Kadın ve Erkek Takımımızın Sponsoru Medical Park Oldu - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Kadın ve Erkek Takımımızın Sponsoru Medical Park Oldu

Cevap: Galatasaray Sponsorluk Anlaşması

Basketbol için çok büyük bir rakam ama keşke başka bir sponsor olsaydı herşey Medical Park oldu bari erkek voleybolu da sahiplensinler :)

Emin misin Emrah?
FCN'den Barış diyordu..O bu konuları iyi biliyor.10 M fazla söylemişim:D

Panathinaikos bu sezon 35-40 milyon dolarlık bütçesiyle Euroleague'de 6.kez şampiyon oldu.

Barcelona bu sezon 30 milyon dolarlık bütçesiyle Euroleague'de elendi.

Fenerbahçe bu sezon 20 milyon dolarlık bütçesiyle karşımızda örnek, Efes Pilsen'de öyle keza..

Birde geçen senelerde Partizan örneği vardı. 5-6 milyon dolar ile Euroleague'de final four oynadı.

Kerem Gönlüm bize gelmek istiyormuş..Zaten Galatasaraylımış..Trübünden falan deniliyor..Oktay hocanın eski öğrencisi..

35-40 milyon da çok abartı bence, altyapı harcamaları falan filan vardır belki. Euroleague'de benim bildiğim en fazla Papaloukas alıyor o da 3 milyon $. Fenerbahçeli Ukic 1 milyon alıyor.

Bu arada kulüp 8 milyon vermez direk. 12 MP verse, Federasyon, iddaa, yayın, kombine gelirleri falan 16 milyonu bulur.

Fenerinki 20 ise 30 milyonluk bütçe ayıralım. Yeter mi 20 milyon az değil mi ya bu bütçe neye ayrılıyo transfere mi oyuncuların alacağı ücretler mi nedir yani?

Ayrıca Barcelona'nın bütçesi Pana'dan nasıl düşük oluyor anlamadım, Olympiacos 50 vardır o zaman.

Fenerbahçe 20 milyonu boş yerlere harcamıştır, Lavrinovic, Greer, Jasikevicius, Sean May, sakat Kinsey hatta Marko Tomas gayet rezil oynadılar. Kaya ve Oğuz da hakettiklerinin iki katını alıyordur zaten. Kısaca Ukic, Emir, Ömer, Mirsad dışında aldığı paranın hakkını kimse vermedi.

30 milyon bütçe falan olmaz.pananın bütçesi 15 falandı maccabinin ise sadece 6.5

O kadar da değil Fenerbahçe'nin bile 15 vardır geçen sene, Maccabi'nin ise 6.5 olmasına imkan yok. Bizim 10 milyon civarında bütçemiz vardı. Schortsanitis alır zaten 1.5 milyon

O kadar da değil Fenerbahçe'nin bile 15 vardır geçen sene, Maccabi'nin ise 6.5 olmasına imkan yok. Bizim 10 milyon civarında bütçemiz vardı. Schortsanitis alır zaten 1.5 milyon

Pargo 150 bine oynuyordu.Chuck eidsonda daha önce hiç euroleaguede oynamamış.Ayı hariç pahalı oyuncuları yoktu.İyi araştırma sayesinde bu duruma geldiler.Fener ve efesin bütçesi pana ve maccabiden fazla zaten.Ona rağmen başarılı olamıyorlar.Olympiakos ve barcadan sonra en iyi bütçe efes ve fenerde

Avrupada en pahalı bütçe olympiakosta 35milyon euro ile barçanin 30 milyon euro fenerbahçenin ulkerden gelen para 16 milyon euro onlarında 20 milyon euro civarinda butcesi...

Pana 15 imkansız, Diamantidis, Sato ve Obradovic 2'şer rahat alıyordur zaten. Fotsis, Batiste, Calathes, Nicholas, Tsartsaris,Tepic, Maric 1.2'şer desek 15'e geldi zaten. 20-25 rahat vardır onların bütçesi.

