İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu

İlk İnsanın Bir Süreç İçinde Yaratıldığı Yanılgısı

Hani Rabbin meleklere: "Gerçekten Ben, çamurdan bir beşer yaratacağım" demişti. (Sad Suresi, 71)

Evrimsel yaratılışla ilgili bir diğer yanılgı ise yine ayette geçen bir ifadenin yanlış bir şekilde yorumlanması sonucu ortaya çıkmaktadır. Ayetteki altı çizili ifade "çamurdan bir beşer yapmaktayım" şeklinde tercüme edilmekte ve bunun sözde evrim süreci içinde, yavaş yavaş yaratılışa işaret ettiği iddia edilmektedir. Ancak ayetin Arapçası bu şekilde bir çevirinin kişisel bir yorum ve bir çarpıtma olduğunu açıkça ortaya koymaktadır:

"İnni halikun beşeren min tın." = "Ben çamurdan bir beşer yaratanım."

Biraz önce elmalılıdan bana evrimle ilgili görüşler yazıyorsun kardeş. Ben de İNSANIN evrimine inanmayan birisi olarak zevkle okuyorum. Ama elmalının gerçek tefsirinde bu sure nasıl tercüme edilmiş diye baktım. YARATMAKTAYIM diyor elmalılı hoca:d İlginç:D

Rabbın Melâikeye dediği vakıt: haberiniz olsun ben bir çamurdan bir beşer yaratmaktayım

.::Türkçe Kur'an Mealleri::.

Yanlız Hz.Peygamber Efendimiz...

Sadece Araplara değil bütün insanlığa Peygamber olarak gönderilmiştir...

"Biz seni Alemlere Rahmet Olarak gönderdik..."

Ayetindende anlaşılacağı gibi...

Hz.Peygamber sadece belli bir kesime değil bütün insanlığa gönderilmiştir...

Aslında ucu açık bir fikir ortaya attım. Oradaki kısmı işe başlamak olarak değiştirebiliriz. Hz. Peygamber işe Arap yarımadasında başlamasının nedeni Arapların diğer insanlara oranla daha sapkın olmasıydı diyelim.

Neyse gençler evrim filan reddetmeyelim vardır türler çeşit çeşit değişiyor yenileniyor veya yok oluyor. Yok olunca da evrim o süreci tamamlıyor değişince de devam ettiriyor. Ama insanın evrimi bambaşka birşeydir . İnsanın evrimine inanmak insanı dinden çıkarır ama fasulyenin evrimine inanmak çıkarmaz bence

Biraz önce elmalılıdan bana evrimle ilgili görüşler yazıyorsun kardeş. Ben de İNSANIN evrimine inanmayan birisi olarak zevkle okuyorum. Ama elmalının gerçek tefsirinde bu sure nasıl tercüme edilmiş diye baktım. YARATMAKTAYIM diyor elmalılı hoca:d İlginç:D

Rabbın Melâikeye dediği vakıt: haberiniz olsun ben bir çamurdan bir beşer yaratmaktayım

.::Türkçe Kur'an Mealleri::.

Esasında sana gönderdiklerim sadece Elmalıdan değil...

Ömer Nasuhi Bilmen ve diğer müfessirlerdendir...

Karma yani...=)

Neyse gençler evrim filan reddetmeyelim vardır türler çeşit çeşit değişiyor yenileniyor veya yok oluyor. Yok olunca da evrim o süreci tamamlıyor değişince de devam ettiriyor. Ama insanın evrimi bambaşka birşeydir . İnsanın evrimine inanmak insanı dinden çıkarır ama fasulyenin evrimine inanmak çıkarmaz bence

Fasulye'nin evriminden kastın nedir? Önceden fasulye başka bir ot muydu ya da bir canlı mıydı? :)

Gerçekten zevkli bir muhabbet oldu. Katılımcı arkadaşlara teşekkürler :D

Valla gece gece böyle konular iyi gidiyor.Her gece böyle sohbetler yapmak lazım.Çoğu safsatacılardan daha düzgün yorumlar çıkaracağımız kesindir.

Valla gece gece böyle konular iyi gidiyor.Her gece böyle sohbetler yapmak lazım.Çoğu safsatacılardan daha düzgün yorumlar çıkaracağımız kesindir.

:2_thumbs_up_-_anima

Fasulye'nin evriminden kastın nedir? Önceden fasulye başka bir ot muydu ya da bir canlı mıydı? :)

Ya fasulye bi misaldi Ne biliyim nerden çıktı şimdi aklıma geldi. Salladım öyle. :D

Arada böyle yapalım siyasete girmeden.En azından birşeyler öğreniriz.:)

Bilimseli dinseli boşverinde şimdi farzedinki maymundan geldik , peki neden hala maymunlardan insan çıkmıyor ve ya insanlar daha evrim geçirmiyor ?

Arada böyle yapalım siyasete girmeden.En azından birşeyler öğreniriz.:)

Aynen . Siyaset apayrı bişey tartışmaya dahi gerek yok. Ayrıca kendi siyasi görüşümü söyleyeyim. Solcu birisini dinlediğimde solcuyum, sağcı birisini dinlediğimde de sağcıyım, muhafazakarı dinlediğimde de muhafazakar. O kadar döneğim yani:D

Mevlanaya sormuşlar resulullah ümmetin 73 fırkaya ayrılacağını söylemiş. Hadislerde bu geçer. Sen hangi fırkadansın

Üstadın cevabı müthiş. Ben ne mürcie ne şia ne harici ne sünniyim. Hangisinde güzel olan birşey varsa onu alırım kendime

Müthiş:2_thumbs_up_-_anima

k%FDll%FD+erkekler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt