Fatih Terim'e Yönelik Yapılan Abartılı Eleştiriler! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim'e Yönelik Yapılan Abartılı Eleştiriler!

Sosyal medyada elestiri gormuyorsan dogru yerlere bakmiyorsun. Twitter ve GS sozluk buradan cok da farkli degil.

Zaten ben baska kimse daha az elestirilirdi demiyorum. O da yanlis. Tudor'a neler yapildi, neler dendi. Hicbir mantigi yoktu.

Taraftar sans eseri sezon ortasi iki kere hoca kovdurup sampiyon olunca kerameti hoca kovdurtmakta sanmaya basladi. Keramet istikrardadir, sporda bu hep boyle olmustur. Benim elestirdigim sey Terim'e yapilan elestiri degil, bu sabirsiz elestiri kulturunun ovulup Galatasaray'in parcasi olan bir seymis gibi yansitilmasidir.

Isin garip yani, biz o gun Tudor'u savunurken imparatorrr<3<3<3 diyenler simdi de onun kellesini istiyor. Bu simariklik sona ermeli.

Bu yazılanlara imza atarım.

Taraftardaki bu şımarıklığa son verilmeli.

Ultraslan kulübün gayri resmi otoritesi gibi mesela.

Hoca varken bu olumlu ama yarın o olmayınca değişir işler.

Hoca'nın gidip gitmemesi olmamalı mesele.

Oyunumuz konusunda eleştiri olmalı.

Altyapimizi cok abartiyorsun, daha dogrusu futbolda iki seviye var gibi goruyorsun. Yerli futbolcular o kadar lesh degil yani
Kesinlikle hayır.

Ben saçmasapan yerli oyunculara karşıyım. Ömer'in Muğdat'ın bizde yapamayacağını görebilmek için illa bunları transfer edip denemeye gerek yok. Apaçık ortadaydı daha gelmeden önce.

sent via GSC

Bu yazılanlara imza atarım.

Taraftardaki bu şımarıklığa son verilmeli.

Ultraslan kulübün gayri resmi otoritesi gibi mesela.

Hoca varken bu olumlu ama yarın o olmayınca değişir işler.

Hoca'nın gidip gitmemesi olmamalı mesele.

Oyunumuz konusunda eleştiri olmalı.

Ultraslan ayri dert. Maalesef mevcut yonetim hem siyasi cizgilerinden hem de mevcut desteklerinden dolayi kendilerini yucelttikce yuceltiyor. Stadyumda ofis bile verilmis bu menfaatcilere. Galatasaray'i temsil etmeyi hicbir acidan hak etmiyorlar. Arabesk tribunler, mafyatiklerle seyhlerle verilen pozlar, diger taraftarlari susturmalar...

Bir de simdi garip bir dikotomi olusturdular, sanki Galatasaray ya Lisecilerin ya da uA'ninmiscasina, bu da cok tehlikeli. Kulubu lisecilere yedirmeyecegiz ayagina daha fazla guclenmesine izin vermemeliyiz bu seviyesiz kendini bilmez beles biletcilerin. Terim gidince dedigin gibi bunlarin uslu durmalarinin hicbir garantisi yok, Tudor'a ve Ataman'a yaptiklari ortada. Bu duzen kesinlikle boyle surmemeli.

Oyunumuz kesinlikle iyi degil ama hem bir gecis doneminde olgumuz, hem de hocanin bizzat kendisinin surekli takimda degisime, transfer donemlerine isaret etmesi ve taraftardan sabretmesini beklemesi endiselenmeye gerek olmadigini gosteriyor. Yani ortada oynanan oyundan memnun bir hoca yok, hatta bu kotu oyuna ragmen pragmatik davranip sampiyonlugun favorisi olmus bir hoca var.

Katılmam.

Her pozisyona bir yerli bulma ihtimalin yok. Yerli forvet yok mesela mevcut yerli oyuncu piyasasında. Muğdat ile yetinirsen birşey diyemem tabi.

sent via GSC

O zaman soyle sorayim, 11 pozisyona birer yabanci, 3 tane de yedek yabanci dersek (ki ikisi tribune gidecegi icin aslinda mac esnasinda tek bir yedek yabanci), en az 8-10 mevkiye yerli gerekmiyor mu?

O zaman soyle sorayim, 11 pozisyona birer yabanci, 3 tane de yedek yabanci dersek (ki ikisi tribune gidecegi icin aslinda mac esnasinda tek bir yedek yabanci), en az 8-10 mevkiye yerli gerekmiyor mu?
Yav ben kendimi anlatamıyor muyum hâlâ neyin tartışması bu.

