Çok mu Sabırsızız Yoksa Şımarık mıyız? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çok mu Sabırsızız Yoksa Şımarık mıyız?

Wengerde ayni hic mantikli degisiklik yapmiyor adamlar.
5-1 kayipedersin ok cok kotu ok, ama biseyler degistirdim sunu bunu yaptim diyemezsen iste o zaman cok fazla elestiri yersin. Neydi ya 4-1 ve 85 dk'da mi degisiklik yapti Tudor o macta. Bi bana mi garip geliyor bu
Merak etme yalnız değilsin. İlginç olan bu durumun nerede ise normal karşılanacak olması. Bunun yanında daha maçın başında çıkardığı kadro, hatta üç maçta kadrolar.

Son düzenleme:
Antalya maçı hariç puan kaybı yaşadığımız diğer tüm maçlarda hakem katliamlarını da unutmamak lazım tamam tudor yanlış kadro çıkarmış yanlış sistemde oynatmış diye zaten eleştiriyoruz ama fener maçında penaltının verilmemesi belhandanın atılması ts maçında feghoulinin boştan yere atılıp bir de üstüne 3 maç ceza yemesi geçen haftanda ilk 2 golün hakem tarafından başağa hediye edilmesi vs. eleştiri yaparken bunları da düşünmek lazım

Bu ne ya, ne okudum ben az önce? Küfür deryasından oluşan bir yazı. Diyor ki biz son bilmem kaç senedir her sene 2 td değiştiriyoruz, fb ve bjk hep sezonu aynı antrenör ile tamamlıyor. E o zaman onların yaptığı yöntem doğru olansa, bize göre ne gibi artıları oldu, daha mı fazla şampiyonluk veya başarı gördüler? Ya da bizden daha mı huzurlular? Diyor ki seneyi tamamla, şampiyon olamazsa öyle kov. Kafaya bak, ne farkı var ulan? Aynı sosyal medya Terim 2 sene üst üste şampiyon olurken de yok muydu? Sonsuz paradoksa girmiş herif. Yazı ilerledikçe öfkesi artmış, en sonunda da cahil akp dönemi çocukları diyip bitirmiş, nereden nereye bağlanmış olay. Galatasaray üzerinden ülkenin ve dünyanın geldiği noktaya olan isyanını belirtmek istemiş galiba ama kafası biraz karışık belli.

Herkes Tudor ekseninde düşündüğü için ne biçim yazı diyor.Ana fikir kesinlikle doğru,sosyal medya Tudor'un deyimiyle bu işi bir film olarak gören ve sürekli aktör değiştirmek isteyen,tahammülsüz daima tüketmek isteyen bir kitle yarattı.

Bakın burada bu tip savunma yapanların anlamadığı olay şu: Taraftar artık futbolu çok iyi öğrendiği için tepki gösteriyor. Diğer takım taraftarları gibi değiliz. Açın bütün sosyal medyaya bakın maçın sonucundan daha çok sistem, oyuncu performansı, oyuncunun yer tutma becerisi, gol yollarında nasıl etkili olur, kanatlar nasıl kullanılır, haketmeyen oyuncuda neden ısrar edilmemesi gerektiği.. liste uzar gider. Biz bu öğretiyi 3-4 sezonda öğrendik. Nasıl mı öğrendik? Boktan teknik direktörler ve evlatçılık yüzünden boktan yerlilerin milleti isyan noktasına getirmesi sayesinde. Bize bu boktanlığın en büyük artısı bu oldu. Bundan sonra artık başarısızlığa prim vermeyeceğiz. Bakın dünkü maçta sakatlanan Tolga öncesi ve sonrası yorumları iyi okuyun. Lato'ya niye bu kadar tepki gösterildi, neden Lines'in oynaması gerektiği, neden Denayer'in oynamaması ya da aptal aptal yerlerde oynatıldığı, Rodruigez'in gol yollarında etkinliği vs vs vs... Biz Galatasaray taraftarı olarak futbolun nasıl izlenmesi gerektiğini değil oynatılmasını çok iyi öğrendik...

