Çok mu Sabırsızız Yoksa Şımarık mıyız? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çok mu Sabırsızız Yoksa Şımarık mıyız?

Taraftar bu kadar şeyi öğrenebiliyorken aynı medya ve teknoloji imkanlarını kullanarak mesela dönem içinde değiştirilen kaç teknik direktörle başarıya ulaşılmış, Ya da Galatasaray son 20 yılda kaç sezonda 13 haftada 29 puan toplamış, kaçında en çok atan en az yiyen olmuş, fizik olarak son 4 seneden sonra neredeyse tamamı yeni oyunculardan kurulan takım nasıl bir anda bu seviyeye gelmiş, Terim bırakın ilk dönemini 3. dönemine nasıl başlamış, ilk hafta Başakşehir bizi sahadan sielcek akdar ezmemiş mi? ilk haftalarda anlamsız bir 4-3-3 denememiş mi, hatta benzer birşeyi Nihat'ın ısrarla olmadığını ama ne zaman Semih girse sistemin işlediğini gördüğümüz Euro 2008'de bile yaptığını ancak bir şekilde zaman içinde hatalarını göre göre ilerlediğini öğrenemiyor mu? Ayrıca aynı taraftar alınan bunca puanı, atılan güzel golleri, hücum futbolunu, akan oyunda yenilen az miktarda golü neden teknik direktör hanesine hiç yazma nezaketi gösteremiyor? Aynı taraftar açıp ilgili bilgi sitelerini yahu bu BJK 4-5 snedir kurulan takım, Başakşehir desen yine öyle ama bizim takım daha 23 haftadır beraber zamanla çok daha iyi olabilir diye düşünemiyor mu mesela? Ciddi ciddi bu takım 13 haftada liderlik bir tarafa hiç mi ışık vermedi diye elinini vicdanına koyup düşünemiyor mu? Aynı taraftar 4 senedir kangren olmuş konuların ve oyuncu profillerinin öyle ya da böyle bu adamın da katkılarıyla sonudna temizlenebildiğini göremiyor mu?

Tudor tabiki büyük maç tercihleriyle,3'lü takıntıları ile eleştirilebilir. Ben de eleştiriyorum. Ama taraftardaki şu anki psikoloji bu tür bir teknik eleştiriden değil. Psikolojik olarak bu takım 2 büyük maçta kötü oynadı ve kaybetti, ben bu hocayı da beğenmedim kullan at öbürüne geçelim şeklinde. Üstelik bunu Tudor öncesinde de yapıyorduk. Yapıyorduk diyorum zira ben de aynı şekilde düşündüm bir zaman. Tudor hala sevapları günahlarının önünde bir hoca. Şu lgde hala Başakşehir ile beraber en iyi top oynayan takım biziz. Ve ezeli rakiplerin 6 puan önündeyiz. Üstelik fikstür kolaylığı safsatası da bitti artık.

Belki önümüzdeki hafta da kaybedeceğiz. Bunalrı yazarken o hafta sonudan gelip dalga geçecekler olacağını da bilerek yazıyorum ama şu takımın gerçekten şu anda gösterilen reaksiyonu hakedecek akdar kötü idare edildiğini, kötü top oynadığını mı düşünüyorsunuz? Terim'in 3. döneminde 4-4-2'ye döndüğü ya 12 ya da 14. hafta Fenerbahçe maçına kadar bundan daha iyi oynuyorduk diyebilir miyiz mesela?

Kabul edelim ki haklı eleştiri boyutundan ben dedim öyle olacak bu adam gidecek boyutuna geçti taraftar.
İmza ???

Yaw kardeşim ben ne anlatıyorum, sen sanki futbolun sırrını veriyormuş edasıyla yok rakipler hata yapmazsa zaten teknik olarak şampiyon olamazsın vs vs. Hee, çok büyük laf ettin, kimse bilmiyordu bunu. Anlatmak istediğimiz bu mu? Sen yaparsın 13 haftada 35 puanını. Rakip 36 yapmışsa bile ben takımı tebrik ederim. Şimdi neymiş lidermişiz 6 puan fark varmışi haftaya yenildin diyorum fark 3, Kadıköy deplasmanı var. Hiçbir maç oynamadan kazanılıp kaybedilmez de, hani nerede kaldı puan farkı. Şu anda 2. ile puan farkı da yok zaten ki o takım da 2 senedir şampiyonluğa oynuyor.

Şu anda fenerin bjk nin durumuna göre takım iyi diyorsunuz da 33. haftadan sonra yapmıyoruz şu anda bu değerlendirmeyi. Derbilerde puan alamayan bir takım var, Antalya, Trabzon deplasmanlarında oynanan oyun ortada.

Bana desen ki rakipler de kötü onlar da Anadolu takımlarına karşı kaybetmeye devam edecek anlayacağım, yok birileri hata yapacakmış da vs vs.

Ya bu ligde kim 13 haftada 35 puanla başlamış Allah aşkına?Bir 2005-2006 Fb'yi hatırlıyorum,onların kadro da çok çok iyiydi zaten.

Önce bir sakin ol,benim bir şey dediğim yok.Ama rakipler şu kadar puan alsaydı falan bunlar doğru argümanlar değil.Puantaj olarak süper bir performans sergilemedik ama kötü de değil,normal denebilecek bir performans.Bunun üstünden Bjk 29 alsa 30 alsa falan demek doğru değil.Alsalardı bu bizi bağlamaz.

Ya bu ligde kim 13 haftada 35 puanla başlamış Allah aşkına?Bir 2005-2006 Fb'yi hatırlıyorum,onların kadro da çok çok iyiydi zaten.

Önce bir sakin ol,benim bir şey dediğim yok.Ama rakipler şu kadar puan alsaydı falan bunlar doğru argümanlar değil.Puantaj olarak süper bir performans sergilemedik ama kötü de değil,normal denebilecek bir performans.Bunun üstünden Bjk 29 alsa 30 alsa falan demek doğru değil.Alsalardı bu bizi bağlamaz.

Ben başladı mı dedim Sarper, örnek verdim. Anlatmak istediğim de;

1) Rakipler çok ekstra puanlar kaybettiler, bu bizi iyi yapmaz, önce bunu bir bilelim, rakipler kötü diye kendimizi kandırmayalım. Gidişatımız iyi değil oynanan futbol anlamında.
2) Ayrıca bakıldığında hala ciddi bir puan farkı da yok, dediğim gibi Başakşehir ile aynı puandayız, şikecilerle 2 deplasman var ve takım büyük maçlarda umut vermiyor.

Şu anki muhabbetleri 33. haftada yapmıyoruz.

Sonradan "ah, vah" dememek için bazı şeyleri önceden görmek lazım. Tavşan ile kamlumbağanın yarışı hikayesi olmasın sonra, bir bakmışın sonunda geçilmişiz.

Neyse yarın iş var, burada bitirelim.

Not: Bunu konuşmak için erken biliyorum ama hocanın büyük maçlardaki tutumu önümüzde olası CL senesi için hiç umut vermiyor onu da düşünüyorum ama onu sene sonunda oturup konuşmak daha doğru olur. Bu seneyi tamamlarsa. Bence tamamlamamalı o ayrı, ama dediğim gibi bu akşamlık bu kadar olsun.

buna şımarıklık denmez, sabırsız doğru olur.

yazının geneline katılıyorum ve bu forumun çoğunluğununda böyle olduğunu düşünüyorum.

o gitsin bu gitsin şu gelsin... önümüze geleni itin götüne sokuyoruz.

Bence hem şımarık hem sabırsızız ama şımarıklık biraz da güzel sebeplerden kaynaklanıyor :D

Hem lig hem kupa hem de avrupa da zirveleri gördük çok uzağa gitmemek lazım tarihimiz çok büyük başarılarla dolu fakat 5-6 sene öncesinde türk telekom stadyumunda CL çeyrek final rövanşında Real'e karşı turu geçmek için 4-4-4-4 diye bağırıyorduk düşünün ki o maçtan beri Real madrid ilk yarı önde bitirdiği maçlarının hiçbirini kaybetmedi ondan sonra ki sene de CL'de gruplarda Real, Juventus geldiğinde herkes eleniriz diye bakmıyordu bu gruptan çıkabiliriz diyordu ve o gruptan son maç arena da Juventus'u devirdik ve üst tura çıktık. Bu tarz olayları yaşadıktan sonra insan sürekli başarı ister çünkü çıtayı inanılmaz derece de yükseltmiş olduk yani sabırsızlık ana nedenlerinden biri de bu tarz güzel başarılardır. Bu tarz başarılar da bütün camia ve taraftarı şımarttı ki bence haklı bir gerekçe tarihler yazdık. :D

