Modem Tüm Işıkları Yanıyor Ama Wifi Yok? - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Modem Tüm Işıkları Yanıyor Ama Wifi Yok?

Bu arada beyler 16mbit tarifem. Modem arayüzünde de
ADSL Hızı(Kb/s):799 / 16383

yazıyor yani 16mbit geldigini söylüyor zannımca. Ama max 9 mbit alabiliyorum speedtestte. sorun ne olabilir?

@Danyal Artemis

banada olmuştu çok fazla şey denedim hangisinde çözüme ulaştım pek hatırlamıyorum ama sanırım güncelleme çözmüştü sorunumu,modem alcaksan tplink alma bence memnun kalmadım ilk aldığım modem yandı 2 haftadan uzun sürdü yenisini göndermeleri firmada kimsenin birbirinden haberi yok üstüne gönderdikleri modemin kargo parasınıda bana ödettiler..

Modem arayuzundeki teknik verileri iceren sayfayi koy da anlayip yorum yapabilelim , snr ve hat zayiflamasi , bir de max degerlerini gormem lazim

16 olunca 13-14 almam lazım degil mi mantıken?
Kablosuz 13-14 anca 5 Ghz bandını kullanırsan alırsın. Modemin bu özelliği var ise tabii.

2.4 Ghz bandı bir çok cihaz tarafından kullanıldığı için, mikro dalga fırın bile bu bandı kullanıyor, yine çevrende bu bandı kullanan bir çok modem var ise 2.4 Ghz bandında kullanılabilen kanallar yoğun oluyor bu yüzden de hız düşüyor.

Üst Alt