Hakemin Kafasını Yarmanın Cezası 2 Maç, ASY'nde kafa yarmanın cezası paha biçilemez - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hakemin Kafasını Yarmanın Cezası 2 Maç, ASY'nde kafa yarmanın cezası paha biçilemez

Cevap: Hakemin Kafasını Yarmanın Cezası Bakalım Kaç Maç? (Ona göre Sami Yen 'de düşün

Yani bu angutlar gaza gelip ortalığı ververeye veriyor Maraton vs. gibi sitelerde manşet yapıyor ulan o ağlardan nasıl geçecek o şişe akıl var mantık var yahu yuh be

Cevap: Hakemin Kafasını Yarmanın Cezası Bakalım Kaç Maç? (Ona göre Sami Yen 'de düşün

Yani bu angutlar gaza gelip ortalığı ververeye veriyor Maraton vs. gibi sitelerde manşet yapıyor ulan o ağlardan nasıl geçecek o şişe akıl var mantık var yahu yuh be

Geçmesi zaten imkansiz. Kabahat bu iddaalari ortaya atanlarda degil, arastirmadan haber yapanlarda..

Cevap: HAKEMİN KAFASINI YARMANIN CEZASI BAKALIM KAÇ MAÇ? (Ona göre Sami Yen 'de düşün

19 Mayis 2007'de Ali Sami Yen'de yasanan olaylar rezilliktir, kepazeliktir. Bes mac da bunun cezasidir, dogrudur. Ayrica o mac Ultraslan'in gozumde bittigi mactir. Ultraslan kendince 12 Aralik 2006'da Kadikoy'de oynanan, 2-1 kaybettigimiz, Umit Karan ve Gerets'in kafasinin yarildigi, Mondragon'a ses bombasi atilan macin intikamini almistir. Halbuki Ultraslan'in ilk ve tek gorevi Galatasaray'i desteklemek olmalidir. Galatasaray'in namus bekciligini yapmak degil. Ultraslan o sezon ilk yarida oynanan macta yapilan oyuna gelmistir ve 19 Mayis 2007'de ezik medyaya yillarca kullanabilecegi bir koz vermistir. Nitekim bu simdi de kullaniliyor, sizin attiklarinizin yaninda bizimki hicbir sey diyebiliyor adamlar. Gelip bize ornek taraftarcilik oynuyorlar. Ne bizim stadimizda ne de Kadikoy'de yasananlar dogru degil. Ancak kimse kendini sutten cikmis ak kasik zannedip polislik yapmaya kalkismasin.

Tamamen katılıyorum.

Ayrıca hakeme verilen puana bakılınca ceza filan beklemeyin derim ben...

5801.jpg

Cevap: HAKEMİN KAFASINI YARMANIN CEZASI BAKALIM KAÇ MAÇ? (Ona göre Sami Yen 'de düşün

Hem unutmayın o gün o olaylarda bir polis memurunun tek gözü kör oldu...

Gecen aksamki macta yan hakem beyin kanamasi mi gecirmeliydi senin ikna olman icin?

Sanki polis memurunu kor etme amaci vardi. Amac iki macta da ayni. Niyet ayni, sonuc farkli diye bize 5 mac, size haci bekir lokumu mu? :mad:

Yan hakem beyin kanamasi gecirseydi kac mac ceza alacaktiniz onu soyle sen?

Bu sefer size ceza verilmezse bi gun bi hakemin sadece kafasi yarilmakla kalmayacak, haberin olsun.

Yarın mı açıklanacak cezalar?

Bu resimlerle anlatılmak isteneni çözemedim ben ,

1.Baros un pozisyonunda okla gösterilen şey emrenin kolu ve Baros un sol bacağı. ordaki faulu inkar eden yüzsüzlükte bir Fb li bile görmedim ben. Baros unsa bu faul neticesinde ters basmasından sağ ayak tarak kemiği kırılıyor. bu da bizim şanssızlığımız. şimdi bu resimle gösterilerek ne amaçlanmış. emre ye kart mı verilmedi diye isyan ediliyor.

