geleneksel beyin fırtınası 'real-barça hangisi büyük?' - Sayfa 18 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

geleneksel beyin fırtınası 'real-barça hangisi büyük?'

Cevap: Geleneksel Beyin Fırtınası-17 Konu: Real-Barça Hangisi Büyük...?

Birden yazdığım için eksik kaldı, Laudrup falan sonradan geldi aklıma. Şu da var: Real Madrid'in Galacticos döneminde Casillas, Raul gibi efsaneler soyunma odasında gruplaşma olduğundan şikayetçiydi. Real Madrid Los Galacticos'u parayla kurdu. Barcelona bunu kendi içinden çıkardı, çıkarmaya devam ediyor. Pep'e transfer yapmayacak mısın? diye soruyorlar. Pep: Gerekli olduğu zaman B takımdan 4-5-6-7-8 oyuncu aramıza katılabilir diye cevap veriyor. Guti, Raul ayrıldı. Tek adam Casillas içlerinden.

Güzel futbol olaya nasıl baktığınızla alakalı. Ben pas futbolunu severim, sen misal savunma yaparak oyunu daha hızlı oynayarak sonuca gitmeyi seversin. Bu böyle, zevk meselesi. Barcelona'nın Real Madrid'den üstün olduğu dönem, Johan Cruijff'ün 88 yılında takımın başına getirilmesiyle birlikte sürekli olarak geliştirilen ekol ve sistemin başladığı dönemdir. Real Madrid yine parayla Barcelona'yı geçmeye çalışıyor ama Barcelona ekolü bozulmadıkça yine avuçlarını yalayacaklar. Barcelona ekolünün İspanya'ya nasıl Dünya Kupası kazandırdığını da göz ardı etmeyelim.

İtalyanın savunmaya dayalı ekolü 4, brezilyanın yaratıcı hücum futbolu 5 dünya kupası kazandırmıştır ama. Yani İspanya'nın oynadığı futbola hayranım, Xavi'ye biterim ama onları tek başlarına bambaşka bir ekol yaratmışlar gibi görmem.

Bir de o galaktiko olayında saçmalamışlardır. Adamların soyunma odaları, basın toplantıları bile ayrıydı. Öyle bir düzen olmaz tabii.

Senin için Cruyff benim içinse Zidane bambaşkadır.

Zidane'lı fransa 98 de kupayı aldı, euro 2000'i kazandı. Zidane sakattı 2002'deki kupadan gol atamadan 0 puanla elendiler. 2006 da futbolu bırakırken o takımla final oynadı. Bıraktı fransa 2008 avrupa ve 2010 dünya kupalarında 0 çekti. Diyoruz ya Messi ne yapsaydı tek başına? diye. İşte Zidane öyle bir adamdır. Yani büyük ötesi bir adamdır, Zidane ve çok fark yaratır.

İtalyanın savunmaya dayalı ekolü 4, brezilyanın yaratıcı hücum futbolu 5 dünya kupası kazandırmıştır ama. Yani İspanya'nın oynadığı futbola hayranım, Xavi'ye biterim ama onları tek başlarına bambaşka bir ekol yaratmışlar gibi görmem.

Bir de o galaktiko olayında saçmalamışlardır. Adamların soyunma odaları, basın toplantıları bile ayrıydı. Öyle bir düzen olmaz tabii.

Senin için Cruyff benim içinse Zidane bambaşkadır.

Zidane'lı fransa 98 de kupayı aldı, euro 2000'i kazandı. Zidane sakattı 2002'deki kupadan gol atamadan 0 puanla elendiler. 2006 da futbolu bırakırken o takımla final oynadı. Bıraktı fransa 2008 avrupa ve 2010 dünya kupalarında 0 çekti. Diyoruz ya Messi ne yapsaydı tek başına? diye. İşte Zidane öyle bir adamdır. Yani büyük ötesi bir adamdır, Zidane ve çok fark yaratır.

Barcelona hayranlığım var ama Zidane'nın bende çok büyük bir hayranıyımdır. İzlediğim en iyi 5 futbolcudan biri Zidane'dır. Blogumda sağda Zidane resmi var. Üstünde şöyle yazıyor: Zidane: "Bazen tek başına bir takım"

Messi ve Zidane. İki cümleyle açıklarım bu durumu.

Lider özelliği olan futbolcu ve orta saha. Sistemin tamamlayıcısı ve forvet.

Edit: Barcelona ekolü Euro2008 ve 2010 Dünya Kupası'nı kazandırdı. Gerisi de var gibi sanki... :)

Benim bildiğim yok, varsa yaz bilelim.

Figo aklıma geldi bir de:D O da en büyüğü tercih edenlerden.

Juventus'un 3-4 yıllık tarihini biliyorsan böyle demen normal:asd: Platini, Baggio, Zidane bunlar birşey değil zaten:) 3 tane şampiyonlar ligi finalini gördüm sadece ben:D

Zidane muhabbeti de bitmez, adam gelmiş geçmiş en iyi, en zeki orta sahadır.

Fransa zidane varken final oynar, kupa alır. Yokken 0 puanla elenir. Aynı takımla.

Diyoruz ya Messi tek başına ne yapsın diye. Zidane öyle birşeydir. Muhabbeti de bitmez.

Bilip bilmediğimi bilmiyorsun atıyorsun anca :asd:

Şikeci küme düşmüş kulübü Barça'yla kıyaslıyorsun.

Zidane varken de elendi Fransa

Birileri gelecek Real Franco'nun takımı ulan diyecek biri gelecek Yaşasın Katalunya diyecek,yalan hepsi.Gönül birine kayar ve onu seversin,o kadar,nedeni yoktur,savunması da yoktur,sayfalarca tartışmaya hiç gerek yoktur,10 sayfa konuşulduktan sonra kimse sempati duyduğu takımdan nefret etmeyecek,ben bu mesajı yazdığım hâlde ikili diyaloglar falan olacak bu konuda,kolay gele. :D

1.mesaj :D

Ben açacağım bi beyin fırtınası,millet neyi bu kadar tartışıyor diye çıkamayacağız işin içinden. :D

Bilip bilmediğimi bilmiyorsun atıyorsun anca :asd:

Şikeci küme düşmüş kulübü Barça'yla kıyaslıyorsun.

Zidane varken de elendi Fransa

Juventus'la Barca'nın karşılaştırılamayacağını düşünüyorsan, bilmediğini düşünmem gayet doğal.

Ayrıcca hepsi şike yapıyor yahu, Juventus günah keçisi. Kıyaslarım zaten fifa yüzyılın takımı sıralamasında Real birinci Juve ikinciydi. Aslında Barca Juve ile kıyaslanmaz...

Zidane varken euro 2004'te elendi sadece. O kadar da olsun yahu. Adam katıldığı 3 dünya kupasında 2 final görmüş hala ne diyorsun... Adam olmayınca 0 çekiyorlar. Gelince final oynuyorlar.

Zidane'lı fransa 98 de kupayı aldı, euro 2000'i kazandı. Zidane sakattı 2002'deki kupadan gol atamadan 0 puanla elendiler. 2006 da futbolu bırakırken o takımla final oynadı. Bıraktı fransa 2008 avrupa ve 2010 dünya kupalarında 0 çekti.

Barcelona hayranlığım var ama Zidane'nın bende çok büyük bir hayranıyımdır. İzlediğim en iyi 5 futbolcudan biri Zidane'dır. Blogumda sağda Zidane resmi var. Üstünde şöyle yazıyor: Zidane: "Bazen tek başına bir takım"

Messi ve Zidane. İki cümleyle açıklarım bu durumu.

Lider özelliği olan futbolcu ve orta saha. Sistemin tamamlayıcısı ve forvet.

Edit: Barcelona ekolü Euro2008 ve 2010 Dünya Kupası'nı kazandırdı. Gerisi de var gibi sanki... :)

Ronaldo var o da direkt forvetti. Neyse yani bence Messi henüz o seviyede değil. Gelebilir mi? Tabii. Geçebilir mi? Zor, ama olabilir, o potansiyel var.

Ronaldo'yla ilgili geçmiş sayfalarda şöyle birşey yazmıştım;

Ronaldo 21 yaşındayken tekti. Cristiano mu ronaldinho mu messi mi falan gibi bir durum yoktu. Herkes kabul eder, tapardı. Takımını da 98 dünya kupasında finale çıkartmıştı. Galibiyete kesin gözüyle bakılıyordu. Brezilya defansı kötüydü her maç gol yiyordu ama olsundu, Ronaldo yazardı. İnanılmaz bir baskı vardı adamın üstünde. Bunun neticesinde final maç sabahı sara krizi geçirmiştir ronaldo. Akşama kadar yattıktan sonra hocasından kendisini oynatmasını istemiştir, oynamıştır ama kötüdür doğal olarak. İlk yaşadığı sakatlıkta kendi kendine olmuştu, koşarken. Yani darbe alıyordu paso italyada ama sakatlığı kendisi yaşadı.

O yüzden Ronaldo için şöyle söylenir

"O kadar büyüktü ki kendi dizleri ve kafası bile bu yükü taşıyamadı."

Umalım da Messi her yönüyle o yükü taşısın:) Bunu gerçekten isterim...

Juventus'la Barca'nın karşılaştırılamayacağını düşünüyorsan, bilmediğini düşünmem gayet doğal.

Ayrıcca hepsi şike yapıyor yahu, Juventus günah keçisi. Kıyaslarım zaten fifa yüzyılın takımı sıralamasında Real birinci Juve ikinciydi. Aslında Barca Juve ile kıyaslanmaz...

Zidane varken euro 2004'te elendi sadece. O kadar da olsun yahu. Adam katıldığı 3 dünya kupasında 2 final görmüş hala ne diyorsun... Adam olmayınca 0 çekiyorlar. Gelince final oynuyorlar.

2002'de Zidane oynadı diye hatırlıyorum.Maç içinde mi sakatlanmış? sorması ayıp

Juventus Barca'dan her zaman büyüktür evet..Yaşı 18 olanların bilmemesi normal bunu..:lol:

Senin yaşın kaç yavrum benim 18 olduğumu nerden biliyorusun :D

Evet Ahmet ben sana sonradan girmişti hani bak 90 dakika oynamış dedim sende bunu böyle anladın :D

Brava

Zidane'ı suçlamıyorum ki savunasın sen kendi kendine gelin güvey oluyorsun :D

Üst Alt