Ben açık açık yetersiz çer çöp yerlilere karşıyım diyorum, bunlara yer vereceğimize bunların yerine altyapı oyuncuları yerleştirelim diyorum. Muğdat, Ömer, Semih vs oynamsa ne kaybederiz ki. Neyin peşindesin hâlâ ya.

Sarper gibi kafa açıyorsun gerçekten.

Not: Ek olarak yetersiz yabancılara da karşıyım ama o başka bir konu, beni tamamen yerli düşmanı ilan etmeyin diye belirteyim dedim.

sent via GSC

Ben açık açık yetersiz çer çöp yerlilere karşıyım diyorum, bunlara yer vereceğimize bunların yerine altyapı oyuncuları yerleştirelim diyorum. Muğdat, Ömer, Semih vs oynamsa ne kaybederiz ki. Neyin peşindesin hâlâ ya.

Not: Ek olarak yetersiz yabancılara da karşıyım ama o başka bir konu, beni tamamen yerli düşmanı ilan etmeyin diye belirteyim dedim.

sent via GSC

Yo varmak istedigim bir yer var o yuzden boyle soru soru gidiyorum. Gercekci olarak forvet haric kalan 10 pozisyona yerliler yazmani isteyecektim.

Ben sana soyleyeyim bu adamlar olmasa ne kaybedecegimizi: yedek futbolcu. Takimda yedek futbolcu hep lazimdir. Bir sakatlik olur gerekir, mac trafigi kupadan oturu sikisir gerekir, bir futbolcu istikrarli olarak kotu oynar gerekir.

14 yabanci + hayatlarinda profesyonel mac yapmamis 10 cocukla sezon donmez.

Zaten bu alinan yerliler de altyapidaki cocuklarin tutunabilmis halleri.

Yo varmak istedigim bir yer var o yuzden boyle soru soru gidiyorum. Gercekci olarak forvet haric kalan 10 pozisyona yerliler yazmani isteyecektim.

Ben sana soyleyeyim bu adamlar olmasa ne kaybedecegimizi: yedek futbolcu. Takimda yedek futbolcu hep lazimdir. Bir sakatlik olur gerekir, mac trafigi kupadan oturu sikisir gerekir, bir futbolcu istikrarli olarak kotu oynar gerekir.

14 yabanci + hayatlarinda profesyonel mac yapmamis 10 cocukla sezon donmez.

Zaten bu alinan yerliler de altyapidaki cocuklarin tutunabilmis halleri.

Ben de diyorum işte bu adamların yedek futbolcu olması sana hiç ama hiç birşey katmıyor. Hatta seni zarara sokuyor.

Ayrıca ben yedekler tamamen altyapı oyuncularından oluşsun demiyorum, maliyeti uçuk olmadığı süreç Emre Akbaba, Deniz Türüç gibiler alınabilir bunlara karşı değilim astronomik fiyatlar ödenmediği sürece.

Sadece altyapı oyuncuları ile olmayacağını tahmin etmek zor değil. Benim sıkıntım hiç bir halta yaramayacağı daha alınmadan önce bile belli olan futbolcuların transfer edilmesini aklanmaya çalışılması.

Net transfer hatalarıdır bunlar.

sent via GSC

Yangın tayfa dediğimiz taraftar profili, giderek yayılıyor. Durum tüm sosyal medya genelinde de böyle.

Trollük ve totem yaptığı için tepki gösterenleri de bu gruptan ayırmıyorum.

Spor dostluk, spor kardeşlik falan değil artık. İyi oynayanın kazandığı, takdir ve tebrik gördüğü bir Dünya yok bizler için.

Son düzenleme:

sent via GSC

Ufacık derinlik içeren her mesaja kafa açma tabirinin kullanılması da gına getirdi artık.

Şu ölmüş bitmiş,GS genetiğinden katbekat uzakta olan bir takımı mental olarak hazırlayıp 2 senedir şampiyon yapmak hiç sandığın gibi kolay bir şey değil.Ben bu kadar kırılgan GS takımı hayatımda görmedim,buna şampiyon olamadığımız seneler de dahil.O yıllarda takım kötüydü olamıyordu.Kırılganlık farklı şey.Terim'in Albayrak'ın ittirmeleri ve ne kadar pek sevmesem de Ultraslan'ın camiayı ısrarla şampiyonluk havasında tutmakta ısrarcı olması vb. olmasa,yabancı herhangi bir hoca olsa özetle bu takım 3. falandı şu anda.Bu duruma rağmen hala hocayı desteklememek için bahane arayıp saçma sapan argümanlar peşinde koşmak kafa açmak olmuyor mu?Kafa açma bana göre budur.Takım dubleye doğru koşuyor hala boş beleş laflar.Kim iyi oynattı Terim'den önce diye soruyoruz cevap yok.