ulkemizde taraftar denen grup, spora ve rakibine saygisiz , basarisizliga tahammulsuz , hayatindaki sorunlari futbolla tamir yoluna giden aciz bireylerden olusur

cinsiyetci imalardan medet umar ,sevinir , kaybetmekten utanir , kufur hakaret agzindan dusmez

velhasil, kisaca kalitesizdir ..

ulkemizde taraftar denen grup, spora ve rakibine saygisiz , basarisizliga tahammulsuz , hayatindaki sorunlari futbolla tamir yoluna giden aciz bireylerden olusur

cinsiyetci imalardan medet umar ,sevinir , kaybetmekten utanir , kufur hakaret agzindan dusmez

Hadi oradan!. Genel taraftar profilini sütten çıkmış ak kaşık olarak görmesem de bu kadarı fazla. Her ne olursa olursa olsun, Galatasaray taraftarı diğerlerinden her zaman birkaç tık ilerdedir, GSC müdavimleri de buna dahildir elbette. Yaptığı denemelerin olumsuz sonuçlar verdiğini kabullenmemekte direnen yetersiz TD ün hiç mi kabahati yok yani?...

Had bilmezlik ne zamandan beri kalite oldu Sinan? Ne kadarda kolay tüm taraftarı bir kalıba sokmak. Terbiyenizi takının, aşmamanız gereken sınırları bilin.

Takımda ki kötü giden durumları görmemek için kör olmak lazım. Israr ile bunları dile getirenlere laf yetiştirenlerden daha bir kere yanlış giden konular hakkında bir yorum görmedim. Varsa yoksa yanlışları dile getirenler ile uğraşıyorlar. Yanına bir de ekliyorlar, siz nasıl Galatasaray Taraftarısınız. Bir türlü öğrenemediler Futbolda en az hatayı yapan başarılı olur, yani hataların dile getirilmesi zarar vermez, aksine fayda sağlar. Ben böyle Galatasaray taraftarıyım işte, çünkü bugüne kadar hayatımda bir kere bile görmedim hataların bile alkışlandığı bir oluşumda başarı sağlandığını.

Yine sadece üyeler ile uğraşmaktan başka bir şey yapmayanlar yazmadan söyleyeyim, bu hatlarda biri ısrar ediyor ise, kim olursa olsun, benim için Galatasaraya zarar veriyor demektir ve bu kulüpte yeri yoktur.

Burası Futbol forumu, Galatasaray forumu. Burada ben Galatasaray hakkında eksikleri konuşamayacak isem nerede konuşacağım? Bu eksiklere ya katılır bir insan, yada katılmaz, katılmıyor ise neden katılmadığını yazar. Bu kadar, bunun ne bir fazlası ne bir eksiği. Bunun dışına çıkanın benim gözümde tek bir tanımı vardır, derdi Futbol konuşmak değil insanları rahatsız etmek.

Son düzenleme:
Yahu birde karşı güruh sürekli bir etiketleme ve genelleme peşinde o da ilginç hiç ifade edilmeyen fikirleri sanki öyle söyleniyormuş gibi ifade etme özgürlüğüne sahip olmaları da ayrı bir kafa.

1. Hakan Delikanlı diyor ki; "size göre bir takım hiç mağlup olmasın veya kötü oynamasın" bunu savunan biri ruh hastasıdır zaten, foruma üye olmak, başlığı okumak, bir şeyler anlatmak gibi komplike bir durumu kaldıramaz veya ilgi alanına girmez, varsa mevcut bir örnek o arkadaşı hep birlikte görelim.

2. Ercan Kinay yine hemen hemen kimsenin ifade etmediği şeyleri söyleniyormuş gibi sadece kendi düşüncelerinden yola çıkarak sanki böyle genel geçer bir görüş varmış gibi ifade ediyor. İyi oynamak ve kazanmayı istemek bir taraftar adına ne kadar da ayıp bir düşünce zaten. Bunun hep olmasını beklemek konusunda yukarıdaki metodu uygulayınız lütfen.

3. Sarper Yıldırım yine kendi fikrinden bir genelleme ile ortaya çıkmış dayanağı olmayan bir yazı. Özellikle burada hiç bahsi geçmiyor, burada bir isimden ziyade durum değerlendirmesi var aynı şartlar X bir hoca ile de gerçekleşse Y bir hoca ile de gerçekleşse aynı şeyler yazılacak aşağı yukarı. Sanki insanlar, başımızda Tudor değil de Mourinho olsa sürekli silik bir oyunla gelen derbi yenilgilerini hoş karşılayacak, berbat oynadığı aleni olan bir oyuncuyu ısrarla oynatsa vay be ne hoca filan diyecek.

Sinan'ın söylediklerine katılıyorum ama bu konu ile ilişik olduğunu düşünmüyorum veya en azından bu konuda ifade edilen fikirler ile hiç paralellik içermiyor.

kusmak-orucu-bozarmi.jpg

Son düzenleme:
Benim sozlerimin Gs taraftari ile veya td meseleleri ile alakasi yok. Turkiyedeki tum amator takim taraftarindan milli takim taraftarina dek kalitesiz ,hadsiz, sporun ruhunu kavrayamamis, basariya (aslinda basariya da degil , ezmeye , yok etmeye) takintili bir guruh goruyorum ben

Toplu koro halinde kufurden tut antrenman tesisi basmaya , daha hic bir sey vermemis bir oyuncuyu 3000 kisi hava alaninda karsilamaya dek , tribunde sahaya madde atmaktan ,yoneticilerin sikesine , yerli oyuncularinin is ahlaklarindaki yozlasmisliga dek tamamiyle bitik bir durumdayiz

Siz istediginiz kadar reddedin tablo bu , avrupada hazirlik maci , kamplari bile yapmasi yasaklanmis , her macinda sahaya insanlarin dalmasindan ulkeleri bile biktirmis bir ulkeyiz

Bizim paralelimizdeki yunanistan hatta italya filan da bizden cok farkli degil , ispanya bizden ileride , yukari ciktikca ingiltere , isvec , almanya ... Fersah fersah fark var

ne tribunde rakip takim taraftariyla oturmayi beceririz , coluk cocugun uzerindeki formayi cikarttiririz

Sosyal medya insanlara sadece herşeye yorum yapabilme fırsatı vermedi. Aynı zamanda dünyada olup biten hadiselerden haberdar olabilme fırsatını verdi, burda da bizi ilgilendiren futbol kısmı. İşin taktiksel kısmıyla ilgilenenler için sayısız kaynak var yazılı ve görsel. Bu nedenle de eskiye nazaran insanlar futbolun taktiksel ve hatta yönetimsel kısmı hakkında daha somut fikirlere sahipler. Hal böyle olunca ortadaki yanlışlara da yine sosyal medya üzerinden homurdanmak futbolseverlerin en doğal hakkı. Bunu "şımarıklık" diye tanımlamak abartı. Durum çok net. İnsanlar futbolun detaylarının daha fazla farkında.

Bu nedenle de fark ettiyseniz Tudor'a yapılan eleştiriler "büyük maçı kaybetti, gitsin" şeklinde değil de "büyük maçlara yanlış mentaliteyle çıkıyor ve puan kaybediyor, bu hocayla olmaz" şeklinde daha çok. Aynı durum futbolcular için de geçerli. Sosyal medya öncesi olsa belki "Belhanda 6 asist 1 gol üretti" diye hiç eleştirilmeyecek belki ama şu anda neden eleştirildiği ortada. Semih ve Selçuk eleştirilmeden önce 1.5-2 sene kadar vasat ve altında oynadılar. Ondan önce ikisi de göklerdeydi. Taraftar gayet de sabretti ikisine kısaca. Onlar bu sabrı değerlendiremediler.

Sabır önemli bişey. Beşiktaş 2-3 sene sabretti, şu anda onun ekmeğini yiyorlar. Peki neye sabrettiler? Doğru bir yapılanmaya. Gelecek için umut verici hamlelere. Tudor geldiğinden beri hedef maçlardaki performansımıza dayanarak gelecek için ne kadar umutlanabiliyorsunuz? Şampiyonlar Ligi gruplarında (kalırsak) başarılı olabileceğimizi iddia edebilmek için yeterli dayanağınız var mı? Neye sabredelim? Ne kadar sabredelim?

Yahu birde karşı güruh sürekli bir etiketleme ve genelleme peşinde o da ilginç hiç ifade edilmeyen fikirleri sanki öyle söyleniyormuş gibi ifade etme özgürlüğüne sahip olmaları da ayrı bir kafa.

1. Hakan Delikanlı diyor ki; "size göre bir takım hiç mağlup olmasın veya kötü oynamasın" bunu savunan biri ruh hastasıdır zaten, foruma üye olmak, başlığı okumak, bir şeyler anlatmak gibi komplike bir durumu kaldıramaz veya ilgi alanına girmez, varsa mevcut bir örnek o arkadaşı hep birlikte görelim.

2. Ercan Kinay yine hemen hemen kimsenin ifade etmediği şeyleri söyleniyormuş gibi sadece kendi düşüncelerinden yola çıkarak sanki böyle genel geçer bir görüş varmış gibi ifade ediyor. İyi oynamak ve kazanmayı istemek bir taraftar adına ne kadar da ayıp bir düşünce zaten. Bunun hep olmasını beklemek konusunda yukarıdaki metodu uygulayınız lütfen.

3. Sarper Yıldırım yine kendi fikrinden bir genelleme ile ortaya çıkmış dayanağı olmayan bir yazı. Özellikle burada hiç bahsi geçmiyor, burada bir isimden ziyade durum değerlendirmesi var aynı şartlar X bir hoca ile de gerçekleşse Y bir hoca ile de gerçekleşse aynı şeyler yazılacak aşağı yukarı. Sanki insanlar, başımızda Tudor değil de Mourinho olsa sürekli silik bir oyunla gelen derbi yenilgilerini hoş karşılayacak, berbat oynadığı aleni olan bir oyuncuyu ısrarla oynatsa vay be ne hoca filan diyecek.

Sinan'ın söylediklerine katılıyorum ama bu konu ile ilişik olduğunu düşünmüyorum veya en azından bu konuda ifade edilen fikirler ile hiç paralellik içermiyor.

Tamam ben de Tudor'u bir kenara bırakıp değerlendirme yaptım zaten.Sadece Tudor'a özgü bir durum değil.Geçen yıl Riekerink'in sosyal medya tarafından olağanüstü şişirilip sonra Riekerink bye denmesi bile buna delalet.Riekerink ne bu kadar şişirilecek bir hocaydı,ne de böylesine hayal kırıklığına uğrayacak.

Kimi getirirsen getir 34 maçın illa ki 10-11'inde şampiyon da olsan kötü oyun da olacak puan kaybı da.Tamam büyük maçları anladık,deniyor ki Antalya'da puan kaybetti.Antalya'da olmasa Sivas'ta olacak bu kayıplar,bir yerde olacak.Buna benim tepkim.Sürekli o defolsun gitsin bu çöp vb. diyenlere.Biraz sakin olmak lazım.

Tamam ben de Tudor'u bir kenara bırakıp değerlendirme yaptım zaten.Sadece Tudor'a özgü bir durum değil.Geçen yıl Riekerink'in sosyal medya tarafından olağanüstü şişirilip sonra Riekerink bye denmesi bile buna delalet.Riekerink ne bu kadar şişirilecek bir hocaydı,ne de böylesine hayal kırıklığına uğrayacak.

Kimi getirirsen getir 34 maçın illa ki 10-11'inde şampiyon da olsan kötü oyun da olacak puan kaybı da.Tamam büyük maçları anladık,deniyor ki Antalya'da puan kaybetti.Antalya'da olmasa Sivas'ta olacak bu kayıplar,bir yerde olacak.Buna benim tepkim.Sürekli o defolsun gitsin bu çöp vb. diyenlere.Biraz sakin olmak lazım.
Doğru mu anlıyorum, sen bu maçlarda oynanan oyunu Futbolun içinde olan kötü oyun olarak tanımlıyorsun?

Sabırsız değiliz, şımarıklık biraz var ama Türkiye'nin en başarılı ve en iyi takımının taraftarında olsun o kadar da.

Üst Alt