Sabırsız olma konusundaysa neredeyse tarihimiz boyunca bu sıkıntı var ne hocalar geldi ne hocalar gitti bazen çok iyi başarılar kazanan hocaları bir sene sonrasında gönderildi ya da gönderilmekten beter edildi. Tudor 13 hafta da son 7-8 yılın en yüksek puanını alıyor ama eleştiriliyor çünkü hepimiz günlük bakıyoruz ve öyle değerlendiriyoruz. Bir maçtan diğer maça herkesin fikrinde değişmeler oluyor(Ya umutlanıyoruz, ya umudumuzu azaltıyoruz). Tudor keşke taktiksel açıdan kendini geliştirip macera aramak yerine adaletli forma dağıtsa ve en azından uzun yıllar kalsın diyebileceğim bir hoca türüne giriyor çünkü sene başında yaptığı yapılanmada ki katkısı ve Avrupa da başarıya çok aç olduğundan dolayı diyebiliyorum. Umarım beşiktaş maçıyla beraber taktik anlamda düzelmeler görür ve iyi bir sonuçla da başarıları devam eder. Zaten beşiktaş maçı kritik olacaktır normal taktikle kazandığı taktirde bile yine eleştirilecektir sebebi geçmiş maçlarda neden böyle oynamadığından dolayı ama büyük bir kredi kazanıp yoluna devam eder eğer ki olumsuz senaryo da tüm kredisi biter ve taraftarın büyük çoğunluğu ve yönetimin sabırsızlığı sebebiyle yol verilme ihtimali görünür

Son düzenleme:
Taraftar bu kadar şeyi öğrenebiliyorken aynı medya ve teknoloji imkanlarını kullanarak mesela dönem içinde değiştirilen kaç teknik direktörle başarıya ulaşılmış, Ya da Galatasaray son 20 yılda kaç sezonda 13 haftada 29 puan toplamış, kaçında en çok atan en az yiyen olmuş, fizik olarak son 4 seneden sonra neredeyse tamamı yeni oyunculardan kurulan takım nasıl bir anda bu seviyeye gelmiş, Terim bırakın ilk dönemini 3. dönemine nasıl başlamış, ilk hafta Başakşehir bizi sahadan sielcek akdar ezmemiş mi? ilk haftalarda anlamsız bir 4-3-3 denememiş mi, hatta benzer birşeyi Nihat'ın ısrarla olmadığını ama ne zaman Semih girse sistemin işlediğini gördüğümüz Euro 2008'de bile yaptığını ancak bir şekilde zaman içinde hatalarını göre göre ilerlediğini öğrenemiyor mu? Ayrıca aynı taraftar alınan bunca puanı, atılan güzel golleri, hücum futbolunu, akan oyunda yenilen az miktarda golü neden teknik direktör hanesine hiç yazma nezaketi gösteremiyor? Aynı taraftar açıp ilgili bilgi sitelerini yahu bu BJK 4-5 snedir kurulan takım, Başakşehir desen yine öyle ama bizim takım daha 23 haftadır beraber zamanla çok daha iyi olabilir diye düşünemiyor mu mesela? Ciddi ciddi bu takım 13 haftada liderlik bir tarafa hiç mi ışık vermedi diye elinini vicdanına koyup düşünemiyor mu? Aynı taraftar 4 senedir kangren olmuş konuların ve oyuncu profillerinin öyle ya da böyle bu adamın da katkılarıyla sonudna temizlenebildiğini göremiyor mu?

Tudor tabiki büyük maç tercihleriyle,3'lü takıntıları ile eleştirilebilir. Ben de eleştiriyorum. Ama taraftardaki şu anki psikoloji bu tür bir teknik eleştiriden değil. Psikolojik olarak bu takım 2 büyük maçta kötü oynadı ve kaybetti, ben bu hocayı da beğenmedim kullan at öbürüne geçelim şeklinde. Üstelik bunu Tudor öncesinde de yapıyorduk. Yapıyorduk diyorum zira ben de aynı şekilde düşündüm bir zaman. Tudor hala sevapları günahlarının önünde bir hoca. Şu lgde hala Başakşehir ile beraber en iyi top oynayan takım biziz. Ve ezeli rakiplerin 6 puan önündeyiz. Üstelik fikstür kolaylığı safsatası da bitti artık.

Belki önümüzdeki hafta da kaybedeceğiz. Bunalrı yazarken o hafta sonudan gelip dalga geçecekler olacağını da bilerek yazıyorum ama şu takımın gerçekten şu anda gösterilen reaksiyonu hakedecek akdar kötü idare edildiğini, kötü top oynadığını mı düşünüyorsunuz? Terim'in 3. döneminde 4-4-2'ye döndüğü ya 12 ya da 14. hafta Fenerbahçe maçına kadar bundan daha iyi oynuyorduk diyebilir miyiz mesela?

Kabul edelim ki haklı eleştiri boyutundan ben dedim öyle olacak bu adam gidecek boyutuna geçti taraftar.
Galatasaray'da en son ne zaman bi 10 numara oyuncusu 6 gol 1 asist üretip, bilmemkaç km maç başı koşup, bilmemkaç ikili mücadele kazanmış? E o zaman neden eleştiriyorsun Belhanda'yı? İstatistikler anlamsız şu durumda. Kağıt üzerinde kötü değiliz zaten, kimsenin şu an için bi kaygısı yok. Gelecek için var.

Ultraslan yanılmıyorsam Riekerink döneminde Özbek yönetimini savunan bi açıklama yapmıştı "ligde ikinciyiz şampiyonluk şansımız var bla bla" diye. Burda baya eleştirmiştik o açıklamayı zira takım bir gün tepetaklak olacaktı. Bu sezon şampiyonluğu kaybettikten sonra eleştiri yapmanın ne gibi bi anlamı var mesela? Başakşehir ensemizde Fener ve BJK sağolsun daha yetişemediler ama uzak da değiller.

Oynadığımız futbol kötü değil ama iyi de değil. Defansif olarak gayet iyiyiz. Gerçi ligde iyi atak yapan ilk takım 5 attı bize ama yine de defansımız iyi. Atakta ise sıfır gibi bişeyiz. Organizasyon yok, rakibi hataya sürükleyecek girişimler yok. Yalnızca ortada belli bi diziliş var ve oyuncularımızın bireysel yetenekleri sonucunda gol bulmaya çalışıyoruz. Benim hafızam çok iyi değil o yüzden Terim 3. döneminin detaylarını çok iyi hatırlamıyorum ama yanlış hatırlamıyorsam Terim doğruyu bulana kadar 30 farklı şey denedi. Hatta o zamanlar burada da çok bahsettik Terim'in eskisi gibi "ders veririm" düşüncesinde olmayıp, doğruyu bulmaya çalışıyor olmasını. Bir sezon sonra eskisine döndü orası ayrı. O dönem şu ankinden kötü oynamıyorduk bence ve ortadaki oyuncu kalitesi şu ankinden aşağıdaydı da.

Şu an için Tudor hakkında benzer şeyler söyleyebilmek zor. Evet bişeyler deniyor ama kağıt üzerinde bile gülüp geçeceğin şeyleri adam sezonun en önemli maçlarından birinde deniyor. Zaten bence insanların umutsuzluğu da bu yüzden. Yaptığı yanlışları göz göre göre yapıyor çoğunlukla. Hani "risk aldım, tutmadı" gibi değil.

"Ben dedim öyle olacak" iki taraf için de geçerli. "Kalsın" diyenlerin içinde de "gitsin" diyenlerin içinde de var bu tiplerden. Birini ötekinden ayırmak olmaz.

Vesaire vesaire... Konuda büyük maçları kazanmadan şampiyon olma ihtimalimizden bahsedilmiş bu arada, ona da buradan değinmiş olayım. Buyrun romantiklik. "Türk olmayan takımları yenmek" amaçlayan bir takım bütün hedef maçlarda berbat oynayarak önümüzdeki sezon olası bi CL macerası için umut veriyor mu?

Bence Tudor'a sabredilebilir bi süre daha ama kendisini değiştirmesi şart. Bu kafayla olmaz.

