Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım

Haklisiniz, ama ben mesela Hollandadayim ve öüığşç harflerini kullanamiyorum klavyedezz iphondedan oluyor ama zahmet istiyor.. O yuzden boyle idare edin..

İngilizce kelimeler hariç Türkçe kelimelerde w,x,q harflerini kullananlara karşı tekrarlama halinde artack biçimde küçük cezalar verilebilir aslında

Lütfen arkadaşlar. Bazen hepimiz de yazıyoruz. Ancak bu, cümlelerimiz de oluşan istemsiz hatadandır diyoruz. Lakin, bariz olarak kötü kullanım, saçma kısaltmalar ya da ünlü-ünsüz harflerin yazılmaması gibi eğitimli bir insana yakışmayan hatalar mevcut. Ben gerçekten bazı arkadaşlarımızın yazılarını okuyamıyorum o derece bozuk oluyor.

"Üye Bilgilendirme Başlığı" konusunda yanlış olarak nitelendirilen aslında doğru. Yerel ve Türkçe kelimelerin sonuna gelen -lı eki bitişik yazılır,yabancı kelimelerin sonuna gelen -lı eki kesme işareti ile ayrılır.

Aslında Galatasaraylı doğru,Galatasaray'lı yanlış diye konuya bir Hıncal Uluç havası estirir bugünlük kaçarım :D

twitterdan copy paste yapmak ve : ) koymak icin ust duzey bir turkceye ihtiyac yok ki, forum KILIT

"Üye Bilgilendirme Başlığı" konusunda yanlış olarak nitelendirilen aslında doğru. Yerel ve Türkçe kelimelerin sonuna gelen -lı eki bitişik yazılır,yabancı kelimelerin sonuna gelen -lı eki kesme işareti ile ayrılır.

Aslında Galatasaraylı doğru,Galatasaray'lı yanlış diye konuya bir Hıncal Uluç havası estirir bugünlük kaçarım :D

O konuda haklılık payın var. Ama sırf Galatasaray'lı veya Galatasaraylı diye genellemek olmaz. Mesela; Ankara'lı mı doğrudur, yoksa Ankaralı mı? Bunun gibi 100'lerce örnek.

Son dönemde Burak ismi çok gündemde olduğu için sıkça hatalar yapılıyor. "Burağın veya Selçuğun" şeklindeki yazım gerçekten göz tırmalıyor. "Burak'ın, Selçuk'un" şeklinde yazmak zor olmasa gerek.

ugur bulut ilkokul 1'den tekrar başlayıp yazmayı ögrensin diyenler parmak bassın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt