Galatasaray tribününde üzücü olay - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Galatasaray tribününde üzücü olay

Cevap: Düşen taraftar Galatasaray'lı çıktı!..

Galatasaraylı olsa ne Fenerli Olsa ne Farzedelimki Panatinaikoslu...

En nihayetinde insan...

Yorumlarda insafsızlık etmemek gerekir...

Geçmiş Olsun...

ALLAH acil şifalar versin...

Yahu hepiniz bir garipsiniz sırf geyik olsun diye yazdıkça yazıyorsunuz, adam "hatırlamıyorum" diyor kardeşi "atmış olabilirler" diyor, hiçbir kamera kaydı ve delilde ortada yokken bir varsayımdan hareketle toplu halde kınamışsınız.

Ortada delil yokken bu konulara mesaj yaza yaza zorla ceza aldıracaksınız kulübe. Biliyorsunuz medya bu forumu takip ediyor, oltayı atıyor kamuoyu var mı bakıyor. Haber kasıtlı acaba bunların sahayı bir kaç maç kapatabilir miyiz ve feneri tekrar potaya sokabilir miyiz ayaklarındalar. Pes yani bir Beşiktaş kulübünden özür dilemediğiniz kaldı adamınızı dövüp aşşağıya attık diye.

Yahu hepiniz bir garipsiniz sırf geyik olsun diye yazdıkça yazıyorsunuz, adam "hatırlamıyorum" diyor kardeşi "atmış olabilirler" diyor, hiçbir kamera kaydı ve delilde ortada yokken bir varsayımdan hareketle toplu halde kınamışsınız.

Ortada delil yokken bu konulara mesaj yaza yaza zorla ceza aldıracaksınız kulübe. Biliyorsunuz medya bu forumu takip ediyor, oltayı atıyor kamuoyu var mı bakıyor. Haber kasıtlı acaba bunların sahayı bir kaç maç kapatabilir miyiz ve feneri tekrar potaya sokabilir miyiz ayaklarındalar. Pes yani bir Beşiktaş kulübünden özür dilemediğiniz kaldı adamınızı dövüp aşşağıya attık diye.

Ne kadar basit değil mi dövüp aşağı attık...

Gören de Kartal cezaevinde Alaaddin Çakıcı'nın adamları sanacak bizi... Tribünden adam atmanın cana kastetmek ne de olsa sıradan olacak şeyler...

Ne kadar basit değil mi dövüp aşağı attık...

Gören de Kartal cezaevinde Alaaddin Çakıcı'nın adamları sanacak bizi... Tribünden adam atmanın cana kastetmek ne de olsa sıradan olacak şeyler...

İyi o zaman her gün o arkadaşı anmak için başlık açalım. Medya'nın baskısına ortak olarak, kulübümüzü sabote edelim.

Geçmiş olsun ama sakat işler. Başka takım renkleriyle gelmeyin. İstenmeyen sonuçlar oluyor. Kim vurduya gidersiniz. Bu Ülke'de her şey böyle sadece Futbol değil.

Madem bir laf ettin göster bakalım kim demiş onu

"Pes yani bir Beşiktaş kulübünden özür dilemediğiniz kaldı adamınızı dövüp aşşağıya attık diye." Mert MERT isimli üyenin mesajından alıntı

Bir diğer başlıktan "Galatasaray tribününde üzücü olay" Harun Taşkapılı isimli üyenin mesajından alıntı

"Ya allahım herkese akıl fikir vermiş.Sen git kadıköye cimbom diye bağır bakayım tribunde ne yaparlarsana.Onu yapacak kadar gerizekalı ve akıl yoksunuysan başına gelen herşeyi kabul etmiş durumda olursun."

Bu iki başlıkta adamın trübünden atılmasını olağan gören ve ona bahane (neden) gösteren mesajlardan ikisi... Yeterli mi?

İnsan hayatını alacak bir hareket yapılmışsa bize yakışan bunun yanlışlığını söylemek ve herhangi bir şart koymadan özür dilemektir... Sonuçta ortada bir insan hayatı var

İkisi de senin söylediğin gibi adamı aşağıya attık haklıyız tarzı mesaj değil. Sadece bazı renktaşlar adamın buna sebebiyet vermesinden bahsetmiş. Ki haksız da sayılmazlar ben de böyle düşünüyorum. 5 yaşındaki çocuk bilir o şekil kapalıya girilmemesi gerektiğini ya da bırak kapalıyı stadın etrafında gezmeyi.

Yoksa hepimiz üzüldük adamın başına gelene.

Ama gerçekler acıtmasın bu kadar , bırakın Polyannacılık oynamayı ..

İkisi de senin söylediğin gibi adamı aşağıya attık haklıyız tarzı mesaj değil. Sadece bazı renktaşlar adamın buna sebebiyet vermesinden bahsetmiş. Ki haksız da sayılmazlar ben de böyle düşünüyorum. 5 yaşındaki çocuk bilir o şekil kapalıya girilmemesi gerektiğini ya da bırak kapalıyı stadın etrafında gezmeyi.

Yoksa hepimiz üzüldük adamın başına gelene.

Ama gerçekler acıtmasın bu kadar , bırakın Polyannacılık oynamayı ..

