Diyarbakır'da çatışma : 13 asker şehit, 7 asker yaralı - Sayfa 19 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Diyarbakır'da çatışma : 13 asker şehit, 7 asker yaralı

Cevap: Diyarbakır'da çatışma : 13 asker şehit, 7 asker yaralı

Kesinlikle bazi konularda musamaha gosteriliyor bunlara.

aksi takdirde 10 bine yakin gerillasi oldugu one surulen ,yurtdsinda bunlardan bol bire bir agizdan duydugum admlara gore fransa da bile egitim goren bir gerilla ordusunu TSK etkin bir savas stratejisi ile sonlandirabilir.

Adamlar bu sekilde umitleniyor.

Oyle yada boyle bu adamlarda bizim laflarimizi bize karsi kullaniyor sonucta,onlarda can verdiklerini ileri suruyor ve br devlet istiyor.Bunun sinirlari sadece Turkiye degil kuzey irak,suriye ve iran"ida kapsiyor.

Gerillanin biri OHAL doneminde *** nin bittigi yalniz ust noktaki kilit isimlerin ve 2000 gerillanin bir sekilde birakildigini soyledi.cogu yurtdisinda yada tekrar geri donmusler.

Adamlar uzerine askeri stretejiile gidilmedikce geriden bir suru katilan olacaktir. Halk ile baglantisinin kesilmesi gerekiyor.

Bunlari herkes konusuyor biliyorum ama sonuca dair bir ilerleme yok,iki de bir patlak verecegine olaylar kesin bir tutum sergilenmeli diye dusunuyorum.

Gecen yillara kadar tek strateji askeri strateji idi. 20 defadan fazla Irak'a girilmis cok kapsamli operasyonlar yapilmis vs. vs. 90'li yillarda Irak'taki diger gucler de destek vermis uzun sure orda kalinilmis vs. vs. Ne gibi askeri strateji izlenecek merak ediyorum.

Saldiriyi kesinlikle kiniyorum sonucta genc insanlar øldu ve hepsi sayidan ibaret. Herkes unutacak onlari sadece aileleri hatirlayacak. Fakat 90'li yillarda OHAL olmus onlarca faili mechul olmus bitmemis.

Diyelimki bitti bir askeri strateji ile bitecegine hic inanmiyorum da. Sonucta IRA falan da bitirilemedi. 10 yil sonra daha beter bir yapinin ortaya cikmayacagini kim bilir.

Daga cikisi engellemen lazim. Ve bu sadece bølgedeki ekonomik ve sosyal durumu egitim durumunu duzeltmekle de saglanmaz. Cok bulanik bir problem.

Kahrolsun ***'si falan. Fakat askeri harekatlar cøzum olsaydi simdiye 1000 defa cøzulurdu sorun. Kim cøzmus dunyada askeri harekatla øyle bir ørnek de hatirlamiyorum.

Yarın unutulmamalı bize düşen görev budur gerekirse yürüyeceğiz gerekirse devlet kurum kuruluşlarını mail bombardımına tutacağız ne gerekirse yapılmalı herkesten fikir beyan etmesini istiyorum !

Hocam basit gibi gozukuyor ama degil bu olaylar.

Kararlilik gerekiyor.

Ingiltere"de kendilerine ait bir hukuk sistemleri bile var ,icerideki olayñlarini kendileri hallediyor.Ingiltere derneklerine ulke icinde ki en buyuk yardimi yaptigi soyleniyor.

Marsilyada bu adamlarin sozu gecer mesela,o bolgeye hakimler ve yine Fransa hukumeti destekliyor.

almaya zaten basladigi yerlerden biri.

Butun bu kurt halkindan bazilarindan zorla surekli yardimlar toplaniyor.

baktiginda sadece askeri yonu kaliyor ,artik o bolge kangren olmus durumda ,halk caresiz bir sekilde destekliyor bunlari.Cunku iki farki gorusun ortasinda kalmis aileler var.

Olaya hukumetin artik savas boyutuyla bakma vakti gelmistir.

Tüm milletimizin ve şehit yakınklarının başı sağolsun.

Siyaset konuşursam çok doluyum ama artık bu son olsun.

Gecen yillara kadar tek strateji askeri strateji idi. 20 defadan fazla Irak'a girilmis cok kapsamli operasyonlar yapilmis vs. vs. 90'li yillarda Irak'taki diger gucler de destek vermis uzun sure orda kalinilmis vs. vs. Ne gibi askeri strateji izlenecek merak ediyorum.

Saldiriyi kesinlikle kiniyorum sonucta genc insanlar øldu ve hepsi sayidan ibaret. Herkes unutacak onlari sadece aileleri hatirlayacak. Fakat 90'li yillarda OHAL olmus onlarca faili mechul olmus bitmemis.

