Çok mu Sabırsızız Yoksa Şımarık mıyız? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Çok mu Sabırsızız Yoksa Şımarık mıyız?

mesela ronaldo bu sene şimdiye kadar 9 maçta 2 gol 2 assist yapabildi.
Şimdi ronaldo bizde olsa moralini bozup külüpten gitmesini isteyecek adamlar var.

AYRICA;
ne Federasyon nede beinsports Galatasaray'ın 15-20 fark atmasını istemez.

Bu nasıl bir örnek? Biz 2 sene bizi şampiyon yapıp sonrasında hiç bir şey yapmayan Selçuk'a 3 sene sabrettik. Taraftara haksızlık etmeyin bu kadar.

Mesela bu yetersizlik iddiası da büyük iddia. Bu kadar yetersiz adam yeterli hocalardan daha fazla puan toplamış mı? Daha iyi top oynatmış mı? Verdiğiniz Rıza önreğinin BJK'deki halini hatırladınız mı? Ya da yeterli hocalar Mancini, Prandelli, Denizli Tudor'dan çok mu iyilerdi? Neye göre yetersiz? Hatalı ayrı şeyi yetersiz ayrı şey.

Hatalı falan değil yetersiz bir hoca.Hatalı olsaydı 1 kez yapardı 2 kez yapardı hatasından geri dönerdi.Ayrıca daha önünde oynanan oyunu okuyamıyor.Ts maçını ele alalım.Mutlak gol atmamız lazım 2.yarı 10 kişiyiz.Takımda gole en yakın 2 oyuncu var feghouli ve Gomis.1 i kırmızı kart görüp atılıyor.Bu napıyor 55.dakkada Gomisi oyundan alıp Ereni oyuna koyuyor.Tabiki vasat Eren topa deymeden maç sona eriyor rezil olup yeniliyoruz.Maç sonunda da diyorki Gomisi sağdan soldan beslemek gerekir gol bulmak için o ana kadar bunu yapamadık o yüzden çıkarıp Ereni aldık.Ereni Aguero sanmak hata değildir yetersizliktir.Bak daha fener başak maçlarında yaptıgı rezillikleri söylemiyorum.

Ayrıca fener ve bjk ile olan farkı 6 diyorsunuz da bu biraz da rakiplerin mallığı. Mesela bjk geçen sene bu hafta 29 puandaymış. Rakiplere puan farkı attı deyip övüyorsunuz, fener ve bjk nin Anadolu takımlarına karşı bu kadar puan kaybedeceğiniz düşünüyor muydunuz? Bjk de 29 olsaydı mesela evet o zaman Tudor kötü futbol oynatıyor kötü hoca mı olacaktı size göre. Bu arada Başakşehir ile aynı puanda olduğumuzu hatırlatayım.

Benim anlamadığım Mancini, Riekerink, Denizli, Terim, bunların şu anda bize faydası ne? Hataları ve bu hatalarında ısrarı şu an yapanlar bunlar mı yoksa Tudor mu? Bu adamlar ile kıyaslayınca zarar veren bu hatalar ortadan kaybolacak mı? Ayrıca, bu sayılan isimler için de aynısı yapılmıştır çünkü hata ile takıma zarar vermenin arasında bana göre fark var, hemde çok önemli bir fark.

Tudor şu anda inadı yüzünden zarar veriyor. Taraftar işte bu yüzden, bu inadın bizi Şampiyonluktan edeceği konusunda endişeli. Şampiyon olmak en önemlisi deniyor, ki bu sene bu kadar yatırım sebebi ile bizim için çok önemli, ama olaya sadece Derbiler üzerinden bakılıyor. Kritik maçlarda bu inadına yaptığı hatalardan vazgeçeceği Garantisini kim vere bilir?

Yaşı genç öğrenir deniyor, yahu kaç tane daha böyle maç oynaması gerekiyor? Geçen sezon kendi takımı değil dedik, bu sezon kendi takımı ama oyun olarak aşağı yukarı aynı. Dün yaptığı açıklamalar ise bu maçlarda kendinde hata görmediği izlenimini veriyor. Ben şimdi bu adamın öğreneceğine nasıl güveneyim? Öğrenmek için buna açık olmak lazım, öğrenirken hata yaptığında bu hataları kabul edip bunlardan ders çıkarmak lazım. Bu maçlar hakkında yaptığı açıklamar ders çıkarmışa mı benziyor?

Dün sakatlık olmasa Tolganın sol tarafta oynayacağını hepimiz biliyoruz. Yine keza Latovlevici ısrarından vazgeçmiyor. Bunlar mı öğrenmek, hatalarda ısrar etmek mi?

Son düzenleme:
Ayrıca fener ve bjk ile olan farkı 6 diyorsunuz da bu biraz da rakiplerin mallığı. Mesela bjk geçen sene bu hafta 29 puandaymış. Rakiplere puan farkı attı deyip övüyorsunuz, fener ve bjk nin Anadolu takımlarına karşı bu kadar puan kaybedeceğiniz düşünüyor muydunuz? Bjk de 29 olsaydı mesela evet o zaman Tudor kötü futbol oynatıyor kötü hoca mı olacaktı size göre. Bu arada Başakşehir ile aynı puanda olduğumuzu hatırlatayım.

evet cunku lig bir kiyas sistemidir , yani puan sistemi gibi gorunse de tarihte bir puanla sampiyon olunup , baska sezon ayni puanla kume dusulmustur

bu yuzden aldigin puan degil , siralaman onemlidir

ayni universite sinavindaki gibi .. bazen aldigin bir puan o sene icin cok degerlidir , baska sene ise hic bir seydir

eger anadolu takimlarina cok puan dagitilan bir sezon ise ve sen dagitmamissan , bu kredini senle gucu denk takimlarla oynarken kullanabilirsin

butun bu olan bitenin sonucu ise sezon sonunda gorulecek

Hatalı falan değil yetersiz bir hoca.Hatalı olsaydı 1 kez yapardı 2 kez yapardı hatasından geri dönerdi.Ayrıca daha önünde oynanan oyunu okuyamıyor.Ts maçını ele alalım.Mutlak gol atmamız lazım 2.yarı 10 kişiyiz.Takımda gole en yakın 2 oyuncu var feghouli ve Gomis.1 i kırmızı kart görüp atılıyor.Bu napıyor 55.dakkada Gomisi oyundan alıp Ereni oyuna koyuyor.Tabiki vasat Eren topa deymeden maç sona eriyor rezil olup yeniliyoruz.Maç sonunda da diyorki Gomisi sağdan soldan beslemek gerekir gol bulmak için o ana kadar bunu yapamadık o yüzden çıkarıp Ereni aldık.Ereni Aguero sanmak hata değildir yetersizliktir.Bak daha fener başak maçlarında yaptıgı rezillikleri söylemiyorum.

Senden ricam Terim gibi çok tecrübeli ve efsane bir hocanın bile 2011-2012 sezonunda ilk 12-13 hafta çıkardığı 11'lere, sistemine, aldığı skorlara bakman. Sabri'nin sağ açık olduğu 4-3-3'de ne kadar ısrar etmiş, Servet'e ne kadar sabretmiş, Engin, Emre ve Semih gibi o sezonun yıldızları ancak kaçıncı hafta 11 ile tanışmışlar bir kontrol et.

Rakipler her şeyi doğru yaparsa teknik olarak şampiyon olamazsın zaten.Birileri hata yapacak ki diğeri öne çıkacak.

