Rijkaard gitsin mi, kalsın mı? - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard gitsin mi, kalsın mı?

Cevap: Tüm Forumun Katılıp Yönetime İletmesi Gereken Bir Anket: Gitsinmi yoksa Kalsın

yonetim gidecekse FR umrumda biile degil

Cevap: Tüm Forumun Katılıp Yönetime İletmesi Gereken Bir Anket: Gitsinmi yoksa Kalsın

yonetim gidecekse FR umrumda biile degil

Hocam gideceklerin sıralaması çok önemli. Önce Rijkaard giderse bu yönetim aklanmış görünür. Öncelikle yönetim defolup gitmeli. Sonra ruhsuz oyuncular. Sonra da yeni yönetimle birlikte Rijkaard gönderilebilir..

Rijkaard için çok geç bileti kesilmiş bile bence.

Devrim falan diyor ya başkan, işte devrim bu zamanda yapılır. Şu durumda hocaya güvenip yola devam edersen devrim yapmış olursun.

Yazıma katıldığını belirten arkadaşlara teşekkür ederim. Açıkçası yazarken bu kadar olumlu tepki de beklemiyordum, ankette "kalsın" tarafı önde olmasına rağmen beklemiyordum. Bu gece Rijkaard konusunda da bu forumun çoğunluğu da son kale olarak düşer zannediyordum.

Devrim falan diyor ya başkan, işte devrim bu zamanda yapılır. Şu durumda hocaya güvenip yola devam edersen devrim yapmış olursun.

Katılıyorum. Aslında olay hocayı güvenme durumunu da aştı. Artık güvenmesen de yenile ve futbolcular başta patronun kim olduğunu görsün herkes.

Rijkaard kalsa keşke. Keşke istediği temizlik yapılsa istediği adamlar alınsa ama nerdee...

Ben kalsın dedim ama yarın yollar ayrılacak büyük ihtimal.

Kocaeli maçı Ankaragücü maçı... İkisinde de hoca gitmesin diye yırtınan yabancılar ellerini kollarını sallayan yerliler. Kovulan hoca ve sezon sonunda gelen hüsran. Unutmayalım tarih tekerrürden ibarettir...

yonetime herzaman destek veriyordum ama Rijkaard'i gonderirlerse isterse messiyi alsalar bos.. umarim stad acilmadan giderler.. :(

Katılıyorum. Aslında olay hocayı güvenme durumunu da aştı. Artık güvenmesen de yenile ve futbolcular başta patronun kim olduğunu görsün herkes.

Yazdığın yazıyı da görmemiştim hocam inanılmaz bir yazı yazmışsın gerçekten. Altta kalmasın :) ;

Utku Hasan Kevenoğlu' Alıntı:
Aslında tam şimdi Türk futbolu adına birşeyleri değiştirecek büyük bir adım atma zamanıdır. Yapılırsa ortalık çok karışabilir ama ben olsam, ipler %100 benim olsa bunu yapardım: Bu seneden direk vazgeçerdim. Rijkaard'ı ikna eder yapadildiğim en uzun sözleşmeyi yapardım. Onun raporuna göre kimsenin yaşına bakmadan ne kadar performansı düşük veya vasat adam varsa kadro dışı bırakırdım affedilmemek üzere. Sezonun kalanında bolca gençleri falan oynatırdım. Küme düşmediğimiz sürece problem yok. Şimdiden de seneye için transferlerin çalışmalarını çok ciddi başlatırdım. Rijkaard'dan memnun olmakla olmamakla bile alakası yok bunun. Sırf içeride dışarıdaki herkes "bu takımın başında hoca varsa patron odur" diye görsün ve bilsin diye bile yapılmalıdır. Bir daha o mevkide kim olursa olsun onu yıpratmaya çalışmak şöyle dursun, ciddiye almamak bile mümkün olmasın. Çünkü futbolcular başta olmak üzere camiadaki nerdeyse herkes kendisini teknik direktörü bugün yarın gidici bilerek ondan daha üstte gördüğü sürece bu iş düzelmez, düzelemez. Başarıların geldiği dönemler elbette olacaktır ama kalıcı olmayacaktır. Hoca göndermek radikal karar değidir, komplocuların ekmeğine yağ sürmektir. Aynı kısır döngüyü yeniden başlatmaktır. Asıl radikal karar bunları yapabilmektir.

Gitsin arkadaş.Kötü hoca olduğundan değil.Belli artık bu iş olmayacak Rijkaard'la.Takımı sabote eden adamlar var bundan artık emin oldum.Rijkaard olduğu sürece böyle devam edecek.

Bu durum doğru mudur yanlış mıdır bilemem , bu kadar ağır laf etmem. Ancak eğer böyle bir durum gerçekten varsa büyük riskler alınıp hoca yerine bu mantıktaki tüm futbolcular gönderilmelidir. Değeri adı ne olursa olsun . Çünkü istemediği hocayı kovduran takım iflah olmaz . Bu lafım sadece Galatasaray için değil Fener Beşiktaş her takım için geçerlidir . Yıllarca Real madridde ağır abilerin sözü geçti , sneider ve robben harcandı bu iki adam geçen sene ŞLde karşılıklı , Dünya kupasında da birlikte final oynadılar. Bir yerde bazı futbolcuların borusu ötüyorsa orası bitmiştir.

Rijkaard kadar başarısız olup da desteklenen hoca yoktur yer yüzünde. Sanki Alex Ferguson. İyi ki 2 sene Barcelona ile başarılı olmuş yani. Sanki bu demektir her yerde başarılı olacak. Bu mantığa göre kariyerinde 1 şampiyonlar ligi şampiyonluğu yaşamış her hoca gittiği bütün kulüpleri batırsa bile kimse sesini çıkartmayacak.

Bu kadar olumlu tepki alınca şu yazı için ayrı bir başlık açsam mı dedim. Siz ne dersiniz?

Rijkaard kadar başarısız olup da desteklenen hoca yoktur yer yüzünde.

Var var. Sana biraz anlaması zor gelecek ama Jupp Derwall. Aç da bak resmi siteden ilk 2 sene neler olmuş. 14 seneden sonra şampiyonluk geldi ya o hocayı omuzlara alanlar 2 hafta önce tesis bastılar adamı zor aldılar ellerinden.

Sizi dinledik Lucescu'nun kovuluşundan beri olanlar ortada...

Bu durum doğru mudur yanlış mıdır bilemem , bu kadar ağır laf etmem. Ancak eğer böyle bir durum gerçekten varsa büyük riskler alınıp hoca yerine bu mantıktaki tüm futbolcular gönderilmelidir. Değeri adı ne olursa olsun . Çünkü istemediği hocayı kovduran takım iflah olmaz . Bu lafım sadece Galatasaray için değil Fener Beşiktaş her takım için geçerlidir . Yıllarca Real madridde ağır abilerin sözü geçti , sneider ve robben harcandı bu iki adam geçen sene ŞLde karşılıklı , Dünya kupasında da birlikte final oynadılar. Bir yerde bazı futbolcuların borusu ötüyorsa orası bitmiştir.

Galatasarayda yıllardan beri oyuncuların borusu ötüyor.

Uefa takımındaki bülent-hakan-hasan-ümit gibi eski tüfeklerin lafı sözü geçerdi şimdi ise arda eski tüfek geleneğini sürdürmek istiyor.

Ardanın reijkaardı gram sevdiğini ve güvendiğini düşünmüyorum.Şuan terimi başda arda olmak üzere birçok oyuncumuzun istediğide su götürmez bir gerçek.Hatırlayınız hiddink milli takıma geldiği gün arda açıkça terimin gitmesini yadırgamış ve bu yönde beyenat vermişdi.Arda kim? bu takımın kaptanı.Kaptan bu şekil düşünüyor ise geri kalan oyuncuların lafı sözü geçermi? eski tüfekler dediğimiz oyuncuların hepsinin bir liderlik vasfı vardı ve aralarında paslaşırlar birbirlenin huyunu suyunu çok çok iyi bilirlerdi ama 2003 den sonra takıma ve klübe zarar vermeye başladılar buda inkar edilemez.

Bu "ağır abilik" veye "eski tüfekler" gruplaşmaları hemen hemen her klüpde var.Zamanında oğuzlu aykutlu bir sakaryalı grubu feneri yönetirdi o grubuda ali şen dağıtmışdı,ama ne kaderki o grubun en önce gelen isimlerinden aykut kocaman şimdi teknik direktör fenerde.

Bu tarz oyuncuları klüpden ayırmak hem zor hemde yükü ağır kararlardır.Şimdi hiç kimse kovacasına ardayı gönderemez misal veriyorum dolayısı ile ağırlığı varsa yönetimin önce oyuncuları adam edecek stratejiler üretmeli reijkaard ile devam edecekse,bu yükümlülüğü reijkaard yapamıyor ama yönetim pekala yapabilir,yapamıyorsa o zaman oyuncuları adam edecek bir teknik adam getirmelidir.

Birde yönetim gitsin diyen çok arkadaş var.Yönetim bu saate hiçbir yere gitmez,yeni tüzük değişikliği ile beraber yönetim zaten elini daha bir güçlendirdi.Altyapı çalışmaları ve stad durumu tüm hızı ile giderken bu yönetim son noktayı öyle erkende koyamaz biraz mantıklı düşünelim.Yönetimin gelecekde nasıl bir yapının olacağını,Galatasarayın nasıl büyüyeceğini gördü o yüzden sonuna kadar direnip devam edecekdir polat ve yönetimi.4-5 ay önce bjk taraftarı her maç istifa dediği demiröreni q7 ve guti transferleri yapınca nasıl taraftarın başkanı haline geldiyse polatta o hale 1-2 ayda gelebilir bunu unutmayalım.Bence polat son hamlelerini daha yapmadı taraftarı kendine çekebilmek için,merakla bekliyorum nasıl adımlar atacak bu bozulan ortamı düzeltmek için hep beraber göreceğiz..

Var var. Sana biraz anlaması zor gelecek ama Jupp Derwall. Aç da bak resmi siteden ilk 2 sene neler olmuş. 14 seneden sonra şampiyonluk geldi ya o hocayı omuzlara alanlar 2 hafta önce tesis bastılar adamı zor aldılar ellerinden.

Sizi dinledik Lucescu'nun kovuluşundan beri olanlar ortada...

Derwall ile namağlup 2. olmuş Galatasaray averajla. Şimdi ise 4 yenilgi var 8 haftada. Çok benziyorlar birbirine maşallah. Ayrıca sonuçlar önemli değil. Oynanan oyunda ışık yok. Adamın gözlerinde ışık yok. Adam zor duruma düşmüş bir takımı ayağa kaldıracak biri değil. Derwall dönemini yaşamadığım için ve sen de yaşamadığın için net şeyler söyleyemeyiz. O zaman oynanan futbol belki iyidir. Takım üzerinde bir otoritesi vardır, saygınlığı vardır. Rijkaard'ın nesi var. Ne otorite, ne saygı, ne sevgi, ne taktik bilgi ne oyun okuma ne motivasyon. Hiçbir şey yok. Hiç bir şey..

Derwall döneminde şu vardı; takım ümit veriyordu,teknik yönetim bambaşka bir oyun oynatıyor ve türk oyuncusuna bunu alıştırıyordu.Ayrıca 14 yıllık özlenen şampiyonluğunda bir baskısı mevcuttu.Bence o dönemle bu dönem çok farklı dönemler,karşılaştırılmamaldır.Zaten 1.5 yıllık dönemdeki alınan sonuç istatistikleri ve oynanan futbolda buna güzel örneklerdir.

Derwall ile namağlup 2. olmuş Galatasaray averajla. Şimdi ise 4 yenilgi var 8 haftada. Çok benziyorlar birbirine maşallah. Ayrıca sonuçlar önemli değil. Oynanan oyunda ışık yok. Adamın gözlerinde ışık yok. Adam zor duruma düşmüş bir takımı ayağa kaldıracak biri değil. Derwall dönemini yaşamadığım için ve sen de yaşamadığın için net şeyler söyleyemeyiz. O zaman oynanan futbol belki iyidir. Takım üzerinde bir otoritesi vardır, saygınlığı vardır. Rijkaard'ın nesi var. Ne otorite, ne saygı, ne sevgi, ne taktik bilgi ne oyun okuma ne motivasyon. Hiçbir şey yok. Hiç bir şey..

