Giovanni Santos yanlış bir transfer mi? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Giovanni Santos yanlış bir transfer mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Giovanni Santos yanlış bir transfer mi?

Herkes adamı canerin mevkisiyle kıyaslıyor fakat bu adamın asıl yeri 4-3-3 formasyonunun ileri sağ forvet pozisyonu ama adam orta sahanın her yerinde ve ayrıcagezici santrafor mevkisinde oynayabiliyor.Böyle Joker bi adamı transfer ettik daha hala neden tartışıyoruz anlamıyorum.En azından 5-6 maç beklemek, izlemek ondan sonra değerlendirmek gerekmez mi? Kaldı ki opsiyonu kullanmayıp göndermekte elimizin altındayken.

daha adam oynamamış etmemiş, hatta daha gelip imza atmamış... Geovanni Dos Santos gibi adamı opsiyonla almışlar, gereksiz mi diye tartışma yapıyoruz ya bizede helal olsun...

hadi Barca çok biliyo işi adam işlerine yaramadı salladılar gitti, hadi Tottenham'da çok biliyo o da salladı, peki F.R hiç mi bilmiyor bu işi de ısrarla bu adamı aldırdı? eski öğrencisiymiş vs vs bırakın bu lafları işine yaramayacak adama işi olur mu hiç F.R'ın???

ayrıca neden sadece bu adam için böyle bir başlık açılmış?

mağdem böyle ilk geldiklerinde neden;

leo franco, keita, baroş, kewell, elano, nonda, jo, f. meira, neil gibi adamlar için başlıklar açılmadı? hele keita ve baroş tam soru işaretleri idi ilk geldiklerinde... keita kadroya giremiyordu, baroş ise oynayamıyor gol atamıyordu... ama adamlar oynadıkça gördük neyin ne olduğunu...

biraz sabredin...

Barça'dayken bu adamı çok fazla izledim ben. Hatta Tottenham'a satıldığını duyunca inanılmaz şaşırmıştım Barça nasıl satar bu yeteneği, hatta rotasyonda önemli dakikalar verdikleri bir oyuncuyu.

Ronaldinho, Messi kadar yetenekli desek kimse karşı çıkamaz heralde.

Premier League'de başarılı olabilmiş bir Brezilya(Gio Brezilyalı bir baba ile Meksikalı bir annenin çocuğu), Arjantinli örnek gösterin. Neredeyse yok. Brezilyalıların futbol stilleri uymuyor İngiltereye. Jo'da, Gio'da bu nedenle Premier League'de başarılı olamadı. Bu iki futbolcununda her ne olursa olsun kötü, gereksiz transfer olmadığı apaçık ortada.

Gio bizde kendini bulabilirse, opsiyonunu kullanır satın alırız. Arda'dan da Kewell'dan da Caner'den de çok daha yetenekli ve iyi bir oyuncuya sahip olmuş oluruz.

sanki fizik olarak zayıf kalıyor.

2. carrusca olmasından korkuyorum.

ama fizik olarak ayakta durmayı başarırsa, mutlaka takımda tutulmalı.

ne barış, nede aydın bu oyuncunun alternatifi olamaz.

Caner den mutlaka bir solbek yaratılmalı.

Olay şurda çözülüyor, eğer ki oynamak istemez başarılı olamazsa zaten kiralık, yani istersek almayız olur biter - ki hayvansal bir yetenek olduğu ortada - . Carrusca gibi kapı gibi sözleşmesi yok olay bu işte.

Ben en son Kewell alındığı zaman "gereksiz" damgası vurulduğunu hatırlıyorum.Nereden nereye...

Bakalım bu çocuk neler yapacak

Dün öğlen saatlerinde açıklanan yeni transferimiz her ne kadar kabullenmek istemesemde yanlış ve gereksiz bir transfer olarak gözükmekte..Şimdi daha iki sene önceki transferlere bakıp da Giovanni'yi beğenmiyoruz diyenler olabilir,normaldir.