terim ilk zamaninda en kritik macinda chelsea den 5 yemedi mi , ikinci gelisinde caykur rizeden iceride 5 yemedi mi , lucescu bursadan 5 yemedi mi , terim bir fenerden , bir madridden 6 tane yemedi mi

skibbe ankaragucunden 4 kocaeliden 5 yemedi mi (rijkaard da olabilir) , leverkusenden de bir 5 imiz var , 4 yenen ic dis saha fb maclari , 2011 deki antep maci yine 4 yenen

bu tip skorlari say say bitmez , basaksehir macina bu denli takilinmasini anlamiyorum ,

omer in yazdiginin son cumlesinden hareketle "genel taraftar elestirisinden" , td ozelindeki bu muhabbetlere de kisa bir yorum yapayim

elestiri ile hak iddia etmek baska seyler , taraftarin hakki son derece limitlidir , hic bir klup "bize taraftar ol herseyimize karis" diye bir hak vermez insanlara , suyuna gidersen seyircini arttirir ,guclenirsin

yok seyircini umursamazsan sogutursun , bedelini de odersin

ama bu kadar , fazlasi degil ... bizde seyirci hadsiz , bir kere seyirci kimdir ya ? spesifik bir kisi degil ki , su forumdaki aktif 50 kisi icinde bile bir olayda 30 a 20 cikiyor bazen , neye gore seyircinin istegi uygulanacak

ben de tudor gitmesin diyen tonla adam cikaririm , neye gore seyirci ? seyirci susacak macini izleyecek, takim istedigini vermiyorsa da izlemeyecek , parasini zamanini harcamayacak

yok ben okul harcligimdan arttirdim da maca geldim , yok eve ekmek goturmek yerine bilet aldim arabeskleri artik kapitalizmin carklari arasinda paramparca olmus derdest edilmistir

Sen kimsin Sinan

mehmet bu tip saldirilara gerek yok , bu onemli bir mevzu , sahsilestirip konunun icine edeceksek edelim , o seyirciye ben de dahilim , seyirci kim ? haddini bilecek derken her bireysel seyirci kendi kafasina gore klupleri yonetecek ise o zaman hic yonetim kurulu , genel kurul filan olmasin , nufus sayimi gibi tum Gs liler arasinda anketlerle karar verelim olan bitene

dunyanin neresinde seyircinin bin bir farkli gorusune gore harmanlayip karar veriliyor ? seyircinin yuksek yuzdeyle istedigi seyleri yapmayan klup tuzel kisilikleri ama oyle ama boyle bunun bedelini oderler

ama seyirci gonder dedi diye antrenor gonderen , kendisi karar almaktan aciz yonetimler de klupleri hic bir yere getiremezler

evet cunku lig bir kiyas sistemidir , yani puan sistemi gibi gorunse de tarihte bir puanla sampiyon olunup , baska sezon ayni puanla kume dusulmustur

bu yuzden aldigin puan degil , siralaman onemlidir

ayni universite sinavindaki gibi .. bazen aldigin bir puan o sene icin cok degerlidir , baska sene ise hic bir seydir

eger anadolu takimlarina cok puan dagitilan bir sezon ise ve sen dagitmamissan , bu kredini senle gucu denk takimlarla oynarken kullanabilirsin

butun bu olan bitenin sonucu ise sezon sonunda gorulecek

Fener, Beşiktaş kötüyse otomatik olarak biz iyi oluyoruz, hocamız süper oluyor, oyuncularımız mükemmel oluyor demekki. Dandik öğrencilerden oluşan bir okula gidip 10/50 matematik sorusu çözmen, o anlık onlardan iyi olman seni mükemmel öğrenci mi yapar? ÖSS'ye girersin eline verirler. (CL'de mesela) Haftaya Bjk'ye yenil, fener kazansın fark 3, bu arada Başak önümüze geçer. Fener taraftarı zaten bizimle olan farkı hesaplarken 3 düşerek hesaplıyor. Son 15 seneki Kadıköy deplasman performansımıza baktığımızda adamlara "hadi lan oradan" da diyemeyiz. Eee nerede kaldı o uçan, kaçan takım? Nerede kaldı puan farkı ki şu anda Avrupa kupası oynayıp rotasyon yapan Başakşehir ile aynı puandayız.

Antalya deplasmanı, Trabzon deplasmanı, Fener, Başakşehir maçları silik futbol oynadık, 1-2 gol pozisyonuna girdik o kadar. Biz de zaten şampiyonluk gelsin, lideriz ama gidişat iyi değil diye diyoruz. Sen hala şu anda öndeyiz diyorsun.

