Hukuken İşler Olması Gerektiği Gibi Yürümekte. Gaza Gelmeyelim. - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Hukuken İşler Olması Gerektiği Gibi Yürümekte. Gaza Gelmeyelim.

Cevap: Hukuken İşler Olması Gerektiği Gibi Yürümekte. Gaza Gelmeyelim.

Bu iş davanın sonucuna kaldıysa dava en az 5 sene sürer.

Bu haber ne kadar doğru?

İçinde dediği şu özet olarak.

UEFA olaylardan ötürü Fenerbahçenin 18 şampiyonluğunu 17'e indirdi.

Fenerbahce yonetimi bunun üzerine UEFA'ya başvuruda bulundu.

Başvuru konusu ise olaylar yargı aşamasında olduğu için şampiyonluk sayısını 18 göstermeleri yoksa bunun hukuki işlemleri olacağı.

Tam metin aşağıda var.O zaman Uefa konuya iyice el atmış hatta karar vermeye başlamış çoktan diyebilir miyiz?

TRT-English UEFA displays it stance over match-fixing

uefayı dava mı edeceklermiş:D

Federasyon'un basi "bence kisilerin yaptiklari kurumlari baglamaz" dedi daha ne olsun.

Kongo'da yasiyor olsaydim, federasyon baskani bunu soyleseydi normal karsilar miydim diye dusunuyorum. Hayir karsilamazdim. Nasil kim guvenebilir boyle bir kuruma en basindaki adam boyle birsey soyluyorsa.

Juventus'un davası beş senedir sürüyor beş senedir.Ben hukuka inanıyorum ama yalama federasyona inanmıyorum

Çamur attınız,yargısız infaz ettiniz diye edebilirler,çok temizler ya,Uefa'yı da burası sanıyorlar :D

Haber doğru ise bu restleşme haberi çok yakın bir zamanda gerçekleşmiş ama hasır altında kalmış.İlginç.

Bu haber ne kadar doğru?

İçinde dediği şu özet olarak.

UEFA olaylardan ötürü Fenerbahçenin 18 şampiyonluğunu 17'e indirdi.

Fenerbahce yonetimi bunun üzerine UEFA'ya başvuruda bulundu.

Başvuru konusu ise olaylar yargı aşamasında olduğu için şampiyonluk sayısını 18 göstermeleri yoksa bunun hukuki işlemleri olacağı.

Tam metin aşağıda var.O zaman Uefa konuya iyice el atmış hatta karar vermeye başlamış çoktan diyebilir miyiz?

TRT-English UEFA displays it stance over match-fixing

Ben UEFA talimatnamesini tam olarak bilmiyorum ama bu akşam Serhat Ulueren Aydınlar'a sordu siz ligi bu şekilde tecil edip UEFA'ya Avrupa kupalarına katılacak takımları mevcut haliyle gönderdiğiniz halde UEFA bunun aksine bir karar verebilir mi? Yani soruşturmaya tabi tutulan Fenerbahçe'yi kupalara almayabilir mi? diye.

Aydınlar olabileceğini söyledi.

Bu iş davanın sonucuna kaldıysa dava en az 5 sene sürer.

Arkadaşlar lütfen biraz sakin, ne federasyon başkanı yargılama sonucunu bekleyeceğiz dedi ne de olay bu şekilde gerçekleşecektir.

Ortada sadece suçlamalar var ancak gizlilik kararı nedeniyle Federasyon dosya içerisindeki delil ve belgelere ulaşamamaktadır, bu karar iddianamenin hazırlanmasıyla ortadan kalkacaktır ve deliller federasyonun eline geçecektir. Bu süreç ise yaklaşık olarak 5-6 ay arasında bir sürede tamamlanacaktır.

Arkadaşlar lütfen biraz sakin, ne federasyon başkanı yargılama sonucunu bekleyeceğiz dedi ne de olay bu şekilde gerçekleşecektir.

Ortada sadece suçlamalar var ancak gizlilik kararı nedeniyle Federasyon dosya içerisindeki delil ve belgelere ulaşamamaktadır, bu karar iddianamenin hazırlanmasıyla ortadan kalkacaktır ve deliller federasyonun eline geçecektir. Bu süreç ise yaklaşık olarak 5-6 ay arasında bir sürede tamamlanacaktır.

Bu süreçte şike ile suçlanan takımlar, Avrupa kupalarında ise ne olacak ?

Batu Han, söylediklerin malesef gerçeklere yansımayacak. Juventus'un ceza alması şike belli olduktan hemen sonra gerçekleşti. Bizim muz federasyonu sadece mevcut kamuoyu hiddetinin dinmesini bekliyor o kadar. Ortada şike ve haksız kazanç var, buna rağmen bir karşılık yok. Sadece sözde hükümleri "kişilere" yaptırım uygulamakla kalınacak. O kanlı 3 puanlar ve şampiyonlukta fener'e ait olacak. Nah buraya yazıyorum. Şikebahçe taraftarı federasyon başkanının sözleri yeter bunu anlamak için. Aklı başında bilinçli bir adamda olabilirdi bu, tam tersi çıktı. Olur olur.. İnsanın saygı duyacağı insan var, saygı duyamayacağı insan var. Bir halt olmayacak fenerbahçe'ye.

kimse savcılığa veya hukukun işleyişine bir şey söylemedi

taraftar, tff ve ligtv'nin skandallarına karşı bir infial içindedir

uzatmayın

Eksik yapılan nokta şu: Lig tescil edilmeyip Avrupa'ya tedbiren bu yıl takım gönderilmemeliydi. Fenerbahçe 3-4 Ay sonra küme düşürülse bile Şampiyonlar Ligi'nden alacağı onlarca milyon euro yanına kar kalacak.

acık söyliyim... su noktadan itibaren sanki yavas yavas lig böyle baslasın... devam etsin... fener de sampiyonlar ligine katılsın istiyorum...

2-3 ay sona iddianame acıklanınca... ve sucluluklar tescillenince... fenerbahce sampiyonlar liginden ihrac edilince... uefa verdigi paraları fitil fitil fenerin ve federasyonun burnundan getirince... fener bir alt lige o tarihte düsürülünce... ancak fener o dakikadan itibaren o sene bir alt lig baslayıp devam ettigi icin katılamayınca... küp gibi ortada kalınca... bir daha ki seneyi beklemek zorunda kalınca...

ahanda iste o zamanı bekliyorum... aman sesinizi cıkarmayın böyle devam etsinler...

Yaziyi okumadim dogrusu ama tahmin ediyorum sabahtan beri ustun koru bahsettigim seylerden teknik yonuyle bahsetmissin eline saglik :) . Olanlar normal baska turlu olmasi beklenemezdi zaten federasyonun yaptigi aciklama vs . mahkeme karari olduktan sonra bir ise yaramaz . Adamlar kayganlastirici surdu vazelinledi alistira alistira yapacaklar panik yok ;) . En onemli adim Aziz Yildirim'di o halloldu gerisi kolay .

İnşallah hukuk gerektiği gibi işler.

Yoksa bunlar bize bu olayları unutturmaya çalıaşacaklar.

Peki iddianame geldi, TFF ve bizler bunu gördük, okuduk. TFF bu iddianamedeki iddialara dayanarak Fener'i ve bilimum kulübü ligden düşürdü, başka cezalar verdi, vs.

Bu durumda yine TFF'nin korktuğu yargısız infaz durumu olmayacak mı? Bir iddianamede yazan iddialar kişileri/kurumları suçlu veya masum ilan etmek yeterli midir? Eğer öyleyse iddianameyi takiben neden mahkemeye gerek duyulur? Kişiler suçlamalardan aklanamaz mı?

Benim gördüğüm kadarıyla durum çok karanlık. Aydınlar iddianameyi bekleyeceğiz dedi, evet, ama şunu da ekleyerek kendiyle çelişti: "Davalarda itiraz süreci var, bunlar yaşanır, sonuçlar kesinleşir, biz de gerekeni yaparız." (tam alıntı değil, aşağı yukarı bunları söyledi)

Aydınlar'ın dediği şu: Dava görülecek, mahkeme kararını açıklayacak, zanlılar suçlu bulunursa itiraz edecekler, bunların da davası görülecek, itirazlar geçerli sayılacak ya da sayılmayacak...Ve TFF bundan sonra bir karar verecek. Adamın bahsettiği süreç iyimser bir tahminle 5 yıl.

Eğer gaza gelmezsek bunlar bu işin üstünü örtecek

Erman Toroğlu harika bir görüş belirtti, futbolumuzda bir seneyi feda edip, avrupa kupalarına gitmeyip, içimizdeki pisliği temizleyebilirdik.

Ama yemedi!

hukuki işleyişe hiç bir lafım yok ama federasyon başkanının çıkıpta kişilerin yaptıkları kulüpleri bağlamaz, kişilere ceza verelim kulüplere ceza gelmesin tarzı konuşmaları beni umutsuzluğa sürüklüyor.

Olay şurada patlak veriyor aslında...

M. Ali Aydınlar savcı ile görüşüyor ve şunu diyor : "Çok vahim şeyler var, süremiz kısıtlı farkındayız"

Şimdi ise farklı şeyler diyor...

Yani güvenilirlik alaşağı oldu. Tabii ki tamamen suçlu ilan edilmeden birşey yapılmasın fakat daha sonraki olasılıklara göre de önlem alınmalı. Lig ertelenebilirdi mesela...

acık söyliyim... su noktadan itibaren sanki yavas yavas lig böyle baslasın... devam etsin... fener de sampiyonlar ligine katılsın istiyorum...

2-3 ay sona iddianame acıklanınca... ve sucluluklar tescillenince... fenerbahce sampiyonlar liginden ihrac edilince... uefa verdigi paraları fitil fitil fenerin ve federasyonun burnundan getirince... fener bir alt lige o tarihte düsürülünce... ancak fener o dakikadan itibaren o sene bir alt lig baslayıp devam ettigi icin katılamayınca... küp gibi ortada kalınca... bir daha ki seneyi beklemek zorunda kalınca...

ahanda iste o zamanı bekliyorum... aman sesinizi cıkarmayın böyle devam etsinler...

Bence Uefa Fenerbahçe'yi şampiyonlar ligine almayacak. Ama daha da kötüsü tüm takımlarımızı hatta milli takımı bile Avrupa Kupalarından men edebilir. 3 yıl 5 yıl artık insafına kalmış.

Bu konuyu açan arkadaş Polyannacılık yapmış.

Federasyon başkanı Mehmet Ali Aydınlar bugün katıldığı Telegol programında olayda adı geçen şüpheliler hakkındaki iddialar doğruysa o şahıslara çok ağır cezalar verilecek dedi. Yani iddianame ortaya çıktıktan sonra cezayı kulüplere değil şahıslara verecekler.. Biz eziklerin küme düşürülmesini beklerken eksi puan bile verilmesinin çok düşük bir ihtimal olduğu izlenimi verdi federasyon başkanı.

Azizeye verdiği cezadan bana ne? Benim muhattabım azize değil ezikler. Şike yaparak şampiyon oldular.. Bunu görmezden mi geleceğiz. Şike yaparak şampiyon olan kulüp ödüllendirildi. Şampiyonlar ligine gidecek, Türkiye süper kupası final maçına çıkacak, lige de hiç bir şey olmamış gibi devam edecek.

Yazık çok yazık..

Üst Alt