Gelelim bu düşüncenin nedenlerine..

Öncelikle bizim takımımızda son günlerin yükselen değeri Caner,o bölgeye yerleştirebileceğin Arda,Barış,sakat olmasına rağmen Kewell,Afrika'dan bugün yarın dönecek olan Keita,kullanılamayan Aydın daha alternatif türetmek mümkün!

Alternatifleri sadeleştirmek gerekirse inanılmaz bir Caner'in önü kapanmış olmayacakmı,kaldı ki Caner'de kiralık.Oraya kaydırabileceğimiz bir Arda hatta bir Elano bile varken böye bir transfer ne kadar yarar sağlıyacak?

Özellikle bu transferden sonra ya Kewell ya elimizde tek sağlam olan forvet Nonda'yı elden çıkarmak zorunda kalacağız,aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık diyebileceğimiz bir durum.

Hadi bu transfer yatırım amacıyla yapılmış bir transfer diyelim ama 4 ay kiralık olan senin olmayan bir oyuncuya nasıl yatırım diyebiliriz düşünmemiz gerekir...

En önemli nokta ise 89 doğumlu olan bu Meksika'lıdan özellikle Avrupa'da en az Kewell kadar verim alabilecekmiyiz?Aslına baktığımızda İngiltere alt liginden bir oyuncu alıyoruz,yani aşağıdan yukarıya giden bir oyuncu değil,yukarıdan aşağıya inen bir oyuncu alıyoruz...

Bütün bu noktalar ve gidecek olan bir oyuncumuz hesaba katıldığında benim aklım çok çelindi bu transfere,yorum sizlerin!

Umuyorum Santos bütün bu söylenilenlere cevabı en güzel şekilde sahada verir ve ağzımızı bir karış havada bırakır ama ya veremezse! Galatasaraylı bunu da düşünmeli.

Saygılar..

Caner e bir şey demiyorum. Arda ve Barış o bölgenin oyuncu değil, Aydın Galatasaray ın oyuncusu değil, Kewell ın ne zaman geleceği belli değil. Takımda Keita ve Caner den başka kimse yok Sağ-Sol forvet oynayabilecek. Dos Santos Hem sağ hem sol hemde forvette yararlanabileceğimiz bir oyuncu. Yaşı ve potansiyeli nedeniyle 10 numara transfer;)

Asla değil, konunun tartışılması her ne kadar özgür ve özgün platformlara yakışsa da ben bundan biraz huzursuzluk duyuyorum itiraf etmek gerekirse.

Yani "bulduk da bunuyoruz" durumu... :)

yetiştirilebilecek BARIŞ ve AYDIN...

bu 2 futbolcu halısaha topçusu olabilirler ancak... futbol yeteneklerle oynanır, yeteneksiz adamın GS'de işi yoktur...

Aydın'a verilen şans kimseye verilmedi, Barış için zaten konuşmaya bile gerek yok, adamsızlıktan kadroda... sadece koşmaksa futbol oynamak, ben anlamıyorum o zaman futboldan... 2 metre yanındaki adam yerine topu rakibe yada taca atan birisinden bahsediyoruz ve yetiştirilmesinden... 3 senedir kadroda daha ne yetişmesi kalmış...

Aslında ben bu kiralık olayına sıcak bakmıyorum ya. Toplama takıma döndük kardeşim, büyüklerden kiralık oyuncu alan küçük takımmıyızki biz aldığımız her adamı kiralık alıyoruz. Jo kiralık, Gio kiralık, Caner kiralık. Valla kiralık oyuncu gelecek diye Kewell'ı gönderirlerse ne Gio dinlerim Ne Jo bana göre tamamen yanlış bir transfer olur.

Aslında ben bu kiralık olayına sıcak bakmıyorum ya. Toplama takıma döndük kardeşim, büyüklerden kiralık oyuncu alan küçük takımmıyızki biz aldığımız her adamı kiralık alıyoruz. Jo kiralık, Gio kiralık, Caner kiralık. Valla kiralık oyuncu gelecek diye Kewell'ı gönderirlerse ne Gio dinlerim Ne Jo bana göre tamamen yanlış bir transfer olur.

kewell konusunda haklısın, ama Caner ve Gio opsiyonlarınla beraber alındılar, yani sene sonu parayı verirsek bonservisleri bizim olmuş olacak... Jo içinde vardır mutlaka bir düşünceleri...

Lütfen ya yapmayın.Beyler gerçekten Gio ya gereksiz demek O yaştaki o yetenekteki bi oyuncuya küfürdür...Ali Lukunku gelse daha mı iyidi ? yapmayın lütfen yapmayın...

bence gerekli bir transfer genç bir oyuncu satış opsiyonu bizde zaten baktık takıma uyum sağlayamadı falan sezon sonu göndeririz.

Bende dahil her kes transferleri olumlu yönde eleştirirken Ali Lukunku diyor. Hatırladığım kadarıyla bu adam o kadar kötü değildi ki:) Hatta oynamadığı maçlarda takım ileri çıkamıyordu. Adam ileride iyi top tutuyordu. Ben mi yanlış hatırlıyorum? Wikipediya ya göre 14 maçta da 6 gol atmış:) Bence adı yüzünden bu kadar alay ediyoruz biz bu adamla :D

Arda Ortada oynamayı daha çok seviyor RJ'de onu ortada oynatıyor... Aydın beklentilerin çook uzağında ve 2. yarı bunun değişmeyeceği ortada... Barış'ın sağ kanatta ki performansı yetersiz sol kanatta hiç oynamamış oynayamıyorda... Elinizde Keita ve Caner var... Ben Kewell'ın gideceğini düşünüyorum...Keita Sağda Caner Solda alternatifsiz kalıyor ya tabiki Barış,Elano,Aydın,Arda var ama çook gerekmedikçe o bölgede oynayacak oyuncular değiller...Caner'in performansı iyi hoş ama oda henüz 90 dakikayı kaldıramıyor... Keita'da ilk yarıda aynıydı 90 dakikayı kaldıramıyordu... devre arasında kendini güçlendirmiş olabilir... Yani Caner ve Dos Santos maç içerisinde değişmeli olacak büyük ihtimalle... Bence yerinde bir transfer Kewell'ın yokluğunu dolduracak daha iyi bir oyuncu bulunamazdı bence...

Açıkçası sene sonu gelse daha çok sevinirdim.Şu an daha forvet özellikli bir adamı tercih ederdim.Yine de Gio'nun yeteneklerini tartışan varsa şüphe ederim kendisinden.

Teknik heyetin bir bildiği vardır...Gio yetenekli ve çok genç bir futblcu.Biz de parlayabilir,takıma katkı yapabilir...İnşaallah çok başarılı olur...

''Alınsın'' raporunu veren isimler doğduğu andan itibaren içinden futbolun içinde olan tipler. Haliyle şuan futbolu hepimizden çok biliyorlar. Onu geçtim haftanın 7 günü bu takımlan beraber yaşıyorlar. Yani kimin neyi eksik, kim ne yapamıyor hepsini çok iyi biliyor Rijkaard ve ekibi.

O alınsın dediyse bize pek laf düşmez. Sadece ''ama Kewell...'' ile başlayan cümleler kurabiliriz. Dos Santos gol atar, huaaaaaaaaaaaaaaa diye yırtarız bir tarafımızı.

Yanlış transfer mi? Bence değil. Ondaki potansiyelin farkında Rijkaard. Hatta ne farkındası, bizzat o potansiyeli ortaya çıkartan isim Rijkaard. Hem Abdullah Abi'nin dediği gibi 21 yaşında isim bu gelen. Avrupa'da ismi de var. Barca çıkışlı zaten. İyi oynasın çok rahat 20'ye satılır.

İzlenen yol bence müthiş. Serhat'ın dediği gibi bir orta saha alınacaksa çocuğumu bile keserim. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt