Modem Tüm Işıkları Yanıyor Ama Wifi Yok? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Modem Tüm Işıkları Yanıyor Ama Wifi Yok?

Kablolu tek bir baglantida hic bir kusur yok ise o zaman hat degerlerine gerek duymayabiliriz

Sadece kablosuzda sorun var ise modemi degistirip cozer , ayrica eger vdsl hizmeti verilen bir yer ise adsl sinyal ve modemle ugrasilmaz artik

Türknet kurulumu splitter ile gerçekleştirmiş telefon da kurmuşlar. Ben splitteri çıkartıp direkt telefon hattını modeme bagladım bunla alakalı bir durum olabilir mi?

Türknet kurulumu splitter ile gerçekleştirmiş telefon da kurmuşlar. Ben splitteri çıkartıp direkt telefon hattını modeme bagladım bunla alakalı bir durum olabilir mi?
İlk mesajında WiFi bölümüne girdiğimde kablosuz ağımı göremiyorum yazmışsın. Yanlış anlamadım ise telefon veya benzeri bir cihazın WiFi bölümünden bahsediyorsun.

Internet bağlantısı ile WiFi bağlantısı iki farklı olay. WiFi bağlantısı cihaz (örneğin telefon) ile modem arasında bir olay, internet bağlantısı ile bir ilgisi yok.

İlk mesajında WiFi bölümüne girdiğimde kablosuz ağımı göremiyorum yazmışsın. Yanlış anlamadım ise telefon veya benzeri bir cihazın WiFi bölümünden bahsediyorsun.

Internet bağlantısı ile WiFi bağlantısı iki farklı olay. WiFi bağlantısı cihaz (örneğin telefon) ile modem arasında bir olay, internet bağlantısı ile bir ilgisi yok.

Şey diyorlar bulundugun yerde 2.4 ghz frekans kullanan modem çoksa kablosuzda kopmalar olması çok normal?

Şey diyorlar bulundugun yerde 2.4 ghz frekans kullanan modem çoksa kablosuzda kopmalar olması çok normal?
Bugüne kadar bu sebep nedeni ile kopma sorunu olduğunu hiç tecrübe etmedim. Zaten WiFi bölümünde görmüyorum diyorsun, yani kopmadan ziyade modem bir süreliğine WiFi ağını sunmuyor gibi. Modem ile ilgili bir sıkıntı gibi duruyor.

Biraz önce modem tavsiyesi sormuşsun. Türkiye'de hangi cihazlar var bilmediğim için tavsiye vermem doğru olmaz.

operatörlerin verdiği modemleri kullanma kesinlikle fark var..

Nerde çer çöp modem var veriyorlar onları.

2 sene önce bunu almıştım çok memnunum.

8938688184370.jpg

Asus RT-N12+ 300Mbps 5dBi Geniş Bant Router/Access Fiyatı

Modem tavsiyesi başlığı varmıydı bilmiyorum ama ben bulamadım o yüzden burdan yardımlarınızı isteyeceğim acil olarak,

Evdeki modem sıkıntı yaratıyordu sürekli ama bir şekilde devam etmiştim ama artık yenisini alma vakti geldi.

Biraz araştırma yaptım bazı modellerde mutabık oldum ama hangisini alayım konusunda tam fikir sahibi olamadım ve bu konuda sizden yardım bekliyorum. Bunların arasından yada kesinlikle bunu al diyeceğiniz başka modeller olursa da tavsiye verirseniz sevinirim.

Benim kafamda olanlar;

Asus DSL AC-51 (bu modem teknoloji mağazalarında yok sadece internetten alınıyor o yüzden hemen almak istediğimden biraz geri plana attım)
Asus DSL AC750

Tp-Link Archer VR300 AC1200

Sizce?

Üst Alt