Mesut Özil: "David Villa dinime küfretti" - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Mesut Özil: "David Villa dinime küfretti"

Cevap: Mesut Özil: 'Villa dinime küfretti'

Barça'yı destekleyen biri olarak konuşuyorum onu belirteyim en önce.

Bence bu haber masa başında uydurulmuş bi haber. Medyada zaten Müslümanların en ufak şeyde (bu ufak sayılmasa da) kavga çıkardığı anlatılıp duruluyor. Burda da Mesut belli bi kesime karşı "gereksiz yere agresif" olarak gösterilmiş olabilir medya tarafından. Mesut'un böyle bir açıklamasını ispat etsinler, tamam diyelim ama bana uydurma bi haber gibi geliyor. Villa gibi birisi dememiştir, o yapmaz, demiyorum. Medyanın uydurmasıdır diyorum.

Haber gerçekse eğer, Villa küfretmişse İslam dinine, Mesut az yapmış. Kavga sırasında herkes her şeye küfreder bu normal sayılabilir, ama din ve akrabaya küfretmek acizlikten başka bişey değil. En fazla s.... git dersin, ya da direk bana küfredersin, ona Eyvallah ama dine ve akrabaya küfretmek çok büyük şerefsizlik. Ki Villa'nın takımında Affelay, Abidal ve Keita gibi 3 Müslüman varken, Villa'nın İslam'a küfrediyor olması tamamen şerefsiz ve iki yüzlü olduğunu gösterir, çünkü 2 gün sonra o arkadaşlarıyla idmanda olacak ve eminim ki suratların karşı sırıtacak.

Kavga olaylarının geneline yorum yapacak olursam, Barça'nın kullandığı taktik biraz acizce görünse de bence futbolda yapılmayacak bi taktik değil. Guardiola rakip oyuncuların hırsını ve agresifliğini biliyor, Barça'lı oyuncular da bunu biliyorlar ve Real Madrid maçını gerip, daha kolay zafere ulaşmayı hedefliyorlar. Bence bu normal. Özellikle Ramos ve Alonso'ya bilerek kırmızı görmelerini söyleyen bi teknik direktörleri varken. Barça'nın yaptığı kolaya kaçmak, hatta acizlik olarak nitelendirilebilir, ama şerefsizlik değildir Marcelo'nun ve Pepe'nin yaptıkları gibi. Marcelo zaten Messi'ye tekme atıp, sonra da Fabregas'ı sakatlamaya çalışarak bence en az 3 maç ceza aldı. :)

Dine küfür etmek yanlıştır. Ama öyle bir ortamda kendisinin sövdüğü görülmüştür ve adamın üzerine yürümüştür. Bu şekilde tepki vermesi yanlış, anti-pati toplar çünkü bulunduğu ülke Hristiyan bir ülke.

Dine Küfür edene Sövülürde adamin üzerinede yürülür, yemisim anti patiyi yemisim Hiristiyan Ülkeyi , helal olsun böyle genclere diyorum

Gerçeği bilmeden bir dedikoduya dayanarak bir insana sallamak (ki adamın takımında müslüman arkadaşlarıda var) müslümanlığın tam olarak neresinde yazıyor nekadar uygun bir davranış bunuda düşünmek lazım.

Yada bir takımı kötülümek için böyle bir dedikoduyu konuşmak nekadar müslümanlık oluyor?

Umrumda değil Barçasıda Realide ikiside yerin dibine batsın.

Ya müslümanlık tam olarak bilinmiyor yada çıkarlarımız doğrultusunda kullanılıyor.

Eğer dinine küfretmişse,bunun cezasını Mesut'un vermesine gerek yok.Bunun öteki tarafı da var.İyi napalım yani yahudiler,hristiyanlar Müslümanlığa küfrediyorsa,savaş mı açalım?

Allah elbet cezasının verecek.Madem o kadar çok dinine bağlı birisin;bu din kimseye tekme tokat girmeyi emretmiyor.

Onun cezasını elbet bulur Villa.

Gerçeği bilmeden bir dedikoduya dayanarak bir insana sallamak (ki adamın takımında müslüman arkadaşlarıda var) müslümanlığın tam olarak neresinde yazıyor nekadar uygun bir davranış bunuda düşünmek lazım.

Yada bir takımı kötülümek için böyle bir dedikoduyu konuşmak nekadar müslümanlık oluyor?

Umrumda değil Barçasıda Realide ikiside yerin dibine batsın.

Ya müslümanlık tam olarak bilinmiyor yada çıkarlarımız doğrultusunda kullanılıyor.

( demiş ise )

Neyse yazdığımdan vazgeçiyorum,büyük ihtimal ispanyol basını,müslümanlığı kötülemek için yaptığı haberdir.

Villa ya sallamakda her konuda haklıyız . Küfür etmesi asparagas mı ? tamam olsun bi neden de Mesut'a tokat atması

amma abarttınız geçmiş gitmiş olay napalım yani öldürelim mi Villayı

Eğer dinine küfretmişse,bunun cezasını Mesut'un vermesine gerek yok.Bunun öteki tarafı da var.İyi napalım yani yahudiler,hristiyanlar Müslümanlığa küfrediyorsa,savaş mı açalım?

Allah elbet cezasının verecek.Madem o kadar çok dinine bağlı birisin;bu din kimseye tekme tokat girmeyi emretmiyor.

Onun cezasını elbet bulur Villa.

Kardeş bende okadar Namazlı abdestlı dolanan biri değilim ama elimden geldiğince yinede görevlerimi yerine getiriyorum , cumaları giderim domuz eti yemem felan

ama sen hic bir müslümanın bir hiristiyanın suratına ben senin Katoliğine sokim gibi bir cümle duydun mu ? bizler elimizden geldiğince sakin ve altdan alıyoruz ama biz altdan aldıkca onlar üsten vuruyor. ben demiyorum savaş cıksın birbirimize girelim böyle şeylerekarşıyım fakat birebir durumlardada özür dilerim ama herşeye boyun eyecek değiliz .

mesut salliyordur,tokatin altinta kalamiyor.

villa´nin takiminda afellay gibi müslüman takim arkadaslari var.

Üst Alt