Pivot Santrafor İstemiyorum! - Sayfa 12 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Pivot Santrafor İstemiyorum!

Evet... Umuyoruz ki gelen Santafor Pivot tarzında değildir.

A. Silva hoşgeldin
Sırtı dönük oynayan adama ben pivot santrafor diyorum genel olarak sende mi öyle düşünüyorsun ?
Pivot santrafor istemiyorum diyince sadece hızlı,çabuk oyuncular diye düşünüyorum .
Misal verecek olursam Agüero sana göre Pivot santrafor mu değil mi ?
Pivot santrafor hantal sadece fiziğini koyan topçulara mı denir ?

Sırtı dönük oynayan adama ben pivot santrafor diyorum genel olarak sende mi öyle düşünüyorsun ?
Pivot santrafor istemiyorum diyince sadece hızlı,çabuk oyuncular diye düşünüyorum .
Misal verecek olursam Agüero sana göre Pivot santrafor mu değil mi ?
Pivot santrafor hantal sadece fiziğini koyan topçulara mı denir ?
Benim bu konuda bahsettiğim "pivot", en az 1,85 boyu olan, güçlü ve yavaş olan bir Santrafor. Genellikle bu tipi oyuncular topu iyi korur ve saklar - doğrudur.

Bir de kadroda da Gomis ve Eren var.
İki yavaş, benzer tarz da Santraforlar.

Ona göre de seçimi yapmak lazım.

Benim bu konuda bahsettiğim "pivot", en az 1,85 boyu olan, güçlü ve yavaş olan bir Santrafor. Genellikle bu tipi oyuncular topu iyi korur ve saklar - doğrudur.
Arif Bey yukarda sorduğum sorudaki Agüero tipi '' sana göre pivotlukla alakası olmayan ki işin aslı olarak gerçekten alakası olmayan fakat onlarıda yapabilen '' oyunculara bayılırım da isterim de ama Türkiyeden öyle topçuların yolu kolay kolay geçmez.
Biraz karmaşık anlattım fakat özetle Ülkemiz ve takımımızın durumuna baktığım zaman
ya hızlı,çabuk bitiriciliği soru işareti kafasını topa gömüp koşan ne yapacağı belli olmayan forvetlerle oynayacağız.
ya da hızlı ve çabuk değil fakat arkadaşlarına yardımcı olan kanatlardan gelen topları iyi değerlendiren forvetlerle oynayacağız.
Mermi gibi 1.75 boyunda hızlı çabuk topta dağıtabilen çakma Agüero olsa tamam ama bizi öyleleri bulmaz özetle .
1)Çalışkan Forvet: Umut Bulut
2)Yardımcı Forvet: Elmander.
3)Pivot Santrafor: Gomez
4)Fırsatçı Golcü: Burak Yılmaz
5)Komple Forvet: ? ? ?

6)Yaratıcı Forvet:
7)Sahte Forvet:
İkiside Pepin bayıldığı şeyler , Gomis giderse Onyekuruyle falan deneyebiliriz ama bence tutmaz.

Arif Bey yukarda sorduğum sorudaki Agüero tipi '' sana göre pivotlukla alakası olmayan ki işin aslı olarak gerçekten alakası olmayan fakat onlarıda yapabilen '' oyunculara bayılırım da isterim de ama Türkiyeden öyle topçuların yolu kolay kolay geçmez.
Biraz karmaşık anlattım fakat özetle Ülkemiz ve takımımızın durumuna baktığım zaman
ya hızlı,çabuk bitiriciliği soru işareti kafasını topa gömüp koşan ne yapacağı belli olmayan forvetlerle oynayacağız.
ya da hızlı ve çabuk değil fakat arkadaşlarına yardımcı olan kanatlardan gelen topları iyi değerlendiren forvetlerle oynayacağız.
Mermi gibi 1.75 boyunda hızlı çabuk topta dağıtabilen çakma Agüero olsa tamam ama bizi öyleleri bulmaz özetle .
1)Çalışkan Forvet: Umut Bulut
2)Yardımcı Forvet: Elmander.
3)Pivot Santrafor: Gomez
4)Fırsatçı Golcü: Burak Yılmaz
5)Komple Forvet: ? ? ?

6)Yaratıcı Forvet:
7)Sahte Forvet:
İkiside Pepin bayıldığı şeyler , Gomis giderse Onyekuruyle falan deneyebiliriz ama bence tutmaz.
Sagte Forvet: Muğdatinho

Ha dedin doğru, hızlı, birici ve tekniği iyi olan Sprinter Santafor var ki, o topu saklama vs de yapabiliyor.
Böyle Oyuncu ama çok pahalı oluyor.

Konusu açılmışken sorayım Mario Gomezi istermisiniz beyler ?
2+1 Yıllık sözleşme yıllık 2.5 Milyon €
Tolga Cigerci+1 Milyon € bonservis

Konusu açılmışken sorayım Mario Gomezi istermisiniz beyler ?
2+1 Yıllık sözleşme yıllık 2.5 Milyon €
Tolga Cigerci+1 Milyon € bonservis
Mario Gomez değil Mario Jardel gelse şu haliyle hoplatır bu ligi.
Türkiye liginde pivot şart.
Ne kadar güreşciyse o kadar iyi.
Bunun çok örnekleri var.
Bizde Gomis yeterli yanına sahte 9 koy yeter.
Mesela Sinan bile bu işi görür.
Eğer Eren gidecekse iyi bir sprinter forvet alabiliriz.
Pas oynuna katkı veren hızlı aralara koşan ve kontra atak oynayabilen.

Gscimbom Mobile

Isteklerim(z) belli:

- Çok hızlı / Dinamik / Çevik
- Tekniği üst düzey
- Dribling yetenek / Adam geçme kabiliyeti
- Gol vuruşu iyi olan

- Fiziki Gücü / Hava hakimiyeti iyi olmasa da olur.

Gerekdinde "topu kendi alıp ve kaleye giden" bir Santafor istiyorum(z) artık.

bu saydıkların 40 milyon € 'dan başlıyor reis.

bize elmander gibi biri lazım.. :(:(:(
Hava hakimiyeti de desen cr

Üst Alt