Senden ricam Terim gibi çok tecrübeli ve efsane bir hocanın bile 2011-2012 sezonunda ilk 12-13 hafta çıkardığı 11'lere, sistemine, aldığı skorlara bakman. Sabri'nin sağ açık olduğu 4-3-3'de ne kadar ısrar etmiş, Servet'e ne kadar sabretmiş, Engin, Emre ve Semih gibi o sezonun yıldızları ancak kaçıncı hafta 11 ile tanışmışlar bir kontrol et.

Ya kardeş bırakalım demagoji yapmayı.Terim onu yapmış şöyle hatalı kadrolar çıkarmış falan filan.Evet oda hatalı kadrolar çıkardı hatta eboue yi orta sahada oynattı.Ama sonunda ne oldu kadıköyde feneri yerin dibine sokacak takımı yarattı.Ha şimdi diyeceksin ozaman Tudor bunları neden yapmasın 2.yarıda.Bak bunları Terimi sevmeyen biri olarak söylüyorum Terimin o yıl öyle kadrolar çıkarmasına rağmen sonunda takıma düzelteceğine güvenim tamdı.İnsanlar bu tudora neden soğuk bakıyor şuan.Kimseye hoca olarak güven vermiyor.T.Direktör özelliklerinde büyük sıkıntı var.Beşiktaş maçında yine bunu çok net göreceğiz.Doğru kadro ile yine çıkamayacayak.Ve yine yenileceğiz.Ha umarım tersi olur fakat hiç sanmıyorum.

Son düzenleme:
tudorun artilari ve eksileri var

* birinci artisi , terim dahil belki bu kadar azarlar gibi su fb li medyanin cogu satilik kalemini kiyasiya elestirmesi , hem de dover gibi , gerci bunu yaptigi kisiler emir kulu ama baska sansi yok , kalkip kanal patronlarini oraya cagiramaz ,kimi gorurse ona giydiriyor

* ikinci artisi , hersey denebilir ama dakika 90 hala it gibi kosuyor takim masallah , kondusyon yuklemesi kendini gosteriyor , fb nin bjk nin bitik hallerini gorunce takim cok cok daha diri ..

* ucuncu artisi forma adaleti acisindan ama oyle ama boyle zaman zaman herkese az cok forma veriyor , tercihleri elestirilebilir ama eren selcuk yasin linnes ,mutlaka oynatildi .

eksiler ise

* oncelikle aslinda guzel gibi gorunen ama yanlis analiz ettigi bir durum var , ben rakibe gore degil rakip bana gore oynasin diyor , ama orn basaksehir bizden kotu bir takim degil , sen ona boyle dominant olamayacaksin bu belli , onu goremiyor

* oyuncu degisikliklerinde ilk bildigi kadro kondusyon olarak dusmedigi icin cok gecikiyor veya son dk larda oylesine degisiklikler yapiyor , yani maca mudahale anlaminda degil laubali degisiklikler yapiyor , mac 4 olmus rodriguez i aliyor gibi

* bazi oyuncularin ciddiyetsizliklerine fazla tahammul ediyor , takimda forma cikarip ceza limitinde dolasanlar var , bu hafta 4 uncu gormesin diye maicon icin hatim indirdiysek karabuk macinda formasini cikarip salladigi icindi .. belhandanin fb macindaki sacma sapan yedigi sari kart gibi ..

aklima gelen en basta 3 er eksi arti bu

bir de seyircinin bence sacma , onca da sacma olan bu "buyuk mac" takintisini da iyi yonetemiyor , kavga ediyor, yumusak zekice gecistirip halledebilir

Rakipler her şeyi doğru yaparsa teknik olarak şampiyon olamazsın zaten.Birileri hata yapacak ki diğeri öne çıkacak.

Bravo üstad, futbolun sırrını verdin.
Tespit gibi tespit.

:005::005::005:

Bjk ile fenere bakalım, derbileri kaybetmeye devam edelim, 2. yarı ..t korkusu ile tutuşan Anadolu takımlarına karşı da 7-8 puan kaybettik mi burada Başakşehir'in şampiyonluğunu kutlarız hep beraber.

Fener, Beşiktaş kötüyse otomatik olarak biz iyi oluyoruz, hocamız süper oluyor, oyuncularımız mükemmel oluyor demekki. Dandik öğrencilerden oluşan bir okula gidip 10/50 matematik sorusu çözmen, o anlık onlardan iyi olman seni mükemmel öğrenci mi yapar? ÖSS'ye girersin eline verirler. (CL'de mesela) Haftaya Bjk'ye yenil, fener kazansın fark 3, bu arada Başak önümüze geçer. Fener taraftarı zaten bizimle olan farkı hesaplarken 3 düşerek hesaplıyor. Son 15 seneki Kadıköy deplasman performansımıza baktığımızda adamlara "hadi lan oradan" da diyemeyiz. Eee nerede kaldı o uçan, kaçan takım? Nerede kaldı puan farkı ki şu anda Avrupa kupası oynayıp rotasyon yapan Başakşehir ile aynı puandayız.

Antalya deplasmanı, Trabzon deplasmanı, Fener, Başakşehir maçları silik futbol oynadık, 1-2 gol pozisyonuna girdik o kadar. Biz de zaten şampiyonluk gelsin, lideriz ama gidişat iyi değil diye diyoruz. Sen hala şu anda öndeyiz diyorsun.

su anda ondeyiz diyorum cunku durum bu , yarin 3 e inerse de bakacagim basaksehir bizi gecmisse zirvedeyiz demem .. demem o ki "sampiyon olacaksak da buyuk maclari kazanmaliyiz" dusuncesi baska , "bu maclari kazanamiyoruz , basimiza corap orecek , yarin bu hastalik anadolu maclarina da sicrar ve sampiyonluk gider" dusuncesi baska

ikincisini soyleyene hak verebilirim , gorecegiz bakalim

verdigin okul ornegine de sunu soyleyim , katiliyorum ve katilmiyorum ... evet lig berbatsa , veya dengeli bir puan dagilimi varsa sen biraz iyiysen ve lidersen yeterlidir

mesela bugun cok dusuk bir skorla ukraynayi yendik basketbolda , 67 attik , ama 67 sayi ile baska bir takimdan 20 sayi fark yiyebilirsin , puan cetveli de oyle ..

ama senin dedigin gibi , buyuk ve guclu takimlardan olusan bir CL grubunda bu performans seni 4 unculuge demir attirir

Bravo üstad, futbolun sırrını verdin.
Tespit gibi tespit.

:005::005::005:

Bjk ile fenere bakalım, derbileri kaybetmeye devam edelim, 2. yarı ..t korkusu ile tutuşan Anadolu takımlarına karşı da 7-8 puan kaybettik mi burada Başakşehir'in şampiyonluğunu kutlarız hep beraber.

Hiç alakası yok dediğinle şu mesajın.Rakipler şöyle olsaydı da böyle olsaydı da falan bunlara gerek yok yani.

tudorun artilari ve eksileri var

* birinci artisi , terim dahil belki bu kadar azarlar gibi su fb li medyanin cogu satilik kalemini kiyasiya elestirmesi , hem de dover gibi , gerci bunu yaptigi kisiler emir kulu ama baska sansi yok , kalkip kanal patronlarini oraya cagiramaz ,kimi gorurse ona giydiriyor

* ikinci artisi , hersey denebilir ama dakika 90 hala it gibi kosuyor takim masallah , kondusyon yuklemesi kendini gosteriyor , fb nin bjk nin bitik hallerini gorunce takim cok cok daha diri ..

