İlginç bir konu. Buyrun tartışalım - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İlginç bir konu. Buyrun tartışalım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: İlginç bir konu. Buyrun tartışalım

Türk erkeğindeki mantık, bütün sevgililerim benimle yatsın, evlenene kadar - hatta evlendikten sonra da - her ilgi duyduğum kızla yatayım, ama eşim kimseyle yatmamış olsun.

Türk erkeği demeyelimde , Türkiye sokaklarında gezen su aygırlarının mantığı senin dediğin şekilde işliyor reyis. Maalesef bu aygırların sayısı arttıkça artıyor

Cevap: İlginç bir konu. Buyrun tartışalım.

Çok net bu konu benim için.Cinsel ilişkiye girmemesi durumunda geçmişte ne olduğu beni ilgilendirmez.Sonuç olarak o o kişinin hayatı ve beni ilgilendirmez.

Türk erkeğindeki mantık, bütün sevgililerim benimle yatsın, evlenene kadar - hatta evlendikten sonra da - her ilgi duyduğum kızla yatayım, ama eşim kimseyle yatmamış olsun.

Çok doğru, bizde şöyle bir mantık da doğuyor. "Kalkıp sevdiğim kızla yatmam normal, abes birşey yok.", "Sevdiğim kızla öpüşmem normal, ne var bunda?". Böyle bir dünya olamaz, olmamalı. Sevdiğin kızla öpüşüyorsan şöyle bakmalısın olaya. Sevdiğin insan eğer seninle "d"yi yapabiliyorsa, senden öncekilerle de yapmış olmalıdır. Ben yazdığım önceki yorumda "d" ye kadar sine çekilebilir demiştim. "d"den sonrası da kızdan kıza değişebilir. Kısacası şu var; herkes sevdiği insanla birşeyler yapabiliyorsa, o kızın geçmişini bilmiyorsa, bunları yaparken kızın geçmişinde de bunları yapabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünmeli. Sonuçta kimse sadece tek bir insan için değişemez, tüm hayatını değiştiremez, kolay kolay.:)

Kocaman insanlarsınız, bu dogmalara inanıyor olmak komik. Bir kadın ve erkek her koşulda ve her zaman tam olarak eşit haklara sahiptir.

bunları yaparken kızın geçmişinde de bunları yapabilecek potansiyele sahip olduğunu düşünmeli.

Burada yanlış olan potansiyel kelimesi. Zira onu yapacak potansiyel dediğin zaman direkt olarak malum yakıştırmayı yapmış oluyorsun.

Kızın geçmişinde de bunları yapma HAKKI olduğunu öğrenmemiz lazım. Potansiyel direkt insanı zan altında bırakan bir kelime.

hayır hocam ne alakası var:),ama yani bunu kız engellemelidir diye düşünüyorum,erkek maymun iştahlıdır çünkü,yani kız daha ağırdan almalıdır erkeğe göre benim düşüncem tabi bu.

Engelleyen zaten engeller , ama erkek kişisi kadın kişisinden genelde daha güçlüdür. bilmem anlatabildim mi ?

Burada yanlış olan potansiyel kelimesi. Zira onu yapacak potansiyel dediğin zaman direkt olarak malum yakıştırmayı yapmış oluyorsun.

Kızın geçmişinde de bunları yapma HAKKI olduğunu öğrenmemiz lazım. Potansiyel direkt insanı zan altında bırakan bir kelime.

Potansiyelden kastım kötülemek amaçlı değil. Hakkı vardır, çünkü herkesin kendi tercihidir. Saygı duymak gerekir, demek istediğim yanlış anlaşıldı sanırım. Şöyle ki; birisyile bu tarz ilişkiler kuruluyorsa eğer kişi bunları yaparken rahatsız olmuyorsa aynı zamanda ve bir kızın da bu tarz birşey yapmasını garipsiyorsa, bunu sineye çekemeyeceğini düşünüyorsa o zaman ben de diyorum ki; kendisi sevdiği insanla yaparken bunu nasıl sindirebiliyor? Madem ki erkek olarak buna karşı birisi, asla içime sinmez diyor, o zaman neden yapıyor. Anlatmak istediğim buydu.

Yanlış bir kelime olmuşsa özür dilerim, kötü anlamda kullanmak istemedim.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt