# Rafael Van der Vaart - Sayfa 21 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

# Rafael Van der Vaart

Cevap: Van der Vaart, Galatasaray’a mı Geliyor ?

Solda Queresma + sağda Keita ile uçar bu takım .

Ama solda Queresma , sağda Keita , ortada onları dengeleyecek Sarp , Topal , Arda oynamalı ki bu durumdada Elano'nun geleceği meçhul...

Orada haklısın ama kesinlikle iş yapar bizim takımda.En az Ronaldo kadar yeteneklidir ama onun kadar disiplinli olmadığı için kaybetti,büyük oyuncu olamadı.

Gelse çok sevinirim yalan değil,teknik oyunculara hep hayranımdır ama mücadele gücü olmayan oyuncularla olmuyor artık hacı.

Sinan taş olursun kardeşim yapma.:DQuaresma dediğin adam takımını çeyrek finale çıkardı tek başına.Ayıptır ,yazıktır.:eek:Biraz vurdumduymaz ama yeteneğini gözardı edemeyiz.Solda Quaresma sağda Keita ile uçar bu takım.

quaresma baros keita

arda elano

mustafa

her mac rakip icin bence tecavuz olur ha ne kadar yeriz orasinida bilmem ama az yemeyiz belki iyi bir defans oyuncusu ile cozeriz ama oda ancak marquez gibi defans oyunculari ile ediz ali turan falan olmaz

Ben Senderosu hem şanslı maçlarında izledim o zman...Yani güzel oynamıştı.

Bunlar FM 2010'dan uydurmuslar , orda da van der vaart hep Galatasaray'a kiralık geliyor . Ama arda-elano- van der vaart 3 ü de aynı mevki oyuncusu bence daha cok defansa bir transfer benficadan sidnei falan daha cok yaralı olabilir . Veya cruzeiorada bekte oynayan diego renan ilk tercihim.

Bence Brezilya ligine izleyici yollanmalı,çok kaliteli adamlar var.

orada avrupanın futbolcu ticaretinde önde gelen takımları gerekli yapılanmayı kurmuş.bize bırakmazlar.

Sende brezilya 2.liginde kur o zaman sonucta 1. lige gelen oyuncular 2.ligden geliyorlar . İstedikten sonra kaliteli oyuncu heryerde bulabilirsin . Van der vaartı alıp getirmek büyük olay degil ama sen futbola yeni bir van der vaart kazandırısan o zaman olay olur .

Hep yüksek bonservisle oyuncular alıp sonra bizden bedava ayrılıyorlar . Bu yanlıs bir politika . Suan klübün 220 milyon euro borcu var , bu izlenilen yolla ileri gidemezsiniz .

Sende brezilya 2.liginde kur o zaman sonucta 1. lige gelen oyuncular 2.ligden geliyorlar . İstedikten sonra kaliteli oyuncu heryerde bulabilirsin . Van der vaartı alıp getirmek büyük olay degil ama sen futbola yeni bir van der vaart kazandırısan o zaman olay olur .

Hep yüksek bonservisle oyuncular alıp sonra bizden bedava ayrılıyorlar . Bu yanlıs bir politika . Suan klübün 220 milyon euro borcu var , bu izlenilen yolla ileri gidemezsiniz .

Yabancı sınırlaması yüzünden bu riske giremiyoruz dostum.Mecbur kendini ispat etmiş kaliteli yabancı peşindeyiz!

Çok doğru konuştun,Galatasaray'a gelen adamın değerinin artması lazım...Ama şöyle bir durum var;Galatasaray Avrupa'da tanınmış futbolcuları alıyor(Örnek:Kewell,Baros,Keita,Elano).Ve bu oyuncular genelde yaşlarını başlarını almış adamlar.Şöyle 18-19-20 yaşlarında kaliteli adam alıp,bu adamı Avrupa maçlarında ön plana çıkarırsan,bonservisi uçar.(Tabi iyi oynuyosa)Bakın Arda'ya Newcastle,Tothenam,Arsenal eğer yalan değilse milyon eurolar teklif etti.

İngiltere'de yabancı sınırlaması var mı yok?

İspanya'da Ab dışından sınırlı oyuncu alabiliyorsun sonuçta epey esnek

İtalya'da İtalyan oyuncu yok :D

Bakıyorsun herifler her sene Şl'ni alan önde gelen Ülkeler,biz neden hep geriden takip etmek zorundayız!

Ama İngiltere'de yabancı oyuncular Milli takımda oynamak zorunda.Tabi buda PL'in kalitesini fazlalaştırıyor.Federasyondan bunun gibi atılım beklemeliyiz.Milli takım olayını demiyorum yanlış anlamayın.Gibi dedim :).Zaten çok yabancı gelmiyo bide Milli takım dersek yabancı oyunu kalmaz :D

Ama İngiltere'de yabancı oyuncular Milli takımda oynamak zorunda.Tabi buda PL'in kalitesini fazlalaştırıyor.Federasyondan böyle bir atılım beklemeliyiz.Milli takım olayını demiyorum yanlış anlamayın.Gibi dedim :).Zaten çok yabancı gelmiyo bide Milli takım dersek yabancı oyunu kalmaz :D

Milli takımda oynayacak diye bir madde olamaz,öyle olursa F.Bahçe yerlilerle oynamak zorunda kalır alayı Brezilyalı 1 tanesi Milli Takımda,benim düşündüğüm mesela şuda olabilir 19-22 yaş arası oyuncular yabancıdan sayılmayacak ve biz genç yetenek getirebileceğiz,böyle sınırlama düşünüyorum...

hala hücum adamı tartışmanın anlamı yok bence.

Baros'un sakatlığına göre forvet düşünülür sadece ama bu takımın artık önceliği ön libero ve defans olmalı.

Üst Alt