Hamzaoğlu: "Hazır bir yabancı almaktansa yerli oyuncuyu almayı tercih ediyorum" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hamzaoğlu: "Hazır bir yabancı almaktansa yerli oyuncuyu almayı tercih ediyorum"

Hocam neyin pesindesin... Geldiğinde bir duruşun olduğunu dusunduk takım iyi gitti bir şekilde şampiyon oldu ama peki ya sonrası hocam?

Şampiyonlar liginde başarı istiyorum diyor,sonra yerli oyunculara fazla değer verilmiyor deyince ilk cümledeki isteğin pek bir anlamı kalmıyor.

Hoca her şartta bu sezonu hak etti. "Paramız yok, eksiğimiz var ama transfer yapamıyoruz" gibi bir açıklama yapsa taraftar da anlayış gösterecektir ancak tam tersine, ısrarla kadrosunun yeterli olduğunu söylüyor. Bu durumda bize beklemek düşer. Açıklamalarda da tek katıldığım nokta kariyerini riske attığı.

peki neden yerliyi yabanciya tercih ediyormus? hani cok iyi yerli oyuncular olurda sirf yabanci hayrani oldumuz icin bu arkadaslar oyniyamiyor desek, peki neden ozaman milli takim bu halerde? yillardan beri olan yabanci siniri türk futbolunu bu hale getirmedimi? yerli futbolcunun gercek anlamda o eski sistem de rekabet etmesine gerek yoktu, tek bir büyük takima transfer oluyum ozamana kadar kendimi zorlarim düsüncesi vardi, sonrasi da allah kerim cepim para dolacak , daha kendimi gelistirmeme gerek kalmadi diyip yerinde sayan yüzlerce yerli futbolcu var.

simdi ise tam tersi olabilme duruma var, eger calismasam yabanci ile rekabet edecek duruma gelemem düsüncesi tam kafalara oturacakti ki hamza gibi adamlar yüzünden gene rahatlamaya basliyan futbolcular olmustur, milli takim basarili olmak istiyorsa onlarca yerli futbolcu avrupaya gitemsi gerekli, bu yil diger yillara göre daha fazla yerli futbolcu dis ülkeyi tercih etti neden? cünkü piyasalari burda cok düstü de ondan.

simdi hamza aciklasin bakalim neden yerli futbolcuyu tercih ediyormus? sirf dilinden anladigi icin mi yoksa baska birseyler mi dönüyor yerli futbolculari yüceltemek adina, para desem?

Adam resmen örümcek kafalı.Kendini ne hale getirdiğinin farkında değil.

Hiç utanmayacak mısın bir tarafına teneke bağlanıp defolup gittiğinde?

Üst Alt