İşte PKK'ya kaynak sağlayan ülkeler!


APO'yu sorgulayan Albay yazdı: "PKK'YA HANGİ DEVLET NE KADAR YARDIM YAPTI". Öcalan'a rest çeken tek ülkeyi duyunca çok şaşıracaksınız._1aapoyakalanma_4e949712804bd.jpg
Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, Abdullah Öcalan'ı İmralı'da karşılayan ve sorgusunu yapan Jandarma İstihbarat Albay Hasan Atilla Uğur 'Abdullah Öcalan'ı Nasıl Sorguladım?' isimli bir kitabını bugünkü köşesine taşıdı.Öcalan'ın ifadesindeki 'PKK'ya hangi devletler ne yardımı yapıyordu' bölümlerine işaret eden Işık, PKK'ya yardım etmeyen tek devletin Libya olmasına dikkat çekiyor.ÖCALAN ANLATIYOR:İşte Işık'ın Posta'daki köşesinde yer alan o ayrıntılarİşte Apo'nun kendi cümleleriyle PKK ve 'dış bağlantıları'...

Yunanistan: "En başından beri hep çok iyi destek aldık. Kamplar, askeri ve maddi destek, teknik sabotaj, orman yangını eğitimlerini bizzat Yunan istihbaratı verdi."ESAD'LA BİZZAT GÖRÜŞÜYORDUM

Suriye: "Hafız Esad'ın kardeşi Cemil Esad'la bizzat görüşüyordum. Suriye'de kamplar açtık. Suriye devleti

örgütlenmemize izin vermişti. Maddi gelir elde etmemize engel olmuyorlardı. Sınır geçişlerinde kolaylık sağlıyorlardı. Suriye'de yıllık 1 milyon dolardan fazla gelir elde ediyorduk. Zaman zaman Muhaberat'ın (gizli servis) arabalarını kullanıyorduk."

İran: "Gizli servis İttiaat'tan Sait isimli bir şahısla irtibat halindeydim. Bize silah, SAM7 füzeleri ve lojistik destek sağladılar. Bir hastane, 3 de kamp kurmamıza izin verdiler. Silah ve hayvan ticaretinden pay alıyorduk. Gelirimiz Avrupa'dakine yakındı."

Bulgaristan: "Bir eğitim bürosu açtık... Gizli servislerinin haberi vardı... Ses çıkarmıyorlardı."PATLAYICILARI SIRBİSTAN'DAN ALIYORDUK

Sırbistan: "Ellerinde Strella Füzesi vardı. 20 adet satın aldık. Sırplar sonra çok daha fazlasını bize destek amacıyla parasız verdi. Füze eğitimlerini de onlardan aldık. TNT, C-4 gibi patlayıcıları Sırbistan'dan sağlıyorduk."

Romanya: "Bükreş'te evlerimiz ve derneklerimiz bulunuyordu. Devlet bize serbesti sağlamıştı. Türkiye'den katılanların ilk eğitim yeri Romanya'ydı. Romanya istihbarat servisi bize telsiz, dürbün, gece görüş cihazı gibi teknik malzeme verdi."

Almanya: "Gizli servisle görüşüyordum. Parlamentodan da beni ziyarete gelenler olurdu. Örgüt yöneticisi Kani Yılmaz'ın sığınma talebini kabul edip, pasaport verdiler. Her anlamda güçlü olduğumuz bir yerdi."

İngiltere: "Bizim konumuzda en akıllı davranan ülkeydi. Hiç direkt siyasi ilişki kurmadılar. Ama gizli olarak en büyük

desteği İngiltere'den alıyorduk."

Holanda: "Bizim üslenme ve eğitim alanımızdır. En çok destek ve para bulduğumuz ülkedir."

Fransa: "Bize her zaman çok yakın oldular!"

Amerika: "Bir temsilci atadık. Dernek kurdular. Ayrıca bir enformasyon büromuz vardı. Zaman zaman oradaki düşünce kuruluşlarından destek aldık."PKK'YA SICAK BAKMAYAN TEK ÜLKE

Libya: İşçiler arasında iyi örgütlenmemiz vardı. Yılda 500 bin dolara yakın bağış topluyorduk. Ama Libya devleti ile aramız iyi değildi. Her türlü imkanları olmasına rağmen bize araç, gereç, silah ve malzeme vermediler. Defalarca talebim oldu ama Kaddafi bize hiç sıcak bakmadı."Okurken tüyleriniz diken diken oluyor...

Türkiye'de kan dökmek için ilan edilen 'çok uluslu' seferberliğe mi yanarsınız yoksa tek 'dost'umuzun Kaddafi oluşuna mı?

Hâlâ "PKK 27 yıldır neden bitirilemedi?" diye sormaya gerek var mı?

Ensonhaber.com
 
Cevap: İşte PKK'ya kaynak sağlayan ülkeler!Şu resmi kaldır Allah aşkına sinirlerim kaldırmıyor görmeyi bu şerefsizi.
 
Cevap: İşte PKK'ya kaynak sağlayan ülkeler!Bir insan nasıl bu kadar çirkin olabilir ? Cevap çok basit olamaz.Bu köpek bile değil.
 
Cevap: İşte PKK'ya kaynak sağlayan ülkeler!Zaten bilinen şeyler. Pkk,devletlerin yarattığı ve bu topraklar üzerinde emellerini gerçekleştirmek için Türkiye üzerine saldığı bir maşa. Bu maşa iç sorunlarımız kullanılarak ısındı ve çok can yaktı.Bu teröristbaşına da lider gözüyle bakanlar var...Yazık...Adam yakalanınca,ilk sarfettiği cümle şuydu : "Bir hizmetim dokunursa sevinirim"...Korkusuz lider(!)
 
Cevap: İşte PKK'ya kaynak sağlayan ülkeler!En önemli desteği pkklıları kabul ederek, normalleştirerek biz yaptık,hala uyuyoruz.
 
Cevap: İşte PKK'ya kaynak sağlayan ülkeler!bu kadar ülkenin demek ki kuyruk acısı var.ulan bütün düya birleşin gene yıkamzsınız gene yıkamazsınız.
 
Cevap: İşte PKK'ya kaynak sağlayan ülkeler!En önemli desteği pkklıları kabul ederek, normalleştirerek biz yaptık,hala uyuyoruz.Bunu kendisine aydın kesim diyen, fakat fazla aydınlık olmayan zümre yaptı. Türk milleti içinde koyun kesim de buna gözü kapalı kurban edilen koyunlar gibi inandı.Entellektüel olmak ve olaylara geniş pencereden bakmak ile aptal olmak arasında aslında kalın bir çizgi var. Maalesef aydın denen bu kesim ya hain ya da oldukça aptal.Çünkü farklı olmak namına ülkesini karalayan bu kadar aydının olduğu bir ülke görmedim.
 
Cevap: İşte PKK'ya kaynak sağlayan ülkeler!İsrail'in adının olmaması biraz düşündürücü, inanmalı mıyım acaba? :)
 
Cevap: İşte PKK'ya kaynak sağlayan ülkeler!israilin adı geçmiyor ilginç

aslında pkk sadece israile çalışıyor Büyük israil devletini kurma yolunda en güzel maşa
 
Cevap: İşte PKK'ya kaynak sağlayan ülkeler!Bunu kendisine aydın kesim diyen, fakat fazla aydınlık olmayan zümre yaptı. Türk milleti içinde koyun kesim de buna gözü kapalı kurban edilen koyunlar gibi inandı.Entellektüel olmak ve olaylara geniş pencereden bakmak ile aptal olmak arasında ince bir çizgi var. Maalesef aydın denen bu kesim ya hain ya da oldukça aptal.Çünkü farklı olmak namına ülkesini karalayan bu kadar aydının olduğu bir ülke görmedim.Ceza almak istemem ama bu ülkenin halkı cahil,aydını bildiğin öküz.Türüyorlar sürekli.Kendini aydın tanıtmış adamlar,televizyonlara çıkıp özerk kürdistan'ın kurulmasını açık açık,rahat bir şekilde söyleyebiliyorlar.Normalleşti artık bunlar ülkemizde,ne denilebilir ki.
 
Cevap: İşte PKK'ya kaynak sağlayan ülkeler!Ceza almak istemem ama bu ülkenin halkı cahil,aydını bildiğin öküz.Türüyorlar sürekli.Kendini aydın tanıtmış adamlar,televizyonlara çıkıp özerk kürdistan'ın kurulmasını açık açık,rahat bir şekilde söyleyebiliyorlar.Normalleşti artık bunlar ülkemizde,ne denilebilir ki.Niye cahil ?
 
Cevap: İşte PKK'ya kaynak sağlayan ülkeler!Ceza almak istemem ama bu ülkenin halkı cahil,aydını bildiğin öküz.Türüyorlar sürekli.Kendini aydın tanıtmış adamlar,televizyonlara çıkıp özerk kürdistan'ın kurulmasını açık açık,rahat bir şekilde söyleyebiliyorlar.Normalleşti artık bunlar ülkemizde,ne denilebilir ki.Derdini biliyorum...

Niye Cahil'im bana onu söyle hele...
 
Cevap: İşte PKK'ya kaynak sağlayan ülkeler!Özerk Kürdistan fikrini ortaya atanlar eğer liberaller ise hadi biraz anlarım, sonuçta ülkenin gerçekten ekonomik olarak büyük bir külfetten kurtulacağını falan savunurlar vs. ama sol-milliyetçi olanlar bu fikri savununca yerlere yatıyorum. Gerçi sol-milliyetçi düşünce şekli başlı başına saçmalık ya neyse... :)
 
Üst Alt