bitiyordu transferler ama tek bu sezon olmamis gibi bir hava var cogunuzda.

bir nebze katılıyorum yazdıklarına ama gün birlik olma günüdür.bu arada böyle yönetime sallamak da moda oldu başarısızlık durumunda "ben demiştim" demek için başarı durumunda da zaten unutulcak bu sözler

Beyler herşey burdan bakıldığı gibi kolay değildir.Adamlar damdan düşer gibi yönetim oldu bir anda...

Azcık bekleyin,Fatih Terim istemediği,takıma faydası olmayacak adamı zaten aldırtmaz takıma.

Transfer bütçemiz;Ne gerekiyorsa O!!!

Cevap: Bu yönetimden de umudu kestim

Abdul Kader Keita Galatasaray'da - 02.07.2009 09:09 (GALATASARAY SPORTİF AŞ) / Galatasaray.org

bu açıklama geldiğinde herkes şunu diyordu bu yıl hızlı başladık :S

2 temmuzda gerçekleşen transfer biz şuan 30 hazirandayız 4 transfer ve çok iyi bir teknik adam belli reyes'in kararından vazgeçmesi onların suçu değil zaten herkes ülkesi dışında yapamaz diyor , haklı olduğunuz yönler var ama transferleri tamamlamaları gerekiyor eleştiri yapılması için daha icraatlarını görmeden eleştirmek doğru değil bence.

Ama bakın şimdi kötü örnekten, örnek olmaz diye bir söz vardır. O sezon herhangibir başarı elde etsek bu örneğiniz gerçekten güzel olur ama o sezon başarısız bitti. İlla bir dönemi baz almamız gerekmiyor. Erken yapalım transferi seneye de forumda "geçen yıl Haziran'da bitti yabancı transferi" diye yazsak örnek olarak bunu göstersek fena mı olur?

Emir Satriani sen ki Cassio Lincoln'den umudunu hiç bir zaman kesmemiş bir insansın.Bu yönetimden daha henüz 2 ay geçmeden umudu kesmen biraz garip geldi.

Genel olarak şurası yanlış denilecek pek yer yok adamın asıl anlatmak istediği normal takımların statüsünden farklı şu anda Galatasaray ve büyüklügünü korumak icin bas parayı al mantıgıyla hareket etmesi gerekiyor diyor yani ''büyük maliyeti nedeniyle şundan vazgeçildi'' gibi şeyler yapılmaması gerek diyor ki haklı sayılır sanırım

Cevap: Bu yönetimden de umudu kestim

Şimdi ben dilim döndüğünce senin beklediklerine bir cevap vereyim.

1- Göreve geldi takımın yarısını şutla.

Bunu eleştirmek için erken çünkü bunlar bizim sözleşmeli futbolcularımız. Talipleri vardır veya takasla gönderilirler zaten. Bunu hem başkan hem Fatih Terim belirtmiştir. İkisi de bu takımın yarısına yakını gidecek demiştir.

2.Hocayı getir

Şu an zaten başımızda bir hoca var. Ya sen takımı hiç takip etmiyorsun sadece transferleri takip ediyorsun ya da dünyadan haberin yok.

3. Ekibini kur

Şu an ekibi zaten kurulu başkanın. Ama göz önünde olan sadece transfer olduğu için yapılan çalışmalar taraftarı pek ilgilendirmiyor olabilir. Ama arka tarafta bu kulübün gerek Riva gerekse yeni tesisler ve yatırımlar için zaten çalışmalar hızla yapılıyor. Bu yüzden 2 temmuzda mali kongreye çağrı yapıldı. Diğer branşlarımızda da transferler yapılıyor zaten

4. Güzel transfer şeması çıkar vsvs

Senin bu dediğin bu tarihte değil daha öncesinde yapılacak bir iştir. Bu yönetim geleli henüz 1 ay oldu. Adamlar geldi transfer sezonu açıldı. Daha önceden bir çalışma yapılmadığı için artık çok zor. Şimdi daha hızlı ve doğru karar verebilmek için zaten teknik kadro Florya'da sabah akşam çalışıyor.

5. Senin bu dediğin anca FM oyunlarında olur güzel kardeşim. Çat çat bas parayı al. Sen ne içtin böyle de binicem üstüne vurucam kırbacı moduna geçtin?

6.Şu an zaten 30 hazirandayız. Yani senin bu yazıyı yazabilmen için 2 hafta daha gerekiyordu ki bu sana göre olanı. Yönetim de en kısa sürede transferi bitirmek istiyor zaten.

Neyse sen fazla uykusuz kaldın galiba. Git biraz uyu:)

satriani @1

ise

bu yazıyı yazan @2 dir .

ve @2 neler yapmış öyle :D

Evet belki acele oldu, daha transfer penceresi açılalı kaç gün oldu lan diyebilirsiniz ama :

Bak, sebepleri yazıyorum :

1. İzlenen transfer politikası rezalet ötesi. Yönetim henüz ne adam alması gerektiğinden bi haber.

2. Yönetimin çeşitli dallarından çeşitli renklerde kuşlar uçuyor. Her kafadan bir ses çıkıyor.

3. Tek sorumlu Terim diyorlar, sonra hocaya gidip, hocam bu olur mu şu olur mu, bu olmadı haydddaaaa buu olsun şeklindebir yol izleniyor.

4. Başkan İspanyalara gidiyor, birşeyler yapıyor, Atletico Madrid'in deyim yerindeyse sözleşme yenilememe bahanesi aradığı oyuncu alınıyor. Yanlış anlaşılmasın, herif kötü demiyorum, iyi oyuncu. Ama bizimkilerin niye aldığını bildiğim için, neyin olduğu gözüktüğü için serzenişte bulunuyorum.

5. Madem para harcamayacaksınız, madem takımı yenilemeyeksiniz, küme düşmeye yakın yerde bitirmiş bir Galatasaray'ı ayaklandırmak için niye takımın başına geldiniz ? Yani sizin şu izlediğiniz politikayı Polat ve ekibi'de izliyordu.

Siz başa geldiniz, Emir sizden şunları bekledi :

1. göreve geldin - takımın yarısını şutla

2. hocayı getir

3. ekibini kur

4. güzel transfer şeması çıkar, küme küme ayır, nereye ne gerekiyor, bu oyuncular nerde kaça bulunuyor bak.

5. alınması gereken oyuncuları örneğin Diego Cunha, GİT AL kaç paraysa GİT AL bırak pazarlığı. örneğin Boruc GİT AL bu adamları. ÇAT ÇAT kurmaya başla takımı. o böyle oldu yumurtanın burası aktı yok daha vaktimiz var diye diye bir sezonu daha heba edeceksiniz haberiniz yok. son anda gidip abuk abuk adamları tıkıştırıp yine taraftarın gözünü boyamaya çalışacaksınız ki yemez artık kimse, o stad dolmayacak yine.

6. transferleri en geç temmuz 15'e kadar bitir, daha geç kalma. Lig başlamasına en az 20 gün kala takım TAM kurulsun, pre-sezon yapmış olsun.

Bak yönetim, bu yukarıdakilerin hiçbirini yapmıyorsun. gidip taraftarı kandırmaya yönelik işler yapıyorsun, bikaç yüz bin euro vererek acaip acaip adamları dolduracaksınız, bonservisi elinde oyuncuları tıkacaksınız, birtanede sağda solda satılmaya uğraşılan süper yıldız almaya - çalışıyor gözükeceksiniz -, bu gidişat gidişat değil, benden söylemesi.

Daha ne yapacağınız bilmiyorsunuz gibi gözüküyorsunuz gözüme, buda benden söylemesi no 2.

Birde Aysal ve Dürüst'ün ağzından 2 ayrı şey çıkıyor bunuda anlamak mümkün değil.

Kufur'e gerek var mi Emir arkadasim?

Yazıyı okuyup anlayanlar var, anlamayanlar ben "vara vara vara bunlar messiyi almadı laaan vara bunlar 200 trilyon harcamadı bunlardan adam olmazzzz" falan şeklinde düşündüğümü sanıyor Kİ bu talihsizlik ötesi yanılgıyı bir nebzede olsa minimuma indirgemek adına tekrar belirtiyorum :

Bahsettiğim, GÖZLER ÖNÜNDE olan transfer politikası, mevcut kadro üzerindeki tasarruf. Bu kadro Kİ Galatasaray tarihinin en rezil işlerine imzaatmış, insanları antidepresan bağımlısı yapmış kadrodur. Yeni yönetim FIRTINA parolasıyla geldi. Bunu hanginiz yalanlayabilirsiniz ? Biz burada hepimiz sihirli değnek bekliyoruz. Bahsettiğim PARA HARCAMAK değil, sadece İŞ BİTİRMEKTİR. İŞ BİTİRMEKTEN kastım ise, pahalı oyuncu almak değil, sorunları en kısa sürede çözmektir. Yeni sezona ne kaldı şurada, bildirin bana.

Takımın iskeleti bozulmadı - ki ben bunu yönetimin görevi devralır almaz yapmasını bekledim. Herkes beklemedi mi ? Zan'la sözleşme uzatmak nedemektir yahu ? Bunu biri bana açıklayabilir mi ? Hakan Balta'ları kadroda tutuyor bu yönetim. Hakan Balta bu sezon ağzımıza zcan baş elelemanlardan olmuştur. Sizi bilemem, ne kadar kahır çektiniz bilemem ancak ben bu sezon Galatasaray'da oynamış futbolcu kitlesinin %99.9'unu affetmiyorum-affetmeyeceğim. Bana çektirdikleri cehennem azabına karşılık çoğunu kadroda tutmaya devam etmeye elverişli davranışlarda bulunan yönetimede şu an için güven duygusu duymam mümkün değildir.

Ben ne bekledim ? Kulüp devralınır, ve bir SÜPER OPERASYON düzenlenir EN KISA sürede. Beklediğim buydu. Her sezon başı olduğu gibi herşey yavaş yavaş ilerliyor. Oradan buradan oyunculara teklif yapılıyor, yok fiyat kırılıyor bilmem ne. Yok abi. Olmaz. İstediği kadar bombalar patlayacak desin Aysal, patlatacağı bombalarıda az çok kestirebiliyorum şu an.

Birde bu kadar hiddetlenmemin sebebi, İnan Kıraç'ın bir kaç ay önceki konuşması. Çünkü vaadettikleri şeylerle şu an olanlar, yönetimin tavırları ve konuşmaları bir değil. Yönetim içinde niye kaos var onu anlamak mümkün değil. yepyeni çiçeği burnunda yönetimde kaos başladıysada sonumuz nasıl hayır olur onuda bilemiyorum. Burada istediğiniz miktarda koruyun yönetimi, zararı yok. Ben sadece görünen köyün fotoğrafını çekiyorum okadar. Yaptığım bundan ibaret. 17 18 yaş grubu Galatasaray'ın bu hallerine alıştı, Galatasaray'ın bu rezil halleriyle büyüyorlar, belki ondan ne yazdığımı anlamıyorlar, ancak şunu bil ki canını yediğim - Galatasaray çökmüş bir devdir. Ve, bu yaz Galatasaray için hayati önem taşımaktadır. Yönetim bu bağlamda gerekenleri yapmıyor/yapamıyor bilemiyorum. Tekrar kumar oynayarak TUTARSAAAA mentalitesinde bir takım kurulacak. Görünen bu. Planlı programlı olan birşey olduğuna inanmıyorum. Siz inanıyorsanız bilemeyeceğim.

Galatasaray'ın ayağa kalkması - sert bir revizyona ve seri bir yeniden yapılanmaya bağlıydı. Yönetim'in bu konuda göze görünür bir hamle yaptığınada şahit olmadım. Zaman akıyor...

napolyon bir bozgun sonrası kurmaylarını toplamıs...

haritanın üzerinde neden kaybettiklerini tartısıyorlar...

birtanesi parmagını haritanın üzerine koyuyor...

"surdan yedek birlikleri yollasaydık süvarileri de suradan saldırtsaydık" diye anlatıyor...

sonra bir digeri alıyor sözü...

parmagını yine haritanın üzerinde gezdirerek...

"hayır asıl süvarileri şurdan yollayacaktık...

piyadelerden buradan saldıracaktı..."

diye anlatmaya devam ediyor...

napolyon bir süre sonra dayanamıyor...

"simdi anlasıldı bizim neden kaybettigimiz" diyor...

"parmagı öyle haritanın üzerinde gezdirmekle olsaydı tabiki kazanırdık"...

"ama savas malesef öyle haritada tarif etmekle kazanılmıyor"...

kıssa benden... hisse sizin olsun...

Yerden yere vurmaya gerek yok, ama eleştirmekte fayda var, lakin alt yapımıza sahip çıkmaları gereki.

Emir abinin dikkat çekmek için böyle bişey yapıcağını sanmıyorum, sadece kendi göruşunu belirtmiş.

Üst Alt