Sosyal medya olmadan önce insanlar rezilliklere tepki gösteremiyordu, şimdi tepki gösteriyor olmaz böyle iş temalı bir yazı. Şu mektepler olmasa maarifi ne kolay yönetirdim demekten farksız.

Halbuki olayları tepki göstermeden koyun gibi izlememiz lazımdı elimizde imkan varken!?

Twitter yüzünden milletin edgy olmak uğruna keskin şeyler söyleyip nihai yorumlar yapma hususunda daha çabuk olmağa meyillendiği gerçeğini atlamamalı. Onun dışında taraftar overreact edebilir bu doğal birşey.

Uzun zamandır böyle feyizli bir tartışma görmemiştim GSC'de, tarafları kutluyorum ama kalbim ve mantığım Tudor karşıtı tayfada.

Yazının saçma yanları da var mantıklı yanları da..

Saçma yanlarına gelirsek sosyal medya yaygınlaştıktan sonra bu takım 3 kez şampiyon oldu 1 kez Şl'de çeyrek final oynadı..AYnı şekilde sosyal medya bir bizde yok ki..Bakın bjkye adamlar çatır çatır 2 sene şampiyon oldu gruptan lider çıkıyor.. Sanki bjk tarafatraı hiç isyan etmedi mi feda diyen fikret ormana edilen laflar dün gibi aklımda ne çapsızlığı ne şerefsizliği kalmıştı hatta bjkyi bitirme planı falan diyenler vardı şimdi vizyonlu büyük başkan oldu başarı gelince.. Yazı sahibi o kısımlarda ağır saçmalamış..
Fakat sabır konusunda çok hak veriyorum..Kendim de bu sabırsız grup içerisindeyim ciddi anlamda 1 mağlubiyete tahammülü olmayan bir tarafatr grubuna dönüştük..Fener beraberliğinden sonra resmen matem havası oluşmuştu..Mantıken tek kabul edemediğim kısım Başakşehirden fark yemek yoksa trabzona yenilirsin fenerle antalyayala berabere kalabilirsin..Ama daha önce 4 yediğin geçen sene 2 maçı da kaybettiğin takımdan 5 yersen bu ciddi bir psikolojik dezavanatj getiri üstelik bu adamlar öyle böyle rakibimiz bu yolda..

Bu takım bir şekilde şampiyon olabilir ama Tudor gelecek için bana ümit vermiyor..Kesinlikle 1 sene şans verilmeli diyordum sene başında hep arkasında durmaya çalıştım ama bir yerde de kötüye kötü demek lazım.. Umarım hatalarından ders almaya başlar en kısa sürede

Yazının sosyal medya tespitlerine katılıyorum; çok haklı. Hiçbir şeyden anlamayan o kadar ergen var ki... Terim - Korkmaz örneği çok doğru bir tespit. Teknik direktör olsam oyunculara aktif bir şekilde sosyal medya kullanımını yasaklardım.

Haklı çıkmak için Galatasaray'ın başarısız olmasını bekleyen insanların var olduğu iddiası da çok doğru.

Yazının en berbat tarafı iki de bir küfür edilmesi. Yaşı büyük bir yazar sanırım ve yazı boyunca yeni nesli eleştirip duruyor. Ancak yeni neslin en büyük sorunu kendini ifade ederken küfür kullanma sorununu kendisinin yaşaması. Bizler eskiden anlatımı güçlü kılmak için benzetme kullanırdık, teşbih yapardık, ad aktarması yapardık, noktalama işaretlerine dikkat ederdik; yeni nesil ise cümlesine küfür ekliyor. Yaşı büyük ama kafası ergen bu yazar da yeni nesil ergenler gibi küfür kullanmış.

Maziyle yasayan bir adet sneijder dusmani tudor sevici tarafindan yazilmistir. Ayni seyleri gecen sene asist krali olan herif gol atmiyor diye elestirildiginde yazmissa ok yazmadiysa iki yuzlu karaktersiz pisligin tekidir.