2. O golün ofsayt olduğunu metin şentürk bile gördü , top ayaktan çıktıktan 5 mt sonraki görüntüyü koyup çizgiyi çekip olayı abartmanın ne anlamı var. zevk mi alıyorsunuz bariz hakkımızın yendiği pozisyonda bile bizi küçük düşürmeye

3. alex in pozisyonuna dünyadaki hakemlerin yüzde 70 i görmeden penaltıyı çalıyor.kaleciler o topa dokunamazsa atak oyuncusa koz vermiş oluyor bunuda adam kullandı

4.carlos un yaptığı uganda dan ingiltereye kadar dünyanın her yerinde sarı kart . şikayet edilen ne . kırmızı kart olduğunu mu iddia ediyorsunuz. veya bu hareketin karşılığında yumruğu hakettiği için Keita ya ceza verilmemesinimi savunuyorsunuz.

Maç öncesi ve sonrası 10 tane yapılan ahlaksızlık varken adamlara çalısır gibi bu kareleri koymak sadece kendimize güldürür

1. Baros'un sol ayağı sakatlandı yahu, soooooooool, nerden çıktı bu sağ geyiği anlamadım. Dikkatli bakın pozisyona emre'nin dizi geliyor sol ayağına, o dizin gelmesinin sebebi de Emre'nin yaradana sığınarak düşüncesizce girmesi, çünkü öyle bir girmiş ki ayak, bacak sokmakla kalmamış, dizi bile girmiş, bir de üstüne eliyle diğer ayağını tutmaya kalkmış... Bunun da adı heryerde sarı karttır, hakem uyarmadı bile...

2. Bunu koymanın bence de anlamı yok ama sonuçta hataları topluyorsak orada bulunsun.

3. Evet, Alex kendini yere atıyor ama yine de onun verilebilir bir penaltı olduğunu ben de kabul ediyorum. Alex daha elin uzandığını görür görmez düşmeye başlamış ama çok ufacık da olsa gelen müdahale var. Ancak, sağda solda heryerde "penaltı tartışmasız, kesin penaltıydı, Franco kırmızı görmeliydi" yazıyorlar. Orada kırmızı kart, penaltı çalmamaya göre daha büyük bir hata olurdu. İkisine de kimse birşey diyemezdi ama o zaman daha ağır bir karar verilmiş olurdu. Bu pozisyon da hakemin takdir haklarını kimden yana kullandığının bir kanıtıdır.

4. Bu pzosiyonun sarı kart olduğunu bilmeyen yok, kırmızı karta itiraz eden de yok. Ancak, bu kadar komik ve aşağılık bir faul de onların bizi sindirme amaçlı aşırı sert oyunlarının canlı bir kanıtı. O harekette dakika 70 küsur olduğunu ve 1. dakikadan itibaren sertlik başladığını dikkate alırsak ilk sarı kartlarını görmeleri de ironik. İşte tam burada da olay kopuyor zaten. En önemli olan da bu. Asıl konuşulması gereken de 4. resim üzerinden bu konu. Ofsayt-penaltı hatası yapılır, üzerinde fazla da durulmaz ancak maç boyu bizi sindirmek ve sinirlendirmek için yaptıklarına hakemin göz yumması kaldırılamaz bir durum. İşte o pozisyon HAKEMİN TUTUMUNUN ONLARI NELER YAPABİLECEK KADAR CESARETLENDİRDİĞİNİN GÖSTERGESİDİR. Bu sebeple benim en önemsediğim resim sonuncusudur.

Erman TOROĞLU

etoroglu@hurriyet.com.tr

Bünyamin Gezer'in söyledikleri

BÜNYAMİN Gezer, Hürriyet'e konuşmuş. Gazete açısından mükemmel bir iş. Ama maalesef aynı cümleyi Bünyamin ve Türkiye Futbol Federasyonu için söyleyemeyeceğim. Çünkü, konuştukça batmış.

Tüm röportajdan ben şu mesajı çıkardım. Bünyamin, “Ben bu maçı oynatmazdım. Ama, eğer oynatmasaydım...” demiş ve korkmuş. Buradaki ince nokta şu. “Maçı oynatmazdım” cümlesini Bünyamin hakem kimliğiyle söylemiş. Fakat 10 saniye sonra Bünyamin'in polis ruhu ve kimliği öne çıkmış. Ölülerden, yaralılardan, olaylardan bahsetmiş.

Bünyamin polislik yaparken, hakemliği işine karıştırıyor musun? Ankara Emniyet Müdürü'nün karşısında düdük çalıp, kırmızı ve sarı kart gösterebiliyor musun? İçişleri Bakanı'nın yanına gittiğinde hakem kıyafetiyle mi, polis kıyafetiyle mi gidiyorsun?

Fırsatı kaçırdın

Tarihi bir fırsatı kaçırdın Bünyamin. Bugünlere çalışarak geldin, Allah da sana bu fırsatı altın tepside sundu ve sen onu elinin tersiyle ittin. Belki de milat olacaktın. Ama o milat da ortadan kalktı. “Ahh, keşke” diyeceğin günler çok olacak ama sen bu maçı kaybettin Bünyamin. Neden mi?

Bak Bünyamin kardeş. Benim hakem olmama sebep hakemlerdi. Neden biliyor musun? Benim futbolculuğumda düdük çalan hakemler Diyarbakır'da, Ankara'da, İzmir'de ve İstanbul'da aynı düdüğü çalmazdı. Ben de derdimki, “Sen hakem olarak beni ezdiriyorsun. Benim ağzımdaki lokmayı haketmediği halde karşımdakine veriyorsun. Bir gün ben de hakem olacağım.”

Bünyamin, hangi düşüncedeydim biliyor musun? Aynen Şükrü Saracoğlu Stadı'ndaki Keita'nın. Çünkü, sen o maça çıkan Galatasaraylı futbolcuların hak ve hukuklarını koruyacak hiçbir şey yapmadın. O Galatasaraylı futbolcular bu atmosferin içinde ezilirlerken, sen buna çanak tuttun. Gücünün yetmediğini sen de anladın, Galatasaraylı futbolcular da anladı, Fenerbahçeli futbolcular da anladı, seyirci zaten anlamıştı. Sana yoklama macunu attılar Bünyamin. Sen de o macunu Arda-Baroni olayında yedin. Diyelim ki pozisyonu görmedin. Peki ondan sonraki arbedeyi niçin protokol tribününde maç seyreder gibi seyrettin Bünyamin. Daha oracıkta Arda, Baroni ve Bilica'yı oyun harici yapabilirdin. Yapamadın. O dakikadan sonra zaten senin yardımcının da kafası yarılmıştı. Aslında kafası yarılan yardımcı değildi. O kan akan kafa Türkiye Futbol Federasyonu'nun kafasıydı. Sen onu çözemedin Bünyamin. Sonra ne oldu biliyor musun?

HAKEMLiK DEĞiL POLiSLiK YAPTIN

KEİTA'ya atılan maddede bu oyuncu tedavi gördü. Ve o tedavi görürken şunları düşündü: “Ben Türkiye'ye geleli 3 ay oldu. Böyle bir atmosferi de ilk defa görüyorum. Şu ana kadar gördüklerimden sonra ne bu hakemin, ne de yardımcıların, ne de dördüncünün beni koruyacaklarına inanmıyorum. Atılan maddeyi de alıyorum. Topu da alıyorum. Federasyon temsilcisine gidip malları önüne koyuyorum.”

Sen dönüp Keita'ya sarı kart gösteriyorsun. Bak Bünyamin o ana kadar bir şey yapamadın ki Keita'ya sarı kart gösteriyorsun. Aslında Keita'nın yaptığı hareket senin bu maçta ne kadar otoritersiz ve güçsüz olduğunun belirtisi. Ne yapacaktın Bünyamin? 4 hakem santraya gelecektiniz. Temsilciyi çağıracaktın diyecektin ki, “Maçın gidişatı kötü. Anons mu yaptırırsın, yetkililerle konuşur musun. Anlamam.”

Temsilci ne yapacaktı? Gidecekti o maçın emniyetiyle sorumlu kimselerle konuşacaktı. Fenerbahçe kulübü yetkilileriyle konuşacaktı. Seyircilere teker teker telefon veya mail atamayacağına göre, anons yapılacaktı. Seyirci ikaz edilecekti ve maç tekrar başlayacaktı. Aynı hareket olunca da soyunma odasına gidilip, bir daha gelinmeyecekti.

Bunu çok iyi biliyordun. Sen santraya gidip oturamadın. Niye? Temsilci yetkilileri çağıracaktı ve yetkililere anons yaptıracaktı. Yani sen bombayı gereklilerin eline verecektin. Ama yine sahaya bir şeyler atılacaktı ki atıldı, birinin kafasına da gelse soyunma odasına gidecektin. Bunların hepsini yapamadın. Neden? Polisliğini düşündün. Polis ruhuyla hareket ettin. O zaman polislik yapacaktın, hakemlik yapmayacaktın. Şimdi yarın bir hakem senin yapmadıklarını uygularsa ne olacak? O da “tu kaka” olacak. Yazık oldu Bünyamin.

SEN MAÇI DEĞiL, MAÇ SENi iDARE ETTi

FUTBOLCULAR sana güvenmiyorlar. Devre bitimine doğru dördüncü hakem tabelayı kaldırıyor, 2 dakika gösteriyorsun. Bak Bünyamin. Saniye, saniye tutturdum. Maç senin saniyenle 9 dakika durdu. Bu 9 dakikayı oynatmaya mecburdun Bünyamin. Neden? O maça parayı veren ve tribünde olanlardan, yayıncı kuruluşa o parayı veren milyonlarca insandan, restaurantlara ve cafelere milyonlar bırakan insanların cebinden bu paraları almaya hakkın yok da ondan. 7 dakika çok uzun süre Bünyamin. 2 gol Galatasaray atabilirdi veya 3 gol Fenerbahçe atabilirdi. O kimseyi ve seni ilgilendirmez. Niye oynatamadın? Sordun mu kendine? Oynatamazdın.

Bünyamin maçı idare edemiyordun, maç seni idare ediyordu. 90 dakika bitiminde 4 dakika verdin. Galatasaray 10 kişi, Fenerbahçe 2-1 galip. 20'de verirdin 30'da. Verdiğin dakikalarda Fenerbahçe bir gol daha attı. Sen ne yaptın? Kolayı seçtin. Kolayı herkes yapardı, sana büyük ikramiye geldi ama sen polis kaldın Bünyamin. Hakemlik yapamadın. Bundan sonra ne yaparsın bilemem ama işin çok zor. Allah yolunu açık etsin.

Uzun lafın kısası. Pazar akşamı Saraçoğlu'nda yaşananların benzeri yine aynı statta ama bir Avrupa maçında yaşansaydı sonuç ne olurdu?

NOT: Bünyamin. Şimdi bundan sonraki maçlarında bırak yardımcının kafasının yarılmasını, senin de kafan yarılsa dikiş attırıp maça devam etmeye mecbursun.

BEN BİLMEM

FENERBAHÇE Şükrü Saraçoğlu Stadı tribünlerinden herşey atıldı. Lig TV kameramanının boynuna votka şişesi bile atıldı. Bu votkayı tribünde portakal suyuyla mı içtiler, nar suyuyla mı içtiler, enerji içeceğiyle mi içtiler? Onu bilemem. Ne oldu? Sahadaki görevliler atılan votka şişesini alıp yok etti. Bizim kameraman yediği şişeyle kaldı. Çocuk hazırlıklı olsa belki de o votkayı alır içerdi. Hiç olmazsa acısını dindirirdi.

