Rijkaard gitsin mi, kalsın mı? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Rijkaard gitsin mi, kalsın mı?

Cevap: Tüm Forumun Katılıp Yönetime İletmesi Gereken Bir Anket: Gitsinmi yoksa Kalsın

İlk önce futbolcular sonra yönetim en son Rijkaard..Ama sistem nasıl işler? Rijkaard-yönetim-futbolcular..

Cevap: Tüm Forumun Katılıp Yönetime İletmesi Gereken Bir Anket: Gitsinmi yoksa Kalsın

Var var. Sana biraz anlaması zor gelecek ama Jupp Derwall. Aç da bak resmi siteden ilk 2 sene neler olmuş. 14 seneden sonra şampiyonluk geldi ya o hocayı omuzlara alanlar 2 hafta önce tesis bastılar adamı zor aldılar ellerinden.

Sizi dinledik Lucescu'nun kovuluşundan beri olanlar ortada...

O dönemleri yaşamış yaşta birisi olarak çok açık söyleyebilirim ki, Derwall ile Rijkaard' ı mukayese etmek Derwall' e çok büyük saygısızlık olur. Derwall' in ilk iki sene içerisinde şampiyon olamadığı doğrudur. Ancak Galatasaray adım adım her gün biraz daha iyi olmuştur onun döneminde. İlk senesinde Türkiye Kupasını kazanmış, ikinci senesinde de namağlup 2. olmuştur.

O dönemleri yaşamış yaşta birisi olarak çok açık söyleyebilirim ki, Derwall ile Rijkaard' ı mukayese etmek Derwall' e çok büyük saygısızlık olur. Derwall' in ilk iki sene içerisinde şampiyon olamadığı doğrudur. Ancak Galatasaray adım adım her gün biraz daha iyi olmuştur onun döneminde. İlk senesinde Türkiye Kupasını kazanmış, ikinci senesinde de namağlup 2. olmuştur.

Bilmezler ki onları ama yine de atıp tutarlar işte. Sorsa babasına öğrenecek belki ama işine gelmiyor işte. Varsa yoksa Rijkaard yalakalığı..

Bürke hocam zaten Derwall başka klasmanda bir hoca. Onlar başka türlü insanlar günümüz hocalarından bile kıyasları bir elin parmağını geçmez. Ama Derwall'în arkasındaki gibi dirayetli istediklerini yapan o sinerji ile çalışan bir yönetim yok. Hepsi kendi reklamını yapma kendini öne çıkarma peşinde.

Ben sadece şimdi Rijkaard'ın arkasında durmayanlar o zamanda Derwall'in arkasına durmuyordu, şimdi Rijkaard gitsinciler o zamanlarda Derwall gitsinciydi diyorum yanlış mıyım?

Ayrıca Emrah ben diyorum o zaman yönetim Prekazileri almış Tanjuları almış şimdiki gibi yıldızlarını satmamış kalitesizleri toplamamış gerekirse tabuları yıkmış sen hala 1-2 senenin peşindesin. Sen önce anlayış farklarını bir kabul et ondan sonra varsa hata yanlış ararsın. 8 puan gerideki Fatih Terim'i kovmayan Faruk Süren'de aynı zihniyete sahipti ve zaten o yönetimden gelmeydi. Ben nerdeyim sen nerdesin...

Bilmezler ki onları ama yine de atıp tutarlar işte. Sorsa babasına öğrenecek belki ama işine gelmiyor işte. Varsa yoksa Rijkaard yalakalığı..

Sen git de babana sor bakalım Fatih Terim'in odasını kimler basmış, Derwall nasıl kurtarılmış?

Bunları dinleseydik hangi başarıyı kazanacaktık şimdi? Sizinki de aynı hesap işte varsa yoksa hoca kellesi alınsın padişah futbolculara dokunulmasın.

Ayrıca yalaka malaka yavaş ol. Sende yönetim yalakasısın o zaman? Hayatında yüzünü görmediğin insanlara biraz saygılı ol. Ben sana edebi aşan ifadeler kullanmıyorum sende kullanma...

Bürke hocam zaten Derwall başka klasmanda bir hoca. Onlar başka türlü insanlar günümüz hocalarından bile kıyasları bir elin parmağını geçmez. Ama Derwall'în arkasındaki gibi dirayetli istediklerini yapan o sinerji ile çalışan bir yönetim yok. Hepsi kendi reklamını yapma kendini öne çıkarma peşinde.

Ben sadece şimdi Rijkaard'ın arkasında durmayanlar o zamanda Derwall'in arkasına durmuyordu, şimdi Rijkaard gitsinciler o zamanlarda Derwall gitsinciydi yanlış mıyım?

Ayrıca Emrah ben diyorum o zaman yönetim Prekazileri almış Tanjuları almış şimdiki gibi yıldızlarını satmamış kalitesizleri toplamamış gerekirse tabuları yıkmış sen hala 1-2 senenin peşindesin. Sen önce anlayış farklarını bir kabul et ondan sonra varsa hata yanlış ararsın. 8 puan gerideki Fatih Terim'i kovmayan Faruk Süren'de aynı zihniyete sahipti ve zaten o yönetimden gelmeydi. Ben nerdeyim sen nerdesin...

Prekazi diyorsun Tanju diyorsun. Bende diyorum ki Baros alınmış, Kewell alınmış, Neill alınmış, Misimoviç alınmış, Elano alınmış, Jo alınmış, Dos Santos alınmış, Keita alınmış, Meira alınmış, Lincoln alınmış. Bunlar çok boş adamlar mı ki sen bu yönetime vizyonsuz diyebiliyorsun. Bu adamlar alındığında zil takıp oynamıyor muydu herkes. Adnan Polat mı oynatacak bu adamları yoksa başa getirdiği hocalar mı..

Rijkaard gönderildiği taktirde kim gelmeli ?

Mehmet Helvacı'nın açıklamalarına bakılırsa, yarın ki yönetim kurulu toplantısından sonra Rijkaard'ın görevine son verilecek. Şu tabloda takımın başına kim getirilmeli sizce ?

Cevap: Rijkaard gönderildiği taktirde kim gelmeli ?

Rijkaard gidecek artık bu belli oldu. Yani yönetim herşeyi ona kesecek. Listede ki en mantıklı isim Lucescu'dur ama, o adamda takımını satıp sezon ortasında gelmez. Ersun Yanal gelirse Adnan Polat'ın tamamen sonu olur. Rezalet olur, fiyasko olur tam anlamıyla.

Kesinlikle Adnan Sezgin gelmeli.

Çünkü futbolu onun kadar bilen teknik direktör yok. Bir diploma alacak TFF 'den o kadar. Sonra da milli takımın defansı diye övündüğü defansla şimdiye kadar harcanan paraların, hocaların, futbolcuların, umutların ve yılların intikamını alacak.

sorulması bile hata lucescu tabii ki ama çok zor şimdilik... ersun yalan gelirse takım kulüp camia iyice zıvanadan çıkar şimdiden bunu söylüyorum

Prekazi diyorsun Tanju diyorsun. Bende diyorum ki Baros alınmış, Kewell alınmış, Neill alınmış, Misimoviç alınmış, Elano alınmış, Jo alınmış, Dos Santos alınmış, Keita alınmış, Meira alınmış, Lincoln alınmış. Bunlar çok boş adamlar mı ki sen bu yönetime vizyonsuz diyebiliyorsun. Bu adamlar alındığında zil takıp oynamıyor muydu herkes. Adnan Polat mı oynatacak bu adamları yoksa başa getirdiği hocalar mı..

Hocam Keita'yı aldın bir sene sonra sattın neymiş kamptan bir gün geç geliyormuş. Dos Santos'u aldın parlattın dünya kupasına verdin adamdan yarım sezon faydalanamadın forma girene kadar adam form tuttu bu seferde almadın. Misimovic'i bence söyleme bile. Jo'yu niye aldın zaten sabıkası ortadayken? Meira'yı 3 kuruş için sattın, Neill'i 3 kuruş için iş işten geçtikten sonra aldın, Lincoln'ü basına yedirdin, Kewell'ı taraftar zoruyla tuttun. Geriye ne kaldı zaten?

Sistem baştan yanlış kimse kabul etmiyor. Adam alıcan ama hocan istiyosa alacaksın. Şunu getiriyorum olur mu? Tamam. Bizim transferlerimiz bu.

Üst Alt