Libya'ya Havadan Saldırı ! - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Libya'ya Havadan Saldırı !

Cevap: Libya'ya Havadan Saldırı.!

Bahsettiğin yazarlara göz atacağım bir ara ama anladığım kadarıyla uçuk bir sistem ortaya koymuşlar. Aslında teori üreten bir çok ekonomist ve akademisyen var ama sonuçlarını düşünen pek az insan var. Bir sistemden bir sisteme geçme evresi 100 yıldan fazla sürer diyorum, o geçiş evresinde insan hayatının yaşayacağı riskler akıl almaz boyutlara taşınabilir.

Ben daha çok neo-kapitalizm arasında dönüp duruyorum. Temel yapıları değiştirilip, daha çok insancıl olarak tasarlanan bu teori; gizliden gizliye dünyanın gündeminde olduğunu düşünüyorum. Eğer sıkıntısız bir geçiş olacaksa, buna geçiş yapılıp denenebilir.

Yok yok Wallerstein cok gercekci. Dunya kapitalist sistemi falan der bunun 16. yuzyilda ya da 14. yuzyil Bati Avrupa merkezden basladigi ve her buyudugunde disarida kalan bølgeleri icine aldigini falan søyler. Yani senin de dedigin gibi biraz kapitalizmin iyice icsellesmesi ki onun uzerine tez gelistirip cevap yazmaya calistilar fakat basarili olamadilar. Ucuk kacik degil teorisi tarihsel olarak anlatiyor ki akademik dunyada cok saygi duyarlar Wallerstein'a.Her sosyal forumun basta cagirilan kisisi. Ucuk degil okudugunda sen de gøreceksin onu okuyunca diger yazanlarin yazdiklari ucukmus gibi geliyor insana.

Bir de cøzum yolu var. Herkes Zapatistalar uzerinde duruyor. Iktidar perspektifleri yok ki bu da forumlarda tartisilmis orda sunulan bildirileri falan okumustum. Sosyolojik ya bu tartismalar inanilmaz tartismalar var aslinda cikis yolu uzerine mesala 1968'i yeni muhalefet olarak gørenler sonrasinda Seattle eylemlikleri ile baslayan o ice kapanik eylemlerden ziyade uluslararasi eylemler falan filan iste Adem. Ama onla ilgili de cok tartismalar oluyor sosyolojide ki cikis yolu hakkinda.

Edit: Hatta øyleki Osmanli tarihini onun kurdugu teorem uzerinden aciklama cabalari falan da var.

Gelde öfkelenme yav..

Dün gece uyku tutmadı yemin ediyorum..

Ulan dedim biz böyle rahat rahat otururken,oralarda füze sesleri,tank,tüfek sesleriyle inliyor ortalık..

Allah yardımcıları olsun Libyalı masum insanların,kanlı resimler ressamı iş başında tekrardan..

Hmm. Olay iyice arap saçına döndü demek. Kaddafi bombaların halkının kafasında patlamasını istiyor, insanların zihninde silinmez izler taşıyacak bu... Eğer o bombaların yönü, silahlı halka doğru dönerse bu operasyon soykırıma dönüşecek. En azından bazı kesimler bunu öyle adlandıracak.

Bunun böyle olacağı belliydi tek amaç petrol

Kaddafiyi sevmeyenler olabilir ben şahsen severim

Eğitim sağlık parasız Libyada evlenmek isteyeyip parası olmayana devlet yardım ediyor aç açık insan yok.

Kaddafi naptı Libyanın petrol gelirlerini Libya halkının hizmetine sundu .

Savaştığı adamlarda El Kaide yanlıları ve aşırı islamcılar işin doğrusu bu

Şimdi her fırsatta El Kaideyle İslamcı terorizmle mücadele ettiğini söyleyen güçler Kaddafi güçlerine saldırıyor

Bu olay haçlı seferi filan değil para seferi bunların haçla maçla işi gücü yok.Gördüğünüz gibi çıkarları için El Kaide yanlılarına yardım ediyor

Unutmadan Afganistanı bu hale sokan kimdi?77 de demokratik seçimle sosyalist partiyi seçen binlerce kadın doktor olan Afganistanı?

Çin ve Rusya omurgalı davrandı diyenler BM'de veto yetkilerini kullanıp bu saldırıyı engellemediklerini bilmiyorlar ya da bilmemezlikten geliyorlar...Uluslararası ilişkiler konusunda yorum yaparken lütfen az biraz mevzuat bilin.

Çin ve Rusya omurgalı davrandı diyenler BM'de veto yetkilerini kullanıp bu saldırıyı engellemediklerini bilmiyorlar ya da bilmemezlikten geliyorlar...Uluslararası ilişkiler konusunda yorum yaparken lütfen az biraz mevzuat bilin.

