Play-Off Final Serisi | Galatasaray C.C 2-4 FB Ülker | Teşekkürler Aslanlar - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Play-Off Final Serisi | Galatasaray C.C 2-4 FB Ülker | Teşekkürler Aslanlar

Cevap: Play-Off Final 1.Maç | FB Ülker - Galatasaray C.C | 4 Haziran | 19.00

çok zevkli maçlar bizi bekliyor!

Bu arkadaş en son kazandığımız lig maçı öncesinde de böyle konuşan arkadaş değil miydi?

Herşey deplasmanda alacağımız 1 galibiyete bakıyor. Şu 2 maçtan birini alırsak kupayı vermek istesekte o taraftar desteğiyle veremeyiz.

biletix mesaj atmış yaşanacak yoğunluktan dolayı biletinizi en geç ayın 8'inde alın diye ilgi çok büyük :)

İçeride kazanacağımızdan hiçbir şüphem yok son maçlardaki ortamı gördükten sonra, ama ilk 2 maçtan en az 1 galibiyet çıkartmazsak anlamı kalmaz tabi.

1 maç alabilirsek orada 3-1 döneriz Sinan Erdem'e. 2-0 geride gelirsek 2 maçı da kazanacağımızı sanmıyorum.

4817.gif

Rakip güçlü ama kazanırız.

Ben biraz tbl resmi sitesinden karşılaştırma yaptım, siz nediyorsunuz yorumlarını görmek istiyorum, oyuncu bazında baktığımızda bu seneki istatistiklerine göre karşılaştırmalar yaptım aynı bölgelerin oyuncularını seçtim ve gördümki her bölgede daha mücadeleci ve daha faydalı oyunculara sahibiz, sizde bir gözatın bakalım bu oyuncuların karşılaştırmalarına ship=>ukiç, tutku>>jasekivicius, shumpert=>ömer, ermal=>oğuz, andriç=lavrinoviç, caner=<tomas, jerry=>emir, sertaç<kaya bunun dışında evren, haluk ve genç olmalarına rağmen arada sürekli olarak kullandığımız göksenine karşılık oyuncu bulamadım fb de hem daha iyi oyuncularımız var hem daha derin bir kadromuz var, tek dezavantaj dış atışlar.

canım kardeşim tbl nin sitesinden istatistiklerle bu oyuncu bundan iyi diye krsılastırmamı olur. adamlar cok geniş bir kadroya sahip ve dolayısıyla cok fazla rotasyona gidiyorlar. bu yuzden oyuncularının istatistiki bakımdan bizim oyuncalardan geri olması cok normal . ayrıca ship in ukicten shumpert in ömer onandan iyi oldugunu söylemen komedi ötesi olmus. adamlar kadrro kalitesi ve tecrübe bakımından bizden cok cok daha iyi durumdalar. ancak tum bunlar bizim sampiyon olamıyacagımız anlamına gelmez. sınırlarımız ve en iyi yapabildiğimiz seyi unutmassak ( savunma ) neden şampiyon olmayalım.

Yürüyedur Galatasararayım! Fülker bizden daha kaliteli olabilir fakat biz daha aç bir takımız.

kadrosu bizden daha genis ve pota altında bizden 2 kat iyi adamları var bu bir gercek.oguz gibi formda oyuncuları var bizim ermal erken foul problemine giriyor ilk ceyrekte 2 foulle kenara geliyor dikkatli olmasi lazim lavrinovici shumpert tutucak allah yardımcısı olsun rancik tam lazım oldugunda sakatlandi...

İki takım playofflarda en son 2006-2007 sezonu yarı final serisinde eşleşmişti ve seriye 1-0 önde başlayan fb 2 maçı da kazanarak 3-0'lık seri sonucuyla turu geçmişti. Ancak o tarihten sonra Galatasaray'ın daha iyi kadrolar kurarak fb ile arasındaki büyük farkı azalttığını gördük. Nitekim o 3-0 biten serinin ardından Galatasaray fb'yi kendi evinde oynadığı 4 maçta da mağlup etmeyi başardı (her ne kadar bir tanesi hükmen mağlubiyete dönüşse de). Ancak uzun yıllardır tıpkı futbolda olduğu gibi basketbolda da fb deplasmanlarında kazanamıyoruz. Yani son 4 yılda oynanan maçlarda hep sahasında oynayan takımlar galip gelmiş. Yine aynı durum geçerli olursa 4-3 fb lehine biten bir seriyle karşılaşabiliriz. Yani ne yapıp edip o deplasmanda en az 1 maç kazanmak gerekiyor. Tabi sadece onu kazanmakla da iş bitmeyecek. 3 iç saha maçında da tıpkı 4 yıldır yaptığımız galibiyet serisini devam ettirmek gerekiyor. Kadro kalitesine, kadro tecrübesine, iki kulüp arasında son yıllardaki psikolojik duruma, saha avantajına ve finale gelene kadar daha az yıpranmış olma durumlarına bakarsak fb tabiki de serinin favorisi olarak gözüküyor. Açıkçası Galatasaray'ın bu seriden galip ayrılma ihtimali bana pek olası gelmiyor. Serinin 4-2 aleyhimize neticeleneciğini düşünüyorum. Umarım yanılırım. Bu seride Galatasaray'ın güvendiğim yanları çok sağlam savunma yapabiliyor oluşu ve rakip oyunculara nazaran bu şampiyonluğu daha fazla istemeleri. Galatasaray taraftarının da eğer seri istenildiği gibi gelişirse rakip taraftardan daha agresif olacağını düşünüyorum. Bu da şansımızı arttıracak başka bir faktör. Umarım futbolda Avrupa Şampiyonluğu bile görmesine rağmen basketbolda hiç şampiyonluk görmeyen yeni nesil Galatasaray taraftarının bu sevinci de tatması. Buna ihtiyacımız var..

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, Galatasaray Kulübü Erkek Basketbol Şubesine 3 bin lira para cezası verdi.

TBF'den yapılan açıklamada, Galatasaray Kulübü Erkek Basketbol Şubesine, Galatasaray Cafe Crown'un, Banvit ile 25 Mayıs Çarşamba günü deplasmanda yaptığı Beko Basketbol Ligi play-off yarı final serisi maçında sarı-kırmızılı taraftarların, müsabakayı takip ettikleri tribünün koltuklarına ve müsabakanın oynandığı salonun büfesine zarar vermeleri nedeniyle 3 bin lira para cezası verildiği bildirildi.

beyler bilet bulmam lazım 2 tane, olacak iş değil hemen bitmiş biletler fazladan bileti olan var mı bana satabilecek?

kardeşim komik ötesi sensin ben bu karşılaştırmaları aldıkları sürelere göre yaptım, shiple ukiçin aldıkları süreler aşağı yukarı bu sezon aynı aşağı yukarı değil hatta birebir aynı diyebilirim, ukiçin sadece asistleri fazla diğer istatistikler ribaund top çalma blok herşeyde ukiçten çok üstün şimdi sen neye göre buna komik ötesi dedin anlamadım, yoksa fenerlimisinde burda gezintiyemi çıktın.

canım kardeşim tbl nin sitesinden istatistiklerle bu oyuncu bundan iyi diye krsılastırmamı olur. adamlar cok geniş bir kadroya sahip ve dolayısıyla cok fazla rotasyona gidiyorlar. bu yuzden oyuncularının istatistiki bakımdan bizim oyuncalardan geri olması cok normal . ayrıca ship in ukicten shumpert in ömer onandan iyi oldugunu söylemen komedi ötesi olmus. adamlar kadrro kalitesi ve tecrübe bakımından bizden cok cok daha iyi durumdalar. ancak tum bunlar bizim sampiyon olamıyacagımız anlamına gelmez. sınırlarımız ve en iyi yapabildiğimiz seyi unutmassak ( savunma ) neden şampiyon olmayalım.

kardeşim komik ötesi sensin ben bu karşılaştırmaları aldıkları sürelere göre yaptım, shiple ukiçin aldıkları süreler aşağı yukarı bu sezon aynı aşağı yukarı değil hatta birebir aynı diyebilirim, ukiçin sadece asistleri fazla diğer istatistikler ribaund top çalma blok herşeyde ukiçten çok üstün şimdi sen neye göre buna komik ötesi dedin anlamadım, yoksa fenerlimisinde burda gezintiyemi çıktın.

bu arada fenerin kadrosu derin diye benim tersimi söylemişsin ben şu anki kadroya göre eşleşmeleri yazdım üstünede enver, haluk ve gökseninin karşılıkları fenerde yok diye yazdım şimdi söyle bakalım derin kadro şu an kimde, rica ediyorum bu üye kesin fenerli bununla ilgilenin.

vay vay vay vay vay vay vay çççççççantaya bak pardon fenere bak burda herkes atıp tutuyormuş yok fenerliler bizden iki kat iyiymiş bizden çok daha kaliteliymiş ya siz çok biliyorsunuz yada ben hiçbirşeyden anlamıyorum, bu sene fenerle üç maç oynadık ilkini kazandık ikincisinde türkiye kupasında mucize üçlük oranı tutturdular ilk yarı, ikinci yarı atamayınca mücadele gücümüzle maçı geri çeviriyorduk, üçüncü maçta ise en az yedi tane saydığım basket faulumuz verilmedi onların 8 basket faulu var, bu arada maç boyunca basket faul atışıda kullanmadık ve zorla kendi seyircisi önünde birazda üçlüklerle kazandılar, ama bazı arkadaşlar çok biliyorlarmış gibime geldi, bu arada ben 25 sene önce dawkinsin fadeaway jumperlerini, Michael Skors ün shovunu efesten bonus saçlı tim dunhamın müthiş penetrelerini seyrederken burda yorum yapan arkadaşlar ne yapıyordu merak ediyorum.

hatırlıyorumda bir fener maçında kimdi hatırlamıyorum dawkins yani namı değer kara örümcek bir fenerliye bir yumruk çakmıştı, amma sevinmiştim ozaman.

Üst Alt