20 sene onceden ornek verip durmus o zaman ile bu zaman arasinda dunyalar kadar fark var. 2008 yiliyl asimdiki arasinda fark var dolar 2 lirayken cinden bir dunya urun getirtiyorduk bugun 4 liraya yaklasti.
Sampiyon olan 70 milyon dolari kasasina koyuyor + artan sampiyonlar ligi gelirleriyle vorclarinin neredeyse 3te birini kazaniyorsun.
50 milyon euro gider var uzerine sifirdan kurdurdugu yaklasik 40 milyon euro gibi bir rakam harcayip kurdurdugu bir takim besiktasin 6 puan onunde diye elestirilmesincilik. Basaksehirden 3 puan ondesin ona bakarsan o rakip degil mi keza bu takimdan gecen hafta 5 tane yedin.
Aysal guya kulubu batirdi chedjou, bruma, telles gibi yatirimlar yaptigi sene ornek verilerek(40 milyon euro ve mevcut euro kuruna gore bakarak karsilastirmak yok)

Mal Mal yazidan baska birsey degil.

İnanılmaz bir teknik adam sirkülasyonu yaşıyoruz hepsini geçtim burda haklı adam büyük takımlar her sezon hatta her sezonun ortasında t.d değiştirmez.maziye bakınca sosyal medyanın bize t.d olarak verdiği en büyük zarar Hamza hocanın umut bulutla ilgili sözleri bahane edilip taraftara şirin gözükmek adına gönderilmesiydi..adam iyi kötü zirvede tutuyordu takımı sezon sonuna kadar sabretmek elzemdi..futbolcu transferi olarak ise sosyal medyanın en büyük zararı niasseyi taraftar istemiyor diye almamak oldu..ing.liginde gözden düşmüştü çok rahatlıkla iyi bir maliyetle almak üzereyken taraftar korkusu aldırmadı..sanki kulüp üzerinde baskı ve karar aldırıcı olarak en dominant bizim taraftar..sinan bilgin taraftar kim otursun maçını izlesin diyor ama bizim bilhassa genç taraftarlar cm oynayarak yetişdiğinden mi sadece başarı yaşamakla yetinmiyor yönetimde müdahil olmak da istiyor..işimiz zor

SM-C5010 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Bu tür haberlerin; Tudor gidecek yok Terim gelecek,biletini kestik gibi başlıklar yüzünden Tudor'un da morali bozuluyor. Ha sever sevmez,başarılı bulur bulmaz orası ayrı ama sonuçta Galatasaray'a zarar geliyor.

ben Tudor'un oyun mantalitesini beğeniyorum. Oynatmak istediği futbolu seviyorum. Bazen oyuncular formsuz olabiliyor, hakemler oyuncuları sindirebiliyor, bu durumda da yedek klübesinde değişiklik yapabileceği ne yazık ki adam yok. Tolga'yı çıkarıp Yasin'i almakla, Tolgay'ı çıkartıp Oğuzhan'ı almak arasında dağlar kadar fark var. Yedek klübemiz güçlü değil. Buradaki futbol ulemaları neden değişiklik yapmadığını sorguluyor Tudor'un. Zaten kısıtlı kadron varken şerefsiz hakemler Feghouli'yi, Belhanda'yı vs boşu boşuna atıyor, Serdar'a gereksiz kart gösterip cezalı duruma düşürüyor bu zor süreçte, biz hala neden değişiklik yapmadığını tartışıyoruz. Ben Tudor'a en az 2 sene sabredilmesi* gerektiğini düşünüyorum. As kadroyu değiştirdi, sıra yedeklerde. 13 haftadır birlikte olan bir takım ligin tozunu attırıyorsa, 2 sene birlikte olan takımla Avrupa'da başarı hayalleri kurabiliriz. Terim gibi gaz makinasına bile 4 sene dayandığında Avrupadan kupa getirebiliyor. Biraz sabır ve art niyetsiz olmak lazım. Sırf eleştirmek için eleştirmemek lazım. Medyanın gazına gelmeyin, yok büyük maç kazanamadı vs gibi. Bırakın kazanamayalım, ben oynanan futboldan keyif alıyorum ve sonuçlarda bunu gösteriyor.

