Ndiaye İçin Stoke City ile Anlaşıldı İddiası! - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ndiaye İçin Stoke City ile Anlaşıldı İddiası!

ndiaye'yi satıyoruz orta sahayı leşçuk denen keneye teslim edip şampiyonluktan oluyoruz. 10 milyon euro kazanıyoruz kaç mislini kaybediyoruz. ne güzel alışveriş kafası . 8taş bu sene iki maçı dururken CL'den 46 milyon euro aldı .
sizi gidi bakkal hesabı yapanlar hadi topla çıkar böl çarp bakalım .
satalım yeaaaa iyi para yeaaa

Altına imzayı atıyorum. Ulan teklif geldi diye para yok diye takımın temeltaşlarından birini satmanın neresi iyi birşey hala anlamış degilim.

Bunların yaptığı da sağlıklı değil ki.
Porto nun borçu ne kadar biliyormusun?
400 milyon euro :) oyuncu satıyorlar ama yaptırdıkları parayı yatırımı çıkartamadı adamlar işte. Benfica yı şimdi bilmiyorum..

Ekonomi açısından demedim, hem futbolcu satıp hem de başarılı olan kulüp örneği verdim. Şimdi kabaca baktım da Benfica en borçlu 2. kulüpmüş avrupada 300 küsür milyon euro ile, 1. MUFC'muş.

Demek istediğim şu; Porto hem deli gibi futbolcu satıyor hem de başarılı olabiliyor.

Kendisi gitme yönünde kararını verdiyse; Fatih hoca kalması için elinden geleni yapar, ama kararı değiştiremediyse oyuncu satılır.

İyi para gibi gözüküyor hayırlı olsun.

Cenk satilip negredo var diye bjk liler pek ses cikarmadi ama negredo harika oynayip satilsa ve cenk kalsaydi , hemen "cenk e mi kaldik" diyeceklerine eminim

eger donk selcuk tolga nin birine bile fernando yaninda sans verilemeyecekse bu adamlara neden para oduyoruz o halde ?

O takımları çok övüyoruz ama geçen gün okuduğum küçük bir yazıda özetle şu yazıyordu: menajerlerin oyuncağı olmuş bir lig, çok yüksek bonservisler ödeniyor doğru ama % 25-30 u ancak kulüplere kalıyor.
+ Porto özelikle brezilya kulüplerine yediriyor paraları.
Porto nun alt yapısından oyuncu çıkmıyor okadar. Genç oyuncuların haklarının bir kısmını alıyorlar peşin ödeyerek ve brezilyada kulüplerinde yetişmesine bırakıyorlar. Bu oyunculara harcanan miktarda korkunç seviyelerde. Bir çok kulüp ile uzun vadeli anlaşmaları var üstelik.
Biraz daha karışık da uzun sürer şimdi anlatması

Bu arada bir kulübün ne kadar borcu olduğundan yola çıkarak olumlu-olumsuz sonuca varamayız, önemli olan gelir-gider dengesini uzun vadede tutturmak. Borcun sürdürülebilirliği önemli yani ne kadar borcu olduğu değil.

Bu arada bir kulübün ne kadar borcu olduğundan yola çıkarak olumlu-olumsuz sonuca varamayız, önemli olan gelir-gider dengesini uzun vadede tutturmak. Borcun sürdürülebilirliği önemli yani ne kadar borcu olduğu değil.

Mesela pogbaya 100 milyon verilir mi diye united i asip kestik ama gecen seneki gelirleri aciklandi , 670 milyon euro gelir elde etmis united

senin de boyle gelirlerin olsun satma ndiaye yi tamam

ama paran yok, olmayinca da yumurta kapiya dayaninca mecbursun

Dogru . Zaten bana dense ki , kesinlik icerecek sekilde ndiaye ya da x oyuncu giderse sampiyon kesin olamayacaksin , tabi ki gitsin demem

ama ndiaye olmayinca orada biri oynayacak elbet , ndiaye den daha onemli oyuncular icin dahi gecerli bu , gomis , muslera veya maicon da satilabilir

konu bugun ndiaye degil maicon olsaydi da , ahmet ile koray bosuna mi kadroda derdim

zaten marifet hem oyuncu satisindan para kazanirken hem de basariya ulasabilmek
Satılsın da sezonun ortasında bu tür plansız satışlara karşıyım açıkçası.
Şimdi isteyen yaz döneminde de ister ki ndiaye ye ilgi sadece stoke City tarafından yok galiba

Porto, Benfica gibi örneklerde var. Ya futbolcu yetiştireceğiz, ya da futbolcu alıp parlatıp satacağız. Başka çıkar yol yok ne yazık ki, dönmüyor işte çark...

Çark döner aslında da Tarık Donk gibilere bonservis maaş falan verirsen dönmüyor tabii ki. Son 5 senede öyle çarçur edilen bir para var ki öyle böyle değil. Ne çabuk unuttuk Sigthorson transferini falan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ekonomi açısından demedim, hem futbolcu satıp hem de başarılı olan kulüp örneği verdim. Şimdi kabaca baktım da Benfica en borçlu 2. kulüpmüş avrupada 300 küsür milyon euro ile, 1. MUFC'muş.

Demek istediğim şu; Porto hem deli gibi futbolcu satıyor hem de başarılı olabiliyor.
Doğru.. Kaynağım biraz eskimiş.
2 sene önceki rakamdı benimkisi. Gizliyorlar belkide bilmem veya sistemi değiştirdiler adamlar.

geri zekali TRnin en iyi takimindan sampiyonluklar+sampiyonlar ligi oynicakken PLin kasimpasasina gitti, championsshipde basarilar

Bir gerçek var ki Dursun adisi bu sene çok para verdi lakin hepsi de geri dönüşümü olan adamlar . Keşke kulübün içine etmeden 2.5 sene öncesi yapsaydı bunu . Ndiaye gelirken parasına takılmayın adamın Ingiltere piyasası var dedik ama Osmanlı çöpü vs kafa utulediler. Şu an Gary , Belhanda , Maicon , Fernando ve Feghuli gerçekten para edecek iyi oyuncular .

SM-N920C cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Çark döner aslında da Tarık Donk gibilere bonservis maaş falan verirsen dönmüyor tabii ki. Son 5 senede öyle çarçur edilen bir para var ki öyle böyle değil. Ne çabuk unuttuk Sigthorson transferini falan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ya onlarda var tabi. Yıllardır kötü yönetiliyoruz, başarılı olduğumuz sezonlarda bile sıkıntı yaşadık maddi olarak. Bazı arkadaşlar avrupa devi gibi hareket etmesini istiyor kulübün. Futbolcu satılmasın, yıldız transferi yapılsın, vizyon vs vs muhabbetleri işte... Teknik olarak mümkün olmayan şeyler isteniyor, biz Türkiye'de faaliyet gösteren bir kulübüz. Elit kulüpler gibi ligimiz ne izleniyor, ne onlar kadar reklam gelirimiz var, ne de ülkemiz futbolcular için cazibe merkezi.

100 milyona satılsa nolur. Sanki parayı doğru kullanan bi Ülkeyiz. Saçma sapan adamlara saçıyoruz paraları. Brumayı sattık da noldu . Telles i sattık da noldu. Melo yu sattık da noldu. yerlerini mi doldurabildik. Bu örnekler çoğalır gider. Tüm takımlarımız dahil kadro planlaması olmadığı için deneme yanılma transferleri kulupleri bu hale getirdi. Atıyorum Porto. Adamların her mevki için olası bi ayrılık ihtimalinde listeleri hazır. Çat diye kapatırlar açıklarını. Avrupa da çoğuklüp bu durumda. Malesef ülkemiz de bu konuda amatör durumdayız. Ayrıca bizim sezon sezonki planımız sezonu kurtarma yani ne olursa olsun şampiyon olmak olmalı hedefimiz. Tinercileri rüyadan uyandırmamız lazımken bu ayrılık hiç de iyi olmadı.
Sonuç olarak 100 milyona satılsa nolur.

geri zekali TRnin en iyi takimindan sampiyonluklar+sampiyonlar ligi oynicakken PLin kasimpasasina gitti, championsshipde basarilar
Oranın kasımpaşası bizim tüm büyükleri topla daha çok markaya sahip maalesef futbol dünyasında.
Bütün dünya izliyor seni. Futbolun en büyük markası orası işte. Dün Osmanlısporda oynamış adam yarın orada oynama fırsatı yakalamış... Yadırgadım açıkçası

Oyuncu satisinin basariya etki etmedigini gosteren bir besiktas ornegi var

defanslarindan atinc ersan ve marceloyu , forvetlerinden demba ba ve cenk i satan bir klup

tonla da para elde ettiler , buna ragmen 2 senedir sampiyon oluyorlar , avrupada da turk takimlari icin hic de fena olmayan bir seviyedeler

cok ucuza mal ettikleri talisca , babel ve adriano gibi adamlardan aldiklari verim de ortada

bu yuzden onyargili olmamak ama tabi ki dikkatli olmak dogru isler yapmak lazim

Oyuncu satisinin basariya etki etmedigini gosteren bir besiktas ornegi var

defanslarindan atinc ersan ve marceloyu , forvetlerinden demba ba ve cenk i satan bir klup

tonla da para elde ettiler , buna ragmen 2 senedir sampiyon oluyorlar , avrupada da turk takimlari icin hic de fena olmayan bir seviyedeler

cok ucuza mal ettikleri talisca , babel ve adriano gibi adamlardan aldiklari verim de ortada

bu yuzden onyargili olmamak ama tabi ki dikkatli olmak dogru isler yapmak lazim

oyuncu yerine arastirdigin izledigin oyuncu alirsan basariya etki etmez tabi ki. İyi kotu yerini doldurursun. Atinc ersan gitti marcelo geldi marcelo gitti pepe geldi dembaba gitti gomez geldi surekli yerine oyuncu aliyorlar.
biz ise ndiaye yerine gidip tolgayi oynatacaz ve fernando yine sakatlanirsa tolga selcuga kalicaz gecen seneki basarisizligin en buyuk sebebi olan ikiliye.

Üst Alt