Özel güvenlikçilerin bazıları seyirciler tarafından dövüldüler. Peki, Türkiye'nin en modern stadında bütün bu atılan cisimler ve dövülmeler güvenlik kameraları tarafından kayıt edildi mi? Edildi. 360 derece dönen ve adamın neredeyse burnundaki kılları bile zoomlayan bu kameraların görüntüleri ortaya çıkarılamaz mı? Onu bilemem. Onu, Başkan Aziz Yıldırım ve İstanbul Valisi Muammer Güler bilir.

Peki, Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda sahaya atılanlar ve sahaya sokulanlardan Fenerbahçe yönetiminin haberi var mıdır, yok mudur? Statlarında kayadan kuş uçsa, Aziz Yıldırım buna müsaade eder mi, etmez mi? Bunları bilemem. Sahaları kaç maç kapanır onu da bilemem. Galatasaray'a 5 maç kapama vermişlerdi.

Güçleri yeter mi?

Bazıları diyorlar ki, “Bu maçlar oynansın, öyle cezalar verilsin ki ders olsun.” Peki derslik bir ceza çıkar mı? O işten de anlamam. Peki, Fenerbahçe evinde bundan sonra ilk maçını hangi takımla oynayacak? Kasımpaşaspor. Onu da bilemem. Peki, bütün bunları halledecek olan kim? Türkiye Futbol Federasyonu.

Soruyorum o zaman? Bütün bunları halletmeye Türkiye Futbol Federasyonu'nun gücü yeter mi? Onu da bilemem. Eskiden bildiğimi zannediyordum, şimdi “Bilemem” diyorum.

NOT: Kulüp başkanı görevini yapan gazeteciyi tokatlıyor. Federasyon'dan çıt yok. Eleştiri oluyor, Federasyon Başkanı'ndan mektup geliyor, “Açıkla” diye. Aynı mektubu Federasyon kulüp başkanına yollayabiliyor mu? Bir şarkı vardır çok severim, “Dönülmez akşamın ufkundayım, vakit çok geç” diye. Ama benim gönlüm bunu istemiyor. Çünkü ben geçen sezon, “Bu lig şaibesiz, dürüst oynanmıştır” diyen bir adamım. Kendi lafımı kendim yersem ve özür dilersem, bu özürden dolayı en çok ben üzülürüm. Bu lafı de yemek istemiyorum. Eğer, bu lafı bana yedirirseniz de günah benden gider.

GÖKDENİZ HANGİ YÜZLE KONUŞUYOR

GÖKDENİZ Karadeniz, Barcelona'yı yendikleri ve gol attığı maçtan sonra beyanat vermiş, “Beni şimdi mi hatırladınız” diye. Gökdeniz bunu hangi yüzle söylüyor anlamak mümkün değil. Sen, şikenin içine boğazına kadar batacaksın. Trabzon ve civarında millet leblebi gibi senin yüzünden etrafa kurşun sıkacak. Kulüp başkanları yaralanacak. Sen de hala daha “Milli Takım'da niye oynamıyorum” diyeceksin. İyi futbolcu olman yalnızca bu iş için yetmez. Eğer seni Milli Takım'a alıp ay yıldızlı formayı giydirirlerse hata yaparlar.

ERMANIN YAZISI HELAL OLSUN ERMANA

erman fenevi param parça etmiş

inanın seyrderken insanın tüyleri diken diken oluyor

ve ne gariptir ki rakip taraftar olan barcelonalılar bile söylüyor

tek kelime ile muhtesem

YouTube - You'll Never Walk Alone Liverpool V Barcelona

ya bu ne kardeşim şimdi. Galatasaray forumunda liverpool un taraftarlarının işi ne? İngiliz kluplerini hiç sevmem ama liverpool' dan ayrı bi nefret ederim. Zaten 20 yıldan beri lig şampiyonlukları yok. Beterler daha da beter olsunlar

1. Baros'un sol ayağı sakatlandı yahu, soooooooool, nerden çıktı bu sağ geyiği anlamadım. Dikkatli bakın pozisyona emre'nin dizi geliyor sol ayağına, o dizin gelmesinin sebebi de Emre'nin yaradana sığınarak düşüncesizce girmesi, çünkü öyle bir girmiş ki ayak, bacak sokmakla kalmamış, dizi bile girmiş, bir de üstüne eliyle diğer ayağını tutmaya kalkmış... Bunun da adı heryerde sarı karttır, hakem uyarmadı bile...

