Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım - Sayfa 14 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım

Abi ben kimseye karşı bi laf sokma amacında değilim, ama "moderatörler" olarak yazarak genelleme yapıyor. "Forumun moderatörü bile" dese cevap yazmazdım, çünkü o zaman sadece Emir'i kast etmiş olacaktı. Ama "moderatörler" diyerek genelleme yapmasını hoş bulmadım. Emir'i de korumuyorum yani, yanlış anlaşılmasın. Kendisinin ilgileneceği bir konu zaten. :)

Talha kardeş, belki de forumda Türkçe kullanımı konusunda en son laf edilecek insansın.

Üstelik 18 ya da 19 yaşındasın sanırım, gerçekten taktir ediyorum seni, o yüzden yakıştıramadığımı belirttim.

Neyse kimseyi kişisel hedef haline getirmiş değilim, gereksiz uzadı, kusuruma bakılmasın.

En çok yazım yanlışı bu kelimede yapılıyor....

Yanlış = Klüp

Doğrusu = Kulüp

Forumda isimler arasındaki alt - lerin kaldırılmasını isterim güzel durmuyor bu da bilginize olsun

Çifte standard var bence. Türkçe kullanımına özen vermeyenler MYC cezası almalı ama nerde.

Türkçe'ye sahip çıkmak, öncelikle içten gelerek ve samimiyetle yapılacak bir şey olmalı. Burada samimi arkadaşları ile gecenin 3'ünde muhabbet ederken basit bir dil kullanabilir herkes. Buna yapmayın demek aşırı sert olur. Ha normal zamanda da böyle konuşan adama, konuşma demek her şekilde tepki çeker. Bizimki bir tavsiyedir, bir temennidir. Buna uyup uymamak kişinin kendisine kalmıştır. Kimseyi bu konuda zorlayarak bu işi sevdiremeyiz, aksine soğuturuz :yenieek:

Forumda isimler arasındaki alt - lerin kaldırılmasını isterim güzel durmuyor bu da bilginize olsun

İsim kurallarına uymayan isimleri düzeltiyoruz genelde ancak bazı ad-soyad kombinasyonlarından birden fazla var. Mesela Ahmet Yılmaz, büyük harf de fark etmediği için bazı arkadaşlar arasında işaret ekleyebiliyor.

Yarı Türkçe yarı ingilizce mesajlar, bazen tamamen ingilizce mesajlar, bazı Türkçe kelimelerin değiştirilip, yanlış yazılması, ısrarla buna devam edilmesi ve bunu alışkanlık haline getiren üyelerin bunu düzeltmeye zorlanmaması (yaptırım vs.) gibi bir durum var forumda.

Bende bişeyler yazıyım.Zaten modların çoğundan adminlerden adminstrator lerden memnun olmadığım çoğu kişi tarafından bilinir.Konunun muhataplarıda bilir.Emir(sato)habire soyadını değiştiriyo enteresan enteresan cümleler kelimeler kullanıyo(bazılarıda ayak uyduruyo tabi).Cund denen adam fake hesap açıyo ve 100 mesajdan fazla mesaj yazıyo nerdeyse adama daha yeni ceza veriyolar.Oda kendisine değil açtığı fake üyeliğe.

Ben cezalıyken fake üyelik açtım daha mesaj yazmadan üyeliği kapatıp bide cezamı artırdılar.

Abdullah TAŞAN Hala bişey yokmu abi,dilimde tüy bitti,artık bi el atsan

Bende bişeyler yazıyım.Zaten modların çoğundan adminlerden adminstrator lerden memnun olmadığım çoğu kişi tarafından bilinir.Konunun muhataplarıda bilir.Emir(sato)habire soyadını değiştiriyo enteresan enteresan cümleler kelimeler kullanıyo(bazılarıda ayak uyduruyo tabi).Cund denen adam fake hesap açıyo ve 100 mesajdan fazla mesaj yazıyo nerdeyse adama daha yeni ceza veriyolar.Oda kendisine değil açtığı fake üyeliğe.

Ben cezalıyken fake üyelik açtım daha mesaj yazmadan üyeliği kapatıp bide cezamı artırdılar.

@Abdullah TAŞAN Hala bişey yokmu abi,dilimde tüy bitti,artık bi el atsan

"Forumda Türkçemize Sahip Çıkalım" başlığına, ancak bu şekilde Türkçeyi katleden ironik bir mesaj yazılabilirdi tebrikler :005:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt