Rakibim ama önyargisiz bir okuyun.. Geri Dön Galatasaray - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rakibim ama önyargisiz bir okuyun.. Geri Dön Galatasaray

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Rakibim ama önyargisiz bir okuyun.. Geri Dön Galatasaray

ASLAN yaralı olunca etrafında çakal çok olurmuş diye bir söz var bilirmisiniz.. hak verdiğim tarafları var yazının.. ama daha önce yaşanmış şeyleri tekrar yaşıyoruz sadece seneye bilemedin bidahaki seneye tekrar şampiyonluğa oynayacağız..

ulan adam demagoloji yaparak bizi yerden yere vurmuş sizde hak vererek beğenmişsiniz. yönetimden önce siz taraftarlıktan istifa edin.

Demekki bu arkadaşların taraftarlık kimyası başkaymış soyadaşım:D, şu forumdada en hasta olduğum şey tepkini dile getir, gerçekleri söyle sonra 3-4 ergen kakara kikiri yaparak sulandırsın:D:D,yalnız tayfadan bir eksik gözüme çarptı=> Murat Durgun :D. Çok uzun cevap yazmak isterdim ama gerek yok.Ben sadece bu topikte yazılanlara tepki göstermedim kaldı ki doğru şeyler yazmış ama farklı renkten üyeler türk futbol forumunu istila etmiş durumda ve sürekli şakıyorlar.Neyse yapacak birşey yok bu arkadaşları değerli fenerbahçeli dostları ile başbaşa bırakmak gerekir:D. Geleyim diğer bir mevzuya, hasan cemil isimli arkadaşın romanına kendisi anlatmış açıkcası okumadım özet geçtim :) olayı birde ben anlatayım bu arkadaş bizim efsane dediğimiz saygıda kusur etmediğimiz (eleştirmek ayrı) İmparatorun üstüne çizgi çekerek avatar yapmış bende dedimki sen nasıl GS lısın ve kıvıracak değilim senin GS lı olduğuna inanmıyorum falan sonra neyse cam açtı bir kaç tane poster ve atkı gösterdi bende diyorum ki sen GS lı olmayı bırak gözümde adam değilsin, senin gibiler Hakanında üstüne çizgi çeker başka bir efsaneninde GS lı olsan kaç yazar, neyse yine bana demişlerki GS lılığını sorgulayamazsın kimsenin evet sorgulayamam sorgulamamda ama taraftarlık anlayışını eleştirirm hele hele benim fenerlilerle bir alıp veremediğim yok diyen bir insan adminlik yapmışsa, dimi kardeşlerim:D. Hasan Cemil kardeşim yine sana döneym sen sertacla iyi anlaşırsın kendisi taraftar karşıtı devrimlerin hepsinin altında imzası vardır örnek vereyim antuda gese 6s yazarsan seviyesiz olmazsın, ama burada fenew yahut f5 yaparsan filtrelenirsin sadece ufak bir örnek.

Mert Erak kardeşim sen en iyibildiğin işi, forum oyunlarını organize etmeni tavsiye ederim ben sana çok bol gelirim bu konuda

Son olarak merih ince bey, farklı konularda farklı goruslerimizden ötürü yada en azından öyle tahmin ediyorum, bana giydirme çabanı anlıyorum, senin GS lılıgın beni 50ye çarpar 15e boler 105lede toplarmıs saygı duyarım, doğrudur ama heyecan yapmazsan daha iyi anlaşırız, msn adresimi istemişsin gerek yok, bir iletin olursa özel mesaj yoluyla gönderebilirsin.

KARDEŞŞŞŞ, burada bana laf etti diye ceza yiyecek değil ya. Kendi kendine bi laf sokmalar, bi şeyler. Asıl sana hayırdır? Adam gibi forumda küfür etmeden barınmayı öğrenmesi gerek o arkadaşın.

sadece rastgele bir msjını aldım o ceza alanın tam sana yazdıgının üstüne oldu.sana kasıtlı değildi yani alınma.bahsettiğim muhalefet konusuda ayrı bir konu tartışma çıkmasın neyse.

Ulan Fenerlilerle neden alıp veremediğim olsun? Manyak mıyım ben yahu? Düşman mı o insanlar? En yakın arkadaşlarımdan 2'si Fenerli. Güler eğleniriz, şakalaşırız, o benle ben onla dalga geçerim. Ne bileyim anasını satıyım, iyi de anlaşırız. Babamla futbol konuşmam pek çünkü pis bi Fenerli doğrusu. Fazla fanatik zihniyette, aşırı fanatik değil ama düşünce yapısı öyle. O yüzden tek kelime etmem, sevmediğim bi Fenerli profili var.

Arkadaşlarım da çok iyi Fenerlidirler. 2-2 olayında çok kızgın olmalarına rağmen kendileri bile o duruma gülmüş, dalga geçmiştir. Böyle insanlar, bir tane yanlışını görmemişimdir, bir GS maçı sonrası gelip benimle aşırı dalga geçmemiştir hatta ufak tefek laf sokmaları vardır, beraber güler eğleniriz. İnsanız yahu biz, ne var anasını satıyım? Fenerbahçe'ye yenilince dünyam mı yıkılsın? Üzülüyorum, sinirleniyorum ama o şakalaşmaların tadı çok başka. İnsanlarla anlaşıp bu tip ilişkilerden keyif almaya bakmanız gerek. Babam gibi bir Fenerliyle şakalaşmam, futbol konuşmam ama arkadaşlarım çok kafa adamlardır. Yani adamlar Fenerli diye alıp veremediğim birşeyler mi olmalı aramda? Bu nasıl bir zihniyet fakirliği, bu nasıl bir seviyesizlik, nasıl bir akıl yetmezliği? Valla anlamakta güçlük çekiyorum, insanları tuttuğu takımlara göre sınıflandırıp gereksiz, boş, anlamsız kavgalara girmek kadar saçma şey yok. Fair-play ruhu falan değil bu, mantıklı düşünce bu. İnsan olan herkes bunu yapar. Yeri gelir o arkadaşlarımla derbileri beraber izleriz, yeri geldi FB-BJK maçını bile beraber izledik. Ne BJK'yi destekledim onunla dalga geçmek için, ne FB'yi destekledim yanında olduğum için. Keyifle izledik, maçtan sonra skora göre şakalaşıp eğlenmişizdir yine.

İnsan olmak çok başka yahu, hakikaten dışarıdaki fiziki yapının insan canlısına bürünmüş olması yetmiyormuş.

bu arkadaşın sözlerini üstüme almıyorum çünkü fenerli taraftarın yazdığının altına kötü bi yorum yazmadım,yazan fanatik ruhlu insanlara hakaret edilmemesi gerektiğini belirttim arka sayfalarda görebilirsiniz.tamda bu yazdığımın üstüne bu şahıs çıktı şimdi.fanatizmin seviyesizlik insanlık dışı akıl yetmezliği oldugunu söyledi. herkesin çevresinde türlü türlü insanlar var kimisi çok gt kimisi ılıman.fanatiklik apayrı bi durum.burda fenerli insanlar gelip yorum atabiliyorlar sorun yokta,karşı çıkan sinirlenen fanatik Galatasaraylılar olacaktır.belki fenerbahçe taraftarı doğru birşey yazıyor ama o an ne yazsa ne söylese bazı kişiler bunu göremeyebilir.'Akıl yetmezliği'de burada başlıyor.sanki isviçrede falan yaşıyoruz.Türkiye burası alo? tepkiler olacak.ben tepki göstermem sen tepki göstermezsin ama ahmet mehmet çok fanatiktir tepki koyar.doğaldır.insanlıktanda çıkmaz bence.futbol lan bu.

Elin oğlu doğruları söylemiş siz burada birbirinizi yiyekoyun..

Sertac kardes, Merih kardes ve Mert kardes, Sahin Ak isimli üyeye fazla yüklenmeyin, yaptigim hareketi hala unutamamis kendisi:D, ama fark ettiniz mi, hic o konuya deginmemis halbuki benim onla msn'de yaptigim sohbetten tek aklimda kalan an o an idi :D:D

Sahin Ak kardes, hepimizi burada sinava sok, bakalim en iyi Galatasarayli kim. Ama ben önce Adamlik sinavindan gecmem gerek senin dedigine göre, insallah onu gecerim de Galatasaraylik sinavina bende katilabilirim.

Sahin Ak padisahim cok yasa :)

Benim ailemde hiç fenerli yoktur. İlgilenenlerin bilgilerine..

Siz ligden koptunuz, deplasmanda trabzona 4 attiniz biz sampiyon olduk, siz ligden koptunuz gittiniz bursa'dan puan aldiniz biz sampiyon oluyorduk. Ne mac sattiniz, ne baskasi icin oynadiniz, ne baskasinin haklarini aradiniz.

İlk resmi Türkiye şampiyonası 1945-1946 sezonunda başladı basketbolda. İlk Türkiye şampiyonu ise Beykoz’du. Sonraki dört yılda üst üste Galatasaray kazandı Türkiye şampiyonluğunu.

1950-51 sezonuna gelindiğinde Galatasaray’dan Türkiye şampiyonluğu bayrağını Harp Okulu aldı. Ertesi yılın şampiyonu da yine Harp Okulu’ydu. Sonraki sezonda Türkiye şampiyonu yeniden Galatasaray’dı. Ertesi sezon ise Modaspor.

Bir sonraki sezon… Bir sonraki sezon Türkiye spor tarihindeki en çirkin olaylardan birisi gerçekleşti. Hep birlikte hatırlayalım.

1954-1955 sezonunda Türkiye şampiyonası, 19-25 Nisan tarihlerinde altı takımın katılımıyla gerçekleştirildi İstanbul Spor ve Sergi Sarayı’nda: Modaspor, Galatasaray, Fenerbahçe, Harp Okulu, Ankaragücü ve Altınordu.

İlk günkü maçlarda Galatasaray, Fenerbahçe ve Modaspor rakiplerini kolayca yendiler. Ertesi günkü en önemli maçta Modaspor Galatasaray’ı yenmeyi başardı; 67-62’lik skorla. Dördüncü günkü önemli maçta Modaspor’u 55-47 yenerek şampiyon olmak için büyük bir avantaj sağlayan takım Fenerbahçe’ydi.

Galatasaray’la Fenerbahçe arasındaki şampiyonluk maçı 25 Nisan 1955, Pazartesi gecesi oynandı Spor ve Sergi’de. Fenerbahçe’nin şampiyon olması için Galatasaray’ı yenmesi yetiyordu. Hatta altı sayıyla kaybetse bile yine de şampiyon olacaktı Fenerbahçe. Galatasaray’ın şampiyon olması için ezeli rakibini en az 7 sayıyla yenmesi gerekiyordu.

Bu önemli maçın ilk yarısını 25-20 önde kapattı Galatasaray. İkinci yarıda ise farkı 13 sayıya kadar yükseltti. Fenerbahçe’nin en iyi oyuncuları Altan Dinçer ve Sacit Seldüz beşer faulle oyun dışı kalınca Galatasaray’ın şampiyonluğu neredeyse kesinleşmişti.

Tribünden inen bir çirkin adam

Ya da öyle sanıyordu herkes. Tâ ki maçın bitimine 44 saniye kala Galatasaray 40-27, yani 13 sayı öndeyken tribünden bir Fenerbahçe yöneticisinin inmesine dek. Türkiye spor tarihinin en çirkin kararlarından birine imza atarak Fenerbahçe basketbol takımını sahadan çekti tribünden inen o Fenerbahçe yöneticisi.

Tam anlamıyla şeytanî bir plandı bu. Şöyle. Fenerbahçe sahadan çekilip hükmen yenildiği için puan alamayacaktı o maçtan. Böylece Fenerbahçe sekiz puanda kalacak, Modaspor’la Galatasaray’ın puanları ise (9 puan) eşit olacaktı. Böylece ikili averaj devreye gireceği için şampiyon, Galatasaray’la oynadığı maçı kazanan Modaspor olacaktı. Galatasaray ise ikincilikle yetinmek zorunda kalacaktı şampiyon olması gerekirken.

Buydu işte o şeytanî plan. Ancak bu plan federasyondan döndü o gece. Çünkü kararlarını sahada yapılan şeytanlıkları görmezden gelerek değil, spor ahlâkını gözeterek veren yürekli insanlar vardı o dönem federasyonlarda. Maçtan hemen sonra acilen toplanan Basketbol Federasyonu kupayı ikiye bölerek hem Galatasaray’ı, hem de Modaspor’u basketbolda Türkiye Şampiyonu ilan etti. (O kupayı daha da yakından görmek isteyenler Galatasaray Kültür ve Sanat Merkezi’ni ziyaret etmeliler.)

Böylece 1954-1955 sezonu basketbolda ilk ve tek olarak iki takımın da şampiyon olduğu sezon olarak geçti tarihe.
(alıntıdır)

Siz ne yazıkki aynı onurlu duruşu sergileyememişsiniz

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt