# Gustavo Colman - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Gustavo Colman

Cevap: # Gustavo Colman

Orta sahada ayhana muhtaç olduğumuz oyunun iki yönünü oynayabilme görevini eline yüzüne bulaştırmadan yapan ve bizim sistemimize cuk oturacak bir oyuncu.

Geldiğinden beri söylüyorum;

Colman Türkiye'nin en iyi ortasahasıdır oyun karakteri itibariyle. Box-to-Box denen terime cuk oturur. Savunması iyidir, ofansı iyidir, yaratıcıdır, şutu vardır, sorumluluk alır. Trabzonspor'un böyle bir adamı bulması hakikaten büyük başarı. Keşke bizim takımda olsa.

Mesajları okumadan,anlamadan,sindirmeden "nası öyle olur,colman kim,bizimkiler daha iyi " diye mesajlar yazılıyor,yapmayın bunu.Yukardaki iki mesaja da katılıyorum fakat Colman'ında eksik olduğu yönler var.Mücadele gücü yok,epey yavaş,Türkiye'de kötünün iyisi konumunda,o kadar.İngiltere alt liglerini araştırsak Anıl Abi'nin dediği box-to-box kategorisindeki futbolculardan çook buluruz,bakın Premier Lig de demiyorum,İngiltere alt ligleri. :)

Bi cacık olmaz, elini sallasan 50 tane bulursun. Koy Biglia'yı bunun 2 katı oynasın.

Mustafa Sarp hücum yönündede savunma yönündede Colman'dan daha iyi bir futbolcudur bence. Senin görüşün bu olabilir ama bu forumda kime sorarsan sor benim verdiğim cevabı verir. :)

Kime sorarsa sor demişsin. Soruyu üstüme alındım ve cevap veriyorum.

Anıl'a katılıyorum. Ha bu arada Mustafa Sarp'ı bize gelmeden önce kaç kere izledin acaba. Ya da ne kadar biliyordun adamın oyun tarzını.

Bana soracak olursan 4-5 senedir bu adamı takip ederim çokta beğenirim. 2 senedirde keşke alsak diye yakınırdım 2 senenin sonunda geldi. Bu adamın hücum özelliklerini bana anlatma yani.:) Defans özelliklerini de anlatma mümkünse.:)

Colman hakkında görüşlerine katılıyorum ama bence aynısı Selçuk için de geçerlidir. Ve Selçuğun Türk olduğu için onu tercih ederim. Ama kesinlikle ikisi iyi oyuncular ve sistemimizde iş yaparlar.

Selçuk adam falan değil. 0 yetenek 0 beceri.

Benim Ayhan'ım mı :) Vay anasını Galatasaray'da bazı futbolcular benim oldu. O zaman Linderoth'da benim. Blogda olsun forumda olsun 2 senedir bu adamın deli gibi arkasındayım, en ağır sakatlıklar yaşadığından beri :D Colman yabancı bir futbolcu ve gereksiz kontenjan doldurmaktan başka bir işe yaramaz. Ayhan en azından Türk oğlu Türk. Oynatmazsın yedek bırakırsın yabancı hakkını yemez farketmez. Rijkaard bilir işini.

Tobi'nin bende arkasındayım merak etme. Ben, sen Ayhan'ın arkasındasın diye değil sadece haketmeyen bir oyuncuyu savunduğun için söyledim onu.

Birde ufak bir hatırlatma. Kenarda otursun zararı olmaz diye Türk oyuncular kalsın diyorduk madem bu Necati, Volkan Yaman vs. adamları biz neden gönderdik. Orkun, Mehmet Güven falan. Kenarda dursun kontenjan yemiyor zararı kime var?

Geldiğinden beri söylüyorum;

Colman Türkiye'nin en iyi ortasahasıdır oyun karakteri itibariyle. Box-to-Box denen terime cuk oturur. Savunması iyidir, ofansı iyidir, yaratıcıdır, şutu vardır, sorumluluk alır. Trabzonspor'un böyle bir adamı bulması hakikaten büyük başarı. Keşke bizim takımda olsa.

Yazdığın özelliklere bire bire sahip biri. Ligde 5 gol 4 asist yapmış olması da Burak'ın dediği gibi sadece iyi bir bitirici değil iyi bir bitirttirici olduğunu da gösteriyor.

Kime sorarsa sor demişsin. Soruyu üstüme alındım ve cevap veriyorum.

Anıl'a katılıyorum. Ha bu arada Mustafa Sarp'ı bize gelmeden önce kaç kere izledin acaba. Ya da ne kadar biliyordun adamın oyun tarzını.

Bana soracak olursan 4-5 senedir bu adamı takip ederim çokta beğenirim. 2 senedirde keşke alsak diye yakınırdım 2 senenin sonunda geldi. Bu adamın hücum özelliklerini bana anlatma yani.:) Defans özelliklerini de anlatma mümkünse.:)

Ankaraspor'dan beri takip ettiğim ve çok beğendiğim bir futbolcuydu kendisi. Yaklaşık 5 sene olmuş onu tanıyalı yani. Bu yüzden alıntından altını çizdiğim bölüm senin içinde geçerli. :)

Bu arada dikkatimi çekti insanları tanımadan yargılamaya bayılan bir üyesin.

Colman gerçekten kaliteli bir orta saha oyuncusu, Galatasaray - Trabzonspor maçındaki oyununu her maç yansıtmasını beklemeyin, çünkü o'da o maçı bir vitrin olarak gördü.

Türkiye'de 'Galatasaray transfer etmeli' diyebileceğim tek yabancı Colman'dır. Elano'dan çok iş yapardı şu haliyle.

Şimdi bir cevap verecektim Sertaç Murat Kılıç'a da neyse :)

Ne cevap vereceksen verebilirsin be Burak! Sanki yabancıya mı yazacaksın.:p

Ayrıca ismimi BEN kısaltmışken; tüm ismimi yazma hakkını SANA kim verdi çok merak ediyorum.

Umarım anlatabilmişimdir.;)

Ankaraspor'dan beri takip ettiğim ve çok beğendiğim bir futbolcuydu kendisi. Yaklaşık 5 sene olmuş onu tanıyalı yani. Bu yüzden alıntından altını çizdiğim bölüm senin içinde geçerli. :)

Bu arada dikkatimi çekti insanları tanımadan yargılamaya bayılan bir üyesin.

Bak;

Ben, sen bilmiyorsun diye bir ifade kullanmadım. Sadece ne kadar bilgiye sahiptin de acaba böyle konuştun diye merak ettim.

Bana sorarsan diye bir ifade kullanarakta olası bir geri dönmende yani soru sorma durumunda alacağın cevabı peşin peşin yazdım.

Seni yargılamıyorum ayrıca. Sadece kıyasladığınız adam sezon başı takıma gelirken herkesin Fortis Oyuncusu diye baktığı Topal'ı kesemez diye baktığı adamken nasıl olduda bir anda gözünüzde çok müthiş bir adam oldu.

Ben bu adamı çok beğeniyorum yıllardır. Hala da çok beğeniyorum. Hırsı, azmi, çabası, haddini bilmesi vs. her özelliğiyle tam bir takım oyuncusu.

Ama büyük takımların vazgeçilmezi olacak bir kapasitesi yokTU.

Rijkaard babamız sağolsun ona bu kapasiteyi de yavaş yavaş katmaya başladı. Devam da ediyor katmaya.

Netice olarak şöyle söyleyeyim ben Colman'ı bu takımda görmeyi çok isterim derken takımımızdaki o bölgede her oyuncuyu göz önüne alarak söyledim.

Yani işin özü şu ki;

Bir Colman'ı her türlü Ayhan'a tercih ederim. Colman isterse 2 yabancılık kontenjanı doldursun ama yine de isterim. Ve emin olun gelirse Sarp, Barış ve Ayhan bu takıma GİREMEZ.

Ben hak aramam. Adın Sertaç Murat Kılıç değil mi. İsminden mi utanıyorsun :) Utanmadığını ben biliyorum. Küçük detaylara takılmayacak birisin. Murat seni eskiden tanıyordum eskiden de bu huyun vardı da son zamanlarda tavan yaptı. Burada Colman'ı destekleyen senin gibi bir çok kişi var ama aleyhte olanlar hep senin mesajlardan alıntı yapıyor. Bu senin futbol bilginden değil gereksiz sivriliğinden. Adam gibi yazsan, desteklesen herkese bir cevap verme derdinde olmasan bir şey olmayacak. Biraz daha sakin.

Transfer edilmesi şuan yabancı oyuncu olduğu için gereksiz olur ama ayhandan filan 10 kat daha kaliteli adam dikine oynar mücadele eder şut çeker.

Bu senin eksiğin.:)

Adın Sertaç Murat Kılıç değil mi. İsminden mi utanıyorsun Utanmadığını ben biliyorum. Küçük detaylara takılmayacak birisin.

İyi açıklamışsın tebrikler. Ama yine de Murat olarak bilinmek tercihimdir.;)

Burada Colman'ı destekleyen senin gibi bir çok kişi var ama aleyhte olanlar hep senin mesajlardan alıntı yapıyor. Bu senin futbol bilginden değil gereksiz sivriliğinden.

Futbol sivriliğinden diyorsun ama yazılarında sivri yazanlardan biri de sensin unutma.:)

Bende seni az çok bilirim.

Ben herkese cevap verme amacında değilim. İlk sayfalarda onca şey yazıldı bir tek senden aldım. Sonraki sayfalarda da bu böyle devam etti.

Bir tek bir desteklediğim kişinin yazısını aldım birde Semih Yüksel'in yazısını aldım. O kadar. Daha fazla ne varki?

Bence daha dikkatli takip et.:)

Adam gibi yazsan, desteklesen herkese bir cevap verme derdinde olmasan bir şey olmayacak. Biraz daha sakin.

Yarısına yukarıda cevap verdim.

Adam gibi yazma konusuna gelince de adam gibi yazmıyor olsam rütbemde moderatör yazmazdı. Demek ki kimseye sivri dilli davranmıyorum. Hakikatende öyle. ADAM gibi yazıyorum.;)

Iyi bir oyuncu belki bizde is yapabilir, ama simdi bunu almaya kalksak trabzon 3-4 milyondan asagi vermez onun yerine üstüne biraz daha para koyariz oyuncunun kralini aliriz.

Ben sivriyim tamam ama beni bilen iyi biliyor. Hem de senden daha iyi biliyor. Çünkü hem bu ortamda daha eskiyim hem de blog falan derken bayağı bir kişi tarafından tanınır oldum. Burada da çok sert tepkiler geliyor elbette sana gösterilen tepkilerle bu bir değil. Bir gün çıkıpta kimse bana kendini çok yükseklerde görüyorsun falan bu tarz şeyler demedi. Birde moderatör olmak sana bir şey kazandırmaz. Moderatörlüğün sokakta gezerken bir atsıı yok ya da forumda gezerken. Kimseden büyük değilsin malesef. Seni severdim, eski tanırım ama büyük değişim içerisindesin.

Ben sivriyim tamam ama beni bilen iyi biliyor. Hem de senden daha iyi biliyor. Çünkü hem bu ortamda daha eskiyim hem de blog falan derken bayağı bir kişi tarafından tanınır oldum. Burada da çok sert tepkiler geliyor elbette sana gösterilen tepkilerle bu bir değil. Bir gün çıkıpta kimse bana kendini çok yükseklerde görüyorsun falan bu tarz şeyler demedi. Birde moderatör olmak sana bir şey kazandırmaz. Moderatörlüğün sokakta gezerken bir atsıı yok ya da forumda gezerken. Kimseden büyük değilsin malesef. Seni severdim, eski tanırım ama büyük değişim içerisindesin.

Ya moderatörlüğün bana bir artısı olmadığını bende biliyorum.

Büyüklük birşey yok kimseye saygısızlığım yok. Bende bir değişim falan da yok. Beni çok tanımadığın için sana öyle geliyor.

Ayrıca sen sivrisin ama seni herkes biliyor diye senin yaptığın normal ben sivriyim ama kimse bilmiyor diye benim ki değil.

Bırakta bende bilineyim senin kadar bir süre sonra sivriliğim normal olsun olur mu?

Ayrıca ben zamanında sana çok kez demişimdir kendini çok yükseklerde görüyorsun diye ta ki tarzını öğrenene kadar.:)

Neyse konu sapmasın. Ben görüşümü herkese karşı saygı çerçevesinde savunurum. Colman konusunda görüşlerim de bir değişiklik yok. Netice olarak sende karşı görüşteki herkese tek tek cevap vererek görüşünü savunabilirsin.

Colman'ı takımımda görmek isterim buna karşı olanlarla da her zaman bu konuyu tartışırım.;)

Saygılar...

Moderatörlük ile ilgili birşey yazardım da şimdi kötü olur neyse diyeyim. Eski tanıdığımın hatrına kapatayım. Bende Colman Galatasaray'ın seviyesinde değildir diyorum. Üstelik Tobi ve Elano'nun yedek beklediği bir takımda.

Ya moderatörlüğün bana bir artısı olmadığını bende biliyorum.

Büyüklük birşey yok kimseye saygısızlığım yok. Bende bir değişim falan da yok. Beni çok tanımadığın için sana öyle geliyor.

Ayrıca sen sivrisin ama seni herkes biliyor diye senin yaptığın normal ben sivriyim ama kimse bilmiyor diye benim ki değil.

Bırakta bende bilineyim senin kadar bir süre sonra sivriliğim normal olsun olur mu?

Ayrıca ben zamanında sana çok kez demişimdir kendini çok yükseklerde görüyorsun diye ta ki tarzını öğrenene kadar.:)

Neyse konu sapmasın. Ben görüşümü herkese karşı saygı çerçevesinde savunurum. Colman konusunda görüşlerim de bir değişiklik yok. Netice olarak sende karşı görüşteki herkese tek tek cevap vererek görüşünü savunabilirsin.

Colman'ı takımımda görmek isterim buna karşı olanlarla da her zaman bu konuyu tartışırım.;)

Saygılar...
Ama sen beni iyi tanıyorsun :)

Üst Alt