.

Milan Baros'un sağ ayak tarak kemiğinde iki kırık olduğu ve 2 ay sahalardan uzak kalacağı öğrenildi.

Kusura bakma ben yazılanların yalancısıyım...

Erman fena konuşmuş Azize korkusu sarmış heryeri Samiyene gelsede okkalı bir küfür yese

Hakem Bünyamin’e 8,2 !

‘‘Hakem Bünyamin Gezer, karşılaşmanın gözlemcisi Yavuz Karaozan’dan ‘iyi’ not aldı. Gezer’e verdiği notun 8.2, yani ‘iyi’ olduğu öğrenildi.’’

Tabi maksat 50 bin kişiyi sokağa dökmemekti, başarılı olundu! Elbette ki karşılığında iyi notu vermek lazım…

Tebrikler Federasyon hakem Bünyamin gibi gözlemci Yavuz da çok iyi bir seçim! Kim seçiyor bu arkadaşları acaba! Seçerken hangi özellikler aranıyor? Tarafsızlık aranan özellikler içinde var mı?

Yinede soruyoruz, acaba biz başka maç mı seyrettik?

pozisyon_1.jpg

Her kadıköyün bir Sami Yeni vardır bekleyecez görecez..

gozunuz donmus.

bu konu basligi altina yazan o kadar cok kisi aslinda fenerbahce'ye ceza verilmemesini istiyor ki. verilmesin istiyorlar ki ikinci macta ozgurce, kendi kendilerine uydurduklari bir mesruiyetle, kendi kendilerine tanidiklari sacma sapan, cocukca, bencilce, ve korkakca sahaya ve maca tecavuz edecekler, mactan once bir araya gelip gunlerce "toplantilar" yapip fenerbahceye nasil ceza vereceklerini tartisacaklar. beyinleri bu kadar calisiyor cunku, adalet, spor, futbol, hayattan anladiklari bu kadar maalesef. ve isin uzucu yani burda belki de ultraslana uye olmayan, hatta ultraslanli olup bu kadar ileri gitmeyecek insanlar da bir anlik feveran icerisinde bu yazilanlari kaniksayacak, dogru bulacak, kan onun da gozunu buruyecek.

hic gerek yok burda olaylar hakkinda kendi gorusumu vermeye, artik anliyorum ki onemli bile degil. tartisma zemini coktan baska mecralara kayivermis. fenerbahceli oldugumdan zaten soylediklerimin burdaki cogu insan tarafindan zerre kadar onemi yok - ancak sonuna kadar bu forumda genel olarak benimsenen yorumlara katilmaliyim ki objektif, akli basinda bir fenerbahceli olayim.

ama soyle bir onerim var: bence burdaki fanatikleri antudakilerle biraraya getirecek bir websitesi tasarlayalim, onlar orada birbirlerine saydirip rahatlasinlar, hayattan zevk alsinlar, geri kalanlar da sakin bir sekilde - iki tarafin da bulundugu bir ortamda - tartisaduralim. cunku bunlari birbirinden tek ayiran sarinin yanindaki renkler, geri kalan hersey cok benzer.

gozunuz donmus....

Sana cevap olarak birşeyler yazmamak için kaç gündür kendimi tuttum fakat sen hala buralarda dolaşıp hiç üstüne vazife olmayan konulara yorumlar yapıp üstüne birde "objektif fenerli" tanımlamasıyla kendince konuları bağlıyor buradakileri objektif olmamakla gözü dönmekle suçluyorsun. Aksine Galatasaray taraftarı fazla objektif ve asil olduğu için senin gibiler buralarda hakarete uğramadan gezebiliyor buda yetmezmiş gibi baskın basanındır mantığıyla üstede çıkabiliyor.