Bu ülkelerin veto hakkı var doğrudur ama bir gelenek var ki veto hakkı kullanılmaz bu tür kararlarda çekimser oy kullanılır

Kaddafi için halkın iradesine uymalıydı filan demekten daha omurgalı bir duruş

Empati yapın 3 yıl sonra benzer ayaklanma bizde de yaşanabilir

Bu ülkelerin veto hakkı var doğrudur ama bir gelenek var ki veto hakkı kullanılmaz bu tür kararlarda çekimser oy kullanılır

Kaddafi için halkın iradesine uymalıydı filan demekten daha omurgalı bir duruş

Empati yapın 3 yıl sonra benzer ayaklanma bizde de yaşanabilir

Bizde olmaz boşuna bu hayaller kurmayın. Neden?

-Çünkü bu ülkede hükümetler seçimle gelir seçimle gider.

-Çünkü halk bu seçimlere güvenerek 3 dolaylı 2 doğrudan darbeye dahi sabretmiştir.

-Türkiye'de iyi kötü işleyen düzgün bir demokrasi vardır.

Rusya ve Çin ile ilgili omurgasızlığı anlatsam ne zaman yeter ne orum kaldırır. Bizimkileri eleştirmek için daha doğru ve tutarlı örnekler vardır. Veto hakkı kullanılmaması gibi bir gelenek yok. ABD, İsrail için devamlı kullanır. En azından bizim İran konusunda yaptığımız gibi çekimser yerine hayır diyebilirlerdi!

Bu işlerden pek anlamam yaşımda okadar buyuk değilde , bu Kadafi insan yaw , kendi halkını adeta bombaların üstune atmak istiyor , insene o koltuktan artık kardeşim ömur boyumu kalma niyetin var :mad:

Bizde olmaz boşuna bu hayaller kurmayın. Neden?

-Çünkü bu ülkede hükümetler seçimle gelir seçimle gider.

-Çünkü halk bu seçimlere güvenerek 3 dolaylı 2 doğrudan darbeye dahi sabretmiştir.

-Türkiye'de iyi kötü işleyen düzgün bir demokrasi vardır.

Rusya ve Çin ile ilgili omurgasızlığı anlatsam ne zaman yeter ne orum kaldırır. Bizimkileri eleştirmek için daha doğru ve tutarlı örnekler vardır. Veto hakkı kullanılmaması gibi bir gelenek yok. ABD, İsrail için devamlı kullanır. En azından bizim İran konusunda yaptığımız gibi çekimser yerine hayır diyebilirlerdi!

Seçimle şuyla buyla alakası olmayan şeylerde var.Burada yazmayayım bu ayaklanmaya benzer bir ayaklanmanın nerede çıkabileceğini az çok herkes biliyor türkiye sınırları içinde

Seçimle şuyla buyla alakası olmayan şeylerde var.Burada yazmayayım bu ayaklanmaya benzer bir ayaklanmanın nerede çıkabileceğini az çok herkes biliyor türkiye sınırları içinde

Başka bir konudan bahsediyorsun anladım. Ama bence o konuda da rahat olmak lazım. Kimse giderek büyüyen zenginliği bırakmaz. Ayrıca futbol forumunda futboluda ekleyerek söyleyeyimki; Galatasaray'ın şampiyonluğuna veya Fener galibiyetine sevinen insanlar İstanbul'dan uzak kalmayı istemezler. Biz rahat olalım Renktaş;)

Saldırılarda 94 kişi ölmüş.28 ülke büyükelçisinin olağanüstü toplantısı devam ediyormuş.

Allah halkın yardımcısı olsun çok zor ortamda yaşıyorlar.

261165297.jpg

Aslında basit düşünürsek burdaki tek sorun Kaddafi değil mi?Nokta atışıyla Kaddafi'nin kellesi alınsa sorun çözülmez mi?

Aslında basit düşünürsek burdaki tek sorun Kaddafi değil mi?Nokta atışıyla Kaddafi'nin kellesi alınsa sorun çözülmez mi?

Bende bunu az önce Babama sordum arkadaş , anlayamadım gitti bukadar mı zor bi adamı öldurmek ya , al sniperı bam gum yere , ne bombalar atıyorsun , yap akılıca bir plan , ver Kadaffinin adamlrından birin bir çuval dorusu para uçursun kellesini..

Bende bunu az önce Babama sordum arkadaş , anlayamadım gitti bukadar mı zor bi adamı öldurmek ya , al sniperı bam gum yere , ne bombalar atıyorsun , yap akılıca bir plan , ver Kadaffinin adamlrından birin bir çuval dorusu para uçursun kellesini..

Call of Duty Modern Warfare'in yeni oyunu çıkmış arkadaşlar , iligilenenlere duyurulur .

Cevap: Libya'ya Havadan Saldırı !

Libya hükümeti Libya ordusuna ateşkes emri verdiğini açıkladı. Libya Silahlı Kuvvetler Sözcüsü tarafından yapılan açıklamada saat 19:00 (Türkiye saatiyle 21:00) itibariyle tüm askeri birimlere ateşkes emrinin iletildiği bildirildi.

Ayrıntılar az sonra...

Üst Alt