İnanılmaz bir teknik adam sirkülasyonu yaşıyoruz hepsini geçtim burda haklı adam büyük takımlar her sezon hatta her sezonun ortasında t.d değiştirmez.maziye bakınca sosyal medyanın bize t.d olarak verdiği en büyük zarar Hamza hocanın umut bulutla ilgili sözleri bahane edilip taraftara şirin gözükmek adına gönderilmesiydi..adam iyi kötü zirvede tutuyordu takımı sezon sonuna kadar sabretmek elzemdi..futbolcu transferi olarak ise sosyal medyanın en büyük zararı niasseyi taraftar istemiyor diye almamak oldu..ing.liginde gözden düşmüştü çok rahatlıkla iyi bir maliyetle almak üzereyken taraftar korkusu aldırmadı..sanki kulüp üzerinde baskı ve karar aldırıcı olarak en dominant bizim taraftar..sinan bilgin taraftar kim otursun maçını izlesin diyor ama bizim bilhassa genç taraftarlar cm oynayarak yetişdiğinden mi sadece başarı yaşamakla yetinmiyor yönetimde müdahil olmak da istiyor..işimiz zor

SM-C5010 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi
O sosyal medya olmasa Aydın gibi çapsızlarla sözleşme yenilenecekti ama. Dursun işine gelince sosyal medya diyor

iyi de zorluk derecesi yuksek maclari kaybedip goreceli olarak kucuk olanlari kazaniyor olmanin bize bir zarari olup olmayacagi onemli

yarin sampiyon bu sebeple olunamazsa haklisiniz , ama su an sampiyonlukta en iddiali iki takima da 6 sar puan fark atilmis durumda, yarin 3 iner en cok .

ya fb macina kadar 11 maci da kazanirsak , 12 inci macta kadikoyde bir 6-0 daha olursa yine mi istifa diyecegiz 10 puan fark da atmis olsak

onemli olan puandir ! farktir

Ayrıca fener ve bjk ile olan farkı 6 diyorsunuz da bu biraz da rakiplerin mallığı. Mesela bjk geçen sene bu hafta 29 puandaymış. Rakiplere puan farkı attı deyip övüyorsunuz, fener ve bjk nin Anadolu takımlarına karşı bu kadar puan kaybedeceğiniz düşünüyor muydunuz? Bjk de 29 olsaydı mesela evet o zaman Tudor kötü futbol oynatıyor kötü hoca mı olacaktı size göre. Bu arada Başakşehir ile aynı puanda olduğumuzu hatırlatayım.

evet cunku lig bir kiyas sistemidir , yani puan sistemi gibi gorunse de tarihte bir puanla sampiyon olunup , baska sezon ayni puanla kume dusulmustur

bu yuzden aldigin puan degil , siralaman onemlidir

ayni universite sinavindaki gibi .. bazen aldigin bir puan o sene icin cok degerlidir , baska sene ise hic bir seydir

eger anadolu takimlarina cok puan dagitilan bir sezon ise ve sen dagitmamissan , bu kredini senle gucu denk takimlarla oynarken kullanabilirsin

butun bu olan bitenin sonucu ise sezon sonunda gorulecek

Fener, Beşiktaş kötüyse otomatik olarak biz iyi oluyoruz, hocamız süper oluyor, oyuncularımız mükemmel oluyor demekki. Dandik öğrencilerden oluşan bir okula gidip 10/50 matematik sorusu çözmen, o anlık onlardan iyi olman seni mükemmel öğrenci mi yapar? ÖSS'ye girersin eline verirler. (CL'de mesela) Haftaya Bjk'ye yenil, fener kazansın fark 3, bu arada Başak önümüze geçer. Fener taraftarı zaten bizimle olan farkı hesaplarken 3 düşerek hesaplıyor. Son 15 seneki Kadıköy deplasman performansımıza baktığımızda adamlara "hadi lan oradan" da diyemeyiz. Eee nerede kaldı o uçan, kaçan takım? Nerede kaldı puan farkı ki şu anda Avrupa kupası oynayıp rotasyon yapan Başakşehir ile aynı puandayız.

Antalya deplasmanı, Trabzon deplasmanı, Fener, Başakşehir maçları silik futbol oynadık, 1-2 gol pozisyonuna girdik o kadar. Biz de zaten şampiyonluk gelsin, lideriz ama gidişat iyi değil diye diyoruz. Sen hala şu anda öndeyiz diyorsun.

Liderlik gittiğine göre Tudor'u kovabilir miyiz Mr. Toptan Anlamayan?

Üst Alt