Ben de diyorum işte bu adamların yedek futbolcu olması sana hiç ama hiç birşey katmıyor. Hatta seni zarara sokuyor.

Ayrıca ben yedekler tamamen altyapı oyuncularından oluşsun demiyorum, maliyeti uçuk olmadığı süreç Emre Akbaba, Deniz Türüç gibiler alınabilir bunlara karşı değilim astronomik fiyatlar ödenmediği sürece.

Sadece altyapı oyuncuları ile olmayacağını tahmin etmek zor değil. Benim sıkıntım hiç bir halta yaramayacağı daha alınmadan önce bile belli olan futbolcuların transfer edilmesini aklanmaya çalışılması.

Net transfer hatalarıdır bunlar.

sent via GSC

O zaman verdigin isimler uzerinden gidelim.

Mugdat, Semih, Omer Bayram katkilarini altyapidan kimlerden alabilirdik mesela?

Bu arada Akbaba ve Turuc gibiler daha kalburustu evet ama iste onlara da 2-4m euro bonservis, hatta 1-2m euro maas konusuluyor. Oyle bir butcemiz yok onlarin bunu hak etmedigi de ortada.

hocanın en büyük hatası 20 senedir 4-3-3 taktiğinde israr etmesidir.

o sistemde arı gibi çalışan emre,okan ve suat üçlüsü şuan yok. onu geçtim hagi ayarında adam bile yok.

O eski sistem gibi oynatsa emin ol daha iyi oynarız.
O sistem kanatlı 4-3-3 değildi.
Direkt 4-3-1-2 ve kanatsız oynuyorduk. Ortada Emre-Suat-Okan önlerinde Hagi serbest 10 no olarak oynuyordu. Çift forvet oynuyorduk.

Şimdi ki sistemi oturtmayı,dengelemeyi beceremiyor hoca. Bence bildiği 4-3-1-2 ye dönse eminim çok daha fazla verimli olur.

Eleştiri demişken beni bilen bilir son 6 maça kadar yerden yere vurdum hocayı ama son 6 maç için hiçbir eleştiri yapmama kararı almıştım. Şuan için ne kadar eleştirsek boş o yüzden tek çare birlik beraberlik. Pazar gününden sonra isteyen istediği gibi eleştirsin sorun yok. Biraz daha sabredin, son 48 saat

Eleştiri demişken beni bilen bilir son 6 maça kadar yerden yere vurdum hocayı ama son 6 maç için hiçbir eleştiri yapmama kararı almıştım. Şuan için ne kadar eleştirsek boş o yüzden tek çare birlik beraberlik. Pazar gününden sonra isteyen istediği gibi eleştirsin sorun yok. Biraz daha sabredin, son 48 saat
Üstat burada takımın sıkıntılarını konuşmak reel birlikteliğe ne gibi bir etki edebilir?

O zaman verdigin isimler uzerinden gidelim.

Mugdat, Semih, Omer Bayram katkilarini altyapidan kimlerden alabilirdik mesela?

Bu arada Akbaba ve Turuc gibiler daha kalburustu evet ama iste onlara da 2-4m euro bonservis, hatta 1-2m euro maas konusuluyor. Oyle bir butcemiz yok onlarin bunu hak etmedigi de ortada.
Katkı derken? Ben o üçlünün öyle aman aman bir katkıda bulunduğunu düşünmüyorum.

Ömer'in bu sezon aklımızda kalan tek hareketi 3-4 maç arka arkaya arka direkte topu vole tribüne yollaması, Muğdatı Fener maçında Jailson'a s.ktiri çekmesi ile hatırlayacağız. Semih ise bildiğimiz Semih sonuç olarak.

Bunların belirli bir katkısını görmüyorum ben açıkçası takımda yer kaplamaktan başka. Muğdatın aldığı süre mesela Ali Yavuz Kol'a verilebilirdi bu sezon ne kaybederdik ki.

Vallah istersen roman yaz ama bana Muğdat, Ömer gibi sezonun genelinde yedek oturacak oyuncu olmak için bile net kalitesiz ve yetersiz olan adamların alınmasının doğru olduğunu veya gerekli olduğunu anlatamazsın. Maliyetleri ne kadar az olsa bile, bile bile göre göre çöpe atılan paralar bunlar. Sonra Feghouli Muslera fazla alıyor diye (haklı olarak) hesap yaparsın ama diğer yandan da böyle gereksiz israfları savunursun.

Muhtemelen bu yaz da böyle 2-3 transfer yapacağız.

sent via GSC

Üst Alt