Diyarbakır'da çatışma : 13 asker şehit, 7 asker yaralı - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Diyarbakır'da çatışma : 13 asker şehit, 7 asker yaralı

Cevap: Diyarbakır'da çatışma : 13 asker şehit, 7 asker yaralı

Bu dağ farelerini bitirecek mühimmat ta var, imkan da var, yürek te var Türk ordusunda.

Yeter ki iş o raddeye gelebilsin, tek sıkıntımız o.

Gerisi insanların dünyanın ilk 5e giren Türk ordusunu küçümsemesi başka birşey değil.

Hatta özel harekat olarak "Bordo Bereliler" dünyanın en iyisi.

Oyunlarda efsaneleştirilen o Delta Force'u kaç kez turnuvalarda devirmiş, kaç kez eğitim vermiş açıp araştırın.

Hacı iyi hoş söylüyorsunda,TSK çok öyle mükemmel ordu değil.Askere giden herkes bunu çok çok iyi bilir.Teröristlerin silahları bile daha iyi bizimkilerden.Ben Ankarada Ford Transit şoförüyüm.Geçen hafta bombalı saldırı olmuştu ankarada.Benim hergün geçtiğim yolda.Hemde biz geçmeden 45 dk önce.Ve bizim araç muhafızının silahı G3.Herkese sorarım.G3 ile araç muhafızlığı yapılırmı yahu.Bu kadar amatör şey olurmu hiç.Adam nişan bile alamıyo silahın uzunluğundan.Hal böyle iken.Teröristlerde keleş var.Bizde G3.Hem sorunlu silah hemde çok tepiyo.Bunlarla uğraşmaz TSK.Anca saf salak işlerle uğraşır.

Hacı iyi hoş söylüyorsunda,TSK çok öyle mükemmel ordu değil.Askere giden herkes bunu çok çok iyi bilir.Teröristlerin silahları bile daha iyi bizimkilerden.Ben Ankarada Ford Transit şoförüyüm.Geçen hafta bombalı saldırı olmuştu ankarada.Benim hergün geçtiğim yolda.Hemde biz geçmeden 45 dk önce.Ve bizim araç muhafızının silahı G3.Herkese sorarım.G3 ile araç muhafızlığı yapılırmı yahu.Bu kadar amatör şey olurmu hiç.Adam nişan bile alamıyo silahın uzunluğundan.Hal böyle iken.Teröristlerde keleş var.Bizde G3.Hem sorunlu silah hemde çok tepiyo.Bunlarla uğraşmaz TSK.Anca saf salak işlerle uğraşır.

Dünyanın en iyi ordusu, son teknoloji kullanan ordusu demedim zaten. Fakat bu teröristleri bitirecek güce sahip.

Bu arada keleş zaten terörist silahıdır, ama G3 devlet silahıdır. Bu ordunun tek rakibi terörist grupları değil malum.

Aslında uzun uzun tartışırım senle ama çok ciddi yapılanmaya girilmesi gerekir bu silahların değişmesi için.

Şöyle özetliyeyim ama G3'ün tahribat gücü daha fazla.

Ayrıca kalaşnikov ile bacaktan yersen bacağı kurtarma şansın vardır, ama G3 ile bacaktan yersen o bacak kopar. :)

Kalaşnikov da çok sekme yapıyor mesela G3 tutukluk yaptığı gibi.

He ek olarak ta en son komando birliklerinden kaldırıldığını duymuştum ama son durum nedir onu bilmiyorum..

Elbet sizin de sonunuz gelecek şerefsizler.:mad:

ALLAH rahmet eylesin...

Dünyanın en iyi ordusu, son teknoloji kullanan ordusu demedim zaten. Fakat bu teröristleri bitirecek güce sahip.

Bu arada keleş zaten terörist silahıdır, ama G3 devlet silahıdır. Bu ordunun tek rakibi terörist grupları değil malum.

Aslında uzun uzun tartışırım senle ama çok ciddi yapılanmaya girilmesi gerekir bu silahların değişmesi için.

Şöyle özetliyeyim ama G3'ün tahribat gücü daha fazla.

Ayrıca kalaşnikov ile bacaktan yersen bacağı kurtarma şansın vardır, ama G3 ile bacaktan yersen o bacak kopar. :)

Kalaşnikov da çok sekme yapıyor mesela G3 tutukluk yaptığı gibi.

He ek olarak ta en son komando birliklerinden kaldırıldığını duymuştum ama son durum nedir onu bilmiyorum..

İşte TSk nında yapması gereken bu.Şu anda askere inanılmaz para akıyor.Hemde gereksiz yere.TSK derhal profesyonelleşmeli.Tepeden tırnağa kadar.G3 yasaklı silah zaten.Dünyada bir biz bir de arap ülkesi kullanıyor.

İşte TSk nında yapması gereken bu.Şu anda askere inanılmaz para akıyor.Hemde gereksiz yere.TSK derhal profesyonelleşmeli.Tepeden tırnağa kadar.G3 yasaklı silah zaten.Dünyada bir biz bir de arap ülkesi kullanıyor.

O kadar da değil be Uğur. :)

Hala G3 kullanan ülkeler Arnavutluk, Bolivya, Kolombiya, El Salvador, Yunanistan, İran, Letonya, Litvanya, Meksika, Nijerya, Norveç.

Pakistan, Peru, Portekiz vs ve dediğin gibi çoğu arap ülkesi.

Biz de sadece G3 kullanmıyoruz zaten. HK33, G3, Mehmetçik-1, M16A2 ve M4 var.

Yani ömürleri dolmasından dolayı G3 eskisi gibi tercih edilmiyor diğer ülkelerde ya da ordunun yapısı ve coğrafi yapılarından dolayı.

Çünkü G3 bakımı iyi yapılırsa o en büyük dezavantajı olan tutukluluğu da yapmaz.

Zaten hele keleşle kıyaslanırsa ben her türlü G3'ü tercih ederdim, çok matah bir silah olsa idi teröristlerin başları M16 taşımazlardı.

Bu arada Kanaltürk'ü izleme imkanı olan varsa izlesin konuyla alakalı konuşuyorlar.

Ümit Zileli çok doğru söyledi "O bölgede Amerika'nın haberi olmadan kuş uçurtmazlar"..

Diyarbakırlı, Vanlı, Erzurumlu, Trabzonlu, İstanbullu, Trakyalı ve Makedonyalı, hep aynı cevherin damarlarıdır. Bu damarlar, birbirini tanısın. Türk milletinin toplumsal düzenini bozmaya yönelik çabalar boğulmaya mahkûmdur. Türk milleti kendinin ve memleketinin yüksek menfaatleri aleyhine çalışmak isteyen bozguncu, alçak, vatansız ve milliyetsiz beyinsizlerin saçmalamalarındaki gizli ve kirli emelleri anlamayacak ve onlara hoşgörü gösterecek bir topluluk değildir...

- Mustafa Kemal Atatürk

Yeter bee yeter. Yazık yemin ederim. Ne suçu var taa anadolunun bi yerinden çıkıp diyarbakıra gelen adamın. O mu sana kültürel hakkını! vermiyor, o mu haklarını gaspediyor. Bu mudur yani.

Orduya laf edenler var. Ordunun çooook çok büyük suçları var karakol baskını yemek gibi ama bu olayda suçlanılcak son kurum.

Artık yeter ya, kimsenin kültürel hakkı, tüm dünyadaki sınırlar bir insan canından değerli değildir bence.

Bence böyle konular forumlarda konuşulacak konular değil.Sorunu bilip çözememek , çözecek olsan izin verilmemesi insanı sinir eden şeyler.

Allah rahmet eylesin denilip geçilecek konular.

Allah tüm şehitlerimize rahmet , şehit ailelerine de sabır eylesin.

bayrak.jpg

168757_191198057565038_131002623584582_648407_458502_n.jpg

y1pCyJHZkt-uKOLEJAwO8yQwycFrCU1hRrbhDnkyOnWFooJ7VSF8W1kxIqp7OwaGTYDSrcv-WfNqMo

Mübarek Şehitlerimize Cenabı Hakdan rahmet diliyorum, kederli ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum.

Mekanları cennet olsun inşaallah.

Emanetleri emanetimizdir, emanete hıyanet eden haindir!

Onlara uzanan eller kökünden kurusun inşaallah.

Görün bakın yine herşey unutulacak!

Bugün herkes, sanki dün hiç birşey olmamış gibi davranacak!

Uyumaya devam!!!

Şehitlerimize Allahtan rahmet ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum.:sad007: :(

Aslında terörün amacı da budur işte. İnfial uyandırmak, dikkat çekmek...

Mesela şike olayından dolayı Diyarbakır'da kurulan rezilliği tüm alçakça açıklamalara rağmen kimse takmıyordu son zamanlarda. Sonra her nedense şehit haberleri başladı. Diyarbakır'da önce 3 kişiyi kaçırdıar gene dikkat çekmedi. Sonra bütün kameraları Dİyarbakır'a çekecek bu pusu.

İngiltere'de şiddet yanlısı bu tip kişilerin kanunla tv ve gazetelere çıkarılması yasaklanmış bir ara. Öylece bitirmişler o kişileri. Bizde zor tabi...

Kararlılıkla mcadelemiz devam edicekmiş,terör sorununun üstesinden gelicek güce sahipmişiz bla bla blaa...Hep içi boş laf.Başka bir halt yaptıkları yok.

Kaçırılan askerlerle ilgili girişimler neler,herhangi bir açıklama falan var mı? Yok...Bekleyin siz anca.

Üst Alt