Diyelimki bitti bir askeri strateji ile bitecegine hic inanmiyorum da. Sonucta IRA falan da bitirilemedi. 10 yil sonra daha beter bir yapinin ortaya cikmayacagini kim bilir.

Daga cikisi engellemen lazim. Ve bu sadece bølgedeki ekonomik ve sosyal durumu egitim durumunu duzeltmekle de saglanmaz. Cok bulanik bir problem.

Kahrolsun ***'si falan. Fakat askeri harekatlar cøzum olsaydi simdiye 1000 defa cøzulurdu sorun. Kim cøzmus dunyada askeri harekatla øyle bir ørnek de hatirlamiyorum.

Dedigin gibi cok bulanik bir problem zaten oyle artik oralara dil ozgurlugu yok ekonomik yapi falanla olacak is degil.Halktan gucunu alan bir yapi var orda kimse gormezden gelemez ama hala azinlik olduklari asikar.

Bende isterim kurtce resmilessin ilkogretim 3 de ingilizce dersi alan bir cocuk bolgesinin dilinide ogrenebilsin bu onun hakki ,ama artik o devir gecti askeri hareket ten kastim OHAL mantigi degil.

Ben ne askerim ne politikaciyim ,bu isin acisini cekmis birisiyim.ama ortada politik bir cozumun getirecegi bir sonuca da garanti veremiyoruz askeri bir mantigada.

O zaman verelim gitsin mi diyelim.

Şehitlerimizin memleketleri açıklandı mı arkadaşlar?

Şehit olup göç etselerde dünyadan,

Cennet bahçeleri olacak şehitlerimize mekan,

İki elimiz yakanızda ahirette,

Yar olmayak bu kutsal topraklar size,

And içtik vatanımızı korumaya,

Mehmetçiklerimiz Azrail olup okuyacak canlarınıza,

Nezaman kökünüzü kurutup vuracağız soyunuza kilit,

Şehitlerimizin ruhları huzur bulacak o vakit!

Serefsiz soysuzlar, sehitlerimize sIktiginiz kursunlar tez zamanda sizi de bulacaktir insallah..

Dedigin gibi cok bulanik bir problem zaten oyle artik oralara dil ozgurlugu yok ekonomik yapi falanla olacak is degil.Halktan gucunu alan bir yapi var orda kimse gormezden gelemez ama hala azinlik olduklari asikar.

Bende isterim kurtce resmilessin ilkogretim 3 de ingilizce dersi alan bir cocuk bolgesinin dilinide ogrenebilsin bu onun hakki ,ama artik o devir gecti askeri hareket ten kastim OHAL mantigi degil.

Ben ne askerim ne politikaciyim ,bu isin acisini cekmis birisiyim.ama ortada politik bir cozumun getirecegi bir sonuca da garanti veremiyoruz askeri bir mantigada.

Verilsin gitsin diye bir mantik gutmedim. Sadece nasil bir askeri strateji olacak daha øncekilerden farkli olan. Dedigim gibi benim bildigim dunyada askeri harekatla tamamen bitirip bu tur sorunlari cøzen yapi yok.

Verilsin gitsin diye bir mantik gutmedim. Sadece nasil bir askeri strateji olacak daha øncekilerden farkli olan. Dedigim gibi benim bildigim dunyada askeri harekatla tamamen bitirip bu tur sorunlari cøzen ulke yok.

Edit: Zaten siraladigin haklar zamaninda verilse sorun bu kadar buyumezdi. Devletin cok fazla hatasi oldu. Sadece askeri strateji ile cøzerim mantigi guttu zaten sorun o yuzden bu kadar buyudu. Ve eminim zaten devlet su anda cok kapsamli bir askeri operasyon ile cøzecegini bilse direk duzenler operasyon. Ordunun kendi aciklamalari bile var sadece askeri kapsamda cøzulemeyecegine dair.

Daha ønce denenmemis adimlar atilmali ve bence devlet gizli de olsa gørusmeli ve gørusuyorlardir da. Bir entellektueller grubu kurulur, siyasetciler falan katilir, Kurt entellektueler de yer alir ve o grup insiyatifi alir.

Ingiltere'de Gerry Adams sayesinde cøzuldu daha dogrusu silahlar sustu. Farkli bir yol izlenir. Demokratik alana cektigin surece ve bu konunun cøzumunde israrli bir sekilde durdugunu dusunurse zaten Kurtler ordaki yapi da sorunu buyutmeyi gøze alamaz.