Üzüldüm deyip de bahaneler uydurunca o üzüntünün inandırıcılığı kalmıyor

Gerçekler eğer bir adam farklı renk bir mont giydi ya da beşiktaş diye bağırdı diye hayatına kastetmekse sizin ve bizim gerçekleklerimiz çok farklı

Sadece bu yüzden bir insanın hayatı kaybolabiliyor, ailesi (varsa çocukları eşi, annesi babası) ölümü tadabiliyorsa bu gerçek değişmelidir çünkü yanlıştır

Bunu Polyannacılık değil insan vicdanı ister

Üzüldüm deyip de bahaneler uydurunca o üzüntünün inandırıcılığı kalmıyor

Gerçekler eğer bir adam farklı renk bir mont giydi ya da beşiktaş diye bağırdı diye hayatına kastetmekse sizin ve bizim gerçekleklerimiz çok farklı

Sadece bu yüzden bir insanın hayatı kaybolabiliyor, ailesi (varsa çocukları eşi, annesi babası) ölümü tadabiliyorsa bu gerçek değişmelidir çünkü yanlıştır

Bunu Polyannacılık değil insan vicdanı ister

Bir saattir boşa debeleniyosun muhalefet olabilmek için burdaki kimse senin düşündüklerinin aksini düşünmüyor ama sen nedense insanlık öğretmeye kalkıyosun burdakilere , sebebi belli bu olayı kabul etsen de bir etmesen de .

Yok bu böyle olmaz diyosan hala Avrupa İnsan Hakları mahkemesine başvur bu konu için yoksa istemekle yetinebiliceğini hazmetmen biraz zaman alıcak belli ki .

Facia bir olay, ya ölseydi. ya bu adam şuan yaşamıyor olsaydı, bir can kaybedilmişti ali sami yen'de sebebi ne olursa olsun. Allah'a şükür atlatıldı. ''Siyah beyaz montla geldi oh iyi olmuş atarlar tabi adamı ordan'' diyen biri olmuş sanki konuda :) yani çoğunluk insanlık dersi vermeye kalkışınca birinizden biri oh çekmiş gibi duruyor ama o kadar okudum öyle bir şey bulamadım. adam sadece ''siyah-beyaz montla gelmeseydi keşke neden bunu akıl edemedi'' demiş. Bunun söylenmesi çok doğal yıllar önce Galatasaray - Real Madrid 3-2 biten maçı izlemeye dışarı çıktığımda üzerimde Galatasaray eşofman altı var diye yoldan geçen eziklerle kavga edecektim az kalsın, doğup büyüdüğüm mahallemde üstelik. Yani böyle şeyler oluyor ve dikkat etmek lazım. yapılan şiddeti normal görmek değil bu, vaziyet ortada olduğu için önlem almak gerekiyor. haklı çıkarmaz yani şiddet olayını bunu neden böyle denmiş gibi anlıyorsunuz hayret ettim.

13572_4469_15032010_13.jpg

13572_4469_15032010_12.jpg

13572_4469_15032010_11.jpg

13572_4469_15032010_10.jpg

13572_4469_15032010_9.jpg

13572_4469_15032010_8.jpg

13572_4469_15032010_7.jpg

13572_4469_15032010_6.jpg

13572_4469_15032010_5.jpg

13572_4469_15032010_4.jpg

13572_4469_15032010_3.jpg

13572_4469_15032010_2.jpg

13572_4469_15032010_1.jpg

adamın tutunup sonradan bıraktığı ya da tutunamadığı yerlerin ''tutulunabilirlik'' derecesini bilen var mı? yani bir insanın canı uğruna bile tutunamayacağı kadar zor tutulacak bir yer mi orası samimi soruyorum bilmiyorum.

Bir saattir boşa debeleniyosun muhalefet olabilmek için burdaki kimse senin düşündüklerinin aksini düşünmüyor ama sen nedense insanlık öğretmeye kalkıyosun burdakilere , sebebi belli bu olayı kabul etsen de bir etmesen de .

Yok bu böyle olmaz diyosan hala Avrupa İnsan Hakları mahkemesine başvur bu konu için yoksa istemekle yetinebiliceğini hazmetmen biraz zaman alıcak belli ki .

"Debelenmek" gibi tabirlerin güzelliğini bir kenara bırakıyorum... Sırf bu insan hayatı kavramını bir nebze kavranabilmesi için yazıyorum

Muhalefet olmak bunun neresinde

Sadece şunu söylüyorum eğer "adam ne yaparsa yapsın hiçbir şekilde bu kişinin hayatına kastetmek hatadır bunun bahanesi, şartı şurtu olmaz, hiçbir şey haklı bu hareketi haklı çıkartamaz" diyebiliyorsan o zaman ben seni yanlış anladığımı söyler ve özür dilerim... hem de seve seve..

AİHM başvuru mu.... :confused: Ne için AİHM başvuru şartlarını benim açımdan taşıyan bir durum olduğunu mu düşünüyorsun... Şaka herhalde...

İlk önce geçmiş olsun.Çok üzücü bir durum.Bana göre burada kendisinden başka suçlu yok..Resmen kendisini atmış aşağıya..

Bu düşme olayını bilmem ama,o sahaya yabancı madde atanların ezik olma itimali yüksek..O camia insanından herşey beklenir.

Bence atma falan yok.Arkadaşıımız bu kadar dipte durunca,kargaşada arada kaldı ve dengesini kaybedip düştü bence.

Üst Alt