Derwall zamanında yapılan transferlere gidenlere gelenlere de bak. Prekaziyi satıp ta uyduruk topçu doldurmamış takıma. Gitmiş gol kralını almış ligin. Peki ya şimdi? O zamanki yönetimi aç da bak kimler var bir de şimdikilere bak.

Derwall zamanında yapılan transferlere gidenlere gelenlere de bak. Prekaziyi satıp ta uyduruk topçu doldurmamış takıma. Gitmiş gol kralını almış ligin. Peki ya şimdi? O zamanki yönetimi aç da bak kimler var bir de şimdikilere bak.

Yine yanlış bilgi gol kralı dediğin adam Tanju Çolak. Tanju Galatasaray'a geldiğinde Galatasaray'ın başında Mustafa Denizli vardı. Derwall'li şampiyonluktan 1 yıl sonra alındı Tanju. Ayrıca gol kralına ihtiyacı yok takımın zaten Baros var diyen ve forvet transferine karşı çıkan da sizdiniz..

Hoca gitmeli.

Baskan yanındaki cürükleri temizlemeli.

Kadrodaki 5 para etmez sözde topcuları yollamalı

Yerli olarak Abdullah avcı-Fatih terim ikilisinin dısında hoca gelmemeli

Yabancı olarakta marka degil orta sınıfta basarılı olacak kendini ispatlama hissi duyan disiplinli bi hoca getirilmeli martin jol magath luce vb gibi

Esasen büyük hocalarla çalışamama hastalığı bize özgü değil.

Beşiktaş Del Bosque'yi getirdi bu ülke adamı kasap ilan etti. Fenerbahçe Löw'ü, Hiddink'i getirdi adamlar arkasına bakmadan kaçtı.

Shuster'de aynı akıbete uğrarsa hiç şaşırmam belki onun bir avantajı var, oda avrupa da yürüyor olması.

İşin temelinde şu yatıyor. Bizim ülkemizde futbolcu değerlidir. Hoca plasedir. Takım kötü gitmeye başladı mı, futbolcular bilir ki gidecek kelle kendilerinin kellesi değildir.

Gidecek kelle hocanın kellesidir. Bu yüzden dünya umurlarında olmaz. Üç beş kuruş ceza ile nasıl olsa yırtacağım der ve günah keçisi ilan edilecek olan başını giyotine uzatmış olan hocaya tüm ihaleyi bırakmak için elinden geleni yapar.

Kuvvetle muhtemeldir ki hoca gittikten sonra ki açıklamalarında. Yeni hocamızla çok iyi hava bulduk. Yeni hocamız mental ve fiziki yönden bizi çok iyi hazırlıyor.

Harika bir taktisyen. İyiki geldi vs vs açıklamalara meyleder. Böylece sanır ki taraftar onların yaptığı omurgasızlığı unutur. Esasen çoğu unutur ya orası ayrı muamma.

Yönetim de aynı yolu izler. Kamu oyu bir kelle istemektedir ve 4 5 futbolcuyu yollamak daha maliyetli olabilir. Kestirmeden bileti hocaya keser.

Artık gönüller hoştur.Hoca gider, omurgasızlar yeni hocayla yola devam eder. Taa ki yenisine kıl olacakları vakit gelene kadar.

Bir zamanların Fenerbahçesindeki futbolcu çetesi gerçeği bugün bizde yaşanmaya başlamıştır. Bu çeteye kelle verdikçe başarının geleceğine inanmıyorum.

Hele uzun vadede hiç bir başarının kazanılabileceğine inanmıyorum. Bu camia Türkiye'ye ilkleri yaşatmış bir camiadır.

Gönül isterki çıksın, tüm cerahatı kesip atsın. Alt yapıdan futbolcuları takıma monte etsin ve gelecek sezonları planlasın. Ve şunu tüm ülkeye göstersin. Galatasarayda hocanın başını yemek öyle kolay değildir.

Hocanın başını yemeye kalkan kendini başını yer. Böylece bundan sonra bu takıma gelen her topçu bilir ki bu tar davranışlar Galatasarayda tölere edilmez.

İbret olur.

Ama nerde bizde o sabır ve kararlılık. O yüzden de bir süre daha yolumuz karanlık.

Üst Alt