Sende bahsettiğin kadar objektiflik olsa burada "düzgün bir hakem yönetimiyle bu maç böyle olmazdı" diyebiliyor, ve buralarda takılmak yerine bir fenerbahçe forumunda "evet kazandık ama takımımız niçin korkak bir dizilişle sahaya sürüldü bunu kabul etmiyorum" gibi konularda yorumlarını yapıyor enerjini oralara sarfediyor olurdun.

Oysaki sen antu gibi işi gücü rakibine küfretmek olmayan, rakibi hakkında objektif en küçük birşey söyleyen bir renkdaşına hakaretlerle saldırılmayan bu forumun demokratikliğinden ve hoşgörüsünden faydalanıp aklınca takımını haklı çıkarmaya çalışıyorsun. Çünkü içine sindiremedin, bu sefer çok göze battı hak yemeleriniz biraz huzursuz oldun. Yalanlarınıza bu sefer bazılarınız kendiniz bile inanamadınız.

Ama sen "objetif bir fenerli" olmaktan çok uzaktasın sevgi, barış, kardeşlik söylemlerinle işi noktalayıp tatlıya bağlamak gibi bir hayalin içindesin çünkü kazandınız kemik kırarak, ofsayt golüne sevinerek, haksız penaltıyla emek çalarak kazandınız. Kıs kıs gülüyorsun içinden oh oh diyorsun ama Sami Yende olay çıkmasın gerginlik büyümesin telaşıyla kuzu kılığıyla kurtluğunu gizleyerek buralarda dolanıyorsun. Birde aşırı olanın Galatasaray taraftarı olduğunu, sizlerinse hep yangına çakmağı ilk çakanlar olmayıp işi bizler durduk yere çıldırıyormuşuz havasına sokma telaşındasın.

Seninde tahmin ettiğin üzere Sami Yende olayın kralı çıkacaktır çünkü artık ortada nur topu gibi emsal teşkil edebilecek haksızlığın daniskası bir karar var. Hatta işin boyutu bacak kırmalara kadar gidecektir çünkü işi bu seviyelere kadar da getirdiniz. Hatta hatta artık kafası yarılan bir hakem bile maçı tatilde edemiyeceği için birçok futbolcunuzun kafası da yarılacaktır, hakem küfre madde fırlatmaya kafa yarmaya anons bile yapamayacağı, kendisine madde teslim eden oyuncunuza sarıyı basacağı için 90 dakika çekilecek futbol dışı çileden maalesef sizi kimseler kurtaramayacak. Ve sana naçizane tavsiyem oraya gidip maçı izlemeye kalkmaman sevdiklerininde gitmesine izin vermemendir. Çünkü büyük bir infialle karşılaşmanız olasıdır. Yapılanların yanınıza kar kalacağını sanmanız normal çünkü hep böyle oldu ve kollandınız ama artık çıta birhayli aşıldı medyası, federasyonu, MHK başkanı, hakemi, kemik kıran koala gibi bacağa yağışan topçusuyla olayı sirke çevirdiniz bizi akıldan mantıktan uzaklaştrdınız ve yettiniz artık.

Maalesef yapılanların karşılığının misliyle verilmesinden başka bir çare yok çünkü sizin utanmaz arlanmaz haktanımaz ittifakınız karşısında bizim yalnızca yüreğimiz ve kendimiz varız. Çünkü bizi haksızlıktan koruyan bir adalet yok bunu sen anlayamazsın çünkü hiçbirzaman hakkı yenmek nedir doğru olmak ne kadar zordur bilemezsin çünkü hakkı kolayca yenilebilen bir kulübünün mensubu değilsin. Asillikte doğrulukta artık biryere kadar...

Cezalar belli olmuş, Fenere 2 maç seyircisiz,Keita ve Bilica'ya 3'er maç vermişler.

Üst Alt