Verilsin gitsin diye bir mantik gutmedim. Sadece nasil bir askeri strateji olacak daha øncekilerden farkli olan. Dedigim gibi benim bildigim dunyada askeri harekatla tamamen bitirip bu tur sorunlari cøzen ulke yok.

oyle dedin demiyorum zaten,ayricaaskeri harekati da destekliyorumu da kastedmedim ama ortada sorunun cozulmesi icin bir sekil kalmiyor.

p.k.k olayi askeri bir mucadele ve o mucadeleye asker ile cevap verirsin ancak.Olmasi gerekn bu ama kesin cozum mu olur onu bilemeyiz.

ozerklikten kasit tam olarak ney bilmiyorum ama community gibi bir seyse onunu kesebilir diye dusnuyorum ulkemizde bu kelimeye alisik olmadigimiz icin garipsenebilir.ama cogu ulke bu yontemle yonetiliyor.

Ispanya da ETA var mesela ,bilbao yada bask bolgesi ,ispanyanin yerel anlamda en zengin bolgesidir ekonomik sorunlari olmamasina ragmen ,bayraklari bile varki diger butun cominidad bolgelerde oyle (katalanlar-valencia vb.) hala sorun teskil etmekte ,ama son zamanlar silahsizlanmaya gittiler.

Bunun gibi bir yontem bile kafa yapisinin degismesiyle yillar alabilir,ispanya ornegi gibi.Community olduklari zaman kendi yaginda kavrulama olaylarini kendilerine devlet kurma olarak algilarlarsa o zaman da zaten savas cikacaktir.Yani bu konulara kafa yoran bir sivil orgut kurum yada kurulusumuz bile mevcut degil.Halkla iliskiler konusunda Turkiyede kimler var dogu anadolu yada diger bolgelerle iletisim kurran hukumetler adina.Hic kimsse zannimca.Yarin obur gun dis guclerle laz bolgelerinde boyle bir yaptirim olmayacaginin kim garntisini verebilir.

gercekten zor bir tema allah ulkemize birlik ve baraberlik ihsan etsin,sehid yakinlarina Allah sabir versin.

oyle dedin demiyorum zaten,ayricaaskeri harekati da destekliyorumu da kastedmedim ama ortada sorunun cozulmesi icin bir sekil kalmiyor.

p.k.k olayi askeri bir mucadele ve o mucadeleye asker ile cevap verirsin ancak.Olmasi gerekn bu ama kesin cozum mu olur onu bilemeyiz.

ozerklikten kasit tam olarak ney bilmiyorum ama community gibi bir seyse onunu kesebilir diye dusnuyorum ulkemizde bu kelimeye alisik olmadigimiz icin garipsenebilir.ama cogu ulke bu yontemle yonetiliyor.

Ispanya da ETA var mesela ,bilbao yada bask bolgesi ,ispanyanin yerel anlamda en zengin bolgesidir ekonomik sorunlari olmamasina ragmen ,bayraklari bile varki diger butun cominidad bolgelerde oyle (katalanlar-valencia vb.) hala sorun teskil etmekte ,ama son zamanlar silahsizlanmaya gittiler.

Bunun gibi bir yontem bile kafa yapisinin degismesiyle yillar alabilir,ispanya ornegi gibi.Community olduklari zaman kendi yaginda kavrulama olaylarini kendilerine devlet kurma olarak algilarlarsa o zaman da zaten savas cikacaktir.Yani bu konulara kafa yoran bir sivil orgut kurum yada kurulusumuz bile mevcut degil.Halkla iliskiler konusunda Turkiyede kimler var dogu anadolu yada diger bolgelerle iletisim kurran hukumetler adina.Hic kimsse zannimca.Yarin obur gun dis guclerle laz bolgelerinde boyle bir yaptirim olmayacaginin kim garntisini verebilir.

gercekten zor bir tema allah ulkemize birlik ve baraberlik ihsan etsin,sehid yakinlarina Allah sabir versin.

Katiliyorum dediklerine. Tartisilsin bunlarin hepsi. Tartismakla ulke bølunmez.

görünen o ki kimsede tık yok toplanalım sanal alemde kurumları maile tutalım ne bilim yürüyüş felan dedim kimsede tık yok yarın unutur herkes

p.k.k nin bir yaptirim gucu olup olmadiginda ziyade halk tarfindan da destekleniyor oldugunu goz ardi etmek tsk nin elini kolunu bir bakima baglar.

kendi tarihimize bakalim kurtulus savasi sadece askerimizlami kaznildi ,arkada ki halkla beraber kaznildi.

Kurt bolgeleri bugun p.k.k ya destek veriyor ,artmis bir bicimde,o zaman onunu kesemeyebilirsin askeri harekatlarla ,ama silahli bir guc karsinda da elinde sadece zeytin daliyla gidemessin.Bu durumda da bakildiginda p.k.k turk hukumetine gore daha etkin bu bolgede,halka daha cok ic ice.(Sorun bu)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst Alt