* ucuncu artisi forma adaleti acisindan ama oyle ama boyle zaman zaman herkese az cok forma veriyor , tercihleri elestirilebilir ama eren selcuk yasin linnes ,mutlaka oynatildi .

eksiler ise

* oncelikle aslinda guzel gibi gorunen ama yanlis analiz ettigi bir durum var , ben rakibe gore degil rakip bana gore oynasin diyor , ama orn basaksehir bizden kotu bir takim degil , sen ona boyle dominant olamayacaksin bu belli , onu goremiyor

* oyuncu degisikliklerinde ilk bildigi kadro kondusyon olarak dusmedigi icin cok gecikiyor veya son dk larda oylesine degisiklikler yapiyor , yani maca mudahale anlaminda degil laubali degisiklikler yapiyor , mac 4 olmus rodriguez i aliyor gibi

* bazi oyuncularin ciddiyetsizliklerine fazla tahammul ediyor , takimda forma cikarip ceza limitinde dolasanlar var , bu hafta 4 uncu gormesin diye maicon icin hatim indirdiysek karabuk macinda formasini cikarip salladigi icindi .. belhandanin fb macindaki sacma sapan yedigi sari kart gibi ..

aklima gelen en basta 3 er eksi arti bu

bir de seyircinin bence sacma , onca da sacma olan bu "buyuk mac" takintisini da iyi yonetemiyor , kavga ediyor, yumusak zekice gecistirip halledebilir

Büyük maçlarda bu denli pasif kalmamız bir problem,bir an önce bu özgüvensizlikten kurtulmalıyız ama bu hoca kovmayı gerektirmez.

Hiç alakası yok dediğinle şu mesajın.Rakipler şöyle olsaydı da böyle olsaydı da falan bunlara gerek yok yani.
Neden yahu, ilk yedi sekiz hafta biz az hata yaptık farkı açtık, ondan sonra ki haftalar biz daha çok hata yaptık ve fark azaldı, geçen hafta kapandı. Endişe duyulan ise bu hataları, Teknik Direktörümüzün inadı yüzünden moral, motivasyon ve bana göre en önemlisi, yeni kurulan bir takımın kaynak çalışmalarını tamamlamak için diğer maçlara göre çok daha önemli olan maçlarda yaptık. Hem arkamızda ki rüzgarı kaybettik, hem de Teknik Direktörümüz inadından vazgeçecek gibi görünmediği için endişelerimiz çoğaldı. Çünkü, ikinci yarı lig daha çetin geçecek ve başımızda ki Teknik Direktörün kolay görünen ama o takımların durumu sebebi ile daha zorlu geçecek olan maçlarda bu inadından vazgeçeceği garantisi yok. Dün sakatlık olmasa idi inadına devam edeceğini hepimiz biliyoruz ve yaptığı açıklamaların bu maçlarda hatalı olduğunu düşündüğü izlenimini vermedi bana.

Yaw kardeşim ben ne anlatıyorum, sen sanki futbolun sırrını veriyormuş edasıyla yok rakipler hata yapmazsa zaten teknik olarak şampiyon olamazsın vs vs. Hee, çok büyük laf ettin, kimse bilmiyordu bunu. Anlatmak istediğimiz bu mu? Sen yaparsın 13 haftada 35 puanını. Rakip 36 yapmışsa bile ben takımı tebrik ederim. Şimdi neymiş lidermişiz 6 puan fark varmışi haftaya yenildin diyorum fark 3, Kadıköy deplasmanı var. Hiçbir maç oynamadan kazanılıp kaybedilmez de, hani nerede kaldı puan farkı. Şu anda 2. ile puan farkı da yok zaten ki o takım da 2 senedir şampiyonluğa oynuyor.

Şu anda fenerin bjk nin durumuna göre takım iyi diyorsunuz da 33. haftadan sonra yapmıyoruz şu anda bu değerlendirmeyi. Derbilerde puan alamayan bir takım var, Antalya, Trabzon deplasmanlarında oynanan oyun ortada.

Bana desen ki rakipler de kötü onlar da Anadolu takımlarına karşı kaybetmeye devam edecek anlayacağım, yok birileri hata yapacakmış da vs vs.

Üst Alt