# Ediz Bahtiyaroğlu - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Ediz Bahtiyaroğlu

Cevap: # Ediz Bahtiyaroğlu

Serkan ve Bülent Akın 'a toplamda 15 milyon $ para gitmişti diye hatırlıyorum bende. Çok büyük maddi kayıptır tarihimizdeki. Stadın maketi için de Faruk Süren 15 milyon $ saymıştır ki unutulmaz kazıktır yine.

Edit: Stad maketi 10 milyon $ 'dı.

(Selam. Galatasaray etnisite üstü, siyasetler üstü, dinler üstü, kültürler üstü bir kurumdur. Başka etnisitelere, kültürlere, dinlere siyasetlere saygılı olduğu müddetçe herkesi ve her çocuğunu kucaklar. Ama kendi içinde buna dayalı gruplaşmalara da izin vermez.

Kişisel vicdan hürriyetiyle ırkçı gösterileri veya dinci örgütlenmeleri birbirine karıştırmayalım. Bir futbolcu gol attıktan sonra bozkurt işareti yapıyorsa, hele ki bunu Hırant Dink vurulduktan sonra yapıyorsa sporun göbeğinde siyaset yapıyor demektir. Uzak dursun Galatasaray’dan. Sevgilerimle. Melih)"

Adam daha gelmeden tefe koyuyoruz bu tarz yorumlarla. Dua edelim ki burasını okumuyor olsun Ediz. Geleceği varsa da vazgeçecek yoksa. Galatasaray'ın her kültüre saygılı olduğunu, bir çok kültürü de içinde bulundurduğunu bilmiyor musunuz? Kulüpte Hristiyan, Yahudi, Müslüman ve hatta Türkiye Cumhuriyeti pasaportu taşımayan yönetimde söz sahibi nice üyeler geldi geçti aramızda, hala daha var.

Hakan Şükür kendisi açıkladı Fethullah Gülen'i sevdiğini.. Ama o kısım bizi ilgilendirmez, kulüpte canını dişine takarak oynadığı sürece bağrımıza basarız, bastık da..

Bir futbolcu gol attıktan sonra bozkurt işareti yapıyorsa bu onun görüşünü belli eder, bize de saygı göstermek düşer. Sevmeyen de sevmez, kimse karışamaz. "Uzak dursun Galatasaray'dan.." sözü de kimsenin haddine değildir. Bu genç çocuğa yazıktır. İtalya'da neler yapıldığını bilmiyor musunuz? Mateja Kezman'ın neler yaptığını? Bu ve bunun gibi binlerce örnek var..

Galatasaray taraftarı kim olursa olsun, parçalıyı üzerine geçirdikten ve onun hakkını verdikten sonra her futbolcusunu sever, her futbolcusuna saygı duyar. Bunun haricinde söylenen her söz, atılan her çamur bana göre sahibine aittir.

Yeter yaa hala bi transfer yapamadık , ikna mı edemıolar napıyolar , kamp başlıcak hala kimse yok :S

:) çok garip konuşuyorsunuz sizi anlamkta zorlanıyorum gerçekten.Tamam siyası kimliğini spor ortamında göstermesi pek saygı değer birşey değil ama gerçekten siz olayı abartıyorsunuz.Ayrıca bu ülkede eminim IRKÇI olan büyük bir kesim var.Avrupalıyız yok öyle yok böyle hikayeden öteye gidemiyor.IRKÇI kelimesinden ne anladığınıza bağlı.Evet ben IRKÇIYIM ülkemi ve ülkemin insanlarını seviyorum ama Ben TÜRKÜM diyenleri daha çok seviyorum :).Ben Türk değil Kürdüm Lazım Çerkezim Ermeniyim diyenleri öldürüyormuyum Hayır.Ayrımcılık yapmıyorum eşit davranmaya çalışıyorum ama TÜRKÜM diyenleri daha çok seviyor ve elimden geldiğince kayırıyorum :)

Kendinde diyorsun zaten ben IRKÇIYIM diye ırkıçılığın bir kaç anlamı yoktur tek anlamı vardır,oda belli bir kesime ayrımcılık yapmak,illa kürdü,lazı,çerkezi öldürünce ırkçı olunmuyor,senin gibi düşünenler yüzünden ülke bu halde..

ayıp hemde cok ayıp böyle tartışma olmaz,adminlerin bu konuyu baştan aşağı silmesi lazımdır...

Kendinde diyorsun zaten ben IRKÇIYIM diye ırkıçılığın bir kaç anlamı yoktur tek anlamı vardır,oda belli bir kesime ayrımcılık yapmak,illa kürdü,lazı,çerkezi öldürünce ırkçı olunmuyor,senin gibi düşünenler yüzünden ülke bu halde..

Ben ırkımı seviyorsam varsın bu ülke böyle olsun.Sonuna kadar ırkımı seviyor ve savunuyorum kimsenin buna itiraz etmeye hakkı yok.Terbiyesizleşmeden konuyu kapatalım bence ağzından çıkanı duymayanlar var...

Ediz'i tartışacaksak devam edelim, yok tartışmayacaksak konu uzamasın lütfen. Herkesin görüşü kendini bağlar.

:005::005:

Ne olursan ol ama gosterme ,ovunecek biseymi yaptigi? kim olursa olsun gerek yok boyle oyunculara

ırkçılık kendi ırkını diğer ırklardan üstün tutmak ve bunun uğruna diğer insanlari kucuk gormek

Arkadaşlar lütfen!

Her ne kadar burası resmi olarak GALATASARAY ımıza bağlı olmasa da bir GALATASARAY forumu! Eger burada bu tür tartışmaları yaparsak, yarın zaten bizi sevmeyen medyanın neler yazabileceği aklınıza geliyor mu?

Lütfen! Lütfen GALATASARAY kültürüne uygun şekilde hareket edelim.

Herkesin görüşü kendini bağlar, ama burada bir topluluk oluşturuyorsak ve bu topluluk şu yada bu şekilde GALATASARAY ımızı etkiliyorsa ona göre hareket etmeliyiz.

LÜTFEN !

Bir süre kilitliyorum konuyu. Moderator arkadaşlar gereken düzeni sağladıktan sonra tekrar açılacak.

Üst Alt