Real Madrid ve CSKA Moskova'nın da yüksektir Fenerbahçe ve Efes Pilsen'den.

Yalnız Oktay Hoca'nın yabancı tercihleri tutmuyor genelde :eek: Ligde oynayan veya eski oyuncularını falan alırsak daha yararlı olabilir. Mesela Rancik gidecek onun yerine Nachbar gibi :D

Madem bu sporsonluk anlaşmaları bu sene bitiyor..

O zaman yeni yönetimin yapacagı yeni sporsonluk anlaşmaları , öncelikle yabancı olmalı ve sadece Türkiyede GS ya sporsonluk yapma şartı aranmalı, zira ÜLKER örnegini konuyu başlatan arkadaşımız yazmış , ben o konuya girmiyecem..telekomda 4 büyüge sporsonluk anlaşması yapıyorum diye herkesi esir alıyor, belki o stratejisinde haklı olabilir ama GS yın ÜLKERDEN YEDİGİ ÇOK BÜYÜK kazık ORTADA DURURKEN.

Türkiyede öteki 3 takımla sporsonluk anlaşması yapan şirketle GS yapmasın, örnek yabancı EMİRATEŞ arap havayolu veya başka biri , oda ötekiler istesede biz sadece GS ya oluruz demeleri lazım..

Benim aklıma (bu sporsonluk anlaşmalarının son sene olması ,nedeniyle yazılan yazıyı okuyunca geldi onun içinde yazıyorum )

Sayın Polatın israrla seçimden kaçınması bu işle alakası varmı acaba ,çünkü sporsonluk anlaşmalarının son sene olması

gelecek sene için ,yeni şirketleremi verilecekti , yoksa aynen ÜLKERE devam mı edilecekti ?

Üstelik yönetimdede Yigit Şardanın oldugunu düşünürsek , biten anlaşmaları için eski şirketlere SÖZ MÜ VERİLDİ , ki GS bu seçimi KAOS la geçirdi...

Ama ben şuna inanmıyorumki Sayın Ünal Aysal beyin , bu yeni sporsonluk anlaşmalarını çok daha iyi YAPACAKTIR çünkü

kendisi uluslararası ticaretinde işini bilen , her türlü baskıya gelemiyecek olmasıda beni umudlandırıyor.

Belkide yeni sporsonluk anlaşması GS ya çok iyi gelecektir...

EN iyisi GS ya heleki Basket te sporsonluk yapılacaksa , sadece GSya olmalı ...

İnşallah 2.ci ÜLKER KAZIGI yemeyiz .....

GS sırtından çok para kazandılar ama, kazandıkları PARAYIDA FB-BJK ya verdiler ..

Yeter artık FB-BJK-T.S la ortak sporsonluk anlaşmalarına , görüldüki ( ben dahil cahil kişiler bile) bu gibi anlaşmalarının GSyın ZARARINA olduguna , herkes hem fikir..

SAYGILAR..

inşallah ulker kazıgından sonra guzel sponsorla muhteşem oluruz çok istiyorum super kadroyla basarılı olmayı

Hüseyin bey yazdıklarına katılıyorum ama yiğidi oldur hakkını yeme bjk futbola ulker sponsor olunca basketboluda ulkerle yapmak zorunda kaldı ve fenerbahçeye verilen paranin yarısı galatasaray ve bjkye verilmedi.Beşiktaş toyota ile gorusuyor bizde medical park pegasus turk telekomdan birisiyle sponsorluk anlasması yapıcaz gidisat o yonde...

Euroleague'de olursak ben Pegasus'tan bir hamle bekliyorum.Zaten Ali Sabancı Ryan Air gibi bir firma olmak istiyordur,Avrupa'ya da sefer düzenliyorlar.THY'nin sponsor olduğu bir lige Pegasus'un reklamı bence yerinde bir strateji olur.

Üst Alt