Modem Tüm Işıkları Yanıyor Ama Wifi Yok? - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Modem Tüm Işıkları Yanıyor Ama Wifi Yok?

Kablosuz 13-14 anca 5 Ghz bandını kullanırsan alırsın. Modemin bu özelliği var ise tabii.

2.4 Ghz bandı bir çok cihaz tarafından kullanıldığı için, mikro dalga fırın bile bu bandı kullanıyor, yine çevrende bu bandı kullanan bir çok modem var ise 2.4 Ghz bandında kullanılabilen kanallar yoğun oluyor bu yüzden de hız düşüyor.
Bu doğru değil tam olarak. 2 4 GHz 802.11b için geçerli bu söylediğin.

2.4ghz 802.11 n ve 802.11g var sonradan çıkan.

Airties RT-212 model. Kopmalar yine başladı yarım saatte bir, resmen sinir hastası yapacak insanı
WLAN hattını kaç tane cihaz kullanıyor..

Çevrende (komşu) kaç tane wlan cihazları gözükmekte.

Auto Channel ayarı mevcuttur ki onu seç herşeyden önce.

Android 6 yükümlü cep telefonların ile bağlantı kopmaları yaşaya bilirsin buna benzer bu arada ama uzak ihtimal olarak düşünüyorum şimdi.

Ayrıca kaç tane cihaz ile bağlantı kuruyorsun modeme? Hepsinde mi aynı sorun mevcut?

WLAN hattını kaç tane cihaz kullanıyor..

Çevrende (komşu) kaç tane wlan cihazları gözükmekte.

Auto Channel ayarı mevcuttur ki onu seç herşeyden önce.

Android 6 yükümlü cep telefonların ile bağlantı kopmaları yaşaya bilirsin buna benzer bu arada ama uzak ihtimal olarak düşünüyorum şimdi.

Ayrıca kaç tane cihaz ile bağlantı kuruyorsun modeme? Hepsinde mi aynı sorun mevcut?

Valla bir laptop max 3 tel baglanıyor. Hepsinde aynı sıkıntı var

Valla bir laptop max 3 tel baglanıyor. Hepsinde aynı sıkıntı var
renktaşım bağlantın vdsl ama modemin adsl destekliyse bunu yaşarsın bağlatan firmanın bunu açıklaması gerekiyordu.
ve ayrıca bazı firmalar bağlantıdan sonra ilk gün çok sık kesinti yapıp alt yapının kaç mb desteklediğini bulmaya çalışır, firmaya danışman iyi olur.

renktaşım bağlantın vdsl ama modemin adsl destekliyse bunu yaşarsın bağlatan firmanın bunu açıklaması gerekiyordu.
ve ayrıca bazı firmalar bağlantıdan sonra ilk gün çok sık kesinti yapıp alt yapının kaç mb desteklediğini bulmaya çalışır, firmaya danışman iyi olur.
Vdsl bağlantısı olup adsl modem mi varmış?

Bu mümkün olmamalı aslında zaten. Yani bağlantı kurulmaması gerekir. Almanya'da bu mümkün değil en azından.

Belki bir tünel yöntemi ile olur ama hangi sunucu yapacak bu saçmalığı?

Vdsl destekli modemde bu sorunu yaşamam mı yani?

Vdsl bağlantısı olup adsl modem mi varmış?

Bu mümkün olmamalı aslında zaten. Yani bağlantı kurulmaması gerekir. Almanya'da bu mümkün değil en azından.

Belki bir tünel yöntemi ile olur ama hangi sunucu yapacak bu saçmalığı?

ben de mümkün olmuyor diye biliyordum, yaklaşık 2 ay önce vdsl bağlatacağım zaman yakın bir arkadaşım izah etti konuyu.(vdsl modem alıncaya kadar adsl modemi ile idare edin düşüncesi vardı)

Vdsl destekli modemde bu sorunu yaşamam mı yani?
eğer internet alt yapınızı, firma yetkilileri sorunsuz görüyorsa muhtemelen vdsl modem sorunu çözecektir. Elbette sizi gereksiz bir masrafa sokmam istemem bu nedenle yakın çevrenizde vdsl modemi bulunan biri varsa vdsl modemi takıp denemenizi tavsiye ederim.

ben de mümkün olmuyor diye biliyordum, yaklaşık 2 ay önce vdsl bağlatacağım zaman yakın bir arkadaşım izah etti konuyu.(vdsl modem alıncaya kadar adsl modemi ile idare edin düşüncesi vardı)
Evet olmaz aslında ama dediğim gibi bir yöntemi var tünel ile.

Bazı ülkelerde ve sunucu şirketler bu yöntemi destekliyor diye hatırlıyorum. Müşterilere yeni cihaz vermemek için :)

Üst Alt