Galatasaray tribününde üzücü olay - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray tribününde üzücü olay

Cevap: Düşen taraftar Galatasaray'lı çıktı!..

Facia bir olay, ya ölseydi. ya bu adam şuan yaşamıyor olsaydı, bir can kaybedilmişti ali sami yen'de sebebi ne olursa olsun. Allah'a şükür atlatıldı. ''Siyah beyaz montla geldi oh iyi olmuş atarlar tabi adamı ordan'' diyen biri olmuş sanki konuda :) yani çoğunluk insanlık dersi vermeye kalkışınca birinizden biri oh çekmiş gibi duruyor ama o kadar okudum öyle bir şey bulamadım. adam sadece ''siyah-beyaz montla gelmeseydi keşke neden bunu akıl edemedi'' demiş. Bunun söylenmesi çok doğal yıllar önce Galatasaray - Real Madrid 3-2 biten maçı izlemeye dışarı çıktığımda üzerimde Galatasaray eşofman altı var diye yoldan geçen eziklerle kavga edecektim az kalsın, doğup büyüdüğüm mahallemde üstelik. Yani böyle şeyler oluyor ve dikkat etmek lazım. yapılan şiddeti normal görmek değil bu, vaziyet ortada olduğu için önlem almak gerekiyor. haklı çıkarmaz yani şiddet olayını bunu neden böyle denmiş gibi anlıyorsunuz hayret ettim.

"Debelenmek" gibi tabirlerin güzelliğini bir kenara bırakıyorum... Sırf bu insan hayatı kavramını bir nebze kavranabilmesi için yazıyorum

Muhalefet olmak bunun neresinde

Sadece şunu söylüyorum eğer "adam ne yaparsa yapsın hiçbir şekilde bu kişinin hayatına kastetmek hatadır bunun bahanesi, şartı şurtu olmaz, hiçbir şey haklı bu hareketi haklı çıkartamaz" diyebiliyorsan o zaman ben seni yanlış anladığımı söyler ve özür dilerim... hem de seve seve..

AİHM başvuru mu.... :confused: Ne için AİHM başvuru şartlarını benim açımdan taşıyan bir durum olduğunu mu düşünüyorsun... Şaka herhalde...

Üstteki mesajı oku , geç bile kaldın .

Yahu hepiniz bir garipsiniz sırf geyik olsun diye yazdıkça yazıyorsunuz, adam "hatırlamıyorum" diyor kardeşi "atmış olabilirler" diyor, hiçbir kamera kaydı ve delilde ortada yokken bir varsayımdan hareketle toplu halde kınamışsınız.

Ortada delil yokken bu konulara mesaj yaza yaza zorla ceza aldıracaksınız kulübe. Biliyorsunuz medya bu forumu takip ediyor, oltayı atıyor kamuoyu var mı bakıyor. Haber kasıtlı acaba bunların sahayı bir kaç maç kapatabilir miyiz ve feneri tekrar potaya sokabilir miyiz ayaklarındalar. Pes yani bir Beşiktaş kulübünden özür dilemediğiniz kaldı adamınızı dövüp aşşağıya attık diye.

Bu yazdığım yazıya şu cevabı verdiysen ki vermişsin:

Ari Sarkosyan' Alıntı:
Ne kadar basit değil mi dövüp aşağı attık...

Gören de Kartal cezaevinde Alaaddin Çakıcı'nın adamları sanacak bizi... Tribünden adam atmanın cana kastetmek ne de olsa sıradan olacak şeyler....

ya okuduğunu anlamıyorsun ya da doğru dürüst okumadan cevaplamaya koyulmuşsun. İnsanlık dersi vererekten de noktalamışsın. Seni tebrik etmekten başka birşey yapamayacağım çünkü sende herşeyi tersinden anlayabilme potansiyeli görüyorum.

Bu yazdığım yazıya şu cevabı verdiysen ki vermişsin:

ya okuduğunu anlamıyorsun ya da doğru dürüst okumadan cevaplamaya koyulmuşsun. İnsanlık dersi vererekten de noktalamışsın. Seni tebrik etmekten başka birşey yapamayacağım çünkü sende herşeyi tersinden anlayabilme potansiyeli görüyorum.

Benim anladığım şu sen adamın tribünden atılması (gerçekten öyle olup olmasından bağımsız) olayını gerçeğin bir parçası olarak görebiliyorsun bense böyle olmamalı bu gerçekse de değişmeli diyorum...

Eskiden biz beraber izlerdik maçları, gol atınca yanımdaki Beşiktaş'lı sevinirdi, içimizden belki kızardık ama adamı tribünden atmak olacak şey değil... Benim gerçeğim bu

adamın tutunup sonradan bıraktığı ya da tutunamadığı yerlerin ''tutulunabilirlik'' derecesini bilen var mı? yani bir insanın canı uğruna bile tutunamayacağı kadar zor tutulacak bir yer mi orası samimi soruyorum bilmiyorum.

olsun olmassin, soylendigine gore sahis sarhosmus istedigin gibi tutunabilecek yer olsun o sarhoslukla duserken tutma imkanin sifirdir.

Cevap: Galatasaray tribününde üzücü olay

Ntvsporda o kişinin düşüş anını gösteriyor. Bunun hakkında yapılan yorumda ise Beşiktaş tribünlerinde taraftar arasında yaşanan olayda 1 kişinin ölmesi sonucunda 3 maçlık ceza hatırlatıldı. Ve fb Everton maçında gene kişisel bir olay sonucunda 1 kişinin yaralanıp verilen 1 maç seyircisiz oynama cezası hatırlatıldı. Bakın siz işe fb maçını seyircisiz oynamayalımda.

Görüntüleri çıkmış ortaya.Herşey olabilir artık.Medya günlerce konuşur.İşin ilginç yanı düşenin kavga ettiği taraftar bile tutmaya çalışıyor onu ama kendisi atlıyor aşağıya.Ne denebilir ki...:rolleyes:

görüntülerde açıkça görülüyoki adam atılmıyor sanırım dayak yeme korkusundan kendini aşağıya atıyor. bu durum cezayı değiştirir mi bilmiyorum ancak tamda fenev maçı öncesi seyircisiz oynama cezası alabilme ihtimalimiz yüksek gibi duruyo maalesef :(

vallaha ceza verirler mi vermezler mi..biraz zor bir karar ve Fener maci olsun olmasin seyircisiz mac cezasi asiri derecede agir bir ceza olur.

asil soru o sahisin orda oturmasinin nedeni ne ? video'nun basinda orda mal gibi oturuyor.. sonra baska biri gelip dayak atiyor bu da af edersiniz geri zekalilik. Sana mu dusmus orda olaya el atmak? Gorevliler var onlar bakarlar isine. Galibiyeti kutla

birde iki tane sandalye ucuyor goruntude. anlam veremiyorum orda zarari Kulubumuze yapiliyor diye anlayis yokmu?

Birakin orda kendini rezil etsin. besiktasliysa rezilligi ortada olur, Galatasarayli ise curuk elmalar var diye esip gecerdik....

sonucta cok kotu birseyin cok kotu bir zamanda olmasi.

Döven kişi kombine sahibiymiş, oradan kimlik bilgileri ve adresine ulaşılmış. Ve gözaltına alınmış. Kasten adam yaralamaktan suçlanıyormuş. Gereği neyse yapılsın.

Adam resmen kendini atıyor ya ne cezası

atma nedeni dayaktan kurtulmak icin.

Simdi ceza kurulumu herneyse iste bazi sorular soracaktir.

Olay oldumu? Evet

Engellenibilirmiydi ? Zor ama engellenbilirdi.

Bu Sahisin orda ne isi var?

Alkollu olup ortaligi kiskirttimi? (tahminimce) Evet

Tribunden asagi atildi mi? HAYIR

Gorevlilerin orda o kavgayi ayirtmak icin kendi can guvencesini tehlikeye sokmaliymidi? KESINLIKLE HAYIR! Polis icin bile can guvencen yok ise "olaylara" mudahale etme mecburiyetin yoktur diye bir uygulama vardir.

yani biraz karisik bir durum. Gorevlilerin bence yanlisi yok. ilk goruntude 20:55:09 saati gozukuyor ikinci goruntude hemen hemen 50 saniye gecmis aradan ve ikinci sahis dayak atmaya inmis.

Kac dakikadir o sahis orda oturuyordu?

50 saniye icinde gorevlilerin o bolgenin onunde fazlalasip ordan baskasinin inmesine engellemek icin yeterli bir surec midir? olabilir ama oyle agizdan agiza bagiralak o tribun gurultusu altlinda komunikasyon cok zordur ve bence 1 dakika icinde orada cogalmak cok zordur.

Tabiki yanli bakiyorum ama objektif olabildigim kadar gozetledigimde Burda Tribun teroru diye birsey yok, maci etkiliyen birsey yok, Sahisi asagi atan yok. Alkollu mu degil mi bence cok onemli bir etkendir bu konuda (baska birseyler de kullanmis olabilir ki orda oturusu baya bir tuaf birsey)

en fazla tribun olaylarindan dogrultusunda 7.000 tl para cezasi. O dayak atan sahis ise sorumlu tutulabilir ve kendisine dava acilmasina yol acmistir. Hem Galatasaray kulubu tarafindan hem asagi dusen sahis tarafindan kendini mahkemede bulabilir.

ne seyircisiz cezasi yahu. sakamisiniz nesiniz??? o karari vermek döt den fazlasini ister.

Bu olayları çıkaran provokatörlerdir. Neden Fener maçı oldu bu olaylar aklı sıra kamuoyu oluşturup derbiye gölge düşürmek istiyorlar. Millet şerefsiz olmuş yada biz